Malta

Tijana,ja trenutno zivim u Nisu!!! Bozidara Adzije 28. Veliki pozdrav! Priestville,to uvek mozes da uradis. Tako uglavnom ljudi i idu. Kad stignes upises neku skolu skolu jezika i trezis od imigracionog da ti produzi vizu. Gospodaru,jel tebi lepse da budes sluga u Bg-u,ili dobro placen na Malti. Ciao
 
da naravno,ja sam tako prvi put otisla uplatila sam 7 dana letovanja,onda skolu engleskog na sest meseci zbog vize i u medjuvremenu nasla posao,to ti je najbolja solucija.pozdrav
 
Heyyyy caos.Naravno jos uvek.
Na Malti je ok,samo previse vrucina gore nego proslih godina,
ja se bas upravo spremam za plazu posto ne radim danas.
kako si ti???jel se spremas da dolazis???
 
Super sam! Bio sam 10 dana u nesebaru da se malo odmorim,extra je bilo. Poceo sam da radim u kazandzijsko,dok budem cekao odgovor od jedne svajcarske kompanije u kojoj sam konkurisao da radim kao konobar na recnim turistickim brodovima koji plove kanalom dunav-rajna-majna i dunavom sve do crnog mora. Ako me ispale,eto me na Malti! Mada,muci me smestaj tamo. Imas neki poslic za mene? Zar se vec nisi navikla na vrucine? Neces skoro u Nish? Veliki pozdrav
 
posao je najmanji problem, stvarno ima puno, cak i smestaj nije problem na svakom drugom prozoru zalepljeno papirce da je za izdavanje.U nis necu skoro tek u januaru dolazim, a kad dodjem eto me u kazandzijsko "kod rajka" hehehe
ako ti bude trebala pomoc oko vize javi mi se ima dobra fora preko Grcke za vizu
 
posto zivim na malti ja cu vam reci.viza za maltu se vadi u italijanskoj ambasadi,postoji mogucnosz garantnog pisma,formular se skida sa site italijenske ambasade,formular je na italijanskom i mora biti popunjen na italijanskom, tu pises broj racuna u banci( bov ili hsbc ), ali ne garantuju izdavanje vize nije bas lak proces, u zavisnosti da li je taj rodjak zaposlen i njegovo imovinsko stanje....i uz sve to trebace ti kopija tvog permita na uvid

Zdravo zanima me kako bi mogao da dobijem radnu vizu na malti,ja imam hrvatski pasos,kako je na malti jel skupo? hvala u napred
 
Pre nekoliko dana trazeci posao naisla sam na informaciju da su sestre i doktori trazeni na Malti.Da li je to istina i ima li nasih koji rade u bolnicama?
Hvala
 
Pre nekoliko dana trazeci posao naisla sam na informaciju da su sestre i doktori trazeni na Malti.Da li je to istina i ima li nasih koji rade u bolnicama?
Hvala

Na Malti su otvorili ogromnu bolnicu prosle godine zove se Mather Dei i drzavna je, stara se zove St.Lukes i jos radi. Verovatno da traze i sestre i doktore, a siguran sam za anesteticare. Takodje znam da ima puno nasih doktora,babica i sestara (u staroj bolnici).
Pogledaj ovde na Malteskom birou zaposljavanja:
http://www.etc.gov.mt/site/page.aspx?pageid=2008
Takodje na Malti postoji i nekoliko privatnih bolnica i klinika :
http://www.stjameshospital.com/
http://www.stphilips.com.mt/StPhilips/index.asp
Engleski je veoma bitan ...

Zelim i da dam napomenu u vezi predhodnih postova vezanih za instruktora ronjenja...

tijana1987 Re: Malta gospodare:
Da bi takav posao (instruktora) mogao da obavljas na Malti moras imati PADI instuktorsku licencu i za istu ti treba minimum od 50 sati ronjenja, ako ne i vise, kao i sve predhodne licence npr: basic, advanced, open water, itd. Stoga nemoj se zaletati.
Proveri ovde :
http://www.lunadiving.com/
http://www.subwayscuba.com/
Takodje i na Fish farmi ti traze min. open water kurs, ali se on odradi za dve nedelje i kosta ja mislim oko 200-300 jevreja,
Plata je oko 2.5 funte tj, 6 eura za pocetak i to za ronioca.
Ronjenje sa tunama je jako dobar, lep i uzbudljiv posao kad se ide u lov (2-3 meseca) na otvoreno more i kinta je tada oko 200 eura za dan i nemas nikakvih troskova, ali nemislim da je lep posao kad pocne klanje tune u novembru pa do nove godine...
Sto se diplome tice, na nju zaboravi jer se ovde placa samo za ono sto znas da radis, mozda da pokusas u nekoj od privatnih skola, mada mislim da je uslov pored engleskog i znanje malteskog (arapskog) jezika, proveri, izguglaj sam . . .
Za vizu si odes u Kontiki ili neku drugu agenciju...

Nadam se da sam od pomoci . . .

Pozdrav iz Gzire . . .
 
Pimbe
znas li da li je dobro radi posla doci na Maltu kad nije neka letnja sezona,recimo u jesen ili zimu?Jel moguce naci neki obican posao,ne mora za neke vece pare,neki radnicki posao cisto da se ima za zivot i troskove?
Sto se vize tice mislim da tur.agencije tu nista ne pomazu,osim sto preko njih se uplati turisticki aranzman i na osnovu toga trazi viza.
 
Pa uplatom aranzmana 7onevnog ti je najlaksi put do vize, jbga mora se nesto zrtvovati, a i samim tim imas gde da kuntas 7 dana dok se nesnadjes...
Posla na gradjevini uglavnom uvek ima tokom cele godine i to za tesare, armirace, gipsare i molere, fizikaliju su preuzeli crnci... Takodje dosta nasih ljudi vozi kamione za Malteske firme po Evropi, potrebna je C i E kategorija i pozeljan je ADR... Dobro su placeni varioci i bravari, ali je to dosta popunjeno Indijcima, mada moze da se nadje...
Konobarisanje, pica majstori, kuvari, kuhinjski pomocnici, za njih posla ima tokom cele godine...
Odrzavanje jahti i brodova, ronjenje (ko ima kurseve), sobarice po hotelima...
To od prostijih poslova, a mesta uvek ima za akademski obrazovane, pod uslovom da su English fluent in write, read & speech.
Sto bolji engleski, veca je mogucnost za vece pare. . . Svaki extra jezik nemacki, zabarski ili francuski, je laka mogucnost dobijanja posla na recepciji u hotelima . . .
Nadajmo se da ce nas na beli sengen uskoro...
 
Nije problem dati pare za sedam dana nekog aranzmana jer nije mnogo jeftinije ni da se ide na Maltu onako solo u svojoj organizaciji jer je daleko od Srbije do Malte.
A sto kazes i bar se ima gde spavati sedam dana dok se ne nadje neki drugi smestaj.
Ne bih rekao da cemo skoro na beli Shengen,to su samo obecanja a sve se vrlo sporo radi i ja ne ocekujem to da bude sad za Novu Godinu,mozda tamo za 2-3 godine.
Od toga sto si naveo ja jedino mozda da perem sudove u kuhinji.
 
Pa ukoliko nemas nikoga na Malti da te primi na spavanje, gde si mislio da spavas?Ispod palme na obali mora?Stan nije tesko naci, ali ti ipak treba vremena da ga nadjes, da pogledas par stanova, a ne da udjes u prvu rupu koju nadjes. A i mnogo je lakse ukoliko imas cimera ili cimerku, jer kao kitchen hand, kao u tvom slucaju, imas mozda do 5 eura po satu, sve zavisi koliko je prometan restoran ili mozes da skupljas case i flase po diskotekama i klubovima, to se placa oko 200 da 220 E za 6 noci. Stan jednosoban je oko 250 Eura, skroman jednosoban. Uglavnom nasi se organizuju pa iznajme komforan 2soban za 400 ili cak manje, sve zavisi gde je situiran stan.
 
Pimbe,ma slazem se ja sa tobom.Mada posao je ipak najvaznije naci pa ce onda biti i para za stan.Ono kad se dodje moze se platiti noc-dve i neki hostel od 15-30eu za noc,dok se ne nadje stan.
Ako te razumem onda stan kosta mesecno ne vise od 150eu ako imas cimera.A sobni kolega dobro dodje za pocetak i kao mala pomoc za informacije.
Nisam duze boravio u tudjini ali bio sam par puta pa sam video kako to ide.
Dakle za to skupljanje casa se dobije mesecno 800eu,kad se odbije 200eu za stan,ostane oko 600eu za zivot.Nije to lose za nekog ko nema velike prohteve.
A rekao bih da Malta i nije zemlja za one previse ambiciozne,za njih je mozda Amerika,CH,Nemacka.
 
"Naravno Amerika je raj na zemlji (pu daleko bila), posebno za ambiciozne perace sudova..."


Preko trnja do zvezda.Od peraca do prvih milion evra.Posle cu vec da se nekako snadjem:))
 
Nutilus proveri PP, informaticari prilicno dobro, guglaj " STelectronic malta"
i "Smart city malta", e sad racunovodje nesto neznam . . .
 
Pimbe
nije mi tesko da uplatim neki tur.aranzman jer i kako ide jesen oni su sve jeftiniji ako se ne varam.Nego ne znam kako je za maltesku vizu.Ja sam ranije dobijao Shengen vizu za Francusku,Italiju,Grcku.
Verovatno Maltezani osim tur. aranzmana traze i neku potvrdu da sam zaposlen.
Ako se tesko dobija ta viza mozda da trazim neku drugu Shengen vizu pa onda preko Italije da udjem na Maltu.
 
Ne mislim da traze potvrdu i mislim da agencija ima obavezu da odradi vizu (ako vec hoce da uzmu pare), mozes i da uplatis skolu engleskog...
Zaista neznam, mozes sa bilo kojom sengen vizom da udjes na Maltu...
 

Back
Top