Pochetnik... - za pocetak Photoshop

strajo

Ističe se
Banovan
Poruka
2.787
e sad ste me napalili i ocu da pochnem sa ovim, e sad sa kojim programom (programima) da pochnem i shta da radim za pochetak i to sve :D...

P.S.
znachi totalni pochetnik, u zhivotu nisam ni Photoshop koristio, sem Paint-a za sechenje slika i onog Microsoftovog uz Office za smanjivanje :lol:
 
pa reci odakle da pocnemo.
Sta bi konkretno zeleo u photshopu da znas. On je uzasno kompleksan program. Cak i ja koji godinama radim u njemu ne smem da se usudim da kazem da sve znam. Pre bih rekoa, znam koliko mi treba a ono sta neznam naucim, Net je prepun tutoriala kako uraditi ovu ili onu foru.

Ovo ti nije lose za pocetak da pogledas.
http://www.photoshop-a-z.com/index..../editable/PS_CS2_Videos.tpl&_form_id=a44e2c60

JA sam uvek najvise voleo video tutoriale.

P.S.
Malo sam ti promenio naziv teme, nadam se da se ne ljutis.

Sto se mene tice mogli bi ovde da zapocnemo malu skolu photoshopa pa da krenemo sa tim pa posle da predjemo i na druge programe ako ima zainteresovanih.
 
Moram da kazem da je Photoshop jedan od najboljih programa u kojima sam ikada radio,stvaro,mogucnosti su skoro neogranicene(sto se obrade slika tice),i evo postavicu par linkova za one sa sporijim netom,posto verujem da video tutorial-i oduzimaju malo vise vremena za ucitavanje:
http://www.good-tutorials.com/
http://www.tutorialized.com/
Pogledajte,pa dajte neki komentar...Prvi sajt je stvarno odlican,preporucujem ga,ja sam na njemu naucio dosta stvari.
 
E to ne bi bilo lose uopste.Evo jedna tema gde covek hoce da od forografije napravi crtez.
Eto tab moze da je prebaci ovde a ti lepo coveku objasnis kako se to radi.
Ja nisam neki strucnjak za photoshop.Eksperimentisao sam malo i uspeo sam to uraditi,ali nije bas najbolje.Tako da sad i mene zanima kako bi ti to uradio.
 
Photoshop, u ***, pa kupite knjigu pa lepo je procitajte i sve ce vam biti jasno. Naj vise mrzim ljude koji bi na brzinu da nauce neke stvari bez previse odricanja. Moja ima 1000 stranica i trebalo mi 3 meseca da je savladam, i prekopiram sve najnovije casopise sto izlaze kod nas "by my self" ali dzabe ovo je Srbija, ne mozes da radis taj posao ako nisi u srodstvu sa gazdom stamparije tako da, jebbboo photoshop.
 
Ovo je za pocetnike.Neke osnovne i jednostavnije stvari se mogu brzo nauciti.Nisu potrebne neke velike knjige i neznam koliko vremena.Kad savladas neke osnovne cake i budes jos uvek zainteresovan mozes da kupi knjigu pa da nastavi.
Nego meni se cini da si ti hteo da istaknes kako ti znas da radis u photoshopu.:)Ok ukapirali smo,ti si genije ;)
 
Da je genije znao bi da ne moze sve da nauci iz knjige od 1000strane za 3 meseca :lol:
Ljudi koji profesionalno rade u photoshopu godinama ne smeju da se usude da kazu tako nesto koliko je program kompleksan.

Pa nisam genije, i nisam rekao da znam sve jer ja kad sam uzeo knjigu planirao sam i da radim taj posao ali kao sto vec rekoh... e sad za 3 meseca ono sto je u knjizi moze da se savlada ako si svaki dan aktivan sa njom postaje sve zanimljiveije i zanimljivije. Praksa mi je bila da kupim casopis i da pokusam da odradim isto kao autor casopisa i kad bi samo znali koliko je to lako, taj photoshop u opste nije toliko tezak da bi bio genije da ga naucis. Sada to pod "sve" zavisi kojim se poslom bavis, naravno da ima stvari koje meni nisu bile potrebne pa i nisam izucavao toliko. Sve u svemu taj software je jako skup i mnogi od nas nebi mogli da mu prismrde da je sve kako treba.
 
Alo bre laks,oladi,najlaksi nacin da naucis da radis u PS je da citas tutove na netu :S
Evo ti par stranica :

www.bluesfear.com
www.paradoxdesignz.com/forum

Brate ja kad sam ucio PS tad je postojao samo 56k modem pa sam morao da kupim knjigu sto je mnogo jeftinije u to vreme, tako da sad nemam nameru da ga usavrsavam i ako sam mozda pa cak i sad verovatno bolji od mnogih vas, tu je bitna samo ideja,mastovitost pored savladanog alata tj. temelja,aj necu vise da se smaram oko ovog, END OFF TOPIC.
 

Back
Top