Zone Alarm

ad26ki

Primećen član
Poruka
662
Dva rachunara su mi mrezhno povezana (LAN konekcija utp kabelom) .Prvi rachunar ima internet preko wirelesse a drugi isto mozhe na internet preko ovog prvog,ali ne znam kako treba podesiti ZoneAlarm da bi dozvolio onom drugom rachunaru pristup internetu.Kada iskljuchim ZA sve dobro radi a bez ZA nebi na net.Unapred hvala i pozzz!!!
 
Jesi li probao. Napisi na prvom racunaru adresu drugog i kazi da je trusted, na drugom ostavi sve kako jeste.

Interesuje me kako si povezao ta dva racunara i net. Tj. da li prvi racunar ima 2 mrezne karte ili jednu i kako taj drugi izlazi na net - ics ili neki proxy.
 
Da isprobano josh pre nego shto sam postavio pitanje ,trusted ne radi.
E ovako, u prvom rachunaru imam D-Link karticu za Wireless internet i naravno integrisanu mrezhnu karticu.I drugi rachunar isto ima integrisanu mrezhnu karticu i rachunari su povezani utp kabelom.Prvi rachunar ide direktno preko D-Link kartice na internet a drugi rachunar mozhe ici preko ovog prvog i samo onda kada je ovaj prvi konektovan na internet.LAN konekcija izmedju dva rachunara je odradjena sa protokolom NwLink IPX/SPX/NetBIOS Compatibile transport,isve ostalo kako je opisano na forumu(Internet)ovde na Krstarici.Inache ZA je ona besplatna verzija.Hvala na pomoci i pozzz!:-D
 
Jesam,zadao sam IP adresu samo prvom rachunaru a drugi je na automatskom izboru IP adresa.Mimo ovih podeshavanj dali neko zna kako bi mogao preko LAN konekcije da pokrenem sa drugog rachunara TV karticu koja je na prvom rachunaru?
 
Ako uspe da pusti tv nekako preko vlc ili bar nekako da ga prebaci na vlc onda ce sigurno moci... Ma nek nadje neki program za broadcast i moci ce. Al postoji jedna mana sta on gleda to ces morati da gledas i ti...
 

Back
Top