peugeot 307 hdi pomoc!

ima to i kod mene na xsari, to je mislim, zavisno od znaka, broj kilometara do servisa/broj kilometara kolko kasnis na servis, a period servisiranja je onaj fabricki predvidjeni, a kod nas je cesto manji, po savetu nasih 'briznih' majstora. Takodje, taj podatak ima smisla samo ako su majstori resetovali taj brojac na prethodnom servisu, sto uglavnom zaboravljaju. Ne cimaj se previse, da nesto ne valja blinkale bi lampice na tabli. Znas kad ti je servis uradjen i kad treba sledeci da radis i to je sve.
 
Potreban savet!!!

Vozim Peugeot 307hdi. S' vremena na vreme mi se pali "ESP van upotrebe" i nesto za izduvne gasove. Cim se upozorenje upali na displeju, kompjuter mi blokira broj obrtaja pa ne mogu brze od 130 km/h da vozim.
Par godina sam vozio isti taj Peugeot u Nemackoj i nisam imao te probleme.
Cuo sam da ti senzori mogu da se "popuste" malo, da ne budu tako osetljivi i da se ne bi palili svaki cas, jer nisu isti uslovi za voznju kod nas kao i u evropi (putevi, benzin...). Hvala unapred.

Pozdrav
 
Najverovatnije vozis 307 2.0 HDI sa 80 kw (109 ks) koji ima filter cestica cadji tj. FAP filter koji se zacepio i zbog toga ti auto ne ide. Ispisuje ti na ekranu "particle filter"?
To moze da se ocisti a kosta negde oko 150-200 eura ili da kupis nov filter ali to je mnogo skuplja stavka i kosta oko 1000 eura.
Problem zagusenja se pojavio verovatno sto si ga vozio uglavnom u gradu a tu nije dovoljno dugo pod obrtajima da bi te cestice izbacio napolje. Takodje je pitanje kad si i dali si uopste ikad dolivao tecnost za ciscenje tog filtera a koja kosta oko 5000 din za 1 litar.Taj filter se cisti tako sto se na otvorenom pod odredjenim brojem obrtaja auto dugo vozi i tad kompjuter shvati da si van grada i pusti tecnost u taj filter koji je u stvari jedna vrsta katalizatora i tad usled temperature to izgori i izbaci se van . Da si u Novom Sadu taj problem bi bio brzo resen ali ovako u BG ti ne mogu pomoci.
 

Back
Top