Medijatorski tim...jel zwuchi poznato??

Hm... Bila sam na nekom seminaru oktobra, sada vec prosle godine, jel' :D
I tamo sam ustvari prvi put i cula za medijaciju
Poprilicno me je zainteresovala, jer volim takva zanimanja, i smatram da je vrlo korisno baviti se time
A zena, psiholog, koja nam je tog dana drzala predavanje, posle seminara mi je rekla da smatra da ja imam dar za medijatora, i da bih mogla da se bavim time, posto sam i u toku seminara, za vreme simulacije jednog konflikta ja bila medijator
E, sad, gde bih ja vise mogla da saznam o tome? Kako se uopste i postaje medijator?
Btw, smatram da je super sto se neko setio da otvori temu!
 
Medijator ti je posrednik izmedju dve posvadjane strane, odn on pomazhe tim, jel' te, posvadjanim stranama da same dodju do kompromisa odn. da same, razgovorom, prvenstveno, nadju reshenje, vide shta je izazvalo konflikt i samim tim poboljshaju medjusobne odnose kao i odnose sa drushtvom, smanjujuci tenziju medju sobom u isto vreme smanjuju broj potencijalnih svadja.
E sad, ja sam upisala FFSh, i tamo je kruzhilo obaveshtenje za prvake koji su hteli da se uchlane u medijatorski tim.Prijavila sam se iz znatizhelje...naravno, i ja ti rodjo nisam imala pojma o chem' se tu radi...onda su nam sve natenane objasnili, i sad bi trebalo da pochnemo sa edukacijama. Tamo mi je mnoooogo dobro, znachi, ljudi su pozitivni, veseli...opushteno! LM, ne znam koje sve shkole imaju MT, znam sigurno da Zubotehnichka ima...oni su ti tu kao, glavni. Organizovali su tribine sad u novembru,ja nisam bila, pa je posle bila izlozhba plakata svih shkola koje su uchestvovale na tribinama, iz cele Srbije. Nema ih puno, jer su med.timovi tek sad pocheli da se eksponiraju, do sad su bili relativno anonimni, znachi, sve u okviru shkole. Bilo bi preeedivno kada bi se ljudi angazhovali i da se to pokrene pa da MT bude u sastavu ,barem, svake shkole :) ...kao parlament npr. bdw, kod nas su se parlament i medijacija u saaavezu, tkd sve radimo zajedno! I o5 kazhem da mi je jako krivo shto se to josh nije rasprostranilo ...zato me zanima koliko je ljudi obaveshteno o tome...I NEVEROVATNO MI JE DRAGO SHTO VAM SE OVA TEMA SVIDJA...tkd eto, ako nekog josh neshto zanima...SAMO PITAJTE!! <3 ya all!
 
Medijacija kao tehnika koja nam pomazhe da bolje shvatimo sushtinu konflikata, ali i da lakshe izlazimo sa njima na kraj...
Svaka chast za temu, bash mi se svidja, pre svega zato shto je prisna shkoli... ;)

p.s. Thella, dugo te nije bilo, bash si me prijatno iznenadila dolskom! :razz:
Ko ce 2. biti najinformisaniji do Ben Adam - a himself, my dear!! :) Ja sam ti se izgubila posle onog incidenta sa M.Mensonom i ogawshtinama koje je kachio... nznm ni shta je bilo sa tim, nisam vishe ni dolazila...ali evo me! I missed u folks!! :roll:
 
Ko ce 2. biti najinformisaniji do Ben Adam - a himself, my dear!! :) Ja sam ti se izgubila posle onog incidenta sa M.Mensonom i ogawshtinama koje je kachio... nznm ni shta je bilo sa tim, nisam vishe ni dolazila...ali evo me! I missed u folks!! :roll:

Tada je moglo biti koristi od medijacije... :D

@tema:
Zanima me, da li se planira masovno shirenje MT-ova po Srbiji, ili je to za sada statichno?
 
pa kao shto sam rekla...pocheli su sa tribinama odn predstavljanjem i laganim upoznavanjem ljudi sa MT!ja stvarno ne znam dokle je to stiglo, ali svejedno, smatram da se premalo pricha o tome i da bi trebalo da se i mediji ukljuche u to. Koliko ja znam, toga na TVu nije toliko bilo...odn lazhem...bilo je! Na 2.rts bila je serija Svadjalice, gde su skechevima prikazivali metode medijacije. Tu su uchestvovali neki ljudi iz moje shkole...ali ja sam za to chula u shkoli, shto znachi da to i nije bilo tako popularno...
 
eee...vidi ti to...slucajno nabasah na vas...:) Ja sam prosla obuku za medijaciju i zahvaljujuci tome putovala u frankfurt sedam dana,naravno za dz...Mislim nije bio jedini uslov da prodjes obuku,ali dobro...
Svidja mi se cela ta stvar oko medijacije,ali u mojoj skoli niko nista ozbiljnije nije preduzeo povodom toga (osim sto je organizovana obuka)...Mi smo kao sad medijatori,ali nikada nismo radili kao takvi iako je to bilo predvidjeno posle obuke... Eto tako... pozz za kolege medijatore:)
 

Back
Top