Recepti koji vam se svidjaju

Nikola89

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
281
U ovaj Pod forum Mozete da pisete recepte koji se vama svidjaju !! Jatrenutno nemam ni jedan jer sam ja zavrsio srednju ekonomsku za kuvara pa bi voleo da skupim neke recepte ba bi vas zamolio da mi napisete neke vama zanimljive recepte !! Hvala Unapred!
 
Probaj ovaj rizoto, jednostavno a definitivno, prste da polizes!

Potrebni sastojci za 4 osobe:
3 paprike (lepse izgleda ako su sarene)
1 praziluk
2 glavice crvenog luka
3 manje sargarepe
300/400gr pileceg belog
kari i/ili zacin za piletinu

U dublji tiganj sa dosta ulja (lepse je sa kikirikijevim uljem ali je ekstra i sa obicnim) stavis paprike iseckane na trakice i prodinstas, zatim ih odvadis u neki dublji sud, u istom tiganju proprzis praziluk iseckan na kolutice, odvadis u sud, zatim proprzis luk iseckan na kockice, odvadis, prethodno obarenu sargarepu iseckas na kolutice i samo malo prodinstas. Kada je svo povrce spremno dodajes piletinu iseckanu na kockice i u nju dok se przi dodajes kari, zacin za piletinu i soli po ukusu. Odvadis piletinu i u masnoci u kojoj se przila promesas prethodno skuvani pirinac.
Ovo je postupak ako tek pocinjes da kuvas,pa je dobro da vidis koliko kojem povrcu treba vremena, a ako si obradjivao povrce ranije onda mozes svo povrce postepeno da dodajes i przis zajedno.
Prijatno i javi kada probas :)
 
A da tri lepo prošetaš po ovom podforumu i pokupiš recepte koji ti se dopadaju?
Preporučila bih temu "Italijanska kuhinja", "Hleb naš nasušni", "Ribe... " (zaboravila sam tačan naziv), "salate"...
Od slatkog imaš "Torte i kolače", "Rođendanske torte", "sitne kolače"...
Kad te bude zanimalo nešto konkretno, najpre potraži, a ako nema - otvori temu.
Pozdrav!
 
pa Slani a nemoraju biti jako komplikovani a ni jako jednostavni ali izgleda da mi niko nece pooci !

Pomocice ti, naravno.Nemoj da ocajavas.Evo na primer jedan fini jednostavan i ukusan recept, kako si trazio SLAN. I naravno da cemo ti poslati jos, ili jos bolej ako hoces na privatnu poruku ako ti ej ovde problem.

ZAPECENA SARMA posto je sad sezona zarmi :)
Izdinstati ribani kiseli kupus, staviti na dno vatrostalne cinije.
Preko toga sipati prokuvanu rizu
pa svinjske snicle,
pa pikantnu domacu kobasicu
i ceo postupak ponavljati dok imamaterijala.
Od gore obilato preliti pavlakom i peci u rerni na srednjoj vatri dok ne porumeni.
Napomena: i snicle treba prodinstati!


Ako ti se dopada, javi da ti poslajem jos koji.
Veliki pozdrav!
 
Evo jos jedan jednosrtavan a mnogo dobar recept.

STAROGRADSKI LONAC

1 kg junetine iseci na kocke
1 krompir iseci na kocke
1 jabuku iseci na kocke
1 crni luk krupno iseci
1 mali kupus iseci na komade
1 mali kelj iseci an komade
1 celer na kockice
2 kasike kecapa
bibera, soli po ukusu
malo ulja
1 papriku na kockice
2 sargarepe na kocke
kasikom vegete posuti
naliti lonac do po,la vodom i
polagano kuvati.

Prijatno!
 
Pomocice ti, naravno.Nemoj da ocajavas.Evo na primer jedan fini jednostavan i ukusan recept, kako si trazio SLAN. I naravno da cemo ti poslati jos, ili jos bolej ako hoces na privatnu poruku ako ti ej ovde problem.

ZAPECENA SARMA posto je sad sezona zarmi :)
Izdinstati ribani kiseli kupus, staviti na dno vatrostalne cinije.
Preko toga sipati prokuvanu rizu
pa svinjske snicle,
pa pikantnu domacu kobasicu
i ceo postupak ponavljati dok imamaterijala.
Od gore obilato preliti pavlakom i peci u rerni na srednjoj vatri dok ne porumeni.
Napomena: i snicle treba prodinstati!


Ako ti se dopada, javi da ti poslajem jos koji.
Veliki pozdrav!


Hm......Ovo pravim sutra..I naravno javljam utiske...:D
 
Pa ne znam. Seckano meso je zastupljeno u mnogo varijanti a ovde je bas interesantno to sto su snicle.Uradi kako mislis pa javi kako je ispalo.
Cini mi se i da ej zgodniej sa sniclama, jer se one zadrze u jednom redu pa je estetski lepse kad se vadi , a seckano meso se ipak posle nadje u celoj masi neujednaceno.
Sve zavisi ko kako voli.
 
Evo jos jedan interesantan i fin recept. pa ko voli nek' izvoli :)


FRANCUSKI LONAC


1 kg junetine (od buta najbolje) iseci na kocke
500 g sampinjona iseckati
3 glavice crnog luka iseckati
3-4 sargarepe (zavisi od velicine) iseckati
lovorov list
persunov list
i sve ovo potopiti u
1 l crnog vina da odstoji neko vreme (sat-dva)

Zatim meso izvaditi , osusiti i uvaljati u brasno.

Proprziti 250g seckane slanine, u to
dodati meso, sargarepu , luk i kad se malo ukrcka preliti ostatkom marinade
i kuvati lagano oko 2 sata.
Na kraju dodati sampinjone.

Sluziti sa barenim krompirom!
Prijatno!

Nikola, nema te na sajtu da nam kazes kako napredujes?!
 
evo, ja u poslednje vreme pravim paste za mazanje na 'LEBA
A navalila sam jer volim svog supersecka-blendera-itd-Filipa...

pa od jaja (valjda svi odavno znaju koji su sastojci :) - jaja, puter, so, biber, kasicica senfa, malo majoneza). Dobije se glatka , lepa za oko i ukusna masa.

onda, od ribe (dimljena riba, limunov sok, masline, malo putera)

pa pasteta od pilece dzigerice ( ono sto s ekupuje pravi se od kozica i npr. 2 % dzigerice :( ). Dakle na maloj temperaturi na margarinu se ispreze sitno iseckani crni luk, iseckana dzigerica i cen belog luka. kada je gotovo, doda se zacin (moze prosejan zacin C - ili so, biber...) To se prohladi i mlako (ovo nije permutovano "malko" nego "toplo" :) - to mi je edit ) se izmiksa, posle se doda umucen puter (margarin) a moze i sitno iseskana i proprzena dimljena slanina - kao, za aromu... ali, meni nije neophodna :)

A pravila sam i pire od pasulja. To nije za "na leba" nego uz mesance :) Sve je kao za prebranac, samo sto se izmiksa i malo zapece u rerni. Dodje mu kao one "bobove pi'tije" srednjevekovne :)
 
Cannelloni palačinke

Sastojci:Bešamel sos:
60 g tvrdog sira
425 ml mleka
30 g brašna
1/4 kašičica muskatni oraščić
30 g maslaca
1/2 kašičica so
po ukusu bibera

Fil:
340 g tikvica
340 g svežih šampinjona
200 ml paradajz pirea
30 g tvrdog sira
60 g maslaca
1/2 kašičica so
po ukusu bibera

Palačinke:
285 ml mleka
115 g brašna
2 kom jajeta
po želji bibera
0.125 kašičica so

Palačinke

U veću posudu prosejte brašno i napravite udubljenje u sredini. Dodajte jaja i pola količine mleka i polako umutite u glatku masu.
Dodajte ostatak mleka i umutite.
Posolite, pobiberite, pa promešajte.
Ispecite palačinke od pripremljenog testa.


Priprema fila

Očistite i nasecite šampinjone na listiće.
Očistite tikvice i narendajte na krupno rende (za jabuke).
Tikvice ublažavaju miris šampinjona.
Narendajte tvrdi sir.
Zagrejte maslac i kratko propržite šampinjone.
Dodajte narendane tikvice i paradajz pire, pa dinstajte dok sva tečnost ne ispari.
Pošto ste prodinstali fil, dodajte narendani sir i promešajte.
Posolite, pobiberite i ostavite fil da se prohladi.


Priprema bešamel sosa

Zagrejte maslac, dodajte brašno i pržite 2-3 minuta.
Postepeno dodajte mleko brzo mešajući sve vreme. Najbolje bi bilo da prvo sipate malu količinu mleka i mešate dok ne dobijete glatku masu, pa da postepeno dodate i ostatak mleka mešajući brzo i neprestano.
Ukoliko Vam se slučajno desi da ima grudvica, posužite se malim trikom - razbijte ih mikserom!
Dodajte narendani sir i promešajte.
Posolite i pobiberite.
Dodajte muskatni oraščič i promešajte.


Filovanje

Premažite palačinke sosom i čvrsto ih zavijte.
Poslažite nafilovane palačinke u vatrostalu posudu.
Poslagane palačinke prelijte bešamel sosom. Možete preko narendati i sir. Pecite palačinke u rerni oko 25 minuta na 200°C, odn. dok ne dobiju zlatnosmeđu boju i ne budu dobro zagrejane.


Posluženje

Palačinke poslužite tople. Možete ih ukrasiti naseckanim vlascem.
Prijatno!
 
Мој рецепт није нешто интересантан, али кад се направи, разбијете се од кркања.

Издинста се бело пилеће (груди) заједно са печуркама. Кад се заврши са динстањем, дода се умућена павлака а по потреби и мало качкаваља. Само спремите добар хлеб (обавезно за умакање) и навалите! Овако не делује нешто интересантно, али је преукусно! То је једна од ретких комбинација јела коју могу стално да густирам, а да ми не досади.
 
Мој рецепт није нешто интересантан, али кад се направи, разбијете се од кркања.

Издинста се бело пилеће (груди) заједно са печуркама. Кад се заврши са динстањем, дода се умућена павлака а по потреби и мало качкаваља. Само спремите добар хлеб (обавезно за умакање) и навалите! Овако не делује нешто интересантно, али је преукусно! То је једна од ретких комбинација јела коју могу стално да густирам, а да ми не досади.

Baš naprotiv ovaj tvoj recept me tera na razmišljanje kako bi se mogao modifikovati.
Ima mali milion kombinacija za doradu ovog recepta. Ali ću ga svakako prvo isprobati u originalu.
 

Back
Top