ISKUSTVA SA RADNICIMA

e, ako citate od Sunt Tzu-a ,,Umece ratovanja" bilo bi odlicno da nadjete ono obimnije izdanje... i ovo krace je izuzetno, ali je u obimnjijem znatno sve detaljnije obradjeno. Nazalost, do sad sam to izdanje video samo kod buraza u kanadi, na engleskom.... U svakom slucaju, treba obavezno procitati, vanvremensko je stivo! Fascinantno!
 
Ma ja sam se namenjao poslova i poslodavaca.
Sve su to smaraci i prevaranti.
Misle da su uhvatili boga za jaja pa se dernjaju i dave.

Vozio sam za neku firmu kombi pa sam imao saobracajku.
Lik je trazio da ja sve platim jer sam bio malo popio.
Mislim koji mu je, pa ja da imam za kombi ne bih radio.
Morao sam da pobegnem sa posla i da se krijem u Holandiji.
Mislim sta reci smaraci.
 
Ma ja sam se namenjao poslova i poslodavaca.
Sve su to smaraci i prevaranti.
Misle da su uhvatili boga za jaja pa se dernjaju i dave.

Vozio sam za neku firmu kombi pa sam imao saobracajku.
Lik je trazio da ja sve platim jer sam bio malo popio.
Mislim koji mu je, pa ja da imam za kombi ne bih radio.
Morao sam da pobegnem sa posla i da se krijem u Holandiji.
Mislim sta reci smaraci.

jbga, mi srbi smo govna sto se tice odbijanja plate
 
Re: ISKUSTVA SA RADNICIMA

--------------------------------------------------------------------------------

Hm, ja mislim da je postavljac teme hteo da cuje ziva iskustva Knjige su super, ali su....knjige

auuuuuuuu... pa ti nisi svesna sta se u njima krije, da je moj otac samo slusao iskustva drugih direktora, poslodavaca, i slicno... nikada ne bi postao rukovodilac kakav jeste! Covece, trebala bi da vidis kakve su to knjige (i koliko ih ima), sve bi ti bilo jasno... Zar nije bolje citati Sun Tzu-a, i njegova iskustva i savete koji je bio vojskovodja kineske armije i rukovodio stotinama hiljada ljudi, nego slusati vlasnika minimarketa koji mesecno zaradjuje 500 evra, kako mu jedan od dva radnika mu svako jutro mazne iz vitrine 150 g pilecih prsa, i majonez 100ml...
 
Re: ISKUSTVA SA RADNICIMA

--------------------------------------------------------------------------------

Ma ja sam se namenjao poslova i poslodavaca.
Sve su to smaraci i prevaranti.
Misle da su uhvatili boga za jaja pa se dernjaju i dave.

Vozio sam za neku firmu kombi pa sam imao saobracajku.
Lik je trazio da ja sve platim jer sam bio malo popio.
Mislim koji mu je, pa ja da imam za kombi ne bih radio.
Morao sam da pobegnem sa posla i da se krijem u Holandiji.
Mislim sta reci smaraci.

e, zanimljivo je to tvoje razmsljanje za taj slupan kombi, kada si malo popio. Na Zapadu (ponovo ja o Kanadi, ali sa njom imam najvise iskustva), da si istu stvar uradio. Osiguranje bi ti nacifralo obaveze na godisnjem nivou tako da ne bi imao para da platis (sigurno bi te ispao taj sudar kada oni nacifraju oko 10000-15000 hiljada dolara), a ne bi imao nacina da dodjes do njih jer bi retko ko hteo da zaposli coveka koji je pijan bio na poslu, pritom slupao kola firme, a trenutno nema vozacku zbog prethodnonavedenog sranja... tako da bi ostao na ulici, verovatno bez mogucnosti da se u sledecih nekoliko godina vratis u normalu.
Ljudi svi iscekujete taj zapad, posebno vi demokrate, mislite med je i mleko. Ej! Tamo nema foliranja! Radi bato, a ako napravis sranje, plati bato! Ne bi mogli Srbi na to da se naviknu, vecina su mnogo razmazena, a da nemaju pojma o tome, a pogotovu dobra vecina kojima su puna usta demokratije i nedostatka para, samo zato sto zivimo na parcetu zemlje sveta koji neko nekada nazva Servijom....
Ljudi, nije Srbija problem, mi smo problem....
 
Re: ISKUSTVA SA RADNICIMA

--------------------------------------------------------------------------------

Hm, ja mislim da je postavljac teme hteo da cuje ziva iskustva Knjige su super, ali su....knjige

auuuuuuuu... pa ti nisi svesna sta se u njima krije,..

:lol: :lol: :lol:
Meni kazes da nisam svesna sta se u knjigama krije? Mico, ja o tim knjigama pishem za novine i na webu, cak i kad nisu jos prevedene na srpski ;)

Tema je ISKUSTVA a ne knjige o menadzmentu :arrow: drzi se teme.
 
ja sam konkretno rekao za knjige o menadzmentu, misleci verovatno nisi puno njih procitala pa olako sudis. A na cemu su zasnovane knjige o menadzmentu, ako ne u glavnom na iskustvima poslodavaca sa svojim radnicima... uostalom, ne bitno...
Svaka cast sto citas! Mada mi je nelogican onda tvoj komentar... za licna iskustva....
 
nisam.... procitao sam jednom davno toma sojera do 67. stranice, i 2 puta novine ,,24 sata", i to je sve od mene.... inace sa radikalima nemam nista, niti gajim sipmatije prema njima, doduse jednog volim, koji mnogo vise o knjizevnosti zna i od tebe, i od mene, o pisanju da ne pricam, a on je Brana Crncevic. Eto...
P.S inace, sta si ti zavrsila? Ako je pitanje suvise licno, necu se uvrediti ako ne dobijem odgovor.......
 
Htio bih razmijeniti misljenja i iskustva sa nekim od rukovodioca radnika na temu njihovog postovanja, nezabusavanja, kontrole, motivisanosti, osjecaja autoriteta i sl. pozdrav

E moj Dzoni sve ti je to isto.Ja sam na novom poslu od nove godine.Neko bi sanjao o ovom poslu, ali meni je smor zato sto nema mnogo sta da se radi.Na poslu ti je najbolje da radis i kuliras sve druge i samo tako ce te postovati i kolege i direktor.
 
pa ja sam chitala i knjige de se potencira da shef trba da bude brizhan prema zaposlenima... ok sve ima granice ali ne da ih napushava i bichuje... nego ono kao i oni su ljudi... kao tako ce svima biti bolje..
bash sam ovde kod nas naishla na te drndave gazde mislim ebo firmu gde se radi zbog straha
ali ne znam nikad nisam gazdovala nije to lako :(
ali mislim da se dobra atmosfera oseca, da korisnici tj mushterije osecaju to. i kad nije dobro i to se oseca :I
 

Back
Top