Filmovi koji vas rasplaču...

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
titanik nije los podnosljiv je hrabro srce
kotzen.gif
puke.gif
pukeface.gif
smiliechicken.gif
smiliechicken.gif
[Automated by GetSmile]
 
Nisi svestan koliko si tesko pitanje postavio...

Mozda si gledao Theatrical version, pa je voice over banalizovao i ugusio ideju...

Pogledaj Dir. Cut, a i na temi najbolje scene, sam postavila par linkova...

Film je prvenstveno prica o ,,ljudima,, i ljudima, i sta ih cini Ljudima,
zelji za zivotom, smislom i verom, prolaznosti...
Vangelis...

Eto, sad sam mu uzela malo od duse, pokusavajuci da objasnim....
Bolje ovako:

Tyrell: I'm surprised you didn't come here sooner.
Batty: It's not an easy thing to meet your maker.
Tyrell: What could he do for you?
Batty: Can the maker repair what he makes?

--------------------------------------------------------------------------------
Batty: I've done... questionable things.
Tyrell: Also extraordinary things. Revel in your time.
Batty: Nothing the god of biomechanics wouldn't let you in heaven for.

Tyrell: We began to recognize in them a strange obsession. After all, they are emotionally inexperienced, with only a few years in which to store up the experiences which you and I take for granted. If we gift them with a past, we create a cushion or a pillow for their emotions, and consequently, we can control them better.
Deckard: Memories! You're talking about memories!

--------------------------------------------------------------------------------
Batty: I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die.



A za ostalo....
It's to personal...

Na kraju krajeva, to sam samo ja, i moje vidjenje...
 
Necete mi verovati, pre neki dan sam uzeo da gledam boj na Kosovu, samo one dobre scene da pregledam. I kada sam dosao do scene kada boj treba da pocne, scena kada pravoslavni svestenik cita molitvu itd... Najezio sam se kao nikada u zivotu i krenule mi suze.... jezivo
 
Visitor Q!!!Doziveo sam ga kao nenormalnu teshku originalnu dramu!!!Neki ljudi,ustvari,vecina ljudi ne shvata shta ovaj kaze,i shta je njegova peonta.Kako odredjena osoba moze da sredi odredjenu porodicu do nekle.islim d bi taj film bio malo bolji da ga je radio neki drugi reziser(Miike je odlichan,ali od drame napravi bizarno erotsku komediju)...

Salo o le 120 giornate di Sodom-Muchenje mi je vrlo odvratno i tuzno...
 
Dancer.In.The.Dark. toliko potresno da nemam rijechi. poslednjih pola sata.
ostavi uzasan osjecaj muchnine, gore nego kod Lynchovog Elephant Man-a.
i uopshte, koliko sam mogla primijetiti, kod Lars Von Trier-a je to tako: 2/3 filma onako osrednje i onda te dotuche sa poslednjih 20-30 min.
nakon Dogvilla sam pola sata zabezeknuto gledala u ekran...
 
Necete mi verovati, pre neki dan sam uzeo da gledam boj na Kosovu, samo one dobre scene da pregledam. I kada sam dosao do scene kada boj treba da pocne, scena kada pravoslavni svestenik cita molitvu itd... Najezio sam se kao nikada u zivotu i krenule mi suze.... jezivo

xa Boj na kosovu
Turci koji nose satove
isti brka koji gine 35 puta
Jatov avion koji prelijece iznad istorijske bitke
olupina traktora u sumi kroz koju se provlaci Vuk Brankovic
Turci nose patike
i cuvena Muratova na kraju kad ga Milos proburazi
"Sta ce covjeku sva ova crijeva"

jos je samo falio da se pojavi cak noris i da
opali kruzni udarac Bajazitu.
Uraaaaaa
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top