Memorija na hardu se sama smanjuje!!! Kako???

mmmile

Zainteresovan član
Poruka
262
Зна ли неко како да решим следећи проблем:
Нешто ми једе меморију компа, а мислим да није вирус! Имам АVG 7, Ad-aware 6 и Spybota (који је једини са мало старијим дефиницијама), и са њима сам скенирао комјутер уздуж и попреко. И ништа! Ниједан вирус, црв, тројанац, уствари, рачунар ми никад није био „чистији“! Међутим, како изађем из игрице (нпр.фифа, менанџер, пуцачине), слободан простор на партицији Ц (windows-oв фолдер) ми се смањује. Зашто, како? Што се интернета тиче нисам био на потенцијално опасним сајтовима. Има ли неко решење??? Унапред захвалан
 
Mislim da ti pitanje nije baš dobro koncipirano! Memorija je jedno a slobodan prostor na hard disku drugo! Mislim da se kod tebe radi o ovom drugom. Ne znam da li koristiš neki od sistemskih "cleanera" kao što su CCleaner ili iSysCleaner, ako ne probaj da ih skineš negde i da ih pustiš da ti očiste komp od raznog djubreta, privremenih fajlova, history browsera koji koristiš i tome sl. Probaj, ja ih koristim i dobro mi odradjuju posao, bar za sada!
 
Odma nakon setovanja page file(Virtual Memory) odvoji se jedan deo particije u vrednosti zadatog min. i on je tako reci jedan fajl koji je uvek tu i uvek zauzima taj prostor na hardu..Jedino je sad pitanje koliki je zadati max.
Proveri to.
Desni klik na My Computer pa Properties,zatim advanced tab pa settings za performance i onda advanced tab.Pri dnu pise Virtual Memory i tu klikni na Change.
Imas podesavanje za svaku particiju posebno.
Podesava se u zavisnosti od toga kolika ti je radna memorija recimo.

Pogedaj to i vidi jos za koliko se smanjuje free space na hardu.Ako se smanjuje slobodan prostor.Jer po tome sto si ti rekao moze biti i da se smanjuje ukupan kapacitet harda.
 
@DekiM
лоше сам поставио питање, али мислим да сте ме разумели (Memorija na hardu se sama smanjuje!!! Kako???). Имам CCleaner и чистим њиме сваки дан, али не помаже значајно.

@mornar_popaj
Paging file је исти као што је био и раније /768-1536/,а смањује ми се простор на харду - МЕМОРИЈА НА ХАРД ДИСКУ! Односно free space! Шта да радим? Мислим да је проблем у програмском фолдеру...
 
Meni se to desilo, na C;\ mi se konstantno gubio prazan prostor sve do 200MB i tu stane. Svi fajlovi zajedno imaju npr. 5GB, particija 10GB a prazan prostor 200MB!?! Gde je 5GB praznog prostora??? Trazio,trazio i na kraju reinstalirao Win na tom kompu i problem je nestao(usput sam i formatirao C:).I evo skoro godinu dana kasnije nema taj problem.
 

Back
Top