Badnje veče
Prikazujem rezultate 1 do 23 od 23

Tema: Badnje veče

Domaćin Sokolica_M (avatar)
    Učlanjen
    26.01.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    106

Podrazumevano Badnje veče

... šta me proganja da ovorim (ovu) temu u sitne sate...

Možda zato što u meni trepere osećaji koje ne mogu da objasnim...

I tako je uvek: uvek toliko mnogo emocija na ovaj šesti januar... I ove godine...

Zbog društva koje je bilo na mom rođendanu, zbog toga što su me obasuli toplim željama, kazanim i prećutanim... zato što smo se u ponoć svi seli na pod, u krug i upalili svećice i drug mi svirao na gitari i pevao ''Na Badnje veče'' - jednu od mojih najdražih pesama... i tako smo ostali do skoro... a možda zato što me je kvasila ledena kiša, a ja bila bosa...

... ne, ne znam šta mi je...

... kad me umor savlada i zaspim, znam da ću drhtati, kao i sad...

... i znam da ću sutra (tj. za neki sat) želeti da me neko ošamari, da bih mogla da se zaplačem... i isplačem...

... ali jedan čovek mi kaže da je nekad potrebno da te neko pomiluje da bi suze krenule...

... a uveče ćemo biti svi na okupu, moja porodica... i mnoge... i ja ću da se setim kako su mnoge porodice nesrećne i to će malo da pomuti moj porodični spokoj... ali ne umem drugačije... ili ne želim...

A kakva osećanja u vama budi ovaj praznik? Kako ga provodite? Imate li asocijacije pri njegovom pomenu?

Veoma poznat livija (avatar)
    Učlanjen
    05.02.2006.
    When deep space exploration ramps up, it will be corporations that name everything. The IBM Stellar
    Reputaciona moć
    166

Podrazumevano Re: Badnje veče

oh.. tako dugo nisam bila prva na temi....

ja sam zapravo i zaboravila da je to ovih dana.... danas?
    nemam pojma.... ne slavim.... kada sam bila mala slavili smo sve zhivo... i jedan i drugi bozhic i nove godine i kojeshta neshto....
    al meni je sve to bzvz.... mislim... ono kad si dete pa ti je i zanimljivo.... ono kao chekamo bozhicj pa tu neshto prosipamo..
    qqruz i leshnike.. ne pardon orahe.... i seno... i ona grana shto se unosi u qcju pa se posle valjda pali... mi smo to bacali na neq smokvu u komshijskom dvorishtu..
    ne secjam se sad zashto.... ima tu kao neki razlog....
    valjda sad.. shto sam sama.... pa je i bzvz... kao ja tu idem i sama sa sobom bajam i pravim nered koji me posle iritira.....
    Poslednji put ažurirao/la livija : 06.01.2008. u 08:34

Zainteresovan član Nelly (avatar)
    Učlanjen
    09.06.2004.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio livija Pogledaj poruku
    oh.. tako dugo nisam bila prva na temi....
    Šiva se rodi, Livija !!!

Učlanjen
    05.02.2006.
    When deep space exploration ramps up, it will be corporations that name everything. The IBM Stellar
    Reputaciona moć
    166

e ne mogu da se setim sad... malera.... lol

Učlanjen
    05.02.2006.
    Reputaciona moć
    166

ima ono neshto shto se kazhe.... al komplikovano je to za moju skromnu inteligenciju.....

Domaćin Taisa (avatar)
    Učlanjen
    23.07.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    13
    Reputaciona moć
    69

Citat Original postavio Sokolica_M Pogledaj poruku

I tako je uvek: uvek toliko mnogo emocija na ovaj šesti januar... I ove godine...

Zbog društva koje je bilo na mom rođendanu, zbog toga što su me obasuli toplim željama, kazanim i prećutanim... zato što smo se u ponoć svi seli na pod, u krug i upalili svećice i drug mi svirao na gitari i pevao ''Na Badnje veče'' - jednu od mojih najdražih pesama... i tako smo ostali do skoro... a možda zato što me je kvasila ledena kiša, a ja bila bosa...

... i znam da ću sutra (tj. za neki sat) želeti da me neko ošamari, da bih mogla da se zaplačem... i isplačem...

... ali jedan čovek mi kaže da je nekad potrebno da te neko pomiluje da bi suze krenule...

... a uveče ćemo biti svi na okupu, moja porodica... i mnoge... i ja ću da se setim kako su mnoge porodice nesrećne i to će malo da pomuti moj porodični spokoj... ali ne umem drugačije... ili ne želim...

A kakva osećanja u vama budi ovaj praznik? Kako ga provodite? Imate li asocijacije pri njegovom pomenu?
    Srećan ti Badnji dan i rođendan. To je veče u krugu onih koje najviše voliš, svoje porodice, a onda u crkvu.
    Mir Božiji! Hristos se rodi! Vaistinu!

Veoma poznat topmodelsica (avatar)
    Učlanjen
    08.03.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    183

Secam se kad su se u mom komsiluku pre nekoliko godina takmicili ko ce veci badnjak da isece i da donese kuci, pa je moj tata isekao najveci Veci nego Acov tata.

Veceras cu da stavim grane od badnjeka, grancice, na sto kad budemo vecerali a to do sad nismo stavljali, to ce biti nesto novo za ovo badnje vece.

A novo je i to sto ove godine nisam pravila generalno raspremanje i ciscenje kuce jer dolazi Bozic, opusteno.

Elita tara (avatar)
    Učlanjen
    31.08.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    404

pojma nemam zbog cega ali volim badnje vece,tada se cela familija koja je ogromna skupi kod moje prabake,jede se super posna hrana kuva se vruca rakija i vino....mada nisam uopste taj tip i cak sta vise nerviraju me ta familijarna okupljanja za takve praznika,badne vece nekako volim,izazove mi stvarno lepa osecanja,lepo raspolozenje...a zbog glupog leda ove godine prvi put u svom zivotu necu biti sa njima tamo

Elita
    Učlanjen
    07.12.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

kod mene je svaki dan bdnje vece vazda se kao nesto skupljamo

Učlanjen
    08.03.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    183

Svake godine isto? :-)

Učlanjen
    26.01.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    106

Citat Original postavio Taisa Pogledaj poruku
    Srećan ti Badnji dan i rođendan. To je veče u krugu onih koje najviše voliš, svoje porodice, a onda u crkvu.
    Mir Božiji! Hristos se rodi! Vaistinu!
    Hvala ti puno, mlada damo.
    Rođendan mi bejaše juče, a sad, još utisaka nesređenih od toga slavlja, ulazim u jedno intimnije, tradicionalnije...

Jesi li nekad pomislila da je lepo - jednom u godini, u toj jednoj večeri, otprilike u isto vreme, mnoge porodice u Srbiji se okupe...? I retko preko godine bude tako, uvek negde jurcamo...
    Nekad, kad sam bila mlađa, znala sam da sednem pored prozora i da brojim koliko automobila prođu auto-putem... I uvek bih se pitala - ko su ti ljudi i zbog čega te večeri putuju... i kuda...

Provedi lepo ovo veče, Taisa... I srećan i tebi i tvojoj porodici Božić...

Poznat
    Učlanjen
    29.07.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Sve se uklapa, barem u ovom našem podneblju, mraz napolju, vatrica pucketa (odnosno radijatori greju),
    mirišu pomorandže, porodica na okupu... Sve je nekako tiho, svečano i radosno.

Poznat
    Učlanjen
    29.07.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Domaćin Anchika_Sweet_Angel (avatar)
    Učlanjen
    19.11.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    85

sretjno wam badnje weche!!!!!!!!!!1

Domaćin Taisa (avatar)
    Učlanjen
    23.07.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    13
    Reputaciona moć
    69

Hvala ti puno, mlada damo.
    Rođendan mi bejaše juče, a sad, još utisaka nesređenih od toga slavlja, ulazim u jedno intimnije, tradicionalnije...

Jesi li nekad pomislila da je lepo - jednom u godini, u toj jednoj večeri, otprilike u isto vreme, mnoge porodice u Srbiji se okupe...? I retko preko godine bude tako, uvek negde jurcamo...
    Nekad, kad sam bila mlađa, znala sam da sednem pored prozora i da brojim koliko automobila prođu auto-putem... I uvek bih se pitala - ko su ti ljudi i zbog čega te večeri putuju... i kuda...

Provedi lepo ovo veče, Taisa... I srećan i tebi i tvojoj porodici Božić...
    Hvala ti Sokolice, želim i ja tebi i svima koje voliš sve najbolje od Boga.

Učlanjen
    08.03.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    183

Zakitila sam moju terasu grancicama od badnjaka.

Zainteresovan član 16121953 (avatar)
    Učlanjen
    04.12.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    49

Unhappy Re: Badnje veče

Imam dosta godina i ne znam sta je Badnje vece u nasoj kuci.Kada sam bila mala o tome mi roditelji nisu nista govorili, od demokratskih promena nisam mogla da naucim da budem pomodarka i slavim Slavu, Badnje vece, Bozic, srpsku novu godinu.Sada sam sama i ne mogu da kazem da se radujem praznicima, jer sva radost ima smisla kada je puna kuca. Moja je prazna. Ne volim praznike. Nikakve
    ne cini drugome ono sto sebi ne zelis

Aktivan član Suzy F (avatar)
    Učlanjen
    22.09.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    53

Hmm...badnje vece..
    Koliko lepih badnjih veceri sam dosad dozivela..culnih,tihih i skromnih...
    Moja porodica,mnostvo kuvanog vina,vatra,seca bagrema,sneg,...hmmm ma mnostvo skroz subjektivnih osecanja...
    I naravno,Djoletova pesma"...ne,nije svako vece badnje,al ovo danas sasvim slucajno-badnje je..."

Učlanjen
    08.03.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    183

Ne moze recima da se opise koliko se kod mojih mame, tate, brata i mene u kuci oseca bas ta porodicna privrzenost i povezanost bas za Badnje vece i Bozic.Pored mirisa tamjana.

Domaćin StoRmyGirl (avatar)
    Učlanjen
    04.12.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    82

Sretjan ti rodjendan i sretjno ti Badnje veche!
    Nazhalost, ove godine, po prvi put, Bozhitj netju provesti sa mojima..

Poznat
    Učlanjen
    29.07.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio zozefina Pogledaj poruku
    Imam dosta godina i ne znam sta je Badnje vece u nasoj kuci.Kada sam bila mala o tome mi roditelji nisu nista govorili, od demokratskih promena nisam mogla da naucim da budem pomodarka i slavim Slavu, Badnje vece, Bozic, srpsku novu godinu.Sada sam sama i ne mogu da kazem da se radujem praznicima, jer sva radost ima smisla kada je puna kuca. Moja je prazna. Ne volim praznike. Nikakve
    Najtužnije je biti sam za praznik...
    Potrudi se da za sledeće Badnje veče i Božić budeš sa nekim, mislim sa nekim s kim ćeš da deliš dobro i zlo, i sve
    će doći na svoje mesto...:wink:

Obećava xxxxxxyyyyyy (avatar)
    Učlanjen
    03.11.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    37

Kod nas uvek bude lepo na Badnje vece i Bozic....
    Na Badnji dan se ruca i potom idemo u crkvu,posle ide odmor i uvece palimo mi Badnjak kod kuce....S tim sto je sada moj pas poludeo i lajao k'o da ga kolju na vatru.....Prosle god nije bio takav....Posle toga se vracamo u kucu i onda mama i baba propu slamu oko stola i bacaju neke slatkise....
    Sad smo brat i ja veci i nije nam vise to zanimljivo toliko,ali da nije toga,ne bi bilo isto!
    Cudno se osecam na Badnje vece,bas cudno,i na Bozic...a onda krece euforija i trka oko pripremanja slave(9.01.)

Učlanjen
    26.01.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    106

Citat Original postavio StoRmyGirl Pogledaj poruku
    Sretjan ti rodjendan i sretjno ti Badnje veche!
    Nazhalost, ove godine, po prvi put, Bozhitj netju provesti sa mojima..
    Hvala ti, devojčice olujna ...
    Iako nećeš biti sa tvojima, sigurna sam da zajedničke međusobne misli i toplina nadvladavaju fizičku razdaljinu... i prostor i vreme...
    Želim ti puno Ljubavi, koja je iznad svega... Ljubav za dan, za san, za ljude, ptice, rad,...
    Svekolika...

A ja sam, nakon suza, najpre se za večerom smejala pričama mog dede dok mi nije pripalo muka , a sada već sat vremena se glupiram za mamu i sestru - igram uz svirku orkestra Gorana Bregovića koju prenose na nekoj televiziji... a okačila sam na sebe sve što su mi od odevnih stvari kupili za rođendan...
    Sad trenutno odmaram, a posle nastavljam... kamera će, uostalom, sve da zabeleži...

I šta još reći... osim stihova koji mi za danas izgledaju najprikladnije i koje volim...:

''... i u nedelju kad se pomoliš
    otvori prozore i reci samo: Laku noć...''

Slične teme

1. Badnje veče...
    Autor mario80 u forumu Politika
    Odgovora: 28
    Poslednja poruka: 07.01.2009., 11:53
  2. Braco katolici srecno vam Badnje vece i Bozic!
    Autor GruberBG u forumu Politika
    Odgovora: 137
    Poslednja poruka: 27.12.2007., 00:58
  3. Čestitka za badnje vece i bozić
    Autor Pedja-74 u forumu Automobilizam
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 07.01.2007., 15:21

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku