Da li ste za abortus?

  • Začetnik teme nonica@infosky.net
  • Datum pokretanja
saska_bgd:
U principu sam protiv prekida trudnoce, pored toliko sredstava kontracepcije. Jedino podrzavam ukoliko je zivot majke u opasnosti, ili se otkrije da plod ako se rodi bi bolovao od neke teske i neizlecive bolesti.
potpuno se slazem sa tobom.
traziti od zene tako nesto :shock: , to ne mogu ni komentarisati
 
Rekla je pre nego sto smo nesto radili, na samom pocetku veze, da nikad to ne bi mogla da uradi, ako bi doslo do toga. Onda se to desilo (gumi defekt!). Drugi mesec, sam pocetak veze. Ja sam bio spreman da prihvatim svaku njenu odluku a ona se ni jednog trenutka nije dvoumila. Samo nas dvoje i dalje znamo za to.
Bili smo na sredini studija i ni moji a njeni posebno ne bi se obradovali detetu. Danas smo zajedno, izuzetno harmonicna i srecna veza, dvoje dece. Nije nam prijatno da se toga secamo ali ni jednog trenutka se nismo pokajali.

Nikad ne reci nikad.
 
nonica@infosky.net:
Devojke i vi momci da li biste dozvolili sebi ili njoj da vestacki prekine trudnocu?

Bez obezbedjene buducnosti za dete ne bih cak ni razmisljala o tome,odmah bi to uradila. Kad bi razmisljala mozda bi me stigao strah, griznja savesti ili slicno. Za sada sam tek srednjoskolka i ne bi si dopustila bebu bar jos 7-8 god.
 
pcelica:
saska_bgd:
U principu sam protiv prekida trudnoce, pored toliko sredstava kontracepcije. Jedino podrzavam ukoliko je zivot majke u opasnosti, ili se otkrije da plod ako se rodi bi bolovao od neke teske i neizlecive bolesti.
potpuno se slazem sa tobom.
traziti od zene tako nesto :shock: , to ne mogu ni komentarisati

Si si sestre, NIKAD ABORTUS !!!
si si sestre, U V E K Z I V O T ! ! ! ! ! ! !
 
kada zena ili devojka ostane u " blagostanju ",i dali ce to dete da se rodi je stvar pitanja oba partnera.Ali ako je dete neplanirano ipak je bolje da se trudnoca prekine nego da je ostavljeno negde na ulici ,a toga je danas premnogo.
 
prvo svaka zena ima pravo da odluci sta ce u raditi sa svojim telom
drugu muskarci nisu ti koji preuzimaju odgovornost za dete/cas izuzecima/
zar jedna devojka treba da rodi sama podize sama i prehrani sama dete,da ne pricamo o tome koliko je to otezavajuca okolnost za novu vezu ili novi brak
trece ja nikad ali bas nikad nebih abortirala
 
zakljucak
zene su te koje se nose sa nezeljenom trudnocom,i svaka od nas ima pravo da donese odluku za koju misli da je najbolja,grjeh ih je osudjivati i one koje nazivaju majke ubice i one ciju djecu zovu kopilad.a gdje su tu ocevi dali se to pitate drage moje.ne osudjujte jedna drugu nego podrzite jer su muskarci ti koji ne vade na vreme zato mislim da se ovde pogresni nalaze na osudjenickoj klupi.i uvek se zapitajte koliko njih optuzuju njega a kolko njih optuze nju koja je manje kriva ponavlj manje kriva i ima da donese veliku odluku koja ce joj iz korena promeniti zivot a dali ce i njemu mnogo promeniti zivot.nije ovo zakljucak zakljucak same izvucite .
 
Margott:
Anonymous:
To je trulo,zena moze i da crkne.
...mucheniche, pa gde su te uchili da zena moze da "crkne'?...s koje si ti chuke sishao?...o tuga majko...pacovi crkavaju,zena moze da umre,retardu...sashka,kratko i jasno,to je to.

Rekoh ja ranije,sta da dodam:
Kad ova zena prozbori,kratko govori,ali to je to!To se zove:Umetnost pisanja.U dve recenice SVE!
Moji komplimenti za pisaniju tvoju Margott......
 
ella:
ma vi nemate veze sa zivotom...abortus je uvek bolji nego nezeljeno dete!

NE nego ona zena, devojka, koja dozvoli da pored toliko vrsta zastite od nezeljene trudnoce ipak zatrudni nema veze sa zivotom. Najlakse je dici noce u vis, a posle u Srbiji imamo vise abortusa godisnje nego porodjaja, a koliko tek cedomorstava.
Problem je u tome sto deci o tome treba pricati od prvog razreda osnovne skole... A ne da moja profesorka biologije crveni kada treba da predaje o oplodnji zene i da preskace lekciju (secam se kao da je juce bilo).
Nazalost, mnogo mladih devojaka "neplanirano" zatrudni. Komplikacije kod i posle abortusa mogu da dovedu do strasnih posledica od zapaljenja, raznih infekcija do nepolodnosti. Ali ko na to devojkama skrece paznju. Ni moja drugarica nije znala, pa je iskusila i lose uradjen abortus, komplikacije, odlivi, ranicu na materici, infekciju kada je drugi put zatrudnela i spontani pobacaj u 4 mesecu "zeljene" trudnoce. Zasto... Jer njen decko nije hteo da koristi prezervativ znao on sta radi - iskusan je.
Zato treba edukovati decu i reci im sta je abortus i kako se radi (ja kad sam procitala u "Lepoti i zdravlju" smucio mi se zivot). Tada ce im valjda uci u glavu da treba da se cuvaju.
Ako ipak dodje do nezeljene trudnoce...
Sto se izbora tice: mislim da zena treba da ima pravo da bira. Bez obzira na sve to je njen zivot. Ne treba zakonom zabraniti abortus, jer ce onda ilegalno da se pravi haos... Niko tu nikome nece odgovarati.
Ja bih uradila abortus samo ako sa detetom nesto nije u redu.
Nekako mislim da dete moze da bude 100% nezeljeno u slucajevima silovanja. Tako bih ja na to gledala. U svim ostalim slucajevima to dete je moje i dete nikako ne moze da mi upropasti zivot, ako sam normalna osoba. Dete je ipak deo mene i nesto najlepse sto je priroda zenskom rodu darivala.
Ali masa zena previse misli na sebe i sta ce sa njom biti kada se dete rodi (necu da pricam o ekstremnim situacijama: Bicu debela i necu moci da nosim moj omiljeni kostim zbog strija). Mnoge su podlozne uticajima roditelja (pogotovu ako je devojka mlada) koji uglavnom napadnu nece ni da cuju za dete, sta ce reci okolina, upropastices sebi zivot... Nazalost ima takvih primera i ja ih osudjujem. Malo je prihvatilista za trudnice i mlade majke i trebalo bi da se poradi na tome.
Naravno, da je i standard veci, da se moze ziveti od plate, mislim da bi bilo manje abortusa posle prvog deteta, u kasnijim godinama zivota. Dosta je abortusa i u braku. Retko koja od mojih starijih koleginica nije isla na ciscenje, kako one to vole da kazu.
Da zakljucim referat, [i]za slobodu izbora, za edukaciju o kontracepciji, za pomoc i podrsku onim zenama koje to ne mogu da dobiju u porodici, za sto manje abortusa i sto vise dece!!! [/i][/i]
 

Back
Top