Osnivanje kluba

TBA

Početnik
Poruka
11
Igram sa drugarima fudbal vec godinama, onako rekreativno. Par puta je svaki od nas nastupio za neke klubove u najnizim ligama, menjali smo neke igrace koji su bili spreceni iz nekog razloga (sa sve njihovim prezimenima na ledjima:)).
I eto, sinula nam genijalna ideja, da bi smo mogli da osnujemo sopstveni klub :) Mozemo da se nosimo sa nekom zadnjom ligom, to je provereno, jedino sto nisam sasvim nacisto koliko je to realno. Citao sam statute i FSS i FS Vojvodine (iz Novog Sada smo), ali tu se zapravo ne regulise sama procedura registracije.
Zna li neko kako bi ovo moglo da se sazna najlakse?
 
Ma bio sam u Voshi, to je raspad... Ne zna se ko pije ko placa. Bio sam i u ovim manjim klubovima, iz druge i trece, pa i ove zadnje lige, problem je sto niko od njih nije osnovao klub, vec zaseli na vec osnovano:) niko nema pojma nista o ovome...

A za fucu - moze uvek ;)
 
На основу члана 49. Статута Фудбалског савеза Србије (Службени лист ФСС "Фудбал", број 2/2007), Одбор за хитна питања ФС Србије, на седници одржаној 6.06.2007.године, донео је:

ПРАВИЛНИК О РЕГИСТРАЦИЈИ КЛУБОВА

I - ОСНОВНЕ ОДРЕДБЕ

Члан 1.

Овим Правилником се, у складу са општим актима Фудбалског савеза Србије (у даљем тексту: ФСС), прописима Светске фудбалске федерације (ФИФА) и Уније Европских Фудбалских савеза (УЕФА), уређују питања у вези са пријављивањем и регистрацијом клубова, као и пријављивање и регистрација за клубове лица која се активно баве играњем фудбала (у даљем тексту: играчи).

Члан 2.

Регистрацију клубова и играча врше општински или други територијални фудбалски савези (у даљем тексту: надлежни савез), које одређује ФСС.
Пријављивање и регистрације се спроводе на јединственим обрасцима и у складу са упутством које прописује ФСС.

II - ПРИЈАВЉИВАЊЕ И РЕГИСТРАЦИЈА КЛУБОВА

Члан 3.

Да би клуб постао члан ФСС, потребно је да испуњава услове предвиђене Статутом ФСС, а нарочито:
1. да поднесе надлежном савезу молбу за пријем у чланство, у којој се обавезује да ће радити у складу са статутима и другим општим актима ФСС и територијалних савеза;
2. да поднесе уверење - решење да је регистрован код надлежног државног органа;
3. да поднесе записник са оснивачке скупштине са списком чланова скупштине;
4. да приложи оверену копију Статута клуба, који мора бити у складу са Статутом и другим општим актима ФСС и територијалних савеза;
5. да уплати уписнину и чланарину, чију висину одређује овлашћени надлежни савез за регистрацију;
6. да региструје најмање 25 (двадесетипет) играча;
7. да има сопствено или уговором обезбеђено игралиште.
Надлежни савез неће регистровати клуб уколико узима име неког клуба из истог места који је већ регистрован под тим именом.
2
Клуб може променити име најкасније на 30 (тридесет) дана пре почетка такмичења, односно пролећног дела првенства, а имену клуба може додати назив спонзора једном током такмичарске сезоне.
Промена имена и додавање имену клуба, назива спонзора, обавезно се објављује у службеном листу ФСС "Фудбал" (у даљем тексту: "Фудбал").

Члан 4.

На основу одредаба из претходног члана могу се пријавити и регистровати клубови за футсал, с тим што такав клуб мора да региструје најмање 10 (десет) играча, као и клубови женског фудбала са најмање 15 (петнаест) регистрованих играчица.

Члан 5.

Клуб постаје члан ФСС даном регистрације у надлежном савезу и објавом регистрације клуба у "Фудбалу", најкасније 8 (осам) дана након што је она обављена.
Надлежни савез је обавезан да регистровани клуб укључи у прво наредно такмичење најнижег степена, односно лиге, а клуб је обавезан да учествује у поменутом такмичењу.

Члан 6.

Клуб престаје да буде члан ФСС на основу одредаба чл. 28.-31. Статута ФСС.
Одлуке из претходног става обавезно се објављују у "Фудбалу", најкасније 8 (осам) дана након њиховог доношења.
 
Super ideja! Jos kad sam video da ste iz Novog Sada... Fudbal sam igrao, volim i pratim redovno. Ne bih mogao da igram, verovatno zbog obaveza (svojevremeno sam bio talenat, vodili me u partizan na probu, ali moj cale nije imao para da im svima kupi opremu, sto je bio uslov)Ne znam, ako vam treba neka pomoc zovite. Zivotna zelja mi je da budem trener, ili bar neki konsultant, pomocnik... U svakom slucaju, srecno!
 

Back
Top