Medijska slika Panceva

Bandzi FmMONO

Zainteresovan član
Poruka
338
...da nastavimo malo pricu o nasim RTV stanicama...
Nakon sto su podeljene regionalne frekvencije, na red dolaze lokalci..poznato je da u nasem gradu funkcionise vise privatnih radio stanica, dok neke firme imaju i po dve frekvencije sa razlicitim programima. Uskoro, mozda za koji dan, mozda za koji mesec, pored regionalnog radio-Panceva, postojace jos jedna(!) lokalna radio stanica.
Mi iz tog sveta, pitamo se ko ce biti srecni dobitnik. Na spisku RRA, na kome se nalaze uredne prijave, za Pancevo su, pored ostalih koji nisu iz naseg grada konkurisali radio Ritam i radio Marija! Da li znate za ovaj drugi radio? Sta ce se desiti ako on dobije tu lokalnu frekvenciju(106.0MHz)...
Da li ste razmisljali o tome?
 
Искрено, заболе ме нешто и за радио и за ТВ јер не гледам ни не слушам ни једно ни друго, али у сваком случају ће бити жалосно да у једном српском граду у спрској држави националну фреквенцију добије католички радио :?
 
Ма знам да је локална него сам мислио у смислу да је држава додељује ;)
А зашто нико није заинтересован за медије? Па имају људи паметнија посла ваљда... ;)
 
Па од квалитетног радија има 'леба итекако, а ово друго само за преживљавање ;) Нпр радио С је поприлично добар само што (по мени) превише смарају викендом са оним тајмаут-ом и са вестима и овим домаћим и оним Дојчевеле, али ето пробише се па направише радијски фестивал, па отворише телевизију итд ;) Слична прича је и са радио Пинком. Телевизијa (нећемо улазити у дискусију о стварном квалитету него говоримо о цифрама на рачунима ;) ), се развила из радија. Радио Пинк је и даље поприлично квалитетан. Можда није баш за свачији укус, али се квалитет мора признати ;)
 
Sto se tice radija S, apsolutno se slazem sa tobom, dok na PINKU, ja nisam prepoznao kvalitet :roll:...a racun da je debeo, debeo je 8-) A sto se tice zivljenja od radija, samo BG dolazi u obzir, u nasem gradu, jedva da se i prezivljava...dok nisam presao u BG, opasno sam razmisljao da napustim etar... :|
 
Pa ...idemo dalje, posto sam ja jedini koji prati desavanja vezana za radio i televiziju u nasem gradu, stizu i nove informacije:
Odlukom RRA, Radio Ritam d.o.o iz Panceva, dobio je frekvenciju za dalje emitovanje programa na teritoriji Panceva na frekvenciji 106.0 MHz. Licenca je izdata na period od osam godina.
Cestitam kolegama :):):)

E, a za koji dan sa radom ce prestati :
Televizija Ritam
Radio Kiss
Radio Spektar
Radio Safir
Radio Gold 013 fm
Radio Street
:cry:
 
Da, to je apsolutno tacno. U Pancevu nastavljaju sa radom:

TV Pancevo k37 - lokalna frekvencija
Radio Pancevo 92,1MHz - regionalna frekvencija
Radio Ritam 106.0MHz - lokalna frekvencija

Sa radom ce prestati, vec najverovatnije narednog meseca:

Radio Kiss
Radio Safir
Radio Gold 013
Radio Street
Radio Spektar (obustavio emitovanje sopstvenog programa, reemituje radio Kiss)
TV Ritam

ako te jos nesto zanima, pitaj :)
 
Ima li ovde moderatora ili moze da lupa ko gde sta hoce?!
Otkud sad upada ovaj Indijanac sa tim "dobro vece"... (kako me nerviraju spameri, bruka)

Cudno kako ni jedan od 2 nedeljnika ili radio TV Pancevo nisu objavili ove informacije o desavanjima na mediskoj sceni grada.
 
Nema tu sta da se obajvljuje, kada je RRA objavila spisak stanica koje su dobile dozvole za emitovanje programa, Pancevac je to objavio. Onda je samo dovoljno znati ko sve radi u Pancevu i cim ga nije bilo na tom spisku, znaci - turn off! :) mozda ce se kasnije objaviti nesto tipa "cistiji etar" kad dodje do istrazivanja, reagovanja..bla...bla.....
a da...Pancevac je bio u studiju Ritam radija i fotografisao prostorije, nakon sto je objavljeno da je taj radio dobio dozvolu.

i jos...onom spisku za gasenje treba dodati i "Radio Marija - 100,6" ...oni(Hvala Bogu) nisu dobili dozvolu za Pancevo, vec za Plandiste.

i joooss...RATEL je poslao resenja za gasenje, rok je do kraja meseca, pa cemo da vidimo...

ajd u zdravlje :)
 

Back
Top