8. mart

:lol: :lol: :lol:
kieli.gif
 
Osssssssssssssmi mart.Je Sh it nad svim sh tovima.Kao nesto dajes poklone.Bedne cvetice.A na tebi se bogate ulicni prodavci i ludaci.
Salim se lep je osmi mart.Kazu bice jako lep dug i suncan dan.Prosto idealan jadnom muskarcu izvuci poslednji dinar iz dzepa.
 
Ova dva zadnja posta su 'vrhunac patetike muskarca'... pa se necu ni obazirati na njih.
Ja 8. mart dozivljavam kao shalu, kao dan kada mi se uglavnom "gleda kroz prste" i kada se vracam kuci s cvecem u rukama, a kladim se da se one koje tog dana ne dobiju makar cvet, osecaju sugavo, manje vredno ...
I bas je simpatican taj dan... sta vas je uhvatila frka, u cemu je problem...? Cvet, osmeh i lepa rec zaista nisu skupi...
Mislite o tome.
 
Nzalost taj isti osmi mart se neslavi ovde gde ja zevim tako da nije medjunarodni praznik.Nego praznik socijalistickih i postkomunistickih zemalja.Kao jedna mala uteha za sve nepravde koje nase zene trpe jos uvek na okrutnom Balkanu.Postujmo zene svaki dan.Kupujmo im male poklone nedeljno.A osmi mar ostavimo kao dan koji nije vredan paznje i pomena.Tada ce sve zene biti mnogo vise srecnije i ispunjenije.
Nezelim nikog vredjati.Ali gledati pijanu budalu koja maltretira porodicu godinu dana,I onda dodje osmog marta svojoj zeni i poklanja joj vcvet.Boze koje li ironije.Trba li se smejati.Ne ja licno da sam zensko i da imam takav primer pos ro bi se na to isto cvece,
 
Jeste besmisleno da muskarci koji ne primecuju, ne vole i ne postuju zene svih ostalih dana, 8.marta donesu karanfil i upakovan mixer... Medjutim, zbog svih onih drugih i drugacijih, taj dan treba da postoji, inace....Inace bi mogli i svi ostali praznici da budu ukinuti. Npr. zasto samo za Novu godinu da se ljubimo, cetitamo jedni drugima, izrazavamo lepe zelje i pocinjemo iznova?
 
Macad:
Jeste besmisleno da muskarci koji ne primecuju, ne vole i ne postuju zene svih ostalih dana, 8.marta donesu karanfil i upakovan mixer... Medjutim, zbog svih onih drugih i drugacijih, taj dan treba da postoji, inace....Inace bi mogli i svi ostali praznici da budu ukinuti. Npr. zasto samo za Novu godinu da se ljubimo, cetitamo jedni drugima, izrazavamo lepe zelje i pocinjemo iznova?
- ovo uopste nije lose razmisljanje :shock:
 
Bustura:
Nzalost taj isti osmi mart se neslavi ovde gde ja zevim tako da nije medjunarodni praznik.Nego praznik socijalistickih i postkomunistickih zemalja.Kao jedna mala uteha za sve nepravde koje nase zene trpe jos uvek na okrutnom Balkanu.Postujmo zene svaki dan.Kupujmo im male poklone nedeljno.A osmi mar ostavimo kao dan koji nije vredan paznje i pomena.Tada ce sve zene biti mnogo vise srecnije i ispunjenije.
Nezelim nikog vredjati.Ali gledati pijanu budalu koja maltretira porodicu godinu dana,I onda dodje osmog marta svojoj zeni i poklanja joj vcvet.Boze koje li ironije.Trba li se smejati.Ne ja licno da sam zensko i da imam takav primer pos ro bi se na to isto cvece,


tako je. Busturu u parlament.
 
anakin:
Bustura:
Nzalost taj isti osmi mart se neslavi ovde gde ja zevim tako da nije medjunarodni praznik.Nego praznik socijalistickih i postkomunistickih zemalja.Kao jedna mala uteha za sve nepravde koje nase zene trpe jos uvek na okrutnom Balkanu.Postujmo zene svaki dan.Kupujmo im male poklone nedeljno.A osmi mar ostavimo kao dan koji nije vredan paznje i pomena.Tada ce sve zene biti mnogo vise srecnije i ispunjenije.
Nezelim nikog vredjati.Ali gledati pijanu budalu koja maltretira porodicu godinu dana,I onda dodje osmog marta svojoj zeni i poklanja joj vcvet.Boze koje li ironije.Trba li se smejati.Ne ja licno da sam zensko i da imam takav primer pos ro bi se na to isto cvece,


tako je. Busturu u parlament.
-sa sve kondukterom :lol:
 
Red_Zmaja:
Gde pobeci i sakriti se dok ne prodje ovaj dan....inace sam ga ugasio... :D :D 8)
A da li znate da u Rusiji postoji Dan muskaraca? I to 23. februara. Ako postoji Dan zena, zasto ne bi bilo i Dana muskaraca? Secam se, u ruskoj skoli smo tada pravili predstavu za decake, pisale im pesmice i spremale poklone. Ipak sam za - ravnopravnost za sve.
A nezan, predusretljiv i romantican treba biti svakog dana. Ne vidim zasto bi 8.mart bio izuzetak.
Ja od decka naravno nista necu traziti. A uostalom, u tom slucaju bih onda osecala potrebu da i ja njemu neki dan ucinim samo njegovim. A ne volim to... Svaki dan je poseban!
 
Kapris:
Ova dva zadnja posta su 'vrhunac patetike muskarca'... pa se necu ni obazirati na njih.
Ja 8. mart dozivljavam kao shalu, kao dan kada mi se uglavnom "gleda kroz prste" i kada se vracam kuci s cvecem u rukama, a kladim se da se one koje tog dana ne dobiju makar cvet, osecaju sugavo, manje vredno ...I bas je simpatican taj dan... sta vas je uhvatila frka, u cemu je problem...? Cvet, osmeh i lepa rec zaista nisu skupi...
Mislite o tome.
pa u tome i jeste problem ,jer taj dan i jeste ustanovljen kao dan kada se podsijeca na ravnopravnost u polovima i polozaj zene u drushtvu kao partnera ,ni manje ni vishe vrijednog , mushkarcu u svim zivotnim aspektima.one zene koje si ti spomenula bi se trebale osijecati ne samo manje vrijedno u odnosu na mushki dio populacije vec i prema onim zenama koje su imale tu "srecu" da im neki mushkarac ili grupa njih "spontano" i nichim izazvano pokaze da ih cijeni/voli poklanjajuci im neku materijalnu stvar koja u vecini sluchajeva nema veze sa osijecajima ,a chesto ni sa ukusom.
 
mr. I:
pa u tome i jeste problem ,jer taj dan i jeste ustanovljen kao dan kada se podsijeca na ravnopravnost u polovima i polozaj zene u drushtvu kao partnera ,ni manje ni vishe vrijednog , mushkarcu u svim zivotnim aspektima.one zene koje si ti spomenula bi se trebale osijecati ne samo manje vrijedno u odnosu na mushki dio populacije vec i prema onim zenama koje su imale tu "srecu" da im neki mushkarac ili grupa njih "spontano" i nichim izazvano pokaze da ih cijeni/voli poklanjajuci im neku materijalnu stvar koja u vecini sluchajeva nema veze sa osijecajima,a chesto ni sa ukusom.
Hej, pa bash i nisi u pravu... Taj dan NIJE ustanovljen kao dan kada se podseca na ravnopravnost u polovima... naprotiv!
Drugo, vrednost "materijalne" stvari uopste nije bitna.
Trece, i postovanje je osecanje.
Dalje...jedino sto kvari utisak tog dana su upravo zene kojima niko nista nije poklonio. I to bi bio jedini razlog koji bih uvazila kao argument za ukidanje tog dana kao praznika.
Licno.. niti nesto posebno propagiram taj dan, niti dobijam ogromne kolicine poklona... tek...
Ma mozda ste u pravu... yebesh i taj jedan dan!
 
Kapris:
mr. I:
pa u tome i jeste problem ,jer taj dan i jeste ustanovljen kao dan kada se podsijeca na ravnopravnost u polovima i polozaj zene u drushtvu kao partnera ,ni manje ni vishe vrijednog , mushkarcu u svim zivotnim aspektima.one zene koje si ti spomenula bi se trebale osijecati ne samo manje vrijedno u odnosu na mushki dio populacije vec i prema onim zenama koje su imale tu "srecu" da im neki mushkarac ili grupa njih "spontano" i nichim izazvano pokaze da ih cijeni/voli poklanjajuci im neku materijalnu stvar koja u vecini sluchajeva nema veze sa osijecajima,a chesto ni sa ukusom.
Hej, pa bash i nisi u pravu... Taj dan NIJE ustanovljen kao dan kada se podseca na ravnopravnost u polovima... naprotiv!
Drugo, vrednost "materijalne" stvari uopste nije bitna.
Trece, i postovanje je osecanje.
Dalje...jedino sto kvari utisak tog dana su upravo zene kojima niko nista nije poklonio. I to bi bio jedini razlog koji bih uvazila kao argument za ukidanje tog dana kao praznika.
Licno.. niti nesto posebno propagiram taj dan, niti dobijam ogromne kolicine poklona... tek...
Ma mozda ste u pravu... yebesh i taj jedan dan!
necu replicirati po tachkama samo cu reci da mi je drago da shvatila si na kraju poentu da vazna je chitava godina ,a ne jedan dan :wink:
 
Macad:
Uh, bre, sto komplikujete... Zasto nemate takvih dilema za Dan zaljubljenih?! Zato sto stize sa zapada, pa je stoga sigurno bolji?!
!!!! :shock:
Ko kaze da svi priznajemo Dan zaljubljenih? To je isuvise komercijalizovan praznik. A ja, naprimer, unapred odbacujem sve sto dolazi sa Zapada, sto naravno, nije dobro...
I ne treba nista odbacivati ni uzimati zdravo za gotovo, nego treba mucnuti svojom glavicom, i razmisliti.. sta prihvatiti a sta ne.
 

Back
Top