FORMATIRAN HARD

Kao sto rece Sizif, imas bas gomilu programa za to.MEDJUTIM!!! Ima jedna bitna stvar. Naime radi se o tome da li si posle formatiranja ponovo upisivao na taj HDD, jer ako jesi, to ce da bude jaaaaaako tesko! Veruj mi. Ja sam imao takvu situaciju gde sam obrisao neke slike, ali posle sam nesto nasnimavao na takav Hdd.Program jr doduse pronasao tragove obrisamih fajlova,ali NIJEDNU nije mogao da povrati........
 
ahaaa... kontam... ali ako je napunio hard onda nemozhe?!
Tako je, ako je nesto upisano preko starih podataka to je izgubljeno.
Kod slucajnog formatiranja je osnovno da se doticni HDD iskljuci da ne bi doslo do upisa. Za izvlacenje podataka ima masa programa free, pay, crack...pa ko sta voli.
Procedura je da program scenira ceo HDD i prijavi koje je fajlove nasao, onda se oni opcijom copy prebace negde, i to je to.

Levi imas specijalne programe koji su za slike(sa HDDa, memorysticka, kartice i sl.) ali ako nije diran disk probaj sve da povratis, ne bi trebalo da bude problema.
 
NE MOZE ti programi za recovery files sluze samo kad obrises sa hard-a neke podatke i hoces da ih vratis a ne kad formatiraf ceo hard. Ne vidim onda svrhu foratiranja celog hard diska ako mozes da vratis podatke pogotovo ako izaberes opciju full format
 
Tako je, ako je nesto upisano preko starih podataka to je izgubljeno.
Kod slucajnog formatiranja je osnovno da se doticni HDD iskljuci da ne bi doslo do upisa. Za izvlacenje podataka ima masa programa free, pay, crack...pa ko sta voli.
Procedura je da program scenira ceo HDD i prijavi koje je fajlove nasao, onda se oni opcijom copy prebace negde, i to je to.

Levi imas specijalne programe koji su za slike(sa HDDa, memorysticka, kartice i sl.) ali ako nije diran disk probaj sve da povratis, ne bi trebalo da bude problema.

Iskopao sam neki program i odradio scan, nasao je nekih 87Gb za recovery, sto sam zadao da se povrati, medjutim na copy je odradio samo nekih 2Gb, i to vecinu fajlova koji su bili ko zna kada zapisani (ne znam ciji su???), jedan deo tih slika je ostecen. Nijedan file, bilo da je slika ili neki mp3 nije veci od 64kb.
 
Pa dobro reci mi da li si mogao da upotrebish te slike, da ih odstampas, i tako to?Cek, cek malo.......
Nijedan file, bilo da je slika ili neki mp3 nije veci od 64kb.....reche.Hmmm tu mi je nesto sumljivo, mislim Mp3 ili slika od 64Kb !!!???
 
NE MOZE ti programi za recovery files sluze samo kad obrises sa hard-a neke podatke i hoces da ih vratis a ne kad formatiraf ceo hard. Ne vidim onda svrhu foratiranja celog hard diska ako mozes da vratis podatke pogotovo ako izaberes opciju full format
Jel si ti siguran u to;) Potrazi na netu specijalne programe za brisanje HDDa kod kojih nema povratka(brisu cluster, onda upisu 0, a onda random vrednost-posle toga nema povracaja podataka) Koja je poenta tih programa ako "format" zavrsava stvar???

http://www.uneraser.com/quest12.htm
http://www.google.com/search?hl=sr&q=unformat&lr=
Evo za DOS
http://www.computerhope.com/unformat.htm

Free program
http://www.newfreedownloads.com/find/unformat.html

64K je jer mu je cluster bio 64K(najverovatnije FAT sistem)...drugim recima uzmi neki drugi program, taj ti nije odradio posao, ili ti je pisano po disku(a ti to nisi znao).
Znaci posle "slucajnog" formata iskljuciti HDD ODMAH, cak i nasilno..da se ne bi NISTA upisalo na isti.
 
nabavi Get Data Back za FAT ili NTFS, u zavisnosti sta ti treba.

Njime sam vratio drugaru preko 3GB slika nakon formatiranja particije.

Dobra opcija je sto definises sta trazis, ekstenziju fajlova (npr JPG ili JPEG), cak i okvirnu velicinu fajlova (ako su slike za fotoaparata onda su standardne velicine)
 
Odradio sam sa Format Recovery, uspeo sam da vratim 88Gb, slike, filmovi,mp3 prakticno neosteceno, program je stvarno dobar. Znaci sve je stavljeno kao u originalnim folderima, medjutim 10Gb moijh slika nema i dalje. Posto smo ortak i ja umrezeni on je te slike povukao na svoj hard zbog prostora koje zauzimaju, najverovatije su bile u shared pictures. Kada je formatirao hard, kopirao je ceo hard na drugi. Tu su se i izgubile. Za sada mi jos ostaje da na mom starom hardu uradim recovery, da li da ga formatiram prvo????? Ima li jos neko neku ideju!!!!!:confused::confused::confused:
 

Back
Top