Knjige koje niste pročitali

Nevena63

Početnik
Poruka
24
Dogodilo mi se da nisam uspela da procitam nekoliko knjiga. Nisu to bile knjige za lektiru, njih sam redovno citala :D , nego :
Majstor i Margarita
Uliks
Roman o Londonu

Svaki put sam stizala do 1/2, terala se da citam na silu jos nekoliko stranica i odustajla.
Prve 2 knjige su mi bile teske i nerazumljive, pokusala sam da ih procitam sa nekih 20 godina, mozda je to razlog:confused:. Roma o Londonu suvise tuzan, pogodio se trenutak u mom zivotu koji se nakalemio na roman ( ili obrnuto) i nisam mogla.
OK. Da vidimo vas :D
 
U tvom slucaju posto ti je nick Nevena 63, mogu se izvuci 2 zakljucka: da imas 63 godine, i u tom slucaju bih ti preporucio da pozuris sa citanjem tih zaista vrednih knjiga :lol: ; drugi zakljucak je da si 63 godiste, i tom slucaju bih ti dao savet... hm... da pozuris sa citanjem tih zaista vrednih knjiga? :razz: salim se... Ja jos nisam procitao sledeca dela:
Majstor i Margarita
Uliks
Roman o Londonu
ups... Izgleda da bi trebalo da pozurim... Ali ja imam vise vremena... 8-)
 
Пре петнеастак година једва сварила ''Хобита'', а онда се дуго мучила са ''Господарем прстенова'' - и одустала!

Срамота ме, ал ''Идиота'' никад нисам прочитала до краја - остало ми тридесетак страница!
 
Ja sam "Korene" pročitala prilično brzo, i uopšte mi on (Ćosić) jako leži.
Sa "Idiotom" sam se provela isto kao Hellen :? čini mi se da sam čak 2x počinjala.
I, "Čarobni breg" ... mada mi on nije legao pa i razumem, a "Idiot", što je najcrnje, jeste...
 
puff...nisam procitao milione knjiga,al sam procitao one za kojima sam tragao,osim jedne...a tu jednu ako mi neko nadje mislim da cu da ga nagradim novcano,poljubicu ga u guz,ma dacu mu guz ....luj ferdinand selin(naziv romana:crkva)..aj da vas vidim sad...
 
Kao starija, bilo da imam 63 godine ili da sam 63. godiste :D mogu da ti kazem jedno : ne znamo koliko ko od nas ima vremena :roll:

U potpunosti se slazem. Upravo je u tome bila poenta, mada sam se samo nasalio. :-) Nije bitno koje knjige covek nije procitao, vazno je da li je ono sto je vec procitao bilo korisno. A volja da se nesto procita- to je pozitivno samo po sebi. :razz: pozdrav
 
A ja sam eto procitala, i to sa uzivanjem, i Hobita i Idiota i Uliksa i... pa cak i ceo Tihi Don (sve cetiri knjige) ali sam pala kod Ane Karenjine! Sramota, znam. Ali svi su pricali o toj knjizi, pa filmovi, pa... Stigla sam do pola prvog dela i smorila se jer znam sve sta se desava. Prosto mi se nije dalo. A svejedno sam dobila 5 za tu lektiru i cak je izabrala kao temu za pismeni :)
 
A ja sam eto procitala, i to sa uzivanjem, i Hobita i Idiota i Uliksa i... pa cak i ceo Tihi Don (sve cetiri knjige) ali sam pala kod Ane Karenjine! Sramota, znam. Ali svi su pricali o toj knjizi, pa filmovi, pa... Stigla sam do pola prvog dela i smorila se jer znam sve sta se desava. Prosto mi se nije dalo. A svejedno sam dobila 5 za tu lektiru i cak je izabrala kao temu za pismeni :)

Bravo za peticu, a i za knjige koje si procitala. :D
Upravo citam Rat i mir, malo obnavljam gradivo :razz:, knjiga se mora citati u kontinuitetu, svaki dan odredjen broj strana, (meni je 100 str. maximum za ovu knjigu), usput belezim likove koji se pojavljuju, jer ima mnogo epizodnih ili onih koji se samo jednom pomenu.
U skoli sam preskakala delove o ratu :rolleyes:, sad citam sve.
Evo i dodam nesto koa odgovor na temu : Zlatno runo od Pekica, pokusala sam, ali sam stala negde ne polovini prve knjige :( .
 
Poenta je da svakom od nas moze sutra da padne cigla na glavu i zavrsi na Novom groblju :mrgreen:
Zavisi sa koje visine pada. No, osim cigli koje ubijaju na mrtvo, postoje romani koji ubijaju u pojam. Moji nedovrseni poslovi: TIHI DON, ANA KARENJINA i neki Hemingvejevi romani. Ne znam da li je to zbog mojih mladih godina (20) ili zbog manjka intelekta (mada mislim da to nema veze sa citanjem, jer kao sto postoji hrana koju ne mozemo da svarimo tako postoje i romani sa slicnim dejstvom), tek mislim da cu izbegavati te romane jos dugo a mozda i zauvek.
 
Dogodilo mi se da nisam uspela da procitam nekoliko knjiga. Nisu to bile knjige za lektiru, njih sam redovno citala :D , nego :
Majstor i Margarita
Uliks
Roman o Londonu

Svaki put sam stizala do 1/2, terala se da citam na silu jos nekoliko stranica i odustajla.
Prve 2 knjige su mi bile teske i nerazumljive, pokusala sam da ih procitam sa nekih 20 godina, mozda je to razlog:confused:. Roma o Londonu suvise tuzan, pogodio se trenutak u mom zivotu koji se nakalemio na roman ( ili obrnuto) i nisam mogla.
OK. Da vidimo vas :D

Jednostavno ne mogu da procitam onog Dzordz Orvela 1984.
''Jedem ja nju ,jede ona mene''.
Dodjem do pola strane i zakuntam.

Druga knjiga je ''Zahir''-Paolo Koeljo.
Jednostavno knjiga me smara...


Te dve knjige su jedne od retkih koje sam ostavila u toku citanja,a kakva sam do sada s*anja sve procitala :D
 
Оставио сам започете: Уликс, Ловац у житу, Жил и Џим...Од класика сам ретко коју оставио, међутим, многи савремени писци ми не одговарају.
Занимљиво да сам у петнаестој започео и оставио Ану Карењину, чудећи се шта читаоци у тој књизи виде: била ми је јако досадна. Када сам после толико година узео поново да је читам, нисам могао да верујем да је то иста књига.
 
Ретко кад немам воље да наставим са читањем књиге која ми се није допала на почетку. Али, стварно ,,Венчање" Данијеле Стил, ,,Хари Потера", и ,,Ловца у житу" нисам могла да довршим.
А што се тиче књига које желим да прочитам, а нисам до сад, има их доста.
 

Back
Top