Malta

A u kom si ti restoranu na Malti menadzer?Ja isto zivim na Malti 3 godine.Kako je kod vas u restoranu za radnu dozvolu,posto znam da je jako tesko za radne dozvole u restoranima?
 
I ja sam ziveo na Malti skoro 2 godine ali sada imam problem da se vratim a juce mi je bila gotova radna dozvola i vazi do septembra 2009!Da li vredi dolaziti turistichki pa onda aplicirati za rezident ili da pokusham da poshaljem papire u Malteshku amb. u Atini,chuo sam da mogu tamo direktno da ti udare rezident!Bash me zanima tvoje mishljenje,pa ako nadjesh vremena odgovori mi?Pozz
 
nisa vise nemozes da dobijes od jednogodisnje vize. Ja sam tamo ziveo i radio skoro dve ipo godine i dobijes radnu dozvolu i moras da je vadis svake godine ponovo. To je cimanje zesce a oni to nece menjati u skorije vreme.:rtfm::rtfm:
 
Koji je bio glavni razlog za vase preseljenje na Maltu? Citao sam neke teme i vidim da njihov standard i plate nisu bas na nekom zavidnom nivou,prilicno mala zemlja,ne znam koliko zanimljivosti moze da ponudi,da li je engleski jezik i more,dobra klima bio presudan razlog za odlazak tamo?
 
Ponajbolja klima na svetu, niska (nikakva) stopa kriminala, nema droge (teske), jeftinija cirka i klopa od Bgd-a ili Zlatibora (a lokali za cirku su mnogo bolji), nezaustavlja policija NIKAD, osim ako nekog nezgazis ili ubijes s kolima. Jeftino stanovanje i za zakup, a Boga mi i za kupiti, od 1500 E/m3 pa navise. Relativno lako se dolazi do radne dozvole. Ma nista nevalja
 
E pa Gile, sve zavisi od tvoje natprosecnosti i tvojih mogucnosti, znanja jezika (prevashodno Engleskog i Italijanskog).
Recimo da je prosek metalskog radnika (bravar, varioc, strugar, glodac i sl.) 3000 - 3500, gradjevinca ( tesar, armirac i sl.) 1500 - 2500, elektronicara (inzenjer 4000 - 5000, tehnicar 3000 - 3500), ugostiteljstvo konobar 1600 (plus baksis jos toliko, sve zavisi) kuvar od 2500 pa gore, sobarice 1400 pa navise, recepcioneri 2000 pa navise, zdravstvo: masazeri od 2000 pa gore, sestre od 3000 +, doktori od 5000 pa navise, ronioci kvalifikovani od 2000 pa gore... Sve zavisi od prekovremenog rada, rada praznikom i vikendima i samog dogovora sa poslodavcem...
 
pimbe koliko si izlagao sad....prosecna plata konobara je 4 eura sat, po tvojo matematici neko treba da odradi 100 sati nedeljno...???plata konobara je oko 250 eura nedeljno, a kuvar oko 7 eura sat, radim ovde u ugostiteljstvu skoro 3 god pa za toliko znam.pozz svima.
 
Draga Tijana ja sam na Malti 9 godina...
I molim te biraj reci ubuduce, nevolim da me neko zove lazovom.
Idi u Slimu do Pebllesa i nadji Bobana ili Milana, ili Gocu u B.goldu i pitaj ih posto i koliko rade, a mozes na istom mestu da priupitas Bugija kuvara...
Svakako je moguce raditi i za 2 eura po satu, nije ni bitno sta, za nesposobne (da nekazem budale) uvek ima posla svuda...
Ko ume ume, ko neume naucice, svako je u stanju da radi za malu lovu...
Sve zavisi od sposobnosti pojedinca kad pravi dil sa poslodavcem posto koliko itd...
 
E pa Gile, sve zavisi od tvoje natprosecnosti i tvojih mogucnosti, znanja jezika (prevashodno Engleskog i Italijanskog).
Recimo da je prosek metalskog radnika (bravar, varioc, strugar, glodac i sl.) 3000 - 3500, gradjevinca ( tesar, armirac i sl.) 1500 - 2500, elektronicara (inzenjer 4000 - 5000, tehnicar 3000 - 3500), ugostiteljstvo konobar 1600 (plus baksis jos toliko, sve zavisi) kuvar od 2500 pa gore, sobarice 1400 pa navise, recepcioneri 2000 pa navise, zdravstvo: masazeri od 2000 pa gore, sestre od 3000 +, doktori od 5000 pa navise, ronioci kvalifikovani od 2000 pa gore... Sve zavisi od prekovremenog rada, rada praznikom i vikendima i samog dogovora sa poslodavcem...



Da je sve ovo tacno malta bi imala cirka 300 mil stanovnika a ne 300 000:D
 
slobodan i bugi rade na procenat, a goca je dzonijeva devojka tako da je to nesto drugo, milanova plata je bila nisam sigurna ali mislim 2 funte posle 4 godina rada a pocetnici u pebelsu rade za 1,75 lm
 
@ Gile: stanovnika je oko 400 hiljada, nasih je oko 1%, ali tebi je izgleda bolje u Uzickom tamnom vilajetu, pa sedi tamo i radi za 100 jevreja mesecno...
@tijana: imala je Goca pauzu sa Dzonijem i nije radila u Pebllesu za 1.75 sigurno... uostalom zasto da se raspravljamo...
kome se svidja nek dodje, a kome ne, nek' sedi gde jeste...
Ja pokusavam da pomognem, kao i uvek . . .
 
Poslednja izmena:
@ Gile: stanovnika je oko 400 hiljada, nasih je oko 1%, ali tebi je izgleda bolje u Uzickom tamnom vilajetu, pa sedi tamo i radi za 100 jevreja mesecno...

Ne brini ti za mene;)

ja kazem da po tvojim ciframa Norveska i Svajcarska ispadose malo dete po standardu u odnosu na Maltu...
 
Sve sto ja kazem je da sam dosta toga citao unaokolo za medicinske poslove po evropi i na jednom sam mestu video da je na Malti otprilike isto kao i u vecini starih clanica EU a to je 1000-1400 eura,ako je tvoja tvrdnja da je to 3000+ ja samo trazim da to negde pogledam i skidam kapu,odlicna stvar ta malta:)
 
Postoji razlika (povelika) izmedju bolnicarke i sestre, takodje su potrebni validni sertifikati o kvalifikacijama...
Evo pa proveri, da neces mozda i telefon od ljudi koji tu rade?
http://www.stjameshospital.com/
www.materdeihospital.org.mt
www.stphilips.com.mt
www.sahha.gov.mt

Nema potrebe da se ljutis,ja samo ne volim lupanje sa ciframa i ocekivanje da sad svi u to poveruju,ja upravo sada citam jos jedan maltezanski sajt na kome pise da je godinja plata medicinske sestre 12-14000 eura sto se poklapa sa prethodno recenim,a na ovim linkovima i dalje ne vidim tih 3000+
 
Nese ljutim bre.
Podaj de mi taj link da i ja zvirnem, a i ostali ako 'oce.
Mrzi me da pljeskam po tastaturi bez veze, hebiga dzaba trosim struju...
 
The Public Service Commission invites applications for the posts of Staff Nurse in the Health Division.

Iliti oglas za BOLNICARKE u DRZAVNOJ bolnici . . .
 
Naravno da ces da vidis bilo koju cifru posebno u privatnim bolnicama (firmama) bilo gde na internetu...
Podatci koje sam izneo sam doznao od svoje poznanice anesteticarke (sestre) u jednoj od privatnih bolnica, doduse kinta je sa oncall dezurstvima, vikendima, praznicima i prekovremenim.
 
E pa to je vec druga stvar,privatni sektor + silni bonusi koji u nekim zemljama znaju izaci koliko i cela plata,a ovo je druga prica,ja sam govorio o uopstenoj plati,obicnog smrtnika radnika drzavne institucije:D
 
Veoma je tesko za smrtnike iz zemalja treceg sveta da dobiju drzavni posao u zemljama EU, osim ako nisu udati za nekog iz EU. Izuzetci su naravno akademski obrazovani...
 

Back
Top