Priprema Tela

I onda dodje žena i kaze: "Dobro meditator, ajde sto si dva sata bio na treningu pa se brckas dok ja idem na posao, vucem decu po skolama i vrticima, vucem stvari iz prodavnice, spremam hranu, perem, peglam.. nego sad jos sedis i blejis u čašu, zamlato jedna."

Mislim, koliko realno ta aktivnost iz primera oduzme vremena? Evo neka bude do kluba pola sata, nazad pola sata. Dva sata trening, to je 3. Kupanje i gledanje u čašu još sat minimum. Pa to je pola radnog vremena čoveče.
 
Ili posmatrano iz drugog ugla, ti bi mogao pored spavanja, jedenja i treniranja da se uhvatis nekog posla ili skole na primer.

U nekom uzrastu te stignu odredjene odgovornosti, mimo gledanja u čašu. E sad ko je profesionalni sportista ili Žak Kusto, verovatno dobar deo vremena može da posveti i gledanju u vodu.
 
Ako hoces iskreno,malo imam problema sa spavanjem - ne spavam skoro uopste..A sto se tice skole,zavrsio sam ja skole ne brini,a sto se posla tice drzava nam je takva kakva je nema posla za fakultetski obrazovane ljude pa visim po ceo dan na netu kad ne treniram.Nisi morao da budes ironican/sarkastican.
 
I onda dodje žena i kaze: "Dobro meditator, ajde sto si dva sata bio na treningu pa se brckas dok ja idem na posao, vucem decu po skolama i vrticima, vucem stvari iz prodavnice, spremam hranu, perem, peglam.. nego sad jos sedis i blejis u čašu, zamlato jedna."

Mislim, koliko realno ta aktivnost iz primera oduzme vremena? Evo neka bude do kluba pola sata, nazad pola sata. Dva sata trening, to je 3. Kupanje i gledanje u čašu još sat minimum. Pa to je pola radnog vremena čoveče.

Ja sam dao primer sta i kako se rade situacioni treninzi. To sto neko nema vremena za
to ili sto ima neki drugi problem mene ni najmanje ne interesuje, a ne mislim ni da je tema ovog foruma.
 
Gledanje u čašu je situacioni trening?

Stoji ti u potpisu da si predsednik TFS. Ako je to tačno pretpostavljam da si profesionalni sportista pa imaš vremena i za takve stvari.

Slažem se da je nedostatak vremena ili bilo koji drugi problem nečiji lični. Ipak forum je otvoren za javnost, i ja iz moje tačke gledišta pokušavam da uklopim ovakvu proceduru u svoj dan, ne bih li je probao. Ali jednostavno za nekoga ko ima radno vreme, ili školske obaveze.. plus i porodične ako ima porodicu, jednostavno mi izgleda previše.

Ponekad je naravno moguće. Ali da se držim teme, kakva je preporuka za situacioni trening pripreme tela metodom gledanja u čašu? Koliko često bi to trebalo raditi?
 
Poslednja izmena:
Gledanje u čašu je situacioni trening?

Stoji ti u potpisu da si predsednik TFS. Ako je to tačno pretpostavljam da si profesionalni sportista pa imaš vremena i za takve stvari.

Slažem se da je nedostatak vremena ili bilo koji drugi problem nečiji lični. Ipak forum je otvoren za javnost, i ja iz moje tačke gledišta pokušavam da uklopim ovakvu proceduru u svoj dan, ne bih li je probao. Ali jednostavno za nekoga ko ima radno vreme, ili školske obaveze.. plus i porodične ako ima porodicu, jednostavno mi izgleda previše.

Ponekad je naravno moguće. Ali da se držim teme, kakva je preporuka za situacioni trening pripreme tela metodom gledanja u čašu? Koliko često bi to trebalo raditi?[/QUOT

Naravno sve sto sam naveo je iz literature koja se koristi na DIF-u. Nista nisam izmislio.
Ja jesam profesionalac, ali isto tako imam i posao, kao i druge obaveze...Da radim dva treninga dnevno i da izvodim situacione treninge sam u mogucnosti samo pred Evropsko i Svetsko, ali moram priznati da mi tad ljudi izlaze u susret oko obaveza, da bih ja mogao da se posvetim tome. Eto sad i ja skrecem sa teme...:)
Situacioni treninzi ove vrste se izvode jednom u dva dana, naravno u zavisnosti od tezine istog se i koriguje duzina trajanja i svi ostali parametri...
Sve u svemu treba ih raditi, ali ne treba zanemarivati ni ostale obaveze...
Oprosti ukoliko sam u proslom postu bio neadekvatno raspolozen za forum, nece se ponoviti.
Pozdrav
 
Hvala na odgovoru.

Reci mi molim te još jednu stvar. Razumem da je posle treninga čovek dehidriran, i gledanjem u čašu čeliči volju, pa zatim ide na kupanje ne bi li i dalje odlaganjem zadovoljenja te potrebe i dalje vežbao volju, i na kraju pije vode. Koliko to negativno može da utiče na krvni pritisak ili rad bubrega ako se često radi, da li se literatura osvrće negde na tu temu.
 
Hvala na odgovoru.

Reci mi molim te još jednu stvar. Razumem da je posle treninga čovek dehidriran, i gledanjem u čašu čeliči volju, pa zatim ide na kupanje ne bi li i dalje odlaganjem zadovoljenja te potrebe i dalje vežbao volju, i na kraju pije vode. Koliko to negativno može da utiče na krvni pritisak ili rad bubrega ako se često radi, da li se literatura osvrće negde na tu temu.

Literatura apsolutno ne obraca paznju na tu temu, a i mene je to oduvek zanimalo. Nisam to precesto koristio, ali sam skoro siguran da za nekoga ko ima i najmanji problem sa zdravljem to nije nimalo preporucljivo.
Ja srecom nemam, ali sam siguran da sam, baveci se 2o-tak godina ovakvim ludostima ,poprilicno upropastio svoj organizam...
 
Eee, taman sam se mako sa jednog foruma gde sam... Hm - bolje da dalje ne govorim, da se ne sazna ko sam, ima ovde pojedinih koji me jedva cekaju :)

A da ste u zabludi, jeste, pogledajte npr. MerckManual prirucnik za lekare ili bilo gde na relevantnim sajtovima (American Heart Association, Medscape, National Health Institutes, WHO, Mayo Clinic, WrogDiagnosis...) - a posebno na Quackwatch koji razbija mitove u paramparcad - videcete da carbonized liqurs nisu stetni zbog CO2, nego zato sto imaju sodiu (natrijum) - a i to nije stetno ko ima zdrave bubrege. Ni ovi silni "vitamini E" kako ih u sali nazivamo nisu uopste to sto pojedini kvazi-strucnjaci pisu. (verujem da je ovo samo citirano,ne ulazim ko je koje profesije)... O 100 grama secera da ne govorim - kalorijska vrednost jeste velika, ali mi jedemo i puno gore stvari, sa vise ugljenih hidrata, pa ne dobijaju svi dijabetes ili se goje - a ono o inteligenciji je urbani mit, to je zasita bas besmislica :)

Prekidam o ovoj temi, majke mi, ne smem, ocu da ostanema anoniman... Zelim vam sve najbolje. Ovde sam da se ponekad zabavim.

Pozdrav.

da da zbog toga je jedan od 37 godina umro od jetre dok je vojnik po ugovoru koji retko uzima alkohol ostade na VMA! ako stvarno verujes tim njihovim tzv naucnim radovima...
manite se toga. pijte shocatu :D
 
Ako nije piti sta je onda? Srkutati?
OK, ne nalivaju se ljudi, ali piju... Uostalom, ako smo vec kod literature, otprilike 85% one koju sam ja citao (posvecena sportskom treningu), kaze da treba da se pije, kao i to da odmah nakon treninga treba nadoknaditi gubitke u tecnosti, radi regulacije elektrolita i razmene drugin metabolickih materija. Jos 10% o tome govori onako, bez konkretne preporuke, a ostalih 5% i ne pominje. Nigde nisam video/procitao preporuku (osim ovog ovde) da ne treba piti vodu pola sata posle treninga! To vazi za unosenje hrane, da, ali ne i za nadoknadjivanje tecnosti.
 

Back
Top