Kome u stvari ne odgovara EU

T-Zex

Veoma poznat
Poruka
13.698
Narodu? Ne bih rekao. Narod je cudo, bacis ga u sta hoces - iskobeljace se.
"Reakcionarnim snagama"? Glupost, manje ih je, ne mogu da uticu na ishod.
Znate kome ne odgovara?
Nasim velikim bizmismenima - Miskovicu, Karicima, Bekou, Bebi i ostalim dzukelama.
U njihovim je rukama novac, ogroman novac. Dok je tako, nema nama ni prismrdeti boljitku.
A sve te dzukele finansiraju politicke stranke.
Iskreno, yebe mi se za EU, ali mi se svidjaju neka njihova interna pravila.
 
Narodu? Ne bih rekao. Narod je cudo, bacis ga u sta hoces - iskobeljace se.
"Reakcionarnim snagama"? Glupost, manje ih je, ne mogu da uticu na ishod.
Znate kome ne odgovara?
Nasim velikim bizmismenima - Miskovicu, Karicima, Bekou, Bebi i ostalim dzukelama.
U njihovim je rukama novac, ogroman novac. Dok je tako, nema nama ni prismrdeti boljitku.
A sve te dzukele finansiraju politicke stranke.
Iskreno, yebe mi se za EU, ali mi se svidjaju neka njihova interna pravila.

Jedno pitanje za poštovanog autora ove teme (iliti pojašnjenje - ako može)!!!:| Zamolio bih te al' za stvaaarno iskren odgovor!!!
Dal' bi možda rado poželio sa si ti na mjestu (u položaju i sa mogućnostima) npr. jednog Miškovića, Beka, Bebe...???:confused::roll:8-)
 
мени не одговара ЕУ јер постаје нешто сасвим супротно од оне институције која је у почетку била, а мој материјални положај и положај Мишковића, Бека, Бебе....су небо и земља
 
A jel' tamo u EU ne postoje njihovi Miškovići, Bebe, Karići...???

Naravno da postoje. Samo u toj zapadnoj, kapitalističkoj Evropi postoji još nešto:
1. Nezavisni i strašno jaki sindikati
A ne kao ovi naši, kao navodno se bore za prava radnika a zapravo se uvlače u b**u i vlastodršcima i poslodavcima. Pogledaj naš privatni sektor. Ne smeš da bekneš odmah otkaz. Ako ti se nešto ne sviđa, sledi, ima ko hoće da radi, toliko nezapošljenih. Moraš da saviješ kičmu i ćutiš.Gde su sindikati da zaštite radnike u ovom sektoru? Samo je robovlasnički sistem bio gori - tamo su radila potpuno đžabe.
2. Radnička sloga
Kad se reši da se krene u štrajk, idu svi do jednog. Nema ko kod nas raznih struja koje vuku svaka na svoju stranu, nema štrajkbrehera. Svi su kao jedan, blokiraju celu državu. Toliki primeri iz Francuske, Italije... Nema zezanja, i ako je u pitanju čist kapitalizam.
 
Jedno pitanje za poštovanog autora ove teme (iliti pojašnjenje - ako može)!!!:| Zamolio bih te al' za stvaaarno iskren odgovor!!!
Dal' bi možda rado poželio sa si ti na mjestu (u položaju i sa mogućnostima) npr. jednog Miškovića, Beka, Bebe...???:confused::roll:8-)

Najiskrenije - ne bih voleo da sam u njihovoj kozi.
Pre svega jer ne mogu mirno da spavam ni ako sam nekom duzan 1000 dinara, a kamoli da znam da sam ojadio i drzavu i milione ljudi.
Dakle, ovaj Ajkula lepo reche to sto napisa iznad.

SVA politika koja se kod nas vodi je USMERENA ka ocuvanju njihovog kapitala.
Tacka.
 
Pa ulazak u EU najmanje odgovara ovima na vlasti i domacim tajkunima. Morat ce zakon da se uvede i da se isti postuje, lopovi nece imati Dinar da ga jacaju i devalviraju po potrebi kad treba izvuci narodu devize i primera je mnogo. Ovi sto su se nakrali i obogatili u haosu hoce isti i da zadrze jer su nesposobni da funkcionisu u pravnom sistemu gde bi u buduce stagnirali ili propali.
 
I ako udjemo u tzv.Evropu (za koju mi se zivo ebe,jer sebe smatram Evropljankom), bicemo poslednji bednici. Znaju nasi politicari da kazu da se trebamo ravnati sa njihovim propisima itd.,a nisu rekli da se trebamo ravnati i po platama i penzijama!
 
prosta stvar: odes u Bugarsku na more i shvatis da tamo ima 90 posto Srba i ostalih strendzera!
Gde su Bugari?...nemaaaaaa seeee....a uslli u EU jer su zadovoljili standarde...koje su on molim re standarde zadovoljili? pa njihov granicni prelaz je gori od najgore stale u Srbiji!
 
prosta stvar: odes u Bugarsku na more i shvatis da tamo ima 90 posto Srba i ostalih strendzera!
Gde su Bugari?...nemaaaaaa seeee....a uslli u EU jer su zadovoljili standarde...koje su on molim re standarde zadovoljili? pa njihov granicni prelaz je gori od najgore stale u Srbiji!

Perspektiva je bitna.kad budemo čitali ove postove cc 5god. vidjet će se razlika i to je poanta EU.Tako će biti i sa Rumunijom a i sa svim državama koje budu pristupali uniji.8-)
 
Najiskrenije - ne bih voleo da sam u njihovoj kozi.
Pre svega jer ne mogu mirno da spavam ni ako sam nekom duzan 1000 dinara, a kamoli da znam da sam ojadio i drzavu i milione ljudi.
Dakle, ovaj Ajkula lepo reche to sto napisa iznad.

SVA politika koja se kod nas vodi je USMERENA ka ocuvanju njihovog kapitala.
Tacka.

A šta će nam onda još na leđima i stotine "Miškovića" iz EU kad jedva i ove "naše" trpimo???:confused:
 
A šta će nam onda još na leđima i stotine "Miškovića" iz EU kad jedva i ove "naše" trpimo???:confused:

Polako...
Ako si dobro citao, rekoh - zabole me za EU. Sto se mene tice, ne moramo nikada tamo! Samo kazem da nisu NAROD i "REAKCIONARI" problem, nego upravo ovi koje sam pobrojao.
Osim toga, zemlje koje su bile osvajacke i koje su se napljackale za vjek i vjekova (Britanija, Nemacka, Francuska...) ce uvek biti u nekoj "uniji" i smisljace neke nove "unije", jer moraju da odrzavaju bogatstvo.
Oni svoje gradjane paze i maze jer imaju odakle, a ove novo pridruzene clanice mogu da ga duvaju i da "slobodno putuju" po Evropi...
A za putovanja, jope, treba para...
I opet su u bunaru...

Medjutim, definitivno postoje pravila-standardi u EU koji se ovde nece NIKADA primeniti dok se "putinovskom" metodom ne skresu krila siledzijama koje sam pobrojao. I mnogim drugima...
 
Ovi što ne poznaju geografiju bilo bi im pametno da nađu neki atlas pa da pogledaju kolika je Evropa i gde je Srbija na toj karti.
Mene lično baš i ne imponuje ta Evropa ali ovi evrofobičari su bre ko mušice.Meni treba samo evropski standard.I tu je što se tiče te Evrope kraj.
Kad ta Evropa počne da misli o Srbiji kao sebu jednakoj i celovitoj tada ću tek da počnem da mislim na nju kao o nečemu što bi moglo da mi zagolica maštu kao nekakva egzotična ostrvca.
Onda kad Evropa shvati da ovde može imati pouzdane i normalne poslovne i ekonomske partnere,kad prestane da nas ucenjuje,kad nas oslobodi svojih plaćenika iz našeg državnog aparata,kad počnu da legalizuju legitimne interese Srbije,kad oslobode sve srbe osuđene na inkriminisanim procesima po lažnim optužnicama i veštačkim dokazima,kad isperu svoje cenjene mozgove od "srba kao divljaka",kad shvate da smo kao i svi ostali narodi...itd...itd e tada bi tek trebali da počnemo da mislimo ne EU a ne na Evropu.
Pošto mi je jasno da je to sve nemoguće onda i od EU u dogledno vreme nema ništa.
A vama evrofobičarima je pametnije da netrošite energiju na ovakva razmišljanja već počnite da mislite kako da oporavimo privredu koju su vaši "eksperti" doveli do nule,povećamo nacionalni dohodak,kako da pohapsite svoje tajkune i monopoliste koji su i nas i vas obične mučenike opljačkali do gole kože.

Eto,ako ste sada srećni,lepo vam kažem da ja kao jedan sasvim običan čovek koji nije ni tajkun ni monopolista neželim u Evropu sve dok je takva.

Od mene toliko i pozdrav svim forumašima i onima koji dele i onima koji nedele moje mišljenje.
 
Pa ulazak u EU najmanje odgovara ovima na vlasti i domacim tajkunima. Morat ce zakon da se uvede i da se isti postuje, lopovi nece imati Dinar da ga jacaju i devalviraju po potrebi kad treba izvuci narodu devize i primera je mnogo. Ovi sto su se nakrali i obogatili u haosu hoce isti i da zadrze jer su nesposobni da funkcionisu u pravnom sistemu gde bi u buduce stagnirali ili propali.

Pa sta se onda vise busaju sa tom Evropom?! Njima onda niko nije potreban, dok ne iscrpe iz nas i zadnju paru. Dakle,ne zna se ko je gori.
 
EU ne odgovara srpskom narodu a onda i celoj Srbiji. Od zapadne, katolicke evrope, Srbi nikad nisu imali koristi i pomoci vec samo stetu, patnju i unistenje. Imajuci u vidu da je istorija uciteljica zivota i da se nikad nista ne menja vec da se samo ciklicno ponavlja, onda se od EU nista dobro ocekivati ne moze. To je ocigledno i evidentno i u danasnjim danima... kao vrhunac njihove dobre volje napali su nas oruzijem i tu nikakve reci i laskavi darovi u etru medijskog prostora ne mogu da zataskaju i ospore.

Na kraju krajeva, posto je ekonomsko blagostanje glavni adut zagovaraca ulaska Srbije u EU, mora se reci da je tek tu jasno da mi nemamo sta da trazimo sem kao kolonija i jeftina radna snaga. Dodajmo na to podrsku vecine EU zemalja nezavisnosti kosmeta... sta imamo vise da pricao i pitamo se kome ne odgovara ulazak u EU. Pa, svim Srbima ne odgovara!
 
EU ne odgovara onima koji se bogate pomoću pukotina u vlasti, onima koji imaju svoje ljude da im završe to i to. Neko ko se dočepao položaja za koji smatra da mu vlast ne može ništa. Nedaj bože sada da dođu tamo neki evropljani da provere kako se zapravo posluje.
Što se tiče da od zapadne odnosno katoličke evrope... eto ti pogledaj na primer Norvešku koliko je pomogla našu zemlju, još od II svetskog rata pa nadalje. Koliko su Srba spasili od ustaša... ma neeee... ne žele nam pomoći.
Bitno je da mi sačuvamo Kosovo na koje letos nisamo mogli da pošaljemo vatrogasce kada su bili požari, ipak je ono sastavni deo naše teritorije. Vatrogasce nisu hteli da puste... morali smo da molimo strance da gase vatru na "našoj" zemlji zato što mi nismo mogli tu da uđemo. Da ste se setili da volite kosovo pre 10 godina nešto bi i bilo učinjeno. E isti ti ljudi koji se plaše evrope će koristiti i kosovo i one jadne ljude tamo samo da zaštite svoju guzicu. Mišković je bio spreman da nađe način da ga da da bi dobio vizu... mislite da se takvima juri u evropu??? Možda ćemo izgubiti Kosovo ali sigurno nećemo dozvoliti takvim ljudima da ga daju za svoju ličnu korist.
 
EU ne odgovara onima koji se bogate pomoću pukotina u vlasti, onima koji imaju svoje ljude da im završe to i to. Neko ko se dočepao položaja za koji smatra da mu vlast ne može ništa. Nedaj bože sada da dođu tamo neki evropljani da provere kako se zapravo posluje.
Što se tiče da od zapadne odnosno katoličke evrope... eto ti pogledaj na primer Norvešku koliko je pomogla našu zemlju, još od II svetskog rata pa nadalje. Koliko su Srba spasili od ustaša... ma neeee... ne žele nam pomoći.
Bitno je da mi sačuvamo Kosovo na koje letos nisamo mogli da pošaljemo vatrogasce kada su bili požari, ipak je ono sastavni deo naše teritorije. Vatrogasce nisu hteli da puste... morali smo da molimo strance da gase vatru na "našoj" zemlji zato što mi nismo mogli tu da uđemo. Da ste se setili da volite kosovo pre 10 godina nešto bi i bilo učinjeno. E isti ti ljudi koji se plaše evrope će koristiti i kosovo i one jadne ljude tamo samo da zaštite svoju guzicu. Mišković je bio spreman da nađe način da ga da da bi dobio vizu... mislite da se takvima juri u evropu??? Možda ćemo izgubiti Kosovo ali sigurno nećemo dozvoliti takvim ljudima da ga daju za svoju ličnu korist.

Dnevno-politicka mantra i propaganda na koju se necu ni truditi da odgovaram jer ne pije vodu ni jedna od tvojih tvrdnji.

Samo moram na ustase da se osvrnem... Norvezani spsavali Srbe od ustasa?!! Mozda neki pojedinacni slucajevi. Mejdutim taman i da je sve tako, jedan izuzetak ne opravdava pravilo i sve ostale zapadne zemlje. Prosto je jadno i bedno da ih pravdas. Usput, Norvezani nisu katolici ...
 
...Da ste se setili da volite kosovo pre 10 godina nešto bi i bilo učinjeno. E isti ti ljudi koji se plaše evrope će koristiti i kosovo i one jadne ljude tamo samo da zaštite svoju guzicu. Mišković je bio spreman da nađe način da ga da da bi dobio vizu... mislite da se takvima juri u evropu??? Možda ćemo izgubiti Kosovo ali sigurno nećemo dozvoliti takvim ljudima da ga daju za svoju ličnu korist.

Dobro, ali nisu samo Miskovic i takvi protiv EU, ima jos ljudi u Srbiji, hvala Bogu, a to sto se ovi kriju iza ove situacije i "narodne volje", posebna je stvar...za ispitivanje. Po tebi ispade da samo profiterima, "mitomanima" i uvlakacima ne odgovara Evropa, a ne zaboravi da naspram njih stoji masa nezadovoljnih ljudi ucenama i ponizavajucim predlozima EU, a ne redom i zakonima kakvi tamo vladaju. A ni oni nesto nisu bas, jer, kako danas rece Mira Bobic-Mojsilovic u Blicu, a propo zabrane pusenja u EU po kafanama, samo "zdravo" drustvo je kontrolisano drustvo.
Doduse, nisam sigurna da ce i ovima nasima, takvima kakvi su, isto jednom da padne napamet radi "ozdravljenja" drustva...
 
Jadno je setiti se teritorije i naroda koji se tamo već bar 20 godina muči sa ekstremistički nastrojenim separatistima. A onda ih se setite u zadnjem času i koristite ih kao marionete, stalno obećavajući bolje iako to bolje mora neki stranac da odobri... Ali dobro sva sreća da je tu amerika, evropa, vanzemaljci sa planete Bilmez... ma bilo ko da je kriv sam one mi sami... nipošto.
Inače koliko puta ste čuli da ne treba da se pridružimo EU kako nebi izgubili nacionalni identitet, ja ne vidim da su nešto članice izgubile. Evo Bugarska novopečena, piče čalgu pa rasturaju...
 
Jadno je setiti se teritorije i naroda koji se tamo već bar 20 godina muči sa ekstremistički nastrojenim separatistima. A onda ih se setite u zadnjem času i koristite ih kao marionete, stalno obećavajući bolje iako to bolje mora neki stranac da odobri... Ali dobro sva sreća da je tu amerika, evropa, vanzemaljci sa planete Bilmez... ma bilo ko da je kriv sam one mi sami... nipošto.
Inače koliko puta ste čuli da ne treba da se pridružimo EU kako nebi izgubili nacionalni identitet, ja ne vidim da su nešto članice izgubile. Evo Bugarska novopečena, piče čalgu pa rasturaju...

E sad to ti objasni "nevernim Tomama" :!::?:;)
 
EU ne odgovara onima koji se bogate pomoću pukotina u vlasti, onima koji imaju svoje ljude da im završe to i to. Neko ko se dočepao položaja za koji smatra da mu vlast ne može ništa. Nedaj bože sada da dođu tamo neki evropljani da provere kako se zapravo posluje.
Što se tiče da od zapadne odnosno katoličke evrope... eto ti pogledaj na primer Norvešku koliko je pomogla našu zemlju, još od II svetskog rata pa nadalje. Koliko su Srba spasili od ustaša... ma neeee... ne žele nam pomoći.
Bitno je da mi sačuvamo Kosovo na koje letos nisamo mogli da pošaljemo vatrogasce kada su bili požari, ipak je ono sastavni deo naše teritorije. Vatrogasce nisu hteli da puste... morali smo da molimo strance da gase vatru na "našoj" zemlji zato što mi nismo mogli tu da uđemo. Da ste se setili da volite kosovo pre 10 godina nešto bi i bilo učinjeno. E isti ti ljudi koji se plaše evrope će koristiti i kosovo i one jadne ljude tamo samo da zaštite svoju guzicu. Mišković je bio spreman da nađe način da ga da da bi dobio vizu... mislite da se takvima juri u evropu??? Možda ćemo izgubiti Kosovo ali sigurno nećemo dozvoliti takvim ljudima da ga daju za svoju ličnu korist.

Jedan od razloga je i to što kradu pomoć koja se na Kosovo šalje iz zemalja EU.
 

Back
Top