Malta

lucky71

Obećava
Poruka
87
Zivim na Malti 4,5 godine, imam radnu dozvolu. Pozvala bih brata od ujaka da dodje na neko vreme (3 meseca, pa sta bude posle). Od nedavno se ulazne vize vise ne dobijaju ovde vec preko Italijanske ambasade u Beogradu. Na njihovom sajtu sve izgleda prilicno komplikovano. Da li je neko u skorije vreme skupljao papire za istu i sta tacno treba? Hvala.
 
Neka tvoj brat nazove ambasadu i sve ce mu jasno reci sta treba, nije komplikovano, studenti, poslovni ljudi i ljudi koji imaju familijarne veze dobijaju normalno uz adekvatno prilozenu pratecu dokumentaciju.
 
Neka tvoj brat nazove ambasadu i sve ce mu jasno reci sta treba, nije komplikovano, studenti, poslovni ljudi i ljudi koji imaju familijarne veze dobijaju normalno uz adekvatno prilozenu pratecu dokumentaciju.

Dali to vazi i za Francusku, da moze da ti dodje familija iz Srbije u Francusku.
 
posto zivim na malti ja cu vam reci.viza za maltu se vadi u italijanskoj ambasadi,postoji mogucnosz garantnog pisma,formular se skida sa site italijenske ambasade,formular je na italijanskom i mora biti popunjen na italijanskom, tu pises broj racuna u banci( bov ili hsbc ), ali ne garantuju izdavanje vize nije bas lak proces, u zavisnosti da li je taj rodjak zaposlen i njegovo imovinsko stanje....i uz sve to trebace ti kopija tvog permita na uvid
 
ja sam menadzer restorana na malti vec dve godine,ima posla sad je sezona zaposljavanja,svi traze konobare i pomocnike u kuhinji.....pa ako mogu nesto da pomognem...tu sam....pitaj.pozz
 
jel si pokusao nesto za vizu???to ti je najbitnije i najteze.ovde posla stvarno ima puno tako da to nije problem, samo ti treba poznavanje engleskog jezika.
sto se plate tice moji konobari imaju 5 eura sat i plus baksis i oko 40 sati nedeljno rada.
za radnu dozvolu je malo teze, ali moze se i bez nje...
pozdrav
 
stanova ima jednosoban stan ti je oko 250 eura sa strujom i vodom,mozes da odes na site timesofmalta i videces,vecina srba ovde dele stanove tako da ispadne puno jeftinije, sve zavisi kako bi ti voleo
 
trenutno nam treba osoblja,ali neznam koliko ce ti odgovarati posto trazimo samo za pola radnog vremena, a tebi ce trebati puno radno vreme.Ja sam ovde 3 godina, bila sam u srbiji u februaru tako da verovatno necu skoro...
ali za posao nemas potrebe da brines stvarno ga ima svuda,pogotovu za konobare i gradjevina uvek.
 
Da vam objasnim moju situaciju:

Student sam DIF-a i uspesno ga privodim kraju.Prosecna ocena mi je oko 8,2-8,5.
I sad pitanje.Da li bih ja mogao naci neki pristojan posao na malti sa zavrsenim DIF-om?
Posedujem odlicno znajne Engleskog jezika i pomalo Italjijanski.

Pitam ovo radi informacija.
 
gospodare,mozes raditi kao instruktur ronjenja,u nekoj teretani ili najplacenjije ti je da radis na tuni(hranjenje tuna) to je jako dobro placen posao,pozzz
 
A jel moguca varijanta da se uplati letovanje,a onda se jednostavno pronajde posao,i ostane se neko vreme?(normalno,pod uslovom da pronadjem posao).Pitanje za tijanu i mariogogo-a...
 
A jel moguca varijanta-uplatis letovanje,pronadjes posao,i onda jednostavno ostanes do daljnjeg?(Pod uslovom da se uopste pronadje posao,naravno) Pitanje za tijanu i mariogogo-a...
 

Back
Top