Uvozimo: luk, pasulj, jabuke ... pa?

Gost
koliko sam primetio SVI se chude kako to, pa kazu "mi imamo" "pa mi smo bre super" "toga bar kod nas ima" ... ja se pitam odakle ima?
znate li nekog bliznjeg da proizvodi ozbiljnije ili ikakve kolicine luka pasulja ili bere celo leto jabuke? da prodaju i svercuju svi hoce a niko bre ne radi! ja to kazem na svom primeru jer znam ljude koji bi mogli na svom imanju da rade i zarade ali radije odlaze u grad i tamo se bave sivom ekonomijom i zaradjuju mozda i manje nego poljoprivredom !?!?
... i na kraju glasaju za radikale

pa propali smo nacisto.
 
Anonymous:
koliko sam primetio SVI se chude kako to, pa kazu "mi imamo" "pa mi smo bre super" "toga bar kod nas ima" ... ja se pitam odakle ima?
znate li nekog bliznjeg da proizvodi ozbiljnije ili ikakve kolicine luka pasulja ili bere celo leto jabuke? da prodaju i svercuju svi hoce a niko bre ne radi! ja to kazem na svom primeru jer znam ljude koji bi mogli na svom imanju da rade i zarade ali radije odlaze u grad i tamo se bave sivom ekonomijom i zaradjuju mozda i manje nego poljoprivredom !?!?
... i na kraju glasaju za radikale

pa propali smo nacisto.

svaka cast!
 
Anonymous:
koliko sam primetio SVI se chude kako to, pa kazu "mi imamo" "pa mi smo bre super" "toga bar kod nas ima" ... ja se pitam odakle ima?
znate li nekog bliznjeg da proizvodi ozbiljnije ili ikakve kolicine luka pasulja ili bere celo leto jabuke? da prodaju i svercuju svi hoce a niko bre ne radi! ja to kazem na svom primeru jer znam ljude koji bi mogli na svom imanju da rade i zarade ali radije odlaze u grad i tamo se bave sivom ekonomijom i zaradjuju mozda i manje nego poljoprivredom !?!?
... i na kraju glasaju za radikale

pa propali smo nacisto.


Ja znam neke koji zive u gradu, a sade, zalivaju, odgajaju, cupaju, pa prodaju, a sve na svom malom komadu zemlje u jednoj obicnoj saksiji...

Ponekad "padnu", ali se "kultura" i dalje uzdize:-)

Zamisli kako bi rodilo da imaju svoju plantazu na selu :wink:

"Ko istinu gudi, gudalom ga po prstima biju"- Vuk Karadzic
 

Back
Top