Zimska voznja

БравА тачније :P а иначе мој 4х4 се састоји у вештини возача, а не у некој тамо механици (уууу ово је било ниско :P ) :D
 
БравА тачније :P а иначе мој 4х4 се састоји у вештини возача, а не у некој тамо механици (уууу ово је било ниско :P ) :D

hahahah, bilo bilo :D
ne bih se zaglavio nocas da sam mogao normalno ici u rikverc i zaleteti. Zaledila su mi sva stakla i nisam mogao mnogo ici u rikverc,jer nisam nista video,nego promuljio glavu kroz prozor...a i loshe gume :(
 
ma da bre napadao sneg u toku noci, u prvoj sam se izvlacio iz ulicica onih, posle izasao kao na pravac, na glavnu a ono sneg nije ciscen idem bukvalno 20 na sat, u drugoj znaci ono tek da ne stuca.
i tako s kraja pezosa nazad kuci u grad... trebalo mi je oko 30 minuta da stignem
 
hahahah, bilo bilo :D
ne bih se zaglavio nocas da sam mogao normalno ici u rikverc i zaleteti. Zaledila su mi sva stakla i nisam mogao mnogo ici u rikverc,jer nisam nista video,nego promuljio glavu kroz prozor...a i loshe gume :(

Ево мало да се хвалим. Снимак од малопре :)

Фиат Брава 1.9ТД 4х4 на летњим гумама :P

 
ovih dana idem na goliju a tamo je bas povelik sneg .
imam lance ali ne bih da ceo put predjem sa njima na tockovima .
mozete li mi pomoci i posavetovati da li da kupim savine gume za sneg ili vinteru ?
njih sam nasao u obliznjoj radnji .
 
U Tigar se ne bih uzdao, bar ne više nego u Savu. Ali poslužiće i jedne i druge.
Obavezno sve četiri. Za prednje je prednost upravljanje i pogon (verujem da je napred), a zadnje treba da se drže da zadnji kraj ne beži kod skretanja.
 
U to bi ti i poverovao da licno nemam vozilo sa 4x4 i letnjim gumama.

Pre nekoliko sedmica smo imali bas jaku sneznu oluju i bas tu vece ja sam bio do 10 uvece u skoli. I kad sam krenuo kuci ima jedan deo autoputa gde je pravac nekoliko milja. Speed limit je bio 55 mph, ja sam bez ikakvih problema vozio 60 mph, cak sam prestizao i kamion koji cisti sneg, a pored mene tako su vozili jos dvojica sa pickupima, jedan Dodge Ram, a drugi GMC Sierra.

Ja sam pune 4 zime vozio Mustanga (zadnja vuca i letnje gume) po zimama Idaha i Wisconsina. Necu reci da nije bilo tesko, ali uglavnom nisam imao prevelikih problema.

Tako da ni 4x4 ni zimske gume ni nesto trece nece igrati veliku ulogu ukoliko je vozac los. 4x4 bas mnogo pomaze, ali je moguce voziti i bez njega.
 
:lol::lol::lol:

Извини али ја морам :D

По аутопуту и равници ја могу и на фелнама да возим ;) Јеси ли ти некада возио Босном или можда у области Рашке и Новог Пазара? Овај твој пост ме подсећа на ове овде панчевце кад почну да се курче како они 5 зима заредом возе на истим летњим гумама, а ја као немам појма да возим па зато стављам зимске :roll: а наравно нико од тих курчевитих није изашао ван града :|
 
Не знам о ком се ауту ради. Ако се ради о некој нижој класи типа Југа, Пунта, Корсе итд онда ће што каже јомини послужити и Сава и Тигар ;) Ако се ипак ради о некој вишој класи и новијем ауту најтоплије препоручујем AVON Ice Touring! (има линк ;) ) Можда јесу малко скупље али су фамозне заиста ;)
И што каже majstoricav обавезно мало шљунка у гепек, онај војнички мали ашов и све што ти падне на памет да може да затреба и сретан пут и леп провод ;)
 
Dodji ti vozi 2600km po autoputu da vidim kako ces da izdrzis sa bilo kojim gumama.Svake godine dolazim na odmor u svom rodnom kraju i prelazim 2600km i to sve po autoputevima, e to moze da se kaze pravom voznjom, cak jednom smo nas dvoje sa reno senic DCI 1.9L 105 konja 2600km presli tacno za 27h15', e to je voznja po autoputu.A narocito kada udjes Nemackoj gde na autoputevima nemas ogranicenja i gde ljudi voze 150km/h do 200km/h.Znaci ludo.Imas tri trake, nekad i cetri, pa se nezna ni ko pije ni ko placa.Moras da otvoris cetvoro oci, a ti si vec umoran od predjenih 900km.Pa se setis imas jos samo 1700km do kuce.
 
Dodji ti vozi 2600km po autoputu da vidim kako ces da izdrzis sa bilo kojim gumama.Svake godine dolazim na odmor u svom rodnom kraju i prelazim 2600km i to sve po autoputevima, e to moze da se kaze pravom voznjom, cak jednom smo nas dvoje sa reno senic DCI 1.9L 105 konja 2600km presli tacno za 27h15', e to je voznja po autoputu.A narocito kada udjes Nemackoj gde na autoputevima nemas ogranicenja i gde ljudi voze 150km/h do 200km/h.Znaci ludo.Imas tri trake, nekad i cetri, pa se nezna ni ko pije ni ko placa.Moras da otvoris cetvoro oci, a ti si vec umoran od predjenih 900km.Pa se setis imas jos samo 1700km do kuce.

rispekt
 
:lol::lol::lol:

Извини али ја морам :D

По аутопуту и равници ја могу и на фелнама да возим ;) Јеси ли ти некада возио Босном или можда у области Рашке и Новог Пазара? Овај твој пост ме подсећа на ове овде панчевце кад почну да се курче како они 5 зима заредом возе на истим летњим гумама, а ја као немам појма да возим па зато стављам зимске :roll: а наравно нико од тих курчевитих није изашао ван града :|

Baš to Dovla. Na ravnom je dovoljan napredak samo 4x4. A znam upravo te stručnjake koji X godina voze jedan set guma i kažu da njima zima ne predstavlja problem. Sinoć se jedan od tih okrenuo baš ispred mene na kočenju (jedva sam ga zaobišao da ga ne udarim), a opet jedan stručnjak je leg'o u kanal na ulazu u Ribarsko ostrvo, na onoj krivini (o sudarima da ne govorim kojiko ih je bilo). I oba slučaja nemaju veze sa pogonom ni sa startom, već sa kontaktom s podlogom gde letnje gume po snegu nemaju šta da traže.
Charger, daleko si ti od RL po pitanju tih stvari. Potcenjuješ gume, a samo zato što nisi pročitao nigde da to nije zaebancija.

http://www.ibelieveinadv.com/commons/pirellipower.jpg

Ali odlutasmo od teme sa celom stranicom.:D
 
Dodji ti vozi 2600km po autoputu da vidim kako ces da izdrzis sa bilo kojim gumama.Svake godine dolazim na odmor u svom rodnom kraju i prelazim 2600km i to sve po autoputevima, e to moze da se kaze pravom voznjom, cak jednom smo nas dvoje sa reno senic DCI 1.9L 105 konja 2600km presli tacno za 27h15', e to je voznja po autoputu.A narocito kada udjes Nemackoj gde na autoputevima nemas ogranicenja i gde ljudi voze 150km/h do 200km/h.Znaci ludo.Imas tri trake, nekad i cetri, pa se nezna ni ko pije ni ko placa.Moras da otvoris cetvoro oci, a ti si vec umoran od predjenih 900km.Pa se setis imas jos samo 1700km do kuce.
Причали смо конкретно о вожњи по снегу и о томе колико су зимске гуме важне за ту вожњу и ја сам хтео да кажем да се вожња по аутопуту (који је махом свугде раван) не може поредити са вожњом по неким брдским и планинским крајевима и да се не може рећи да је 4х4 једино што држи ауто на снегу ;)
Што се тиче твоје вожње и тих 2600км слажем се да није нимало наивно превалити толики пут у цугу и да је потребно много снаге, енергије концетрације итд ;)

hehehe organizovao sam sinoc,za veceras da uradim snimak za tebe,slicno tvom snimku.
ali preveliki sneg jos :) ocekuj skorije,samo da drug ne ispali za kameru :) heheh
Ајд' да видимо од чега си направљен :P
 

Back
Top