Savet ....New York ili New Jersey?

bobeci

Početnik
Poruka
2
Molim Vas za savet.Ove godine kao dobitnik green card-a dolazim sa porodicom (sa malom bebom)u USA.Prva stanica nam je Ny jer tu imamo neku prvu pomoć.

Informišući se malo o životu u Njujorku zaključio sam da je život izuzetno brz i skup.Naravno Njujork pruža i mogućnosti kao retko koji grad na svetu.

Molim za savet što se tiče New Jersey-a.Da li je to bolje rešenje za početak da tu iznajmimo stan,eventualno nađem posao, odnosno
koliko je izvodljivo da se živi u New Jersey a radi u Njujorku.
Uopšte možete li da mi date neke savete u vezi ove moje dileme.

Kakav je New Jersey za život,koje su mu mane i prednosti u odnosu na Ny.

Hvala unapred na odgovorima.
 
pa za pochetak.. mislim da mozhesh da nadjesh stan i u queens-u.... mislim... imaju delovi nj koji nisu loshi.... i da gomila ljudi zhivi u nj a radi u ny.... ima i voz, bus, sve.. al shta znam..... mozhda za pochetak i jeste bolje... porez je u nj upadljivo manji.....
ne znam nisam objektivna.... generalno ne volim nj.... mislim... taj deo blizu ny.. asocira me na nuklearno naselje..... a mislim da elizabeth i jeste.. tu zhive srbi..... u tom elizabeth-u gde niko drugi necje.... mislim... postoji velika balkanska zajednica ovde.... u nj-u, i u queens-u (astoria).. mislim.. ni astoria nije ostvarenje sna.. ali mislim da je bolje povezana sa gradom.. well.. ipak je deo grada.....
svejedno....
ne znam... najbolje je da se posavetujesh sa ljudima koji su zhiveli na bilo kojoj od pomenutih lokacija.... ja sam tuda samo prolazila.....
 
NIsam bio u NJ,samo u NY i savet je samo se nemoj druziti sa nasima.Sto nas covek moze da te prevari e to ne moze ni jedan!Zato use i u svoje kljuse.Stvarno,ne zezam se.Da je grad skup,skup je,ali gde se lagano zivi?Nigde,naravno.Stan ti uopste nije jeftin,posla ima sve manje,pogotovo sada,zimi.E da ako ti u BG smeta saobracaj i guzva,e to je u NY x5!
 
Sta znam, ja sam u NJ, i uopste nije lose za start! Neki delovi nisu dobri a neki (gde sam ja ) su potpuno sigurni! Imas bas, voz do NY, karta je jeftina.A sto se tice poslova, pa i onako svi rade u NY, tako da ako biras gde je bolje da zivis za pocetak - NJ.
 

Back
Top