da li verujete u brak

Verujem u ljubav,zajednicki zivot,zajednicko odgajanje dece kao posledica te ljubavi...

U brak ne.

Pa zar nije taj vjencani list upravo sigurnost,neka vrsta ugovora...u komsiluku je zena kod roditelja sa djecom,jbga tip je isterao iz kuce kao i djecu,ali nisu bili vjencani,da je roditelji nisu prihvatili bila bi na ulici...

Ok je sasvim zivjeti sa nekim prije potpisa,to bih navela pod obavezom,pa onda planirati djecu i sve ostalo....
 
Koliko sam shvatila ovde se govori o vencanom braku.
Ili sam ja pogresno shvatila.
Nisam protivnik ni toga,sve jedno mi je.

Verujem u ljubav,zajednicki zivot,zajednicko odgajanje dece kao posledica te ljubavi...

Тога може да има и у венчаносм браку исто као и у невенчаном. Као што и у невенчаном браку може да има неразумевања, недостатка љубави, отуђености...као и у венчаном.
 
Hm, kad razmislim ovo uopste nije lako pitanje...
Ma koliko cvrsta ljubav bila na brak utice mnogo spoljnih faktora koji, nezavisno od nas,
u velikoj meri doprinose tome kako ce se stvari odvijati. Neke stvari mogu da ojacaju, a neke pak da uniste brak. I sve je stvar slucajnosti i srece.
Moj subjektivni odgovor bi bio-da,verujem u brak. Zato sto je meni u braku super. Ali ja mislim da sam jednostavno imala srece na tom polju. I mislim da je to sudbina, a to je meni isto sto i slucajnost. ***. izvukla si dobru kartu.
Znam dosta ljudi kojima je brak doneo razocarenje a da to nisu zasluzili. I obrnuto.
Zato verovali u brak ili ne, bice sta mora.
 
Pa zar nije taj vjencani list upravo sigurnost,neka vrsta ugovora...u komsiluku je zena kod roditelja sa djecom,jbga tip je isterao iz kuce kao i djecu,ali nisu bili vjencani,da je roditelji nisu prihvatili bila bi na ulici

Izgleda da je stabilna vanbracna zajednica privilegija inteligentnih i emotivno zrelih ljudi kod kojih sklop "da se ima nesto na papiru a ne sutra on mene da isteruje" ne bi ni dosao u obzir kao moguci ishod.
Na zalost,zajednice se uglavnom sklapaju dok su ljudi mladi,nezreli i neiskusni te je zato vencani brak jedna od najsigurnijih prevencija "isterivanja iz kuce".
;)
 
Тога може да има и у венчаносм браку исто као и у невенчаном. Као што и у невенчаном браку може да има неразумевања, недостатка љубави, отуђености...као и у венчаном.

Upravo zato i kazem :sasvim mi je sve jedno.Ako se slazemo kao nevencani,slagacemo se i kao vencani.Papir i potpis nisu karike koje treba da drze porodicu na okupu.
 
Izgleda da je stabilna vanbracna zajednica privilegija inteligentnih i emotivno zrelih ljudi kod kojih sklop "da se ima nesto na papiru a ne sutra on mene da isteruje" ne bi ni dosao u obzir kao moguci ishod.
Na zalost,zajednice se uglavnom sklapaju dok su ljudi mladi,nezreli i neiskusni te je zato vencani brak jedna od najsigurnijih prevencija "isterivanja iz kuce".
;)

Dala sam primjer loseg ishoda...mada nisam prva pesimista,tacno ima i lijepih primjera,koji obecavaju...ali na zalost ljudi se strasno promjene kad prestane ljubav...nema to veze sa inteligencijiom,i zreloscu...u svakom slucaju samo kazem da pored ljubavi treba misliti i na mnoge potencijalne stvari,na sigurnost svakoga pre svega...
 
Dala sam primjer loseg ishoda...mada nisam prva pesimista,tacno ima i lijepih primjera,koji obecavaju...ali na zalost ljudi se strasno promjene kad prestane ljubav...nema to veze sa inteligencijiom,i zreloscu...u svakom slucaju samo kazem da pored ljubavi treba misliti i na mnoge potencijalne stvari,na sigurnost svakoga pre svega...

E ovo je tacno... koliko samo jezivih prica znam... da covek ne poveruje kako ljudi mogu odvratno da se ponasaju prema nekome sa kim su delili zivot i napravili decu :-| To nikome ne bih pozelela...

A sto se tice braka... verujem da moze da postoji uspesna veza dvoje ljudi (i sa klincima u kombinaciji), prava ljubav, koja traje do kraja zivota... sa papirom ili bez njega... ali moraju mnogo da se vole i da im je bas stalo da ostanu zajedno... inace je ponekad skoro nemoguce izdrzati raznorazne pritiske, sto spolja, sto iznutra...
 
Ne verujem u brak, mada sam u braku, jer jedino na taj nacin sam mogla da udjem u USA.
Posle prvog braka u koji sam uletela mlada i zelena verujuci da je to moja sudbina i posle svega sta se izdesavalo, opet ponavljam - ne verujem, jer ljubav, zajednistvo je uvek kratkoga daha, ne potraje dugo, bar u mom slucaju.
Mozda sam takav tip da mi je lepse kada sam sama, ko zna... mada me godine koje dolaze sve vise uveravaju bas u to... ali potrebna mi je materijalna nezavisnost, a jos nisam spremna da pocnem nesto da radim... i to me ubija, pored ostalih stvari.

Da mi se pre ceitiri godine ovo nije desilo (uletela u drugi brak - nemamo decu - pa samim tim on nema nikakve obaveze prema meni kada bi se i rastali - neka me neko demantuje ako zna za suprotno), jer ja ovde ne radim, dakle - ne bih se vise udavala.
Sudbina ili vec sta god, zvezde, neki vrag je tako hteo da se bas ovako desi.
E bas sad nesto mislim da jedina ja na ovom Forumu stalno kukam i zalim se. Necu vise.
Jos malo pa ce sve biti reseno. Vec ovoga leta.
Samo da nadjem nesto da radim i da opet budem svoj covek.
Zaboravila sam sta to znaci imati svoj, SVOJ dinar da ne kazem neku drugu valutu...
 
Ne verujem u brak, mada sam u braku, jer jedino na taj nacin sam mogla da udjem u USA.
Posle prvog braka u koji sam uletela mlada i zelena verujuci da je to moja sudbina i posle svega sta se izdesavalo, opet ponavljam - ne verujem, jer ljubav, zajednistvo je uvek kratkoga daha, ne potraje dugo, bar u mom slucaju.
Mozda sam takav tip da mi je lepse kada sam sama, ko zna... mada me godine koje dolaze sve vise uveravaju bas u to... ali potrebna mi je materijalna nezavisnost, a jos nisam spremna da pocnem nesto da radim... i to me ubija, pored ostalih stvari.

Da mi se pre ceitiri godine ovo nije desilo (uletela u drugi brak - nemamo decu - pa samim tim on nema nikakve obaveze prema meni kada bi se i rastali - neka me neko demantuje ako zna za suprotno), jer ja ovde ne radim, dakle - ne bih se vise udavala.
Sudbina ili vec sta god, zvezde, neki vrag je tako hteo da se bas ovako desi.
E bas sad nesto mislim da jedina ja na ovom Forumu stalno kukam i zalim se. Necu vise.
Jos malo pa ce sve biti reseno. Vec ovoga leta.
Samo da nadjem nesto da radim i da opet budem svoj covek.
Zaboravila sam sta to znaci imati svoj, SVOJ dinar da ne kazem neku drugu valutu...

DIVNA SI! Ko radi ne boji se gladi! :)
 
Ne razumem "sigurnost"...na sta mislis?

Uopstenu sigurnost...znam primjer iz blize porodice...da ne povjerujes kakva je ljubav bila a sad....strasno...da nije bilo braka zena bi definitivno bila na ulici...cesto to napisem jer znam da ima puuuno takvih primjera...nije toliko strasno dok je zena mladja,ali kad ima preko 50 i te kako je bitno...nismo vjecno mladi...ipak se zene malo vise zrtvuju za porodicu od muza,u smislu ne radi da bi cuvala djecu...a kasnije prodje voz za neko zaposlenje i ambicije...upadne se u kolotecinu i caoooo.Ima i muskaraca neki posto koji slicno prodju ali to je stvarno manjina...tako nadam se da me razumijes...vjencani list ne gledam samo kao dokaz ljubavi,moze se i bez njega...
Trudicu se da mojoj cerci stvorim uslove da bude nezavisna...pa da o takvim stvarima ne brine sutra...nek zivi kako hoce...:)
 
Ja verujem,mislim u brak.
Brak kao svetu tajnu Crkve ,brak ljubavi.
U gradjanski brak ne verujem ,zasto bih verovao u nesto gde vera nije ni bitna,pogotovo savremene gradjanske brakove koji se najcesce sklapaju zbog trudnoce ,trudnoce koja nije nastala prvenstveno iz ljubavi nego iz telesne strasti,nekad cak i u polusvesnom stanju-mislim kakav je to izbor bio takvi su to i brakovi najcesce.
 
Ako mislite da je brak cista zabluda, pogledajte malo parove koji su u toj zajednici i po 50 godina...

Mislite da njima u zivotu nikad nije bilo tesko? Ali danas je najlakse okrenuti advokata, podneti tuzbu i podeliti imovinu....

Po meni se u brak stupa sa onim kome totalno verujete, a ne upoznas izvesnu osobu zabavljas se mesec dana i odmah se ozenis, kad nevesta ti mora da odgovara za ubistvo, ili te njen brat, koji se vratio iz Australije nemoze da smisli, zadavio bi te golim rukama i tako dalje...
 
Верујем у брак и породицу и то је једина форма живота за мене. Не бих умела другачије да живим. ;)
Брак, односно заједница двоје људи + дете (деца), тражи стрпљење, толеранцију, разумевање, емотивну
зрелост и спремност на давање и примање.
Рано сам се удала и током година са својим мужем градила наш заједнички живот, у коме је било разних
проблема и потешкоћа, али које смо заједнички много лакше превазилазили него да смо били сами, односно
да нисмо имали једно друго као ослонац и подршку. Није лак сам почетак брачног живота и тај период
привикавања, првих годину дана посебно, али тада постоји велика љубав и страст која покрије све
несугласице... :D
 

Back
Top