Pariz

Provozaj se brodićem po Seni, obidji Latinsku četvrt, Notre Dame, Centre Pompidou, impresionisti su u Musee d'Orsay ali ne verujem da ćeš imati vremena i za to
 
Kreni od Eiffel kule, na Trocadero, pa niz Av. Kleber do Trijumfalne kapije, preko Jelisejskih polja, pa Konkord, pa Tuileries, pa Louvre (koji neces stici da obidjes za tako kratko vreme), Rivoli, OBAVEZNO .'L'église de St-Marie-Madeleine'..Zatim, ne propusti Sorbonu, Pantheon, park Luxembourg...
 
Ako se bude imalo vremena, valja obavezno posvetiti malo vremena izvanrednoj izlozbi posvecenoj fovizmu odnosnu slikaru Morisu Flamenku, postavka se nalazi u staroj zgradi senata na rubu Luksemburskog parka, svakako jednog od najlepsih znamenja Pariza.
Takodje, obilazak groblja Montparnasse takodje predstavlja svojevrstan vremeplov kroz istoriju.

Ja sam se pre 2 nedelje vratio sa kratkog puta po Belgiji, u okviru kojeg sam uspeo da odem na jednu noc do Pariza i to prevashodno da bih gledao zensko finale Roland Garossa te finale muskog dubla.
 
Naravno da razbijaju sa cenama, a od čega će oni da žive ....

Nego, ako možeš sam da dobiješ vizu....imaš te naše prevoznike, tipa Kladovo-Nica, to su udobni autobusi, čak su razmaknuta sedišta, pa se mogu spustiti kao pravi krevet. Istina...24 sata putuješ, ali kol'ko para, tol'ko muzike, a i vredi napora da se vidi Pariz ...I tamo nađeš neki hostel za 25 evra i TO JE TO !
 
Narode treba mi mala pomoc, za deset dana idem u Pariz pa bih volela da mi neko preporuchi neko mestashce za vechernji izlazak, neshto tipa dzez bara po mogucstvu sa muzikom uzivo i neshto shto je tipichno francuski. Nikakva fensi mesta i slichne nabudzene lokale.
I naravno ako je neko bio u Diznilendu, da mi kaze kako funkcionishe sam park kada je u pitanju obilazak istog i kakve su cene za ruchak u restoranima koji su u sklopu parka, npr. Planet Hollywood.
Hvala unapred, pozdrav!
 
Odavno planiram put u Pariz sa porodicom (suprug i dete od deset godina). Ovog leta izgleda da cemo to i ostvariti. Idemo kolima. Imamo nemacku sengen vizu, posto cemo nekoliko dana provesti i u Nemackoj. Da li bismo mogli da imamo probleme jer nemamo francusku vizu? Svaka informacija koja se tice boravka u tom dragom mi gradu mnogo bi mi znacila, bilo da se tice metroa, ulaznica za razgledanje znamenitosti,snalazenja i svega sto vam padne na pamet. Hvala mnogo unapred.
 
Odavno planiram put u Pariz sa porodicom (suprug i dete od deset godina). Ovog leta izgleda da cemo to i ostvariti. Idemo kolima. Imamo nemacku sengen vizu, posto cemo nekoliko dana provesti i u Nemackoj. Da li bismo mogli da imamo probleme jer nemamo francusku vizu? Svaka informacija koja se tice boravka u tom dragom mi gradu mnogo bi mi znacila, bilo da se tice metroa, ulaznica za razgledanje znamenitosti,snalazenja i svega sto vam padne na pamet. Hvala mnogo unapred.

Sa vizom ne bi smelo da bude nikakvih problema, ja sam sa poslovnom nemackom vizom otisao prvo u Pariz i niko mi nije pravio probleme. Pre toga sam pitao ambasadu da li je to dozvoljeno i rekli su da jeste.

Pariz je grad u kome u svakom slucaju ima nebrojeno mnogo stvari da se vidi (na primer, Luvr sam video samo spolja, a potrosio sa podosta vremena da ga obidjem autom). Ocekujte visoke cene ulaznica za sva iole bitnija mesta i nepodosljivo dugacke redove za uspon na Ajfelov toranj.

Sa druge strane, bilo je neprijatnih iznenadjenja...znam da ce vam zvucati neverovatno, ali to je jedini grad na svetu u kome sam ja ostao ZEDAN!
 
I mi ovog leta idemo na isti put. Dobili smo italijanski sengen,(mi biznis,deca turisticke);idemo kolima.
Cim predjes granicu sa slovenijom,pasos ti vise niko nece traziti do izlaska iz EU.
Nas prijatelj koji je bio poslovno u Parizu nekoliko puta dao nam je par saveta na temu spavanja,prevoza,mesta koja treba videti.Tako napr.za male pare mozes da spavas u hotelima lanca "ibis"(dovoljno je da kucnes na google-u ibis hotels i izadje ti kompletan spisak sa planom grada i ucrtanim hotelima).Moze da se rezervise preko interneta,a ima i nekih koji se rezervisu,a ne moraju da se plate unapred.Ja sam vec malo pretrazivala po netu i mislim da treba obratiti paznju i na komentare gostiju hotela(nije najvaznije ono sto pise u zvanicnom opisu hotela)

Kaze da za male pare moze da se jede u restoranima kojih ima na sve strane(a da je MC Donalds jako skup za nase pojmove),ako hoces na Ajfelovu kulu liftom,moraces da cekas red prilicno dugo,ali zato peske nema problema.
Diznilend je pojam za sebe,treba ti najmanje jedan ceo dan da ga obidjes,a mozda i vise.
Sto se kola tice,mi smo planirali da kola parkiramo u hotelu i da svuda idemo metroom,jer je u gradu velika guzva i prilicno gubljenje vremena voziti se kolima.Naravno,u kolima ne treba ostavljati bukvalno nista ni na parkingu hotela,jer se krade(vise nego kod nas).Mada se to moze i ocekivati, od jedne velike svetske metropole,zar ne?
eto to je nesto sto sam ja do sad saznala,kad saznam jos nesto napisacu!!!
 
ma Mc je svuda manje vise isti sto se tice cena.
http://en.parisinfo.com/
za sve informacije o parizu idi na njihov oficijelni sajt. isplaniraj dobro sve unapred da bi tamo sto manje gubila vreme. u hotelima ima puno lifleta sa informacijama o desavanjima, muzejima i sl. uzmes mapu grada sa mapom prevoza i tu su ti ucrtani i glavne turisticke atrakcije i muzeji. za svaki muzej ti pise na kojoj je stanici metroa i naravno koji metroi prolaze. proveri kojim danima ne rade koji muzeji ( neki pon, neki ut) pa tim danima isplaniraj neke koji rade. decu obavezno vodi u prirodnjacki muzej, imaju 2 oba ( dinosaurusi, skeleti i sl) u njihovoj botanickoj basti u koju je ulaz slobodan- Jardin des Plantes. ne propusti, pored luvra naravno, pikasov muzej ( mali ali neverovatan, u marais kvartu-ceo taj kvart je prelep za setnju), muzej D'orsay i ako te zanima sjajna postavka savremene umetnosti centar/muzej george pompidou... pariz ima mnogo muzeja tako da sta te god zanima nacices.

ukucaj paris for kids na guglu izacice ti razni predlozi- mnogo zanimljiviji i edukativniji od diznilenda.

od neverovatnih broja parkova izdvojila bih Parc Bagatelle u bulonjskoj sumi... tu se covek ceo dan moze setati.

umesto skupljih voznji brodom senom mozete uzeti karte za Bato-bus ("brod-autobus")-jeftinije je ako uzmete kartu a 2 dana, koji vozi od bastilje do ajfelove kule sa stanicama na raznim interesantnim mestima duz tog puta, a karta vazi ceo dan ( ili 2) pa mozete silaziti i ulaziti koliko god puta. duz tog poteza je u julu i avgustu na jednoj obali sene Paris Plages- bukvalno naprave plaze- pesak, trava duz celog puta razne zanimacije, koncerti, licni performeri, lezaljke besplatne ali retko prazne, bazen za klince ( mislim da se placa)

sigurno ce vam se isplaiti paris card koja za odredjenu sumu novca nudi kombinaciju prevoza za 2-3/7 dana. koliko znam karte orange je najisplativija ali za nju morate pripremiti i fotke i sl, ali isplati se ona vazi za 7 dana ili mesec dana. sve ovo mozes naci na sajtu. ima i ova varijanta http://www.pariswelcome.net/metro/paris_visite.htm

trebalo bi da postoji i "karta" koja kombinuje prevoz na nekoliko dana i popust na muzeje.

restorana ima raznih, uglavnom istaknutih menija u "izlogu" pa proverite pre nego sto udjete... slobodno jedite na ulici tipa palacinke, kebabe, a brze hrane ima veliki izbor ( ne samo mek)
 
ma Mc je svuda manje vise isti sto se tice cena.
http://en.parisinfo.com/
za sve informacije o parizu idi na njihov oficijelni sajt. isplaniraj dobro sve unapred da bi tamo sto manje gubila vreme. u hotelima ima puno lifleta sa informacijama o desavanjima, muzejima i sl. uzmes mapu grada sa mapom prevoza i tu su ti ucrtani i glavne turisticke atrakcije i muzeji. za svaki muzej ti pise na kojoj je stanici metroa i naravno koji metroi prolaze. proveri kojim danima ne rade koji muzeji ( neki pon, neki ut) pa tim danima isplaniraj neke koji rade. decu obavezno vodi u prirodnjacki muzej, imaju 2 oba ( dinosaurusi, skeleti i sl) u njihovoj botanickoj basti u koju je ulaz slobodan- Jardin des Plantes. ne propusti, pored luvra naravno, pikasov muzej ( mali ali neverovatan, u marais kvartu-ceo taj kvart je prelep za setnju), muzej D'orsay i ako te zanima sjajna postavka savremene umetnosti centar/muzej george pompidou... pariz ima mnogo muzeja tako da sta te god zanima nacices.

ukucaj paris for kids na guglu izacice ti razni predlozi- mnogo zanimljiviji i edukativniji od diznilenda.

od neverovatnih broja parkova izdvojila bih Parc Bagatelle u bulonjskoj sumi... tu se covek ceo dan moze setati.

umesto skupljih voznji brodom senom mozete uzeti karte za Bato-bus ("brod-autobus")-jeftinije je ako uzmete kartu a 2 dana, koji vozi od bastilje do ajfelove kule sa stanicama na raznim interesantnim mestima duz tog puta, a karta vazi ceo dan ( ili 2) pa mozete silaziti i ulaziti koliko god puta. duz tog poteza je u julu i avgustu na jednoj obali sene Paris Plages- bukvalno naprave plaze- pesak, trava duz celog puta razne zanimacije, koncerti, licni performeri, lezaljke besplatne ali retko prazne, bazen za klince ( mislim da se placa)

sigurno ce vam se isplaiti paris card koja za odredjenu sumu novca nudi kombinaciju prevoza za 2-3/7 dana. koliko znam karte orange je najisplativija ali za nju morate pripremiti i fotke i sl, ali isplati se ona vazi za 7 dana ili mesec dana. sve ovo mozes naci na sajtu. ima i ova varijanta http://www.pariswelcome.net/metro/paris_visite.htm

trebalo bi da postoji i "karta" koja kombinuje prevoz na nekoliko dana i popust na muzeje.

restorana ima raznih, uglavnom istaknutih menija u "izlogu" pa proverite pre nego sto udjete... slobodno jedite na ulici tipa palacinke, kebabe, a brze hrane ima veliki izbor ( ne samo mek)



Hvala i meni ce dobro doci ove informacije!!!:)
 
Preporucujem i sajt booking.com za rezervaciju smestaja! sto se metroa tice, nemoj da brines, vrlo je jednostavno snaci se, ja sam pre polaska na put u knjizari kupila vodic za Pariz u kome je izmedju ostalog i precizna metro mapa, tako da smo bez ikakvih problema stigli do hotela.
Obzirom da vodite i dete OBAVEZNO idite u Diznilend, bozanstven je : )
Atrakcije su zaista brojne, pa ti preporucujem da dobro isplanirate put i sta tacno zelite da vidite, jer je za neki prosek od 4-5 dana nemoguce sve obici : (
Eto ja cu recimo morati opet da idem kako bih videla Versaj, Defons i muzej Orsaj : ) bas ce mi tesko pasti : )
I da ne zaboravim, Luvr se ne moze obici za 1 dan, ni ne pokusavaj : ) Samo jedno krilo muzeja ( a ima ih tri) u kome se nalazi Mona Liza sam obilazila skoro 3 sata, tako da.... preporucujem udobnu obucu, mislim da je ulaz bio oko 9eura.
Srecan put i lep provod!
 
Sto se kola tice,mi smo planirali da kola parkiramo u hotelu i da svuda idemo metroom,jer je u gradu velika guzva i prilicno gubljenje vremena voziti se kolima.Naravno,u kolima ne treba ostavljati bukvalno nista ni na parkingu hotela,jer se krade(vise nego kod nas).Mada se to moze i ocekivati, od jedne velike svetske metropole,zar ne?

Eto, ja imam sreću da sam tri meseca godišnje (obično zimi, ali ne uvek) poslom u Parizu.
Odem ja tamo kolima, ali ih parkiram, i ne ulazim u njih do povratka. Stanujem na Trokaderu, a radim u samom centru (diskutabillno šta je centar u Parizu).
Na posao idem na rolerima, ili peške, kada pada sneg. Ne snalazim se najbolje na njima, ali vidim i mnogo starije od mene da to isto rade. Po meni je LUDOST voziti auto po Parizu, a da ga ne poznajete dovoljno dobro. To je noćna mora. I rođeni Parižani to rade samo po prekoj potrebi.
 
Pozdrav svima,

želim svima koji planiraju da posete neke atraktivne destinacije, da preporučim Pariz......još uvek sam puna impresija!Mogu da kažem da nisam do sada bila neki ljubitelj putovanja, poslednih 10 godina obišla sam više evropskih gradova, ali verujte mi tu magiju koju Pariz ima nema nijedan drugi grad na svetu.Svako zdanje, svaka ulica, trg ima neku svoju priču.Za one koji su zainteresovani mogu da preporučim privatan smeštaj koji je ueuporedivo povoljniji, nalazi se u Pariz 19, na samo 10 minuta od SAint Michele i Museum de Louvre z:poz:svako kome trebaju informacije slobodno neka mi se javi na 0655270195, jer retko sam na forumu
 
Poslednja izmena:
Boze kako si mi naisla...kao porucena, upravo gledam avionske karte za Pariz...putovanje planiram pocetkom maja da izvedem...ubila sam se trazeci hotel, niko ne nudi dorucak vec samo nocenje a cena je oko 130 evra za sobu po noci...jako bih ti bila zahvalna ako bi mogla da mi kazes nesto vise o tom smestaju i ceni...hvala ti puno puno puno...
 
Boze kako si mi naisla...kao porucena, upravo gledam avionske karte za Pariz...putovanje planiram pocetkom maja da izvedem...ubila sam se trazeci hotel, niko ne nudi dorucak vec samo nocenje a cena je oko 130 evra za sobu po noci...jako bih ti bila zahvalna ako bi mogla da mi kazes nesto vise o tom smestaju i ceni...hvala ti puno puno puno...

Ljudi moji, pogledajte malo oko sebe.Nemojte gledati samo na Booking.com., Trivago, Tripadvisor, Venera... i sl. Imaš na Yeego.com, Pariz, početkom maja, jednokrevetna soba, sa doručkom, hotel sa 2*, blizu metroa, za 50€, soba/noć, za više dana. Kakvih crni 130€. Sa Yeegom sam putovao 4 puta i svaki put je bilo sve u redu. Uvek su bili povoljniji od Bookinga.
 
Ja uvek bukiram preko Venere-a...super su se pokazali...Ma 130 evra je regularna soba u hotelu sa tri zvezdice u finom delu grada, ja volim da sam blizu centra...hoteli sa 4 i 5 zvezdica idu preko 200...Nisam znala da postoji taj sajt...pogledacu odmah, hvala ti puno...
 
Ja uvek bukiram preko Venere-a...super su se pokazali...Ma 130 evra je regularna soba u hotelu sa tri zvezdice u finom delu grada, ja volim da sam blizu centra...hoteli sa 4 i 5 zvezdica idu preko 200...Nisam znala da postoji taj sajt...pogledacu odmah, hvala ti puno...

Pa sada, ako ti je neophodan hotel sa 3*, pa sve to u centru centra, onda verovatno ne gine onih 130€. Mada mislim da Yeego ima povoljnije i za ovakav smeštaj.
 
Ahhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh ovaj sajt je raj za mene, osecam se kao dete u prodavnici cokolade...sve je jeftinije...cak i ovi od 150 ovde su oko 120...ma ne smeta meni nego vodim mamu a njoj ubija raspolozenje ako hotel nije dobar...meni je svejedno...hvala hvala...gomila hotela ima uracunat dorucak, ljuta sam na sebe kako nisam ranije otkrila sajt, hvala ti puno
 
imajući u vidu da u Parizu ceo dan bukvalno provedete obilazeći znamenitosti, po meni je bacanje para na hotel u kome treba samo da prespavate...zato je moj izbor uvek privatan smeštaj,naročito za mlade, preporučujem ga uvek, kome trebaju informacije o tome slobodno neka mi se javi na 0655270195 (jer sam retko na forumu)
 
eto mene u parizu sredinom marta :mrgreen:
imam samo 4 dana, od kojih makar pola moram u shoping :zcepanje: vase preporuke ovde su mi mnogo znacile (hvala svima koliko vas ima), interesuje me par sitnica, tipa u kojim ulicama je najveci broj butika, kakva su peciva (:lol:), kakve su odokativne cene po bistroima, kaficima i td...
hvala :lol:
 

Back
Top