pushenje

kombajn.petrovic

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.985
kako izgledaju te restrikcije u praksi, to sto ne sme da se pusi po ulicama negde (fran?), u stvari valjda razne zemlje ove moderne : ) ne znam ne sme negde po restoranima, negde ne sme u zgradama? ..
ali valjda ima vise ljudi odavde nego spolja
kako sve to izgleda i sta mislite o tome.. kod nas je to daleko? ali cula sam da ce cigete cesce poskupljivati... inace am-british tobbaco je valjda mocna korporacija? :I znaci drzava tako brine o gradjanima.
d ali to znaci da ce postojati restrikcija na masnu hranu npr da bi neko brinuo o ljudima.
oni koji se slazu s svime i misle da je ovo ok da li bi ipak mogli da pretpostave neku negativnu posledicu ili je nema
 
meni odgovara,u francuskoj je dozvoljeno pusenje samo na ulici i u kuci
od januara 2008 se ne sme pusiti ni u restoranima ni po kaficima ni po diskotekama
za mene licno nema negativnih posledica,za restoratere ima;)
 
Rekao bi da je otvaracica teme pushac..;)..Osudjujem pushace iz razloga koji je i njima poznat.da su cigarete stetne..po njih,a kazu stetnije po pasivne pusace..i iz tog razloga bi trebali misliti na okolinu,narocito decu..
Takodje me nerviraju njihove fol price da se ''spremaju'' ostaviti.(od nedelje).ili probali su pa ne ide..a narocito..''moj deda je pusio 3 pakle dnevno i ziveo 100 god..
 
Rekao bi da je otvaracica teme pushac..;)..Osudjujem pushace iz razloga koji je i njima poznat.da su cigarete stetne..po njih,a kazu stetnije po pasivne pusace..i iz tog razloga bi trebali misliti na okolinu,narocito decu..
Takodje me nerviraju njihove fol price da se ''spremaju'' ostaviti.(od nedelje).ili probali su pa ne ide..a narocito..''moj deda je pusio 3 pakle dnevno i ziveo 100 god..

Da, deda je pusio, .............to su zablude, jer oni sada u te cigarete stavljaju svasta.
A deda je pušio čist duvan..........

Ja sam zamalo postala pušač!
Moja mama je pušila po tri dnevno.
I posle prve operacije raka,
i posle druge
i posle treće....
A onda mi je umrla na rukama a iz usta joj je curilo nešto smeđe i lepljivo!

Ne zelim nikom, ali mislim da se ljudi svesno truju, pa vec ako truju sebe, ne moraju i druge koji nisu pušači.
 
pa umiru i nepusaci od raznoraznih bolesthina? zato sto su dolazili u kontakt s pusacima? recimo taj argumen

ok znaci sad ce svima biti bolje kad se to donelo u svakom pogledu to se predvidja. osim sto ce ljudi iz duvanskih industrija koji mislim imaju dobre plate poceti da gube posao? ali koliko je to % stanovnistva

sta bi jos trebalo ukinuti na tja nacin, sto nam je sad dozvoljeno a negde se smatra porokom
 
Problem je u tome što dim iz cigarete šteti ne samo pušaču, već i njegovim pratiocima-nepušačima. Lično nemam ništa protiv pušača, neka puše do mile volje, ali ne moram ja da uzdišem dim iz cigarete kad neću.

Neću da kažem da je dobro to što se zabranjuje pušenje gotovo svuda, ali pušači ne bi trebalo da puše tamo gde se nalazi bar jedna osoba kojoj to smeta, a da to nije mesto namenjeno pušenju. Nepušači treba da imaju slobodu izbora - hoće li udisati dim ili neće, jer im možda smeta..
 
Meni narkomani ne smetaju,kao ni alkoholicari..njih ne osudjujem zato sto ne stete direktno okolini...(da ne ulazimo u flase i spriceve)..dim mi bas u sekundi zasmeta..Moja majka je takodje jako lose..skoro je bila na dijalizi,astma,gojazna,srce,bubrezi..Prvo i osnovno sto su joj lekari ''preporucili''...je ostavljanje cigareta i promena ishrane..na zalost nastavila je po starom..
 
a, ja mislila da je sad zabranjeno tamo i na ulici?
pa dobro, i za pusace... mozda je ideja da se pusaci okrenu drogi ili da rade vise

A možeš li da zamisliš lepe Pariske prostitutke oslonjene na bandere u crnim dugim lakovanim čizmama, pa bez cigarete. Čisto sumnjam i za restorane, pa Francuzi će izmisliti milion načina, ako treba i "zatvorene" lokale kao u Americi u doba prohibicije, samo da bi purnjali, gori su od nas Srba po tom pitanju.
 
dragice uopste nisi u pravu
broj pusaca u fr se znatno smanjio od kad su cigarete digli na 5€,a sredstva za skidanje s nikotina pocela da budu placena od socijalnog(kao lekovi)
ne mogu se porediti francuzi i srbi kad je pusenje u pitanju,u korist francuza
 
pa ja pusim!

imam pravo na to!
i bas je strasna ta diskriminacija...
nigde pusenja!
naravno da ne treba pusiti tamo gde su deca, ni na mestima na kojima se sluzi hrana...
ali ovo vec postaje bas strasno. Kao da je kuga!

Meni na primer smeta grand...
smeta mi i hocu da se yabrani na svim javnim mestima ta uyasna buka! jer je dokazano stetna po mentalno zdravlje, a zaraza se siri kod dece brze od virusa!

Smeta mi golotinja na televiziji.
Smetaju mi otrovni izduvni gasovi.
Smeta mi i kad je neko gojazan, pa moras da imas obzira prema toj osobi i napravis mesta da sedi pored tebe u busu...a to je samo zato sto je halapljiva...

Smetaju mi i alkoholicari i narkomani. Jer su oni opasni po okolinu, da ne pominjem sirenje tih opakih zavisnosti, da ne pominjem da moze da se umre odmah, da ne pominjem sto ne postoje adekvatan mesta za pomoc i brigu o njima...pusaci se brinu sami o sebi...jeste umire se...ali ne zbog overdose, odjednom...
od cigara se umire isto kao i od secera i od stresa, pa ne postoji diskriminacija secerasa i ljudi koji su pod stresom...i sire ga na svoju blizu okolinu...

Naravno da je pusenje stetno. I ne zelim nikoga time da izlazem. Mora da postoje mesta za pusace, jer je zadnjih X generacija propusilo, imalo dozvolu za pusenje i sad toga ne zeli/ne moze da se odrekne...
zamislite da je bilo moderno farbanje u plavo 60ih..i nikada ne uspes da se prefarbas...(jer to je neka supersonicna farba :)) i onda 80ih odluce da se plavuse sramota i zabrane im izlazak na ulicu dok na neki nacin to ne rese...iako je mnogo tesko!!
:)
 
Fora je u tome sto nastavljaju da prodaju cigarete! Pa ako vec prodaju - i od moje paklice ili dve dnevno drzava ima nekih 70%, mogli bi da mi dozvole da pushim na miru - ja sam zdravija za ekonomiju od nepushaca!
 
Verujte mi na rec..u jednoj od najposecenijih cafeterija u gradu..ni u procentima se ne moze izracunati broj nepushaca..
To sto ti smeta grand imas izbora 60-70 kanala..nepusac se mora sklanjati..direktno mu ide na pluca..i to je kraj..
To sto ce neki narkoman overiti..nema veze sa tobom..sa tvojom decom..ne vidim razlog nabrajanja gojaznih osoba i sl..nista od toga ne utice na ljude u blizini..
 
Nece (jos) zabraniti masnu hranu ali vec postoje degutantni bilbordi (ono, ulje se sliva niz bradu) o stetnosti cipsa - Engleska.
u fr su obavezni na svaku reklamu(u novinama ili na tv) za slatkise ili mek da dodaju jednu od sledecih recenica
-jesti previse slatko previse masno i previse slano ozbiljno steti zdravlju
-preporucuje vam se da jedete 5 voca i povrca dnevno
etc
 
Fora je u tome sto nastavljaju da prodaju cigarete! Pa ako vec prodaju - i od moje paklice ili dve dnevno drzava ima nekih 70%, mogli bi da mi dozvole da pushim na miru - ja sam zdravija za ekonomiju od nepushaca!

jeste!
neke zemlje cak tiho podrzavaju pusenje. prazan je restoran, moze da se pusi?!!??!

izvinite?!?!
:P
 
pa sta znam...ok mi je kada postoje delovi u kojima se ne pusi npr u restoranima,kaficima,vozovima i slicno,ali mi je malo bzv zabraniti pusenje u diskotekama tj nocnim klubovim...ne pusim vec godinu dana,ali mi je dok nisam prestala bilo nezamislivo da pijem pivo bez cigare...i samo zamisljam situaciju u kojoj je napolju minus 10 vi u klubu ,pijete pivo i zelite da zapalite cigaru:?
 
Ja sam pulmolog-onkolog.... Pušila.Pre 8 godina prestala. Malo mi bilo blam da držim predavanja pacijentima o štetnosti duvana i direktnoj korelaciji sa karcinomom bronha pa da onda, nakon iscrpnog izlaganja, zapalim...Eto, tol'ko o mom poštenju.Prema samoj sebi, prvenstveno...
 
a vi sad odjednom brinete za drzavnu ekonomiju,nego vam u ovom slucaju to odgovara

Da..hvatanje za slamku..nas je narod polupismen..u smislu sto nema naviku citati sta se nalazi u odredjenom proizvodu..da li ima secera..koji % mlecne masti..soli..itd..sto znaci da sve u svemu..ne vodi racuna o sebi i zasto bi vodio racuna o drugima..
 
Nece (jos) zabraniti masnu hranu ali vec postoje degutantni bilbordi (ono, ulje se sliva niz bradu) o stetnosti cipsa - Engleska.

meni su takvi bilbord ok ukoliko vec postojebilbordi o stetnosti pusenja zbog cega ne bi postojali i bilbordi koji ukazuju na stetnost masne hrane i slicnih stvari...
 
Meni narkomani ne smetaju,kao ni alkoholicari..njih ne osudjujem zato sto ne stete direktno okolini...(da ne ulazimo u flase i spriceve)..dim mi bas u sekundi zasmeta..Moja majka je takodje jako lose..skoro je bila na dijalizi,astma,gojazna,srce,bubrezi..Prvo i osnovno sto su joj lekari ''preporucili''...je ostavljanje cigareta i promena ishrane..na zalost nastavila je po starom..

Ja mislim da roditelje nekad treba oterati u ćošak da kleče na kukuruzima.....
Oni stvarno misle da njima ne može ništa da se desi.
Ja nisam imala snage da budem agresivnija, da nateram svoju majku da menja navike. Posle je već bilo kasno, bila sam samo posmatrač.

A evo ja, npr, zavisna od kafe i slatkog...... Ugojila se od tog slatkog i svaki dan kažem sebi NA DIJETU.
I NISTA. Nisam bas debela, al smeta mi......ne zbog estetskog nego mi doca, pazi sad doca mi rekao da mi srce ne valja.... a i da imam trigliceride povisene, masnoce u krvi previse.... Mlada sam, pa kaže da menjam ishranu dok je vreme....
I sta ja... Ja kuckam na kompu a levo od mene kafica, a desno tanjiric sa kolacima....
 

Back
Top