Priprema Tela

herrr

Zainteresovan član
Poruka
230
:idea: Mislim da bi bilo zanimljivo da ljudi koji treniraju Borilacke Vestine napisu i razmenjuju iskustva o tome kako odrzavaju svoje telo u kondiciji i kako vezbaju u toku dana.
Mislim sta je ono sto mislite da je najvaznije za vas i vasu fizicku spremnost? Koje su to stvari koje ne preskacete i koje redovno praktikujete? Tipa kada ustanem svaki dan radim to i to, onda u toku dana redovno radim to i to, pred spavanje obavezno uradim to i to, toliko puta nedeljno pretrcim toliko i toliko.....
Dajte vasa iskustva, stavove, dnevni, nedeljni, .... ritam. Sta ste to radili sa 20 godina, sta ste shvatili da je bitnije sa 30, sta je to sto vam najvise godi sa 40, 50, 60, 70....
Hajde da se konsultujemo!
 
Pa to je razumljivo da zavisi od coveka! Ali eto koje i kavo razgibavanje radis? Ono sto sam mislio je da ljudi koji godinama treniraju i uz to rade, imaju porodice itd. razmene svoja iskustva o tome sta je to sto ih odrzava u kondiciji, sta je to sto smatraju da je sustinsko svakog dana sto urade kada uhvate 10-15 min. vremena itd. Ili kakav su dnevni raspored obaveza napravili tako da ne propuste svoje omiljene vezbe, rituale, trening navike .....
 
za vezbe uvek sam imao vremena.. to je aktivnost koja je svakodnevna bar u mom zivotu.. i nishta me ne zome spreciti da ih radim.. svako jutro i vece se istezem po 30-45 min.. i onda krecu klasicne vezbe tipa sklekovi, trbusnjaci itd, i zatim izivljavanje na vrecama itd...
A st ose tice preko dana, tu uglavnom kondiciju odrzavam tak ost osa drustvom igram basket, non stop u pokretu i tak' ;) kad je u pitanu ishrana, tu uopste ne obracam paznju, nikada i nisam obracao, uvek jedem kao sto jedem i po ko zna koliko obroka i to mi ne smeta, razlog je sto non stop treniram.... I bogami super se osecam :D :D
 
za vezbe uvek sam imao vremena.. to je aktivnost koja je svakodnevna bar u mom zivotu.. i nishta me ne zome spreciti da ih radim.. svako jutro i vece se istezem po 30-45 min.. i onda krecu klasicne vezbe tipa sklekovi, trbusnjaci itd, i zatim izivljavanje na vrecama itd...
A st ose tice preko dana, tu uglavnom kondiciju odrzavam tak ost osa drustvom igram basket, non stop u pokretu i tak' ;) kad je u pitanu ishrana, tu uopste ne obracam paznju, nikada i nisam obracao, uvek jedem kao sto jedem i po ko zna koliko obroka i to mi ne smeta, razlog je sto non stop treniram.... I bogami super se osecam :D :D


To ti je greska sto ne jedes zdravu hranu nego sve i svasta bez obzira sto puno treniras cak je ces imati i vise energije i bolje ces se osecati ako izbacis neke gluposti iz ishrane nadam se da znas na koju hranu mislim koja nije potrebna tvom organizmu za pocetak bar izbaci gazirane sokove.
 
To ti je greska sto ne jedes zdravu hranu nego sve i svasta bez obzira sto puno treniras cak je ces imati i vise energije i bolje ces se osecati ako izbacis neke gluposti iz ishrane nadam se da znas na koju hranu mislim koja nije potrebna tvom organizmu za pocetak bar izbaci gazirane sokove.


Pa u tome si u pravu.... ovo sto ja radim to nije bas pravilna ishrana... Ali pored svega ovoga tesko mi je da obracam paznju jos i na to, mislim da bi poludeo :lol: Ovako sam sasvim zadovoljan i extra mi je ovako, btw najvise sto pijem to su gusti sokici... ;)
I trudim se da unosim sto vise vitamina, i za sada mi je super....
 
Ovako izgleda dan jednog matorog borca :). Ustanem, 40 sklekova, 2x40 trbusnjaka, 2x10 cucnjeva sa iskorakom. Posle posla tegovi, veci od 30 kg kombinovan sa malima od 10 kg, polucasovno treniranje, a nakon toga detaljno istezanje. Uvece trening ili ukoliko ga nemam bazen + normalno istezanje nogu do granica raspadanja. Briga o ishrani dosla je sa godinama, krajem 80-tih i pocetkom 90-tih sam jeo hiljadu puta dnevno i slicno, a sada postovi, povrce i slicno.
 
Gusti sokici su bolji od gaziranih u svakom slucaju, ali bistri sokovi sa oznakom 100% voce su najbolji. Sokovi od jabuke, na primer. "Sto vise" nije uvek pozeljna i zdrava doza vitamina. Treba znati koliko tacno treba unositi vitamina.
Nije tesko obracati paznju na ishranu. Bolje sad milom, nego jednog dana jer moras. Vremenom se naviknes i nema problema.


Pa u tome si u pravu.... ovo sto ja radim to nije bas pravilna ishrana... Ali pored svega ovoga tesko mi je da obracam paznju jos i na to, mislim da bi poludeo :lol: Ovako sam sasvim zadovoljan i extra mi je ovako, btw najvise sto pijem to su gusti sokici... ;)
I trudim se da unosim sto vise vitamina, i za sada mi je super....
 
Ovako izgleda dan jednog matorog borca :). Ustanem, 40 sklekova, 2x40 trbusnjaka, 2x10 cucnjeva sa iskorakom. Posle posla tegovi, veci od 30 kg kombinovan sa malima od 10 kg, polucasovno treniranje, a nakon toga detaljno istezanje. Uvece trening ili ukoliko ga nemam bazen + normalno istezanje nogu do granica raspadanja. Briga o ishrani dosla je sa godinama, krajem 80-tih i pocetkom 90-tih sam jeo hiljadu puta dnevno i slicno, a sada postovi, povrce i slicno.

I ja sam isto krajem (necu da kazem kojih) godina jeo hljadu puta dnevno, A I SAD TAKODJE :) I isto tako: ustanem, pa legnem opet nazad. Pa opet ustanem. Pa legnem. I tako 40 puta, dok me zena ne isutira napolje na poso. Uvece trening, ili ukoliko ga nemam, frizider + normalno rastezanje zeluca do granica raspadanja :pivce:
 
Gusti sokici su bolji od gaziranih u svakom slucaju, ali bistri sokovi sa oznakom 100% voce su najbolji. Sokovi od jabuke, na primer. "Sto vise" nije uvek pozeljna i zdrava doza vitamina. Treba znati koliko tacno treba unositi vitamina.
Nije tesko obracati paznju na ishranu. Bolje sad milom, nego jednog dana jer moras. Vremenom se naviknes i nema problema.
Potpuno si upravu,ali veruj mi pred borbu se zaboravi na to!z:)Ja (i mogi drugi) to za menjujemo sa coca-cola-om:zstidljivko:
 
Gazirana pića naduvavaju-tera na konstantno podrigivanje,gazirana pića su smrt za pluća jer gaziranost ubija plućne mehuriće,koji su izuzetno važni za disanje.
U suštini gazirana pića ne donose ništa dobro kao ni alkohol.
 
I ja sam isto krajem (necu da kazem kojih) godina jeo hljadu puta dnevno, A I SAD TAKODJE :) I isto tako: ustanem, pa legnem opet nazad. Pa opet ustanem. Pa legnem. I tako 40 puta, dok me zena ne isutira napolje na poso. Uvece trening, ili ukoliko ga nemam, frizider + normalno rastezanje zeluca do granica raspadanja :pivce:

z:lol:z:lol:

A ja necu kuci, a necu ni na pos'o!

Uglavnom vezbam cucanj do stolice i brzi hod od kafane preko kladionice do kafica. Za zavrsetak treninga maksimalan napor u Duff-u sa punjenom pljekom!
Uglavnom drzim organizam spreman za nepredvidjena ekstremna naprezanja pa se konstantno dopingujem kofeinom, teinom, prevrelim jecmenim sladom, i destilisanom (dva puta) šljivovom kominom.

Bojim se da bih pao na doping testu!
 
evo, ja cu da se vratim: ne bih da otkrivam ni profesiju ni hobije, ovde sam da bih se malo zabavio, ali da samo napomenem da znam pouzdano i itekako dobro da je ovo:



nonsens do bola!
Kao plućni bolesnik upućen sam poprilično u tu tematiku.Nisam doktor,ali sam neke stvari osetio na svojoj koži, i dobro sam slušao šta mi lekari govore.
Ako ti misliš da oni nemaju pojma...
 
119892461_3fac65c63a.jpg


Utice i na pluca izmedju ostalog.

E338 (fosforna kiselina) smanjuje gustinu kostiju, izaziva bolesti bubrega, kao i stvaranje kamena.

E952 (natrijum ciklamat) vestacki zasladjivac koji je 1969. zabranjen, jer je otkriveno da formira kancerogenu materiju u organizmu.

E950 (acesulfam) vestacki zasladjivac nije dovoljno testiran pre pustanja u upotrebu i za koji se sumnja da je kancerogen.

E951(aspartam) sumnja se da je stetan za mozak i da izaziva tumor.

Natrijum citrat--regulator ukusa je i antikoagulant kao i anestetik sluzokoze usta.Zato mozete popiti veliku kolicinu takvih pica i ne osetiti kad je dosta.

E211 (natrijum benzoat) izaziva celijsko ostecenje, jer utiche na DNK mitohondrija. Natrijum benzoat izaziva smanjenje inteligencije kod dece i do 5.5 poena.

Fenilalanin povecava nivo lucenja serotonina izazivajuci zavisnost.

Jedan litar Koka Kole sadrzi 100 grama secera.

Itd.
 
Poslednja izmena:
Drdoje - uz svo postovanje prema Tebi, to sti si rekao je netacno...I ja necu da otkrivam svoje hobije i poznanike koji se bave tematikom zdravlja, zdrave ishrane, lecenja (alternativnog i tradicionalnog) i slicno, a koji su priznati u toj oblasti...
Jedina dobra stvar od gaziranih pica jeste sto pomazu varenju i to je sve. Ali..
Izazivaju nadutost, nadimanje, unistavaju jetru, kod ljudi koji stalno piju gazirana pica analize krvi pokazuju uvek povecane enzime jetre, puni su aditiva, koji su kancerogeni,
Gazirana pica potpomazu stvaranje celulita sto slabi cirkulaciju i dobra je osnova za bolesti vezane upravo za takvu cirkulaciju....

Leporsy je potpuno u pravu i ja to znam sigurno. Svojim ocima sam videla koliko su oni "zdravi"...Otada pijem samo bistre sokove sa oznakom 100% voca, a pre toga mi je svakodnevno pice bila "Coca - Cola"...
 
Leprosy - obozavam gazirane sokove i svojevremeno sam redovno rastvara a sumece vitaminske tablete, to mi je bilo kao sok. Spajala sam ukusno i korisno...Sve dok mi lekar nutricionista nije rekla da ne uzimam to ni slucajno jer je veca steta nego koristi - zbog toga sto je to gazirano.
 
Eee, taman sam se mako sa jednog foruma gde sam... Hm - bolje da dalje ne govorim, da se ne sazna ko sam, ima ovde pojedinih koji me jedva cekaju :)

A da ste u zabludi, jeste, pogledajte npr. MerckManual prirucnik za lekare ili bilo gde na relevantnim sajtovima (American Heart Association, Medscape, National Health Institutes, WHO, Mayo Clinic, WrogDiagnosis...) - a posebno na Quackwatch koji razbija mitove u paramparcad - videcete da carbonized liqurs nisu stetni zbog CO2, nego zato sto imaju sodiu (natrijum) - a i to nije stetno ko ima zdrave bubrege. Ni ovi silni "vitamini E" kako ih u sali nazivamo nisu uopste to sto pojedini kvazi-strucnjaci pisu. (verujem da je ovo samo citirano,ne ulazim ko je koje profesije)... O 100 grama secera da ne govorim - kalorijska vrednost jeste velika, ali mi jedemo i puno gore stvari, sa vise ugljenih hidrata, pa ne dobijaju svi dijabetes ili se goje - a ono o inteligenciji je urbani mit, to je zasita bas besmislica :)

Prekidam o ovoj temi, majke mi, ne smem, ocu da ostanema anoniman... Zelim vam sve najbolje. Ovde sam da se ponekad zabavim.

Pozdrav.
 
Gusti sokici su bolji od gaziranih u svakom slucaju, ali bistri sokovi sa oznakom 100% voce su najbolji.

Ako se već pazi onda ni gazirani, ni gusti, ni bistri, ne valjaju, odnosno, ako hoćete kvalitetan sok, kupite sokovnik, i cedite sami, od bundeve, šargarepe i ostalog...

A ovi 100% neka hvala, ili imaju šećer, ako ne to onda konzervans, u svakom slučaju pogledate malo detaljnije i vidite oznake E, e pa to se izbegne ceđenjem... z;)

Voda i ceđeni sokovi i nema brige za vitaminima... z;)
 
Poslednja izmena:

Back
Top