Da li ste za abortus?

  • Začetnik teme nonica@infosky.net
  • Datum pokretanja
luckastalutkica:
Nikad necu prekinuti trudnocu.Nikad nisam bila ni kod ginekologa i plasim se zubara,i nikada necu pozeleti ubiti svoju bebu.
Zbog toga nikad nemam seks sa nekim koga ne mogu da zamislim kao tatu moje bebe.Uvek,bez obzira na sva kontraceptivna sredstva znam podsvesno da to moze da se desi i zbog toga se ne jbem na svakom cosku i samo zbog toga nikada necu probati grupni seks i necu se kresnuti sa nekim odmah kad se upoznamo,opusteno,bez razmisljanja,za jedno vece.Samo zbog toga nisam postala prava sponzorusa.Ne mogu da podnesem pomisao da bi neko sa kim sam samo zbog para mogao da mi napravi dete.


Nikad ne reci nikad!!!
Uvek moze nesto neplanirano da se desi, a to sto izjavljujes da nikad nisi bila kod ginekologa...cuti, ne progovaraj vise nijedne....bilo bi krajnje vreme da poradis malo na sebi .
To sto ubijas ne zove se beba...procitaj malo strucnu literaturu.

Svakako sam za abortus. Svako od nas najbolje poznaje sebe, partnera, svoju vezu, te svoje uslove zivota i shodno tome ce doneti odluku sam ili u paru.
 
Protiv sam abortusa koji se radi rutinski kao na traci i bez postojanja mehanizama ispitivanja okolnosti u kojima se zena nalazi i stvaranja povoljnih uslova za iznosenje trudnoce do kraja i gajenje deteta.
Znaci na abortus kao kod zubara nikako, vec samo ako su sve druge mogucnosti iscrpljene i on ostaje kao jedina opcija.
 
sanja&darko:
Protiv sam abortusa koji se radi rutinski kao na traci i bez postojanja mehanizama ispitivanja okolnosti u kojima se zena nalazi i stvaranja povoljnih uslova za iznosenje trudnoce do kraja i gajenje deteta.
Znaci na abortus kao kod zubara nikako, vec samo ako su sve druge mogucnosti iscrpljene i on ostaje kao jedina opcija.
Koje su to druge mogucnosti? I ko odredjuje da li su iscrpljene ili ne?
 
luckastalutkica:
Nikad necu prekinuti trudnocu.Nikad nisam bila ni kod ginekologa i plasim se zubara,i nikada necu pozeleti ubiti svoju bebu.
Zbog toga nikad nemam seks sa nekim koga ne mogu da zamislim kao tatu moje bebe.Uvek,bez obzira na sva kontraceptivna sredstva znam podsvesno da to moze da se desi i zbog toga se ne jbem na svakom cosku i samo zbog toga nikada necu probati grupni seks i necu se kresnuti sa nekim odmah kad se upoznamo,opusteno,bez razmisljanja,za jedno vece.Samo zbog toga nisam postala prava sponzorusa.Ne mogu da podnesem pomisao da bi neko sa kim sam samo zbog para mogao da mi napravi dete.

ovo je da umres od muke!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:mad: :shock:

nikada nisi bila kod ginekologa???????????? aman, zenska glavo!!!!:?

to ti je jedini razlog koji te sprecio da postanes sponzorusa????????? pazi kad ne mogu da verujem sta sam procitala :shock: :shock: :shock: :shock:
 
luckastalutkica:
Nikad necu prekinuti trudnocu.Nikad nisam bila ni kod ginekologa i plasim se zubara,i nikada necu pozeleti ubiti svoju bebu.
Zbog toga nikad nemam seks sa nekim koga ne mogu da zamislim kao tatu moje bebe.Uvek,bez obzira na sva kontraceptivna sredstva znam podsvesno da to moze da se desi i zbog toga se ne jbem na svakom cosku i samo zbog toga nikada necu probati grupni seks i necu se kresnuti sa nekim odmah kad se upoznamo,opusteno,bez razmisljanja,za jedno vece.Samo zbog toga nisam postala prava sponzorusa.Ne mogu da podnesem pomisao da bi neko sa kim sam samo zbog para mogao da mi napravi dete.
Mislim da je devojka sve rekla... :shock:
Ja bih ovo tukla!
Nisi bila kod ginekologa, jesi bre ti normalna, jel na tvojoj planini nema toga?! Vuci svoje mrsavo du*pe kod doktora (sram te bilo). Odlazak kod ginekologa nema veze sa promiskuitetom.
Nisi postala PRAVA sponzorusa? A kakva si onda? (Sinke urgiraj :lol: )
Mozda malo preterujem, ali po meni ovo i ne treba da bude majka! Znas da koristis internet, ali mozga nemas, pitam se kako?
 
sanja&darko:
Protiv sam abortusa koji se radi rutinski kao na traci i bez postojanja mehanizama ispitivanja okolnosti u kojima se zena nalazi i stvaranja povoljnih uslova za iznosenje trudnoce do kraja i gajenje deteta.
Znaci na abortus kao kod zubara nikako, vec samo ako su sve druge mogucnosti iscrpljene i on ostaje kao jedina opcija.

Slazem se da abortus ne treba da bude vid kontracepcije, ali ako sam Vas dobro razumela vi ste za to da npr. socijalni radnik ispita da li je abortus ispravna odluka ili ne? Ako ste ovo mislili, ne slazem se, jer ako je osoba dosla da abortira znaci da ne zeli to dete iz nekog razloga, a teranje iste da ne abortira bi bila prisila i razmisljam kako bi to (nezeljeno) dete zivelo nadalje...
Uopsteno, zivot nosi svakave situacije. Bebu bih licno zadrzala ako postoji i najmanja sansa da joj obezbedim egzistenciju...Ipak imam razumevanja za devojke koje se odlucuju na ovaj korak jer je po meni gore ostaviti dete u sirotistu nego abortirati. Isto tako danas ima dosta slucajeva devojcica koje imaju 15-16 god. koje ostaju trudne, tu nema razmisljanja da ili ne...
 
abortus=ubistvo............e sad komentar opet onaj verski fanatik........veruje se medicini.......ali,ima film ........abortus...........gde makaze kidaju deo po deo nevinog deteta.....i ultrazvukom definiše se zvuk.....nalik kriku........dok pri prvom prilasku makaza za kiretažu......dete se grči.......oseća smrt...oseća bespomoćnost.......i kada se pita .......zašto"mama"..........
 
Pa ne zivimo u srednjem veku,valjda je poenta emancipacije zena pravo na izbor.Mislim da je bolje prekinuti trudnocu ukoliko se ne osecas spremnom za dete i sve sto ide uz to nego jednog dana leciti komplekse na tom istom detetu zbog toga sto nesto nisi postigla u zivotu bas zbog njega.
 
mislim braniti nekome da abortira je...pa pogreshno...mislim ako netje da rodi dete...zashto bi ga radjala?...ako majka na prvom mestu ne zheli da rodi dete...o kakvom odgajanju mi prichamo?...brakovi nastali jer je eto zaglavila su chist debilizam !
ok dogovor dogovor...al ako zhena netje da rodi...znachi netje dete...mislim ko je mozhe naterati da ga ima?...e sad tu je pitanje etike...al mislim i da je to opravdano na duge staze...
 
nonica@infosky.net:
Devojke i vi momci da li biste dozvolili sebi ili njoj da vestacki prekine trudnocu?
Da. Ako postoje objektivni uslovi za to, onda definitivno da. Zena, tj. majka, jedina ima pravo da odluci da li ce da rodi to dijete ili ne. I sumnjam da ce i jedna zenska osoba koja je trudna odluciti nesto sto nije najbolje moguce resenje.
 
Abortus nee !!!
A sta da radi devojka koju je decko ostavio a roditelji izbacili na ulicu, pa sad radi i iznajmljuje stan da bi mogla da se izdrzava. Dete joj je u Zvecanskoj jer nema ko da ga cuva dok ona radi, svi su je zaboravili. :( Tuzno nazalost! Devojka svaki dan dolazi u Zvecansku, voli to dete i stalo joj je do njega. Lepa, zgodna, normalna devojka, kulturna. Sta reci za takav slucaj. Sto se mene tice uvek sam bio protiv abortusa i mojoj kevi nisam dao pre 7 godina dao da abortira iako su pojedine osobe iz okruzenja bile za to ! Na moju srecu i keva je bila uvek protiv abortusa. Hvala joj za to! Sad imam malu sestricu koju obozavam :)
 
Nemam nameru da radjam na bilo koji nachin falichno dete. Ukoliko se nedostaci mogu utvrditi u ranim fazama trudnoce, prekinula bih je.
Da me neko (daleko bilo) siluje i oplodi - seci u korenu.
Ukoliko nemam mogucnosti da se brinem o detetu necu ga ni radjati.
Ako bi mi trudnoca izazivala fizichke ili psihichke smetnje - prekinula bih je.
ALI (veliko ali) pre svega bih vodila rachuna da do nezheljene trudnoce ne dodje.
 

Back
Top