Pariz

Sto se tice kartica mislila sam na neku koja podrazumeva i prevoz i ulazak u muzej, a cini mi se da sam videla i neku za voznju Senom. Zasto takve kartice - shvatila sam da je ulazak brzi nego kad cekas za pojedinacnu kartu.

Za klopati i odevati se dalje (mnogo dalje) od atraktivnih lokacija shvatila sam na sopstvenoj kozi u Rimu (deru bez milosti). Mislila sam da li postoji neka "poznata" ulica ili ulice gde se moze po pristojnoj ceni pazariti?

Tour de Paris je super ideja. Mislim da sam i to negde videla samo se ne secam gde.
 
Nadam se da ce ti biti od koristi moje iskustvo iz Pariza...
Bila sam od 02-06 januara ove godine i nije bilo lose osim sto je malo vremena pa se sve svede na trku tamo-ovamo...

Sa aerodroma se stize do grada RER zeleznicom karta 8 eura i najbolje je tamo da kupis i petodnevnu kartu za metro za 1 i 2 zonu kosta oko 22 eura i vazi i za autobuski prevoz...

Sto se tice shopinga tu je vise centara. Ima ulica Rivoli u centru gde su uglavne sve poznate modne kuce. Zatim imas veliki trzni centar isto u centru grada Les Halles gde se nalazi i veliki zeleznicki cvor i tu dosta linija metroa se ukrsta i postoji jos jedan veliki trzni centar (govorim tamo gde sam ja bila) van Pariza u delu koji se zove Le Defence. To je kao neka moderna cetvrt Pariza gde su one velike zgrade sto se vide sa Ajfelovog tornja. Jeste skupo uglavnu ali u svakoj od tih radnji moze da se nadje povoljno i za nas dzep. Preporucujem marku Jennyfer, nisu skupi a imaju lepe i kavlitetne stvari...

Za hranu se slazem, najbolje je sa nogu neka brza hrana tipa Mc, Pizzahut posto su jelovnici uglavnom na francuskom i ja se nisam usudjivala da eksperimentisem.

U Luvru je slobodan ulaz prve nedelje u mesecu i bila je guzva za vreme otvaranja a posle nije, moglo je normalno da se udje.

Krstarenje Senom 11e, Versej 16e + 5.6e za RER (posto je to 4. zona), 13e Ajfel i koliko se secam nismo nigde vise placali ulaz...

Toliko od mene...
 
Hotel se zove Relais du Pre, nalazi se blizu Opere i ulice La Fayette, metro stanica je Cadet... Hotel je super, hrana dobra za dorucak i mislim da je nocenje 50 eura ali proveri u agenciji Travel House preko koje smo nasli taj hotel. Inace, sto je znaimljivo hotel je jeftiniji ako se ide preko agencije nego tamo direktno da odes, sto mi je malo cudno...
 
Objašnjenje je KRAJNJE jednostavno....Ima hiljadu hotela i hotel mora da privuče agenciju sa specijalnom cenom da bi ga punili. Manjim hotelima se ne isplati da daju sopstvene reklame, nego se oslanjaju na to što će biti u katalogu agencije. A još manje mogu da se oslone na SLUČAJNE goste. Kako onda da planiraju koliko će službenika raditi u smeni, ako im jedan dan dođe 9 gostiju, a sutra 99 ??? Ovako imaju sigurnih 50 svaki dan, što je mnogo bolja varijanta za hotelijere ....
 
To je PRILIČNO neodređeno pitanje !!??

ŠTA je za tebe DOBAR lokal ???

- Mesto sa konfekcijskom zabavom tipa ...da se osetiš kao da si u Parizu, SVE sa dosadnom francuskom harmonikom ?
- Restorani gde se okupljaju naši gasterbajteri SVE sa muzikom Lepe Brene ?
- Klubovi internacionalnog tipa kao većina na Trokaderu i oko Notr Dama ?
- Nešto na Seni ?
- Kvazi umetnićka varijanta kao na Montmartru ?

M O R A Š ipak biti malo precizniji .....NEMOJ biti lenj kada postavljaš putanje ...
 
To je PRILIČNO neodređeno pitanje !!??

ŠTA je za tebe DOBAR lokal ???

- Mesto sa konfekcijskom zabavom tipa ...da se osetiš kao da si u Parizu, SVE sa dosadnom francuskom harmonikom ?
- Restorani gde se okupljaju naši gasterbajteri SVE sa muzikom Lepe Brene ?
- Klubovi internacionalnog tipa kao većina na Trokaderu i oko Notr Dama ?
- Nešto na Seni ?
- Kvazi umetnićka varijanta kao na Montmartru ?

M O R A Š ipak biti malo precizniji .....NEMOJ biti lenj kada postavljaš putanje ...

Pa zanimaju me pubovi, klasicni kafici, gdje je ok provod ili neka diskoteka (nista gastarbajtersko), gdje nije preskupo?
 
Ovo pitanje me podseti, da nigde do sada nisam procitala o nekom "gastronomskom mestu" koje je karakteristično za Pariz, kao naprimer poslastičarnica Žerbo u Budimpešti.

Zna li neko za takvo neko mesto?
 
Postoji čuveni restoran u kome služe ISKLJUČIVO supu !
I imaju preko 100 različitih. Samo da se setim kako se zove....javiću ....
 
Da li je moguće da ti želiš da ideš na sve servirano, a imaš trideset godina ?
MNOGO te je mama razmazila.
ISTRAŽUJ malo , u tome je lepota života !

Uostalom, ako već želiš, ja sam trenutno ovde...

OBOŽAVAM deo grada koji se zove Stalingrad. Prostire se oko granice 10-tog i 19-tog kvarta, mada Rusi ( nikada nisam utvrdila razlog) uvek tvrde da pripada 10-tom arondismanu.

ŠTA je posebnost Stalingrada ? Kao što ime kaže, kvart naseljavaju najviše Rusi, i to oni
ŽESTOKI Rusi. Kafići su u njihovom vlasništvu, SVE nedozvoljene radnje se mogu pronaći ovde. Od prostitucije, preko kupovine igračaka za odrasle (čitaj oružja), do opijata ....

Provod je žestok, glasan, radno vreme ne postoji, jedino je ponekad poželjan pancir. Što je zanimljivo, najopasnije je preko dana, noću je proglašeno primirje. Šampanjac teče potocima. Govori se isključivo ruski, i gledaju ruski satelitski programi.

Bez imalo ironije, G A R A N T O V A N O dobar provod u BILO KOM kafiću.

Kako doći ovde ?

Paris_map_with_arrondissements.jpg


Paris Métro Line 2
Direction
Porte Dauphine Direction
Nation
La Chapelle Jaurès
Paris Métro Line 5
Direction
Place d'Italie Direction
Bobigny-Pablo Picasso
Gare du Nord Jaurès
Paris Métro Line 7
Direction
Villejuif or Mairie d'Ivry
Direction
La Courneuve-8 Mai 1945
Louis Blanc Riquet


1716533-Stalingrad-0.jpg


Kad vidiš O V A J natpis, znaj da si stigao u carstvo čula i zabave ....
 
Da li je moguće da ti želiš da ideš na sve servirano, a imaš trideset godina ?
MNOGO te je mama razmazila.
ISTRAŽUJ malo , u tome je lepota života !

Uostalom, ako već želiš, ja sam trenutno ovde...

OBOŽAVAM deo grada koji se zove Stalingrad. Prostire se oko granice 10-tog i 19-tog kvarta, mada Rusi ( nikada nisam utvrdila razlog) uvek tvrde da pripada 10-tom arondismanu.

ŠTA je posebnost Stalingrada ? Kao što ime kaže, kvart naseljavaju najviše Rusi, i to oni
ŽESTOKI Rusi. Kafići su u njihovom vlasništvu, SVE nedozvoljene radnje se mogu pronaći ovde. Od prostitucije, preko kupovine igračaka za odrasle (čitaj oružja), do opijata ....

Provod je žestok, glasan, radno vreme ne postoji, jedino je ponekad poželjan pancir. Što je zanimljivo, najopasnije je preko dana, noću je proglašeno primirje. Šampanjac teče potocima. Govori se isključivo ruski, i gledaju ruski satelitski programi.

Bez imalo ironije, G A R A N T O V A N O dobar provod u BILO KOM kafiću.

Kako doći ovde ?

Paris_map_with_arrondissements.jpg


Paris Métro Line 2
Direction
Porte Dauphine Direction
Nation
La Chapelle Jaurès
Paris Métro Line 5
Direction
Place d'Italie Direction
Bobigny-Pablo Picasso
Gare du Nord Jaurès
Paris Métro Line 7
Direction
Villejuif or Mairie d'Ivry
Direction
La Courneuve-8 Mai 1945
Louis Blanc Riquet


1716533-Stalingrad-0.jpg


Kad vidiš O V A J natpis, znaj da si stigao u carstvo čula i zabave ....

Hvala puno na predlogu, ali nema potrebe za grubim rijecima! Ja idem organizovano na 4 dana, i nemam kad da istrazujem, iako bih to voljela! Zato i pitam, da bih vrijeme koje provedem tamo provela u najboljem mogucem smislu!

Hvala jos jednom na predlogu!
 
@arhitekta

Planiram za put nedelju od 19.05.-25.05. Nadam se da je to nedelja muzeja, a ako ne ako znas koja je bilo bi lepo da to podelis sa nama. Prosle godine u Rimu smo imali free ulaz u neke muzeje u nedelji muzeja, pa je to jedan od razloga sem lepog vremena za putovanje u to doba.
Ne govorimo francuski - samo engleski
Sto se tice interesovanja - glavne "atrakcije" + ako moze jos nesto pride (eto po tvojoj preporuci)
I za tih nedelju dana bilo bi lepo otici dva dana do Disneyland-a.
Evo jedne mape koju sam nasla pa nadam se da mozes da je "prokomentarises" u smislu plana obilaska i sve ostalo sto ti kao korisna informacija padne na pamet

Sto mozes ti reci, ja cu ti biti jako zahvalna :)
http://www.paris-tourist-information.co.uk/ParisCity-Map.htm


Mojih "par dana" se bas rasteglo, ali bolje ikad nego nikad:
MARSRUTA 1
(RER "Luxembourg") Jardain du Luxembourg (Luksemburski park) zatim bulevarom St. Michel sa svracanjem do Panteona (iza Panteona je rue Mouffetard gde je pijaca - treba videti), Sorbone, Latinskog kvarta (moguca poseta muzeju srednjeg veka), prelazak Sene do Katedrale Notre Dame (obilazak i sa penjanje na kule- mana je sto ima mogo da se penje stepenicama), mozes da priviris u Hotel Dieu da vidis kakav vrt ima bolnica, Consiergerie i Sainte-Chapelle (nemoj da propustis - dvorska crkva - zidova skoro da nema - sve su vitrazi), prelazak Sene i
OPCIJA 1A
skretanje levo u rue de Rivoli, Louvre, Jardin des Tuileries (skrenuti do t.c. les Halles, trgova Vendome - ekskluzivan nakit... i Madeleine - dve najstarije ekskluzivne "bakalnice" u Parizu "Hediard" i jos jedna najveca kojoj sam zaboravila ime), Concorde, Avenue des Champs-Elysees, Grand Palais i Petit Palais - izlozbene sale, do Trijumfalne kapije (penjanje na krov)
OPCIJA 1B
skretanje desno u rue de Rivoli, Hotel de ville, skrenuti do Bobura, trg Place des Vosges, Bastille

MARSRUTA 2
(metro "Trocadero") Trokadero, Palais de Chaillot, prelazak Sene, Ajfelova kula, park Marsova polja do Ecole Militaire, Hotel des Invalides, prepreciti do muzeja Orsay

OSTALO
- La Defence (ne propustati)
- La Villette - Cite des sciences, Cite de la musique
- Ministarstvo finansija, sportska hala Paris-Bercy, Nacionalna biblioteka Francuske Francois Mitterrand
- Institut du Monde Arabe
- Manufacture des Gobelins (manufaktura tapiserija koja i danas radi tapisetije za ambasade... - metro "Gobelins")
- Basilique Royale de Saint -Denis (grobnica kraljeva- na svakom kovcegu je skulptura u lezecem polozaju , a tu su i prvi gotski svodovi u jednom delu iza oltara) van grada metro 13 "Basilique de Saint-Denis
- Opera
- kanal St. Martin sa brodskim prevodnicama i mosticima iz Ajfelovog vremena (metro "Jaures" ili od Place de la Republique)
- Montmartre i crkva Sacre-Coeur
-Cite Universitaire (studentski grad)

Eh, bilo bi dobro kad bi sve ovo moglo da se obidje...

Ne propusti da probas baget, kroasan i pain au chocolat (kao kroasan sa cokoladom) - nemaju nikakve veze sa ovim sto se kod nas prodaje (ako se izuzme "Delifrance").
 
Thanks arhitetka,

Uvrsticu tvoje marsute u nas plan. Ako se setis jos cega do maja bicu ti zahvalna, a ako ne i ovo je OK.

Thanks jos jednom
 
Phantom nije mislila da istrazujes na licu mesta vec da sama kod kuce pre puta istrazujes na netu..Pa onda sam odlucis gde zelis da ides..Vec sam napisala da sam bila u Parizu jesenas al iskljucivo bila na mestima koje smo ja i drugarica isplanirale u BG-u citajuci knjizice i gledajuci po netu,plus u hodu dodas oduzmes-ne oduzima to puno vremena,i ne bih sad nikome servirala svoj plan puta i obilazaka za tih 4-5 dana,svako ima svoje zelje za kako provesti dane i gde ici..Jos jednom da ponovim da ni na licu mesta-ne oduzima puno vremena isplanirati obilazak neceg novog sto si saznala bas tamo a ne na netu..
ovo mi se svidelo "Da li je moguće da ti želiš da ideš na sve servirano, a imaš trideset godina ?" :))
 
Phantom nije mislila da istrazujes na licu mesta vec da sama kod kuce pre puta istrazujes na netu..Pa onda sam odlucis gde zelis da ides..Vec sam napisala da sam bila u Parizu jesenas al iskljucivo bila na mestima koje smo ja i drugarica isplanirale u BG-u citajuci knjizice i gledajuci po netu,plus u hodu dodas oduzmes-ne oduzima to puno vremena,i ne bih sad nikome servirala svoj plan puta i obilazaka za tih 4-5 dana,svako ima svoje zelje za kako provesti dane i gde ici..Jos jednom da ponovim da ni na licu mesta-ne oduzima puno vremena isplanirati obilazak neceg novog sto si saznala bas tamo a ne na netu..
ovo mi se svidelo "Da li je moguće da ti želiš da ideš na sve servirano, a imaš trideset godina ?" :))

HAHAHA, zar postavljanje pitanja na forumu, ljudima koji su bili u Parizu ne predstavlja ISTRAZIVANJE??? Zasto je nekom lakse pisati grube rijeci, nego dati savjet u par recenica. Ovako, bila sam u Parizu, i ono sto ja podrazumijevam kao odgovor na moje pitanje je (koje ste mogli da mi da date ako ste stvarno bili u Parizu): Predlog za izlazak bi bio, kaficu u latinskoj cetvrti, posebno latino bar, i naravno pripremiti dosta novca, nema pica ispod 16 eura. A drugo mjesto bi bilo diskoteka Queen na Sanzelize! Sve je bilo super. Takodje treba vidjeti i Buddha Bar, nema guzve, i cijene su kao svuda.

Ovo se zovu prakticni savjeti i znam da ce pravi forumasi shvatiti ovo na pravi nacin, a oni koji nisu pravi, da nauce kako da daju savjete, a pri tom ne vrijedjaju (i kakve to veze ima majke ti koliko ko ima godina, sa serviranjem, i sta ti ono bjese rece da hoces da mi serviras, gomilu uvreda, jel da?)))


No thanx! Morala sam da se javim, i da kazem da def forum Krstarice je def najlosije mjesto za trazenje bilo kakvih savjeta!!!

ALL THE BEST!
 
Odmah ZABORAVITE ovaj post. Nešto najgluplje što sam ikada pročitao o Parizu !

Ovakve baljezgarije može da napiše samo neko ko je o Parizu saznao preko Travel Chanela, ili iz POLITIKINOG ZABAVNIKA !

1. Ići u DISKO na Jelisejskim poljima ???? Pa to NE RADE ni glupi Japanci !?
2. Buda bar je MOŽDA bio nešto kada su ga otvorili...'ajde dobro nešto drugačije ...ali samo u samom POČETKU ! Sada je to jedna ofucana kafančina ! U istoj ulici imaš deset boljih barova ....
3. Latinski kvart !? Dobro ...ono preko dana ... kafica.....ali UVEČE. ? Ne mogu da poverujem da se ne šališ ...
 
Ja bio prošle godine. Bilo je super. Putovanje koje je ostavilo najjači utisak - kad me uhvati bedak ovde, ovim sivim ulicama i zgradama oko kojih se krećem, samo zamislim one bulevare tamo i sve bude bolje.

O ostalim čudesima da ne pričam.

Nisam čitao celu temu, priznajem (2am je), pa bih samo par stvari da kažem, možda manje poznatih.

Tour Montparnasse. Čudo jedno koliko se ljudi vrati iz Pariza a da se nije popeo gore i sačekao mrak koji pada na Grad Svetlosti. Nezaboravan doživljaj.

Takodje u rangu čuda je i to što ljudi ne znaju da se može popeti i na Trijumfalnu kapiju - neuporedivo najbolji pregled 12 avenija koje se ukrštaju na trgu Etoil... Uzbudljivo penjanje spiralnim stepenicama, i pogled na Pariz sa vrha.

Luvr. Danju. Noću. Iznutra. Najprijatnije iznenadjenje.

Ako idete u Versaj, vrtove obilazite iznajmljenim biciklima. Inače će vam trebati mnogo dana da vidite sve. Uz bajseve je to ispalo jedno tako neverovatno uživanje, da je to čak i kamera uhvatila...

Biljana Srbljanović - obavezno je videti, ja jesam. Valjda je tolika bila moja želja i nada, da smo morali slučajno da se sretnemo...

Defense, isto. Čudo arhitekture fina ravnoteža i osveženje "starom" Parizu koji izgleda isto kao pre 300 godina (minus Ajfelov toranj), a nadam se da će takav i da ostane (btw: platformu koju planiraju da postave na kuli i koja će da stoji tamo godinu dana - ne želim da vidim, idem u Pariz kad je skinu...)

I tako... Ad hoc, al možda nekome pomogne...

Pozdrav,
--Nikola
 
@shapkeeee
hvala za informacije :)
U kom hotelu ste bili smesteni i koje su tvoje preporuke za hotel?


Pariz je prepun Hotela do 50E nocenje...zovu se ETAP...ako hocesh za nijansu bolje ili u tom rangu trazhi IBIS...malo bolji su Mercure...pa josh bolji Novotel...A ako hocesh da uzhivash...i mozhesh...onda ti je moja preporuka SOFITEL...ili PULLMAN...inache svi ovi hoteli pripadaju ACCOR group najvecem hotelskom lancu u svetu...njihov site je accorhotels.com
tamo cesh naci sve shto te interesuje...
 
@El Muerte II
vec smo rezervisali hotel. Najjeftinije sto smo nasli a da nije na Pigalu :)

Otkrila sam na netu zabavni park "blizu" Pariza pod imenom Francuske minijature. Da li je neko bio i ako jeste kakvi su utisci?
Stize se nekim vozom La Verrerie sa železničke stanice Montparnas ili La Defence, pa posle busom mislim 411.
Rado bih otisla da ga vidim samo mi je malo frka da ne zalutamo. Pa ako je neko isao, bila bih zahvalna na informacijama iz prve ruke.
 
@El Muerte II
vec smo rezervisali hotel. Najjeftinije sto smo nasli a da nije na Pigalu :)

Otkrila sam na netu zabavni park "blizu" Pariza pod imenom Francuske minijature. Da li je neko bio i ako jeste kakvi su utisci?
Stize se nekim vozom La Verrerie sa železničke stanice Montparnas ili La Defence, pa posle busom mislim 411.
Rado bih otisla da ga vidim samo mi je malo frka da ne zalutamo. Pa ako je neko isao, bila bih zahvalna na informacijama iz prve ruke.


nemoj pogreshno da me razumesh...imash relativno dostupnih (po ceni) GPS uredjaja, kod nas...do 200E...a sa njima...no problems...
 

Back
Top