Malta

Pozdrav svim forumašima,koliko vidim veći je problem naci ekipu za smeštaj nego posao na Malti,ja sam na par aplikacija za posao dobio odgovor u stilu,ok ako si na Malti dolazi na probu odmah,ali kad sam odgovorio da sam jos u Srbiji,ćorak ...da li nekom od trenutno prisutnih na Malti treba cimer za delenje troškova? Tnx unapred.
 
Evo mene na Malti.
Sta da vam kazem. Jezik Vam treba zbog posla ali koliko kapiram mi pricamo bolje engleski od njih jer imaju neke svoje reci koje samo oni razumeju.
Posla ima samo zavisi koliko zelite da radite
ako ste vredni bar malo znate jezik i zelite da radite cak sta vise i ako se pokazete kako treba da se pokazete sami ce vas trpati poslom i jos povecati satnicu
jedino sto ovde morate preko agencije koja zna da uzme i 1,5e po satu ali agencija najcesce i sredjuje papire
sve u svemu treba vam dosta para da dodjete, i za bar dva meseca nesto da imate zbog kirije i hrane dok ne pocnete da dobijate novac
 
Pozdrav, krajem meseca bih trebao da idem na Maltu, pa bih da vas pitam par pitanja.. Drugar je letom iz Srbije pre par dana otisao na Maltu, ali su ga vratili, posto nije imao povratnu i tako to, a on je otisao tamo na crno, da radi, pa se vratio i iz Budimpeste leteo i onda su ga pustili bez problema.. Trebao bih da idem tamo na probu u jedan fudbalski klub i na aerodromu ce me cekati neki lik iz kluba,valjda je to neko olaksanje, ili nije?.. Pa bih vas pitao da li bih smeo da letim iz Srbije ili da ne rizikujem? Ili nesto trece, posto nisam upucen ni u sta, u vezi sa Maltom.. Hvala unapreed :)
 
Pozdrav, krajem meseca bih trebao da idem na Maltu, pa bih da vas pitam par pitanja.. Drugar je letom iz Srbije pre par dana otisao na Maltu, ali su ga vratili, posto nije imao povratnu i tako to, a on je otisao tamo na crno, da radi, pa se vratio i iz Budimpeste leteo i onda su ga pustili bez problema.. Trebao bih da idem tamo na probu u jedan fudbalski klub i na aerodromu ce me cekati neki lik iz kluba,valjda je to neko olaksanje, ili nije?.. Pa bih vas pitao da li bih smeo da letim iz Srbije ili da ne rizikujem? Ili nesto trece, posto nisam upucen ni u sta, u vezi sa Maltom.. Hvala unapreed :)

Ko god da te čeka, na bilo kom aerodromu, čeka te tek (daleko) iza pasoške i carinske kontrole i samim tim nema nikakvog uticaja na njih.
 
Pozdrav
Zanima me dali je neko cuo za agenciju techmedia preko koje se moze otici na Maltu,dali zna nekog ko je mozda preko nje otisao i dali to moze nekako da se proveri dali je to sto oni pricaju istina ili je samo jos jedna prevara kao sto je bila
agencija Euro plan B
 
Cao,
Jel ima neko konkretnih iskustava za dolazak na Maltu posle deportacije?
Davno, pre Sengena sam bio, aranzman, na granici dobio vizu na 7 dana, ostao,
radio, imao neke lazne slovenacke papire, uhvatili me, zatvorili, osudili na uslov
zbog toga i jos nekih gluposti i deportovali. Hoce li me sada 15 godina
kasnije pustiti ako dodjem sa porodicom, povratna karta, bookiran apartman, pare...
Dolazim u miru na letovanje sa dvoje male dece. Normalno putujem po Sengenu,
jedino imam taj greh iz mladosti bas kod njih u lokalu.
 
Pozdrav
Zanima me dali je neko cuo za agenciju techmedia preko koje se moze otici na Maltu,dali zna nekog ko je mozda preko nje otisao i dali to moze nekako da se proveri dali je to sto oni pricaju istina ili je samo jos jedna prevara kao sto je bila
agencija Euro plan B

Preko navedene agencije je doslo nas sestoro koji smo zajedno u stanu, i jos mnogo drugih ljudi.

Nas trojica smo najsveziji oko 2-3 nedelje smo ovde.

Sto se tice Techmedie nista nisu lagali, i sem novca za advokata i avionsku kartu nikakvih drugih troskova nisam imao.

Ovde me je docekao covek na aerodromu, doveo do stana koji je super. Sto se tice poslova, uvek te iz agencije vode prvi put, posle toga vec moras da skapiras kako da dodjes sam.

Mi smo odmah prve nedelje aplicirali za radnu dozvolu, ne znam sta te jos zanima.

P.S: svi koji dolaze na Maltu trebalo bi da putuju iz Budimpeste ili Sofije. Jednostavno kada se dolazi iz EU, nikakve kontrole nema: ni carine, ni policije
 
Dobar dan ili vece...na malti sam vec 2 god...ako nekome treba stan ja primam uskoro dvoje...ako neko vec ima iskustva sa delenjem stana onda ce se prepoznati u ovome sto pisem...
Evo ovako ja bih najvise voleo bracni par koji zeli da ostane duze na malti i da RADI klinci grobari i cigani mislim na navijace mi ne trebaju...mogu da se jave momak i devojka mozda razmislim i o dve devojke ali otom potom...ko zeli detalje neka se javi na stefan021@stcable.net
Hvala
 
Pozdrav formurasi sa Malte :) Citao sam forum i vidim da se krece od 2008 pa do sad i vidim nekih izmena oko dolaska na Malti. Juce sam kontaktirao agenciju www.radnamalti.rs a kazu da je to agencija Techmedia i ona ima saradnju sa HR Agencija JF Group u Malti. Vodoinstalater sam i grejac po struci i kad sam im napomenuo rekli su mi da sto pre ako mogu da odem na informativni razgovor jer je to veoma trazeno zanimanje. Kazu da je avio karta placena i a kad tamo stignem vec me ceka posao i pomoc oko izrade radne dozvole sto mi kasnije sve skidaju sa plate jednokratno. Sad kazu da prema meni ide 6.5 eura za pocetak po satu bez uzimanja provizije od te cene rada mada sam procitao ovde neka iskustva da skidaju i pola od ugovorene satnine. Sad ne znam kome da verujem. Posto imate dosta iskustva tu a koliko vidim da je sad malo i razlicito u odnosu na ranije postove. Iskreno bih voleo da neko podeli nesto sa mnom oko struke vodoinstalatera ako neko nesto zna jer cvrsto sam resio da odem jer posla se ne plasim. Radim ovaj posao vise od 10 godina tako da mi nije ni tesko ni strano. Ko zeli moze da me kontaktira i na mail tomica.petrovic@gmail.com
Pozdrav svima na Malti pa se nadam da se vidimo tamo uskoro :)
 
Pozdrav formurasi sa Malte :) Citao sam forum i vidim da se krece od 2008 pa do sad i vidim nekih izmena oko dolaska na Malti. Juce sam kontaktirao agenciju www.radnamalti.rs a kazu da je to agencija Techmedia i ona ima saradnju sa HR Agencija JF Group u Malti. Vodoinstalater sam i grejac po struci i kad sam im napomenuo rekli su mi da sto pre ako mogu da odem na informativni razgovor jer je to veoma trazeno zanimanje. Kazu da je avio karta placena i a kad tamo stignem vec me ceka posao i pomoc oko izrade radne dozvole sto mi kasnije sve skidaju sa plate jednokratno. Sad kazu da prema meni ide 6.5 eura za pocetak po satu bez uzimanja provizije od te cene rada mada sam procitao ovde neka iskustva da skidaju i pola od ugovorene satnine. Sad ne znam kome da verujem. Posto imate dosta iskustva tu a koliko vidim da je sad malo i razlicito u odnosu na ranije postove. Iskreno bih voleo da neko podeli nesto sa mnom oko struke vodoinstalatera ako neko nesto zna jer cvrsto sam resio da odem jer posla se ne plasim. Radim ovaj posao vise od 10 godina tako da mi nije ni tesko ni strano. Ko zeli moze da me kontaktira i na mail tomica.petrovic@gmail.com
Pozdrav svima na Malti pa se nadam da se vidimo tamo uskoro :)

Ja nisam cuo nista pozitivno o toj agenicji. Nadam se da ce jos neko da ti odgovori. Mislim da placas nesto njihovom advokatu u Bg sto nema veze sa vezom za Maltu.
 
Kako sam razumeo njih kad smo se culi da nista ne placam njima nego sve troskove odbijaju od prve plate na Malti. Rekli su mi samo da ponesem sa sobom kad planiram da idem do 600 eura da izdrzim do prve plate jer i agencija nalazi posao tamo. Mada sam pitao neke likove kazu da su vec isli preko te agencije i da nema prevare, mada je kazu bolje otici sam da bi se izbegli ti neki troskovi koje agencija naplacuje. tipa 2000 hiljade eurica i dodjes na bum a pogotovu sa mojom strukom vodoinstalatera i znanjem engleskog ne bih imao nikakav problem.
 

Back
Top