''... led ledeni pojas pod opsadom...''

Sokolica_M

Domaćin
Poruka
4.429
Ne znam otkuda u meni potreba da ovo podelim sa vama, dragi forumaši...
Kao što ne bih znala reći koliko je postavljanje mojih tema ovde, zatim čitanje drugih tema, drugačijih iskustava i mišljenja uticalo na to da ja promenim svoje stavove... da ih unapredim (ili možda unazadim :) )...
U svakom slučaju, nekad, pričajući drugome o sebi, otkrivamo, pronalazimo, ređamo... neke nove kockice mozaika... Nekad baš sa onima koji nas ne znaju (ni dobro, ni dovoljno)...

Da ne zalazim u to kakav sam utisak ovde kroz sva moja pisanja mogla da ostavim o svojoj emotivnosti, ali mnogi me ljudi u realnom životu vide kao hladnu i gordu... pa čak i uobraženu, nepristupačnu... Oni koji mi sticajem raznih okolnosti postanu bliski, doslovce svi mi to kasnije priznaju... njihovu iznenađenost da je ispod leda ipak neki topli izvor...

No, mesecima već se osećam kao posebno ugurana u svoju ljušturu i to mi u trenucima svesti počinje da smeta... Neki ljudi za sebe kod mene izgrade hladnoću i tu već samo oni mogu da deluju, drugi ne tope te naslage... Ali postoje i oni ljudi koji pokušavaju da probiju taj ''pojas'', na trenutke ih pustim kao neke virvirke :) da vide šta je to u meni, a onda se trgnem i kažem: 'alo, nisu ovo granice koje sam dozvolila da pređu...
Ne puštam čak ni najbliže u taj svoj svet... I što je najgore, lepo mi je, valjda jer sam se već navikla...
Ali onda shvatim da bi mi bilo mnogo lepše da podignem zastore...

Naročito kad su ovi praznični dani... predrođendanski... kad su svi naglašeno emotivni prema meni... a u meni sve ključa... i nikako da pregazim neke barijere tog ne uvek dobrog i svetlog i korisnog razuma...

Kako vi sa vašim (ne)kontrolisanim hladnoćama ili toplinama...?
 
Ne postoji "hladan čovek". Tako da tumačenje jednog kao takvog mora poticati iz nekog drugog izvora, tj. hladan je prema nama iz tog i tog razloga, te želi da to tako izgleda..... ili se mnogo trudi.

Većina ljudi, takođe, smatra da imaju gard, dok samo izuzetan broj "odabranih" taj gard uspešno i prezentuju. Da bi neko bio okarakterisan kao "hladan" nije dovoljno da bude rezervisan, mora da bude i drzak.

Ja nikada nisam drska prema drugima, ne kada ih upoznajem. Tako da ne verujem da me iko smatra hladnom. Ali daleko od toga da se "otvaram", to izbegavam pred najrođenijima, a ovih dana počinjem i da kapiram zašto. Sve ima svoje razloge, u dozvoljenim granicama.
 
Zasto vam teshko pada to "otvaranje"? Kapiram da to moze da se zloupotrebi , ali shta na kraju krajeva ima veze .Sve shto sam radila u zivotu , i dobro i loshe , uradila sam i nepokolebljivo stojim iza toga .Mogu da zloupotrebljavaju koliko god hoce , to sam ja !sad mi jedan epitaf pade na pamet .Ide nekako ovako ...
Greshila sam mnogo , i sad mi je zao shto nisam josh zeshce , shto nisam josh ludje .Jer , samo ce gresi kada budem mrtva biti sasvim moji , sve ostalo tudje .
Izvinite na eventualnoj morbidnosti , tema nisu epitafi, al sad cu da je postavim ;)
 
Nenene nije to odluka, to je jednostavno tako... instinkt, nazovi to kako hoćeš. Inače se potpuno slažem sa tobom, i da nisam razmišljala o ovome nedavno, verovatno bih se i dalje smatrala otvorenom osobom.

Pa ipak, ono što mislimo o sebi i utisak kakav drugi imaju o nama ne moraju biti dve iste stvari.
 
Ne postoji "hladan čovek". Tako da tumačenje jednog kao takvog mora poticati iz nekog drugog izvora, tj. hladan je prema nama iz tog i tog razloga, te želi da to tako izgleda..... ili se mnogo trudi.

Većina ljudi, takođe, smatra da imaju gard, dok samo izuzetan broj "odabranih" taj gard uspešno i prezentuju. Da bi neko bio okarakterisan kao "hladan" nije dovoljno da bude rezervisan, mora da bude i drzak.

Ja nikada nisam drska prema drugima, ne kada ih upoznajem. Tako da ne verujem da me iko smatra hladnom. Ali daleko od toga da se "otvaram", to izbegavam pred najrođenijima, a ovih dana počinjem i da kapiram zašto. Sve ima svoje razloge, u dozvoljenim granicama.
Si se dokopala njihovih TESTAMENATA ?!? :-D
 
Nenene nije to odluka, to je jednostavno tako... instinkt, nazovi to kako hoćeš. Inače se potpuno slažem sa tobom, i da nisam razmišljala o ovome nedavno, verovatno bih se i dalje smatrala otvorenom osobom.

Pa ipak, ono što mislimo o sebi i utisak kakav drugi imaju o nama ne moraju biti dve iste stvari.

Naravno , ovo zadnje si tachno rekla . Nikad i nisu iste stvari .Ljudi se uglavnom uhvate nekog dela nashe lichnosti i na osnovu toga sklapaju sliku .To se vidi i ovde .Ako ja postavim npr 50 tema vezanih za sex , smesta mi nalepe etiketu ....ali to je njihov problem , nije moj.Ako neko ne vidi dalje (da ne kazem dublje ), shta ja tu mogu .....njihova stvar
 
Hm, da budem preciznija, iako nas same niko ne može poznavati bolje od nas samih u srži jel'te..... pre sam za to da ono kakvim nas vide jeste jedan deo naše ličnosti, bili mi to sposobni da uočimo ili ne. Recimo, smatram sebe odgovornom osobom. Ustvari želim biti takva, a realno sam neodgovorna. Možda sutra neću biti neodgovorna, ali sada fakat jesam.

"Ja sam odgovorna osoba, samo sam trenutno u krizi" :)
Nope, to baš lepo govori svašta o nama, to kako nas drugi vide, iako nije suština, za naše odnose sa drugima itekako je bitno. Ili, još jednim primerom. Drugarice ti kažu kakva si prema muškarcima ili nekom specifičnom dečku (tvom dečku), a ti "vrlo dobro znaš da to nije istina", jer zaista i ne želiš da budeš takva, ali on isto kao i one ima takav subjektivan doživljaj, te su tu one u pravu. Vredi razmisliti...
 
Svakako, zato sam i dala primer o drugaricama... da je dečko rekao devojci da je posesivna to bi već bilo subjektivno. Ako to drugarice kažu, pa još u množini...

Gde njoj tako nešto, možda, nikada nije ni palo na pamet, možda ustvari i nije takva, možda jeste... ali svakako odaje utisak posesivne osobe, a da toga nije svesna. Dešava se. Neverovatno kako delujemo drugima, ja se nekad baš iznenadim.
 
Bash tako ......svako vidi ono shto zeli .Ako te neko smatra dobrom i kvalitetnom osobom , upravo te kvalitete ce i da nadje u tebi .Niko od nas nije 100% dobar ili 100% losh .......Problem je shto postoje ljudi koji jednostavno u nama bude ono najbolje ili ono najgore .....al` se nalupetah vecheras
 
Da ne zalazim u to kakav sam utisak ovde kroz sva moja pisanja mogla da ostavim o svojoj emotivnosti, ali mnogi me ljudi u realnom životu vide kao hladnu i gordu... pa čak i uobraženu, nepristupačnu... Oni koji mi sticajem raznih okolnosti postanu bliski, doslovce svi mi to kasnije priznaju... njihovu iznenađenost da je ispod leda ipak neki topli izvor...
i mene isto
ali se ne potresam
ustvari problem je u tome sto sa vecinom ljudi ne zelim da se socijalizujem jer me zamaraju...
i onda naravno da cu da budem ne preterano zainteresovana.

i isto mi je dosta ljudi,kad smo postali bliski,reklo jao kao pa ja tebe nisam uopste tako zamisljala/o bas si mi delovala arogantno i uobrazeno,kao nisam smeo/la da ti pridjem ali ti uopste nisi takva bla bla...

elem koga pustim u zivot naravno da nisam takva :shock: nisam cak ni prema ljudima koji me pitaju nesto,traze pomoc ili sta god...mozda jednostavno drzim distancu neko vreme jer uopste ne vidim potrebu da budem super sa svima...ali daleko od toga da se ponasam kao djubre prema ljudima koji nesto hoce od mene ili da glumim nadnomc ili da necu da pomognem ili sta ti ja znam...

jednostavno je pitanje mog stava da mi ne treba suvisna socijalizacija sa ljudima koji prolaze kroz moj zivot i nista vise...oni koji ostaju me znaju kao krajnje temperamentnu osobu koja je sve samo ne hladna...

doduse imam osobinu da dobar deo emocija i razmisljanja zadrzavam za sebe jer smatram prvo da nisam ja ona koja treba nekome da namece nesto,stvara grizu savesti ili mu zagorcava zivot a i veliki sam individualac od kako znam za sebe i uopste ne osecam potrebu da se otvaram ili dokazujem pred drugim ljudima.ko me je shvatio super ko nije,verovatno nije ni trebalo :)
 
Njemci tuku sa sjevera, brzo budi korpus i šalji kurira Mršalu! A šta ako čita Gazetu? Ili Presssssss Ili Alo Alo? Ili neki od sličnh, a opet isto tako... sličnih... glu... novina...

Da, manastir je pod opsadom, Silver Fox, Kang i Dawn Star juriš na most, Black Whirlwind čuvaj ulaz u glavne odaje. Ja, Sky i Chai Ka idemo da dočekamo Death's Hand. Spirit monk yaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaih!

This kingdom shall fall, and from it's ashes shall arise a new order that will shake the very foundations of the world!!!

Treba se utvrditi, biće ovo duga zima, treba iseći drva...

A i izbori su tu...
 
Njemci tuku sa sjevera, brzo budi korpus i šalji kurira Mršalu! A šta ako čita Gazetu? Ili Presssssss Ili Alo Alo? Ili neki od sličnh, a opet isto tako... sličnih... glu... novina...

Da, manastir je pod opsadom, Silver Fox, Kang i Dawn Star juriš na most, Black Whirlwind čuvaj ulaz u glavne odaje. Ja, Sky i Chai Ka idemo da dočekamo Death's Hand. Spirit monk yaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaih!

This kingdom shall fall, and from it's ashes shall arise a new order that will shake the very foundations of the world!!!

Treba se utvrditi, biće ovo duga zima, treba iseći drva...

A i izbori su tu...

Nisi ti Sokolice led opasan opsadom, pogledaj ti samo šta se krije iza Bobovog leda i kakva je tu opsada potrebna da prekrije i našminka sve ovo unutra. Ti si u odnosu na njega potpuno otvorena. Mada se i on sada potpuno otvorio, nema šta. :lol:
 
Wow, sad si nas sve razbiJo. Bobe, ponekad stvarno sereš :|
Kažu da je dobro za creva. Ne znam ja...
Nisi ti Sokolice led opasan opsadom, pogledaj ti samo šta se krije iza Bobovog leda i kakva je tu opsada potrebna da prekrije i našminka sve ovo unutra. Ti si u odnosu na njega potpuno otvorena. Mada se i on sada potpuno otvorio, nema šta. :lol:
Pa, majq mu, valjda se opsade postavljaju (podižu) sa razlogom da se dođe do onog unutra... ili ti možda misliš na utvrde. E, to je druga stvar.
 
:lol:
Svi smo mi Silent Bob...
Ti nisi.
eviltongue.gif
 
To sto je nekima tesko da se otvore u RL je ok...mozda je faza, mozda je takva licnost. Ja bi se recimo vise zamislila kada bi mi bilo tesko da se otvorim prema ljudima u stvarnom svetu, a da mi to uopste ne predstavlja problem virtuelnom. To je samo moje misljenje. Inace, s hladnocama i toplotama nemam problem, recimo da sam rezervisana (ne i skroz zatvorena!) prema onima koji mi nisu bas bliski, a jako otvorena prema prijateljima, porodici i partneru.
 
Ne znam otkuda u meni potreba da ovo podelim sa vama, dragi forumaši...
Kao što ne bih znala reći koliko je postavljanje mojih tema ovde, zatim čitanje drugih tema, drugačijih iskustava i mišljenja uticalo na to da ja promenim svoje stavove... da ih unapredim (ili možda unazadim :) )...
U svakom slučaju, nekad, pričajući drugome o sebi, otkrivamo, pronalazimo, ređamo... neke nove kockice mozaika... Nekad baš sa onima koji nas ne znaju (ni dobro, ni dovoljno)...

Da ne zalazim u to kakav sam utisak ovde kroz sva moja pisanja mogla da ostavim o svojoj emotivnosti, ali mnogi me ljudi u realnom životu vide kao hladnu i gordu... pa čak i uobraženu, nepristupačnu... Oni koji mi sticajem raznih okolnosti postanu bliski, doslovce svi mi to kasnije priznaju... njihovu iznenađenost da je ispod leda ipak neki topli izvor...

No, mesecima već se osećam kao posebno ugurana u svoju ljušturu i to mi u trenucima svesti počinje da smeta... Neki ljudi za sebe kod mene izgrade hladnoću i tu već samo oni mogu da deluju, drugi ne tope te naslage... Ali postoje i oni ljudi koji pokušavaju da probiju taj ''pojas'', na trenutke ih pustim kao neke virvirke :) da vide šta je to u meni, a onda se trgnem i kažem: 'alo, nisu ovo granice koje sam dozvolila da pređu...
Ne puštam čak ni najbliže u taj svoj svet... I što je najgore, lepo mi je, valjda jer sam se već navikla...
Ali onda shvatim da bi mi bilo mnogo lepše da podignem zastore...

Naročito kad su ovi praznični dani... predrođendanski... kad su svi naglašeno emotivni prema meni... a u meni sve ključa... i nikako da pregazim neke barijere tog ne uvek dobrog i svetlog i korisnog razuma...

Kako vi sa vašim (ne)kontrolisanim hladnoćama ili toplinama...?

Ne samo da si emotivna, nego i inteligentna. A kako neko da zna kad vise nema leda, tj dali se nekad desi da neko misli da te poznaje mnogo manje nego sto te stvarno poznaje?

btw . mozda bi bilo pametno da pricas sa nekim psihologom o tom o cemu ne pricas sa nikim, ne zato sto si bolesna, to nisi, ne mislim da si, nego zato sto ti kad nekome se otvoris se stvaraju nove ideje (na pocetku posta si rekla), a zato i sto si dosta upucena u psihologiju, cini mi se...
 

Back
Top