NAJGORI DEO GRADA

Jedan deo tog kraja je prelep i zapravo najbogatiji i poslednjih godina najmirniji deo Zemuna ali taj deo neposredno pored buvljaka jeste haotičan i nesređen...
ne znam goksi, neka ti je...
i sta znaci `najmirniji deo`?
evo ja slucajno zivim u centru, i potpisujem da nema mirnijeg mesta u gradu, u zgradi...vozila skoro da i ne cuje, pticice se cesto cuju da cvrkucu, a u zgradi neka ludorija i galame...tako da, ako budem jednog dana stan prodavala, u cenu cu uracunati i sve ove nesvakidasnje prednosti.
 
Što tako ofanzivno reaguješ...Treba da poštujemo tuđa mišljenja! Mislim budimo ljudi iako smo...:mrgreen: Sigurno nisi obišla ceo taj kraj, nego si samo videla tu ulicu koja je u vreme buvljaka takva kakva je i ja sam danas tamo prolazio i jedva sam prošao biciklom...To mi je teško da poverujem, kada je centar u pitanju svi koji tamo žive mi se žale na nesnosnu buku.
 
goxy, nisam osporavala tvoje misljenje, nisam rekla da tvoj post nije tacan-rekla sam neka ti je, i pitala sta ti je to mirno...
sto se tice buke u centru, uglavnom sve male poprecne ulicice na vracaru-nemaju buku, a zgrada kao moja imaju pristojne stanare, pa je tiho
bla bla bla, smoriK se bre....sto mrzim kad moram da objasnim sta sam rekla:rtfm:
:pop:
 
Да ли си видео ону која спаја бувљак са окретницом у Банатској?
Мени се чини да ТИ слабо скиташ.
Tu se potpuno slažemo. To su bile ''ciganske rupe'' još 70.-tih, 80.-tih, kada su tu doduše živeli kako smo ih zvali ''kućevni cigani'' koji nisu bili bučni primitivni kao oni koji danas tamo žive a koji su uglavnom došli sa kosmeta ili juga srbije...A banatska ulica je jedna od najlepših u zemunu...Što se tiče samog kraja oko buvljaka prošetaj nekada ako te put navede kroz krajišku i videćeš da totalno odudara od tvog opšteg utiska...Zemun je u tom pogledu ''mixed bag'' jer recimo KALVARIJA, koja je zemunsko ''dedinje'' a po meni i lepša jer je zadržan stari stil gradnje i nema arhitektonskih čudovišta, je tačno iznad takođe jako starog ciganskog naselja ''ispod mosta'' koji vodi na nevi beograd/bežanijsku kosu...Siguran sam da ne bi odbila da ti neko sutra p onudi kuću ili stan tamo...;)
 
Tu se potpuno slažemo. To su bile ''ciganske rupe'' još 70.-tih, 80.-tih, kada su tu doduše živeli kako smo ih zvali ''kućevni cigani'' koji nisu bili bučni primitivni kao oni koji danas tamo žive a koji su uglavnom došli sa kosmeta ili juga srbije...A banatska ulica je jedna od najlepših u zemunu...Što se tiče samog kraja oko buvljaka prošetaj nekada ako te put navede kroz krajišku i videćeš da totalno odudara od tvog opšteg utiska...Zemun je u tom pogledu ''mixed bag'' jer recimo KALVARIJA, koja je zemunsko ''dedinje'' a po meni i lepša jer je zadržan stari stil gradnje i nema arhitektonskih čudovišta, je tačno iznad takođe jako starog ciganskog naselja ''ispod mosta'' koji vodi na nevi beograd/bežanijsku kosu...Siguran sam da ne bi odbila da ti neko sutra p onudi kuću ili stan tamo...;)

Баба и деда мог мужа имали су кућу на Калварији. Ђорђа Пантелића, некадашња Станка Пауновића.

Знам тај крај добро, јако је леп.
 
Poslednja izmena:
Da, ono tamo od Maksima Gorkog do Maxija i Idee, one banke pa skola Milica Pavlovic je katastrofa. One "crvene zgrade" ....ma bolje ni pocinjati sa pricom sto napravise od Neimara i okolisa. To je nekada otmen kraj bio, sada kaficluk za najgore sabane
 

Back
Top