NAJGORI DEO GRADA

nisam bas upucena kako se odredjuju zone kad je gradnja u pitanju ali trebalo bi da se donese zakon kojim bi u zonama 1 i 2 gradskog prevoza bilo zabranjeno graditi stambeno-POSLOVNE objekte.
nek prave zgrade sa garazama. polovina lokala ionako zvrji prazno a trotoari zatrpani kolima i ne moze da se hoda normalno
 
http://www.blic.rs/vesti/beograd/ce...-prolazi-koji-kvare-sliku-naseg-grada/py0t08e
Slažem se sa textom samo bih dodao da po onome što vidim a često se krećem po gradu ovakvi prizori su svuda i zapravo je teško pokazati nešto lepo nekome iz inostranstva...:think: Kao što kaže ovaj komentator...
No photo
~Ivan NBg : Lice i naličje, spolja gladac a unutra jadac. Živim u Bg, Bg je izuzetno ružan i prljav grad.

Interesantno mi je kako mnogi očekuju od države da počisti njihovo đubre i smrad...Nije sve ni do gradske čistoće, kakav smo narod, fizički dosta prljavi, i ne hajemo više ni za šta, takvi su nam i gradovi, razvaline koje će uskoro da se uruše na nas...U krakovu koji je oprilike kao Leskovac ili Vranje ovde, znači čak nije ni prestonica za 3 dana nisam video nijedno pseće g**** u centru, zapravo ni psa ni mačke nisam video, ničega nema i iako nije ''sterilno'' kao možda u nemačkoj, izuzetno je čisto što meni lično dosta znači, tu sam u manjini...
 
Iskreno slabno prelazim reku, nisam bio sigurno metar dana i kada prelazim, idem na banovo brdo tako da retko odlazim u centar, čini mi se da svaka gradska vlast ponešto obnovi i to je pozitivno ali se to ili ne uradi dobro ili ljudi unište, izgaze, polome...Ne znam gde još postoji takav mentalitet osim u nekim zemljama ''trećeg sveta''...Pre par godina sam baš razmišljao kako u Zemunu ima lepih mesta, koja se mogu pokazati ali kada sam ih slikao i pogledao, mnoge slike nisam ni poslao, prosto me bilo sramota tih oronulih fasada, korozije metala, otpadaka koje nosi vetar, opšte zapuštenosti...Meni je to lepo ali nekome sa strane sumnjam...Jedino gardoš i kej i crkve ''vade prosek'', bez toga bi bilo kao i ostatku Bg...Gardoš je lepo sređen, pokriven kamaerama i svetlima, to je svakako mesto gde bih odveo nekoga...:)
 
Kumodraz, Karaburma, Slavija, Zarkovo, Zeleznik, Banovo brdo
sto slavija a sto banovo brdo?
za ovo ostalo se slazem
Inace najgori deo Beograda po meni je onaj prvi deo kad se ulazi u BG iz pravca Orlovace. Petlovo brdo, Banovo brdo i taj kraj..
Do Brda ljudi, od Brda Zarkovci.

Zašto Žarkovo?

Evo lista naselja od najboljeg do najgoreg na Čukarici (stalno se tuda krećem,a tu i živim):
1.Filmski Grad (Sviđa mi se okruženje,ljudi kulturni i ljubazni)
2.Železnik (Kao grad za sebe.Može se deliti na uži Železnik(Novi Železnik) i na predgrađe Železnika (S.Železnik i Železnik Selo)
3.Cerak (Lepe kuće od po tri sprata,miran kraj)
4.Žarkovo (E sad,Žarkovo se deli na Donje i Gornje Žarkovo u narodu,ali više volim službenu podelu na Žarkovo (Trgovačka itd.) i Selo Žarkovo u kome ja živim (Vodovodska,kraj Zmajevačke,delovi pri Belim Vodama),ljudi su svi ,,brzi" i ljubazni)
5.Banovo Brdo (Živeo 12 godina tamo,tamo sam i odrastao,loš vajb,narkomani,malo dece,neodgovorni roditelji,neodgovorni vlasnici pasa i nervozni ljudi u GSP-u,tvrde da su Beogradžani,a sve ulice koje se nalaze levo iznad Požeške nemaju niti jednu zgradu)
6.Bele Vode (Ovo naselje bi bilo u rangu sa Žarkovom kada bi bio bezbedan na Belim vodama,svi su zatvoreni nekako,puno lopova,narkosa,alkosa i ubica)
7.Julino Brdo (Smeće,mnogo betona,podseća na Blokove)
8.Čukarička Padina (Ganci svuda,činjenica da ljudi sa padine tvrde da je to Banovo Brdo dovoljno govori)

To nisu sva naselja,naveo sam naselja gde mi smrtnici živimo.
 
Poslednja izmena:
Bio sam pre neki dan u blokovima i prosto je neverovatno kako su ljudi tamo negaitvni i smrknuti, msm i sam nisam bio baš nešto ali ono je...Imaš osećaj da svako živi samo za sebe, nema nekog urbanog zajedništva...:neutral:
 
Krnjaca-Kotez...
Organizacija ulica, brojeva - uzasno!
Udjes u ulicu, ide broj 7, pa 54, onda 27 i dodjes do kuce koja t treba, ali samo je vidis, ulaz je iz druge ulice...
Pa okruzis pola naselja i dodjes do cilja.....

Zivote, gorak li si....
 
ma ja bih to cak promenio ili su vec novim izgradnjama obrisali ta secanja,nisam fazon kao mali mi bilo lepo u brace jerkovic pa mi se ide tamo,jok,uopste mi se ne dopada,iskljucivo relano prakticno razmisljam,najgori su delovi grada bez duse,novonapravljeni za uzimanje para i prepuni seljacina
 

Back
Top