Izgoreo Hilandar!!!!!!
Prikazujem rezultate 1 do 13 od 13

Tema: Izgoreo Hilandar!!!!!!

Jelena _Becej
    Guest

Podrazumevano Izgoreo Hilandar!!!!!!

Upravo sam cula na vestima da je izgorelo vise od pola kompleksa citavog Hilandara i da su izgorele mnoge slike i vredne stvari iz 16-tog i 17-tog veka.Mnogi kazu da je STETA NEPROCENJIVA!!!!!
    Dakle moje pitanje glasi:Kako ce to uticati na nas i nasu naciju,jer su tako vredne istorijske stvari jednostavno utihnule u pozaru!!!!!

Početnik
    Učlanjen
    24.01.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

da nazalost istina je,mislim da je danasnje stanje nase nacije pogubno a posle ove nesrece ce nazalost biti jos gore...ali takodje se nadam da ce se sve kad-tad normalizovati.sve u svemu ovaj pozar je bila po meni jako pogubna stvar.

Jelena_Becej
    Guest

Podrazumevano

I ja isto mislim!!!!

Aktivan član
    Učlanjen
    29.02.2004.
    Reputaciona moć
    66

Podrazumevano

Nije valjda izgoreo a toliko se gradi.Ne bime iznenadilo da je pozar bio podmetnut. 8)

Iskusan ancika (avatar)
    Učlanjen
    15.03.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    20
    Reputaciona moć
    103

Podrazumevano

Po meni, pozar je zaista bio podmetnut. Secate li se kako je izgorelo Jugoslovensko dramsko pozoriste, pa su onda trazili donacije od nas, Srba, da se sve renovira? Drzava nema para za renoviranja, a tim "slucajnim" pozarima izazivaju sazaljenje u narodu i nema te osobe koja ne bi makar dva dinara uplatila na ziro racun. Samo, sa Hilandarom su otisli predaleko. Ne smem ni da pomislim kako ce nam Bog suditi... Nece biti dobro ako nastavimo da palimo i ostale srpske manastire. Brisemo svoju veliku istoriju, a ostavljamo onu malu i sramnu (poslednjih 15 godina).

Aktivan član
    Učlanjen
    09.12.2003.
    Reputaciona moć
    64

Podrazumevano

...secate li se...
    ...Pecke Patrijarsije...

...a za JDP se...
    ...zna...
    ...zbog cega je izgorelo...

Iskusan ancika (avatar)
    Učlanjen
    15.03.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    20
    Reputaciona moć
    103

Podrazumevano gori, gori...

Cudno je to sto mnogo objekata gori u isto vreme: i Hilandar i z.s. u Madridu i zgrada vlade u Sofiji i cula sam da je i u Rusiji nesto veliko izgorelo. Sto bi rekao jedan moj prijatelj:"Isuvise je slucajno da bi bilo slucajno".

Idi begaj
    Guest

Podrazumevano Ma jao meni!

Mora da je Al-Qaida ili Siptari: Oni su krivi za sve!
    Moze li se bre ista na ovom svetu desiti a da mi ne posumnjamo u nekog? Kao opet nas neko mrzi!!

SRBENDA
    Guest

Podrazumevano Re: Ma jao meni!

JA IPAK MISLIM DA JE HILANDAR IZGOREO DA BI NAM BOG NAJAVIO DA CE GORETI SVE NASE SVETINJE PO SRBIJI!! TO JE KAO ONO:

BOZE MILI CIDA VELIKOGA;
    KADA GRMNU NA SVETOGA SAVU!!

SAMO JE SAD:

BOZE MILI CUDA VELIKOGA
    KAD IZGORE SRPSKI HILANDAR;
    IZGORESE I ...........

Aktivan član
    Učlanjen
    09.12.2003.
    Reputaciona moć
    64

Podrazumevano

...pa, izgleda da je to ipak bio ...
    ...taj znak...

Početnik
    Učlanjen
    22.03.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Ja ne znam sta da kazem....Mozda je stvarno podemetnut,ko zna.Cula sam i da ce drzava prestati da placa EXIT da bi se placalo za hilandar!!!!

GRRRRR
    Guest

Podrazumevano

Citat Original postavio Jelena _Becej
    Ja ne znam sta da kazem....Mozda je stvarno podemetnut,ko zna.Cula sam i da ce drzava prestati da placa EXIT da bi se placalo za hilandar!!!!
    Pa zar to nije nesto normalno.
    Sramota je da drzava uopste placa EXIT i slicne manifestacije sada kada nema pola Hilandara, Ljeviske niti prizrenskih Arhandjela. A i po Srbiji bi se trebalo pre baciti na obnovu zapustenog i ruiniranog spomenickog nasledja urbanu rekonstrukciju uopste nego li na gluposti koje za cilj imaju da okupljaju supljoglave morone.

Početnik
    Učlanjen
    22.03.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Citat Original postavio GRRRRR
    Citat Original postavio Jelena _Becej
    Pa zar to nije nesto normalno.
    Sramota je da drzava uopste placa EXIT i slicne manifestacije sada kada nema pola Hilandara, Ljeviske niti prizrenskih Arhandjela. A i po Srbiji bi se trebalo pre baciti na obnovu zapustenog i ruiniranog spomenickog nasledja urbanu rekonstrukciju uopste nego li na gluposti koje za cilj imaju da okupljaju supljoglave morone.
    Da to je sasvim OK,ali kako ce ovi mladi reagovati,jer ce im se ukinuti skoro jedini festival takve muzike kao sto su neki rekli(ne ja):"zbog nekog tamo manastira".Ja to uopste ne podrzavam niti idem na EXIT ali zar mladima da uskrate barem to sto im jedino drzava placa

Slične teme

1. hilandar i zene
    Autor koto u forumu Religija
    Odgovora: 128
    Poslednja poruka: 09.11.2008., 20:31
  2. Hilandar
    Autor alex* u forumu Dom i porodica
    Odgovora: 51
    Poslednja poruka: 15.07.2007., 22:27
  3. HILANDAR GODINU I PO DANA POSLE POŽARA
    Autor Marty Misterija u forumu Zanimljivosti
    Odgovora: 41