Muka i vrtoglavica? Sta da pregledam?

Angi7

Aktivan član
Poruka
1.641
U poslednjih desetak dana povremeno mi je muka i malo mi se vrti u glavi. Nisam trudna, proverila.
Prvo jutro mi je bilo jako muka i povratila sam, a od sutra samo povremeno se javi osecaj vrtoglavice i muke bez povraćanja. Juce nije bilo, evo sad opet. Sta to moze da bude?
Planiram da vadim krv ovih dana, nisam dugo, a He mi je uvej na donjoj granici, a da proverim i Holesterol (moj muy ima bas povisen otkrio slucajno, a isto jedemo, pa cisto da vidim). Sta jos preporucujete da proverim kad vec vadim krv i da li treba da idem kod lekara i kog? Sad bas da sedim satim u DZ u vreme gripa da bi mi samo dali uput na neka snimanja...
 
dr:
Sve sto treba da uradis od pretraga ces dobiti u formi uputa od svog lekara opste medicine.
Pusti da o tome brinu oni koji su se skolovali silne godine za to.

Posto ste vi lekar da li mozete da mi preporucite koje stavke da proverim pri vadjenju krvi?
Moj lekar opste prakse nece saznati o mom problemu nista vise od onog sto sam ovde napisala, zar ne?

Ne verujem da je problem sa vodom i moj suprug je pije. /nemam probavne smetnnje, smo povremeno osecaj mucnine i vrtoglavice,.
 
Posto ste vi lekar da li mozete da mi preporucite koje stavke da proverim pri vadjenju krvi?
Moj lekar opste prakse nece saznati o mom problemu nista vise od onog sto sam ovde napisala, zar ne?

Ne verujem da je problem sa vodom i moj suprug je pije. /nemam probavne smetnnje, smo povremeno osecaj mucnine i vrtoglavice,.
Ja u klin, ti u plocu.
Naravno da ce znati, ne uce se dzabe tolike skole.
Dobices od svog lekara uputnicu za laboratoriju i za sve ostale pretrage koje budu potrebne, on sasvim sigurno zna na koje analize ce te uputiti.
 
dr:
Ja u klin, ti u plocu.
Naravno da ce znati, ne uce se dzabe tolike skole.
Dobices od svog lekara uputnicu za laboratoriju i za sve ostale pretrage koje budu potrebne, on sasvim sigurno zna na koje analize ce te uputiti.

Pa ne sumnjam da ce lekar znati, ali da si ustedim vreme i postedim se irusa gripa u cekaonicama, zar ne mozete vi da mi kazete koje su to za pocetak pretrage na osnovu vadjenja krvi?
 
dr:
Prvo i osnovno,pregled, merenje krvnog pritiska, kompletna laboratorija, uputnicu ces dobiti od svog lekara, svakako moras da sedis u cekaonici, nista ti ne znaci sto cu napisati skracenice koje i onako ne znas sta znace.

Mozda bi i znala sta znace, ali dobro...

Da li ovi moji simtopmi mogu da imaju ikakve veze za stitnom zlezdom?

Sigurno cu sama za pocetak da vadim krv u privatnoj lab., pa bar neki "TIP" bi dobrodosao.

Stvarno mrzim da idem kod lekara, pa da ubrzam malo...
 
Mozda bi i znala sta znace, ali dobro...

Da li ovi moji simtopmi mogu da imaju ikakve veze za stitnom zlezdom?
Sigurno cu sama za pocetak da vadim krv u privatnoj lab., pa bar neki "TIP" bi dobrodosao.

Stvarno mrzim da idem kod lekara, pa da ubrzam malo...

Stitasta zlezda postade dezurni krivac za sve tegobe.Potpuno neopravdano.
Evo,ja "tipujem" da nije ona u pitanju,pa mozes da ustedis na analizi hormona doticne.:)
 
Treba da ides kod lekara d ati da uput za ORL specijalistu: simptomi mogu biti vezani za uho i sistem za ravnotezu (virus koji napadne vestibuilarni sistem izaziva njegov poremecaj sto se ocituje vrtoglavicom a vrtoglavica izaziva mucninu i povracanje). Naravno, ici u laboratoriju i vaditi krv sa idejom sta bi sve mogla d auradis od analiza na svoju ruku je potpuno glupo i besmisleno i beskorisno. Ali ako bas insistiras da te skrate za hiljadu dve dinara - tvoj novac. A brate i tvoje zdravlje.
 
Cao svima...ja sam nova u ovome pa ako nesto pogresim nemojte mi zameriti nego me ispravite...imam problem nisam znala u kojoj temi da se prijavim,videla sam nesto slicno ovde pa bih ako neko zna da mi pomogne...u zadnjih mesec dana imam cesce glavobolje,mucnine,povracanje,znojanje i vrtoglavice.Trudna nisam,smanjila sam, pusenje jedem normalno, pijem dosta prirodnog soka od uvjek,Eto sad dok vam pisem ovo odjednom dobijam glavobolje...steze obruc oko ociju.Nesto sam slucajno nasla na internetu, slicno sa moih simptoma i nazvano ,,gastroenteritis,,.Nisam bila kod doktora jos,da vam kazem bojim se.Ako neko nesto zna u vezi te simptome ili te bolesti neka napise,bila bih mu zahvalna zauvek.Hvala
 
Sto stvari moze biti, od niskog pritiska koji izaziva jake glavobolje koje posledicno daju mucninu i nagon za povracanje...preko anemije...do poremecaja centra za ravnotezu..i jos bog te pitaj sta.Ima cak i lepljiva tema koju treba procitati pre nego sto se postavi pitanje.

Ajde nesto da se dogovorimo, da ja ne bih ovde stalno ponavljala da se javite svom lekaru, jednom za svagda da resimo to.
Forum nije zamena za ordinaciju, pregled je potreban kao i detaljna anamneza,i laboratorijska pretraga, ne trazite sebi dijagnoze tako sto ukucavate simptome na google pa se prepadate onim sto citate.
Ostavite to onima koji su za to skolovani.

Jesmo li dogovorili?
 

Back
Top