FON ili PMF ??

Z

zbunjena

Gost
Dakle, jos uvek ne znam sta da upisem. Na kraju sam svela na 2 fakulteta, a sigurno zelim da studiram nesto vezano za kompjutere i programerstvo. Zavrsavam gimnaziju i matematika mi nije problem, uvek sam imala 5, cak isla i na takmicenje,ali opet ne bih zelela da se puno forsiram sa tom matematikom, radije bi se skoncentrisala na kompjutere.
Interesuje me vase misljenje, gde je bolji 'kurs' komputera, gde su bolji uslovi a takodje i koji se vise ceni i trazi? FON ili PMF- smer za racunarstvo i informatiku??? :?

HVALA unapred
 
zbunjena:
A izvini, od cega je TOF skracenica? :D
postoji li neka stranica gde bi mogla da saznam da li se priznaje u inostrastvu i u kojoj zemlji?
TOF ili ti trckaranje oko fax-a....sala...a FON ti je priznat u inostranstvu ali mozes da dobijes i ok posao kod nas kad zavrsis...zato FON definitivno...
 
Fon je fakultet ciji ekvivalent ne postoji napolju tako da svakako ne moze ni biti nigde priznat.
Pmf svakako.
Mada za bavljenjem programiranjem i racunarstvom mozes napolju sjano proci makar zavrsio i veterinarski.Poenta je da si dobar u tome a koju skolu imas manje je bitno.
 
U sustini prelaze se iste oblasti, kada su tehnicki fakulteti u pitanju, tako da je ista tezina prijemnog, konkurencija odluchuje.
Ne secam se precizno koje oblasti dolaze u obzir (bilo 'davno vec :p), chini je najvishe bilo iz programa druge godine gimnazije (sve one ekponencijalne, log.,..., jednachine, nejednachine, etc)
 
Pa naravno da je sve lakse na Fakultetu Olaksanih Nauka...
Budi sigurna da ces mnogo vise nauciti na PMF-u...
FON uopste ne moze da se poredi sa drugim tehnickim fakultetima.
 
U nasoj zemlji ne postoji fakultet gde ces jako dobro da naucis programiranje.Manje ili vise i na
FON-u i PMF-u ces uciti dosta nepotrebnih stvari doduse na FON-u vise nesto sto je vezano za menadzment a na matematici -naravno puuno matematike
ali ako volis matematiku to ti valjda nece smetati.
Ali da ne duzim ako zelis da budes programer moras
1)da to volis
2)da vezbas (provodis dosta vremena uz komjuter)
Ne ocekuj da te profesori i asistenti nauce da programiras(oni nce ti malo pomoci) to moras da uradis sama!
 

Back
Top