Svetlana Velmar-Janković
Prikazujem rezultate 1 do 6 od 6

Tema: Svetlana Velmar-Janković

Zainteresovan član Цлио (avatar)
    Učlanjen
    04.01.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    39

Wink Svetlana Velmar-Janković

Prelistah svih 56 strana ovog PDF :shock: i ne nadjoh temu o Svetalni Velmar - Jankovic .
    Bila sam sigurna da je vec postavlena, pa sam htela da je izvucem, ali nema veze, evo postavicu je ja.
    Pre 7-8 godina procitala sam Lagum, jako tesko mi je islo, njen hermeticni, istancani stil, mnogo finih detalja... tada me to nije "leglo" i mislila sam da je to prva i poslednja knjiga koju sam procitala.
    Medjutim, vratila sam joj se pre nekoliko godina, procitala vecinu onoga sto je napisala ( nesto i vise puta) bas zbog specificnog stila neke knjige traze da se procitaju nekoliko puta.
    Sto se drugih zenskih pisaca u nasoj knjizevnosti tice, mislim na one koje su aktivne, nisam previse citala, nesto od Bjelice, Mojsilovicke i sve mi je to smesno u poredjenju sa Velmar - Jankovicevom. Sto bi moj pokojni deda rekao :"Smuti, pa prospi".:-P
    Zato nisam ni citala druge knjizevnice ili "knjizevnice" koje se ovde pominju, stvorila mi se averzija i predrasuda ( ovo drugo, svakako, nije dobro) da citanjem knjiga drugih zenskih pisaca samo gubim vreme, a tolike knjige ( ovde mislim na sve dobre knjige ) stoje neprocitane ili cekaju da ih ponovo citam.
    Da parafraziram lik iz Alana Forda "Bolje 7 puta procitati jednu dobru knjgu, nego uludo trositi vreme oko milijun losih."
    E sad, vi koji bolje poznajete nase aktuelno "zensko pismo" zanima me kao prvo vase misljane o Svetalni V. - J., kao i poredjenje sa drugim zenama koje (pokusavaju) da pisu ( nazovimo ih tako ).

Učlanjen
    04.01.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    39

Podrazumevano Re: SVETLANA VELMAR - JANKOVIC

Citat Original postavio Цлио Pogledaj poruku
    Prelistah svih 56 strana ovog PDF :shock: i ne nadjoh temu o Svetalni Velmar - Jankovic .
    Bila sam sigurna da je vec postavlena, pa sam htela da je izvucem, ali nema veze, evo postavicu je ja.
    Pre 7-8 godina procitala sam Lagum, jako tesko mi je islo, njen hermeticni, istancani stil, mnogo finih detalja... tada me to nije "leglo" i mislila sam da je to prva i poslednja knjiga koju sam procitala.
    Medjutim, vratila sam joj se pre nekoliko godina, procitala vecinu onoga sto je napisala ( nesto i vise puta) bas zbog specificnog stila neke knjige traze da se procitaju nekoliko puta.
    Sto se drugih zenskih pisaca u nasoj knjizevnosti tice, mislim na one koje su aktivne, nisam previse citala, nesto od Bjelice, Mojsilovicke i sve mi je to smesno u poredjenju sa Velmar - Jankovicevom. Sto bi moj pokojni deda rekao :"Smuti, pa prospi".:-P
    Zato nisam ni citala druge knjizevnice ili "knjizevnice" koje se ovde pominju, stvorila mi se averzija i predrasuda ( ovo drugo, svakako, nije dobro) da citanjem knjiga drugih zenskih pisaca samo gubim vreme, a tolike knjige ( ovde mislim na sve dobre knjige ) stoje neprocitane ili cekaju da ih ponovo citam.
    Da parafraziram lik iz Alana Forda "Bolje 7 puta procitati jednu dobru knjgu, nego uludo trositi vreme oko milijun losih."
    E sad, vi koji bolje poznajete nase aktuelno "zensko pismo" zanima me kao prvo vase misljane o Svetalni V. - J., kao i poredjenje sa drugim zenama koje (pokusavaju) da pisu ( nazovimo ih tako ).
    Ne mogu da verujem da sama sebe citiram, sama sebi odgovaram, jednom recju diskutujem sama sa sobom na PDF Knizevnost.
    Sledece u sta ne mogu da poverujem da o Svetalni Velmar - Jankovic niko nema nikakvo misljenje
    Dajte ljudi, valjda ste nesto citali, bar "Dorcol".
    Mozda sam suvise komplikovano postavila temu, evo jednostavnije, da li vam se svidjaju njene knjige ili ne ?
    Prelistavajuci citav PDF Knjizevnost nasala sam na 3 - 4 mesta na teme o Isidori Bjelici, skribomanki cije se knjige zovu Ljubav u ... ( sami izaberite ime grada), koja pise ljubice za "Gloriu", palamudi i vunovlacari na TV-u sa likovima slicnim sebi.
    A o Svetlani niko nista:shock:. Bas sam razocarana, bila sam na promociji jedne njene knjige u Biblioteci grada Beograda i sve je bilo puno, doduse, Svetlanini ispisnici, koji mozda ne posecuju ovaj forum i vrlo malo mladjih ljudi, verovatno studenata knjizevnosti.
    Mozda je to uzrok zasto niko ne pise
    Nema veze, knjizevna istorija ce za 30 - 40 godina pokazati prave vrednosti, kad vise ne bude ni Isidore Bjelice,sa njenim klot - frket marketingom, ni Svetlane, videce se da se literatura Svetlane Velmar - Jankovic i skribomanstvo Bjelice ne mogu uporediti, jer ne postoji tacka na kojoj bi se poredjenje zasnivalo, sto bi nas narod rekao kruske i jabuke.
    Jako sam razocarana, ponovo pisem da bi se tema podigla na listi i ne bi presla na drugu stranu.:sad:
    Hajde da vidimo hoce li neko da se osmeli

Iskusan quentin (avatar)
    Učlanjen
    06.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    428

Od S. V. Janković pročitao sam Lagum, ali davno, prije nekih petnaestak godina. Možda je bio krivi trenutak za čitanje te knjige, ali znam da mi se nije dopala. Međutim to je samo stvar ukusa, S. V. Janković je svakako dobar i ozbiljan pisac. Zbog toga je besmisleno, čak uvredljivo, njeno pominjanje zajedno sa nekim treš spisateljicama. Sva ta fama oko ženskog pisma meni odavno ide na živce. Za mene je svaki pisac kao prvo pisac, a tek potom muškarac ili žena. A što se tiče popularnosti Dorice Bjelice i sličnih likova na ovom PDF, pa to nam je realnost. Na ovom PDF ima, možda, desetak malo starijih ljudi koji čitaju prave knjige i žele o njima ozbiljno diskutovati. Ostatak čini kombinacija ljubitelja žanrovske i treš literature, četrnaestogodišnjaka koji su mimo lektire pročitali možda još pet knjiga i odmah prave spiskove najboljih knjiga na svijetu i značajna populacija likova koji ništa ne čitaju ali zato pišu li pišu, i zasipaju forum plodovima svoje ambicije.

Učlanjen
    04.01.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    39

Citat Original postavio quentin Pogledaj poruku
    Od S. V. Janković pročitao sam Lagum, ali davno, prije nekih petnaestak godina. Možda je bio krivi trenutak za čitanje te knjige, ali znam da mi se nije dopala. Međutim to je samo stvar ukusa, S. V. Janković je svakako dobar i ozbiljan pisac. Zbog toga je besmisleno, čak uvredljivo, njeno pominjanje zajedno sa nekim treš spisateljicama. Sva ta fama oko ženskog pisma meni odavno ide na živce. Za mene je svaki pisac kao prvo pisac, a tek potom muškarac ili žena. A što se tiče popularnosti Dorice Bjelice i sličnih likova na ovom PDF, pa to nam je realnost. Na ovom PDF ima, možda, desetak malo starijih ljudi koji čitaju prave knjige i žele o njima ozbiljno diskutovati. Ostatak čini kombinacija ljubitelja žanrovske i treš literature, četrnaestogodišnjaka koji su mimo lektire pročitali možda još pet knjiga i odmah prave spiskove najboljih knjiga na svijetu i značajna populacija likova koji ništa ne čitaju ali zato pišu li pišu, i zasipaju forum plodovima svoje ambicije.
    Hvala Bogu,
    pa neko odgovori.
    Mene je iznerviralo to sto ima nekoliko pokrenutih tema o Isidori, a ni jedna o Svetalni.
    Zato i ta poredjenja, a i da ljude malo zainteresujem.
    A tebi bih preporucila da procitas neku Svetlaninu knjigu, moguce je da ce stvari sa distance od 15 godina izgledati drugacije

Zainteresovan član asasello (avatar)
    Učlanjen
    31.03.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    45

Onda ja sam posegnula za njenim knjigama prerano. Pokušavam da pročitam Dorćol, ali možda nije to odgovarajući izbor. Vrlo mi se dopada ideja, forma ove knjige, ali mislim da bih to radije pročitala da živim na Dorćolu. Sada mi se nešto dopadaju knjige u kojima se može saznati nešto o istoriji, pa će možda doći trenutak za Svetlanu Velmar-Janković..

Učlanjen
    04.01.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    39

Citat Original postavio asasello Pogledaj poruku
    Onda ja sam posegnula za njenim knjigama prerano. Pokušavam da pročitam Dorćol, ali možda nije to odgovarajući izbor. Vrlo mi se dopada ideja, forma ove knjige, ali mislim da bih to radije pročitala da živim na Dorćolu. Sada mi se nešto dopadaju knjige u kojima se može saznati nešto o istoriji, pa će možda doći trenutak za Svetlanu Velmar-Janković..
    Ne znam da li si iz Beograda, ako jesi iz kog kraja ?
    Ja zivim kod hrama Sv. Save i posle citanja "Vracara" nista nije isto, kad god prodjem platoom setim se istorijskih dogadaja vezanih za to mesto ( osim ako mi torbe s Kalenic pijace nisu teze od 10 kg )
    Moja preporuka je da potrazis ovu knjigu, za pocetak, opisuje istorijske dogadjaje, a i relativno je mala, procitaces je za dan. Posle ce doci vreme i za druge knjige .

Slične teme

1. Svetlana Raznjatovic - Vodja zandarmerije
    Autor Autobus 88 u forumu Politika
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 17.11.2006., 18:15
  2. Svetlana Petrusic: Ko je i zašto zapoceo rat.
    Autor *Dario* u forumu Politika
    Odgovora: 129
    Poslednja poruka: 03.07.2006., 17:14
  3. Svetlana Stevic
    Autor Milica_CG u forumu Muzika
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 23.01.2005., 03:12

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku