Novi zlocinac na Haskoj sceni!!

Sonnet

Primećen član
Banovan
Poruka
826
Belgijanac Serž Bramerc u utorak je zvanično stupio na dužnost glavnog tužioca Haškog tribunala. Bramerc će na novoj funkciji morati ne samo brzo da deluje, već i da nastoji da ono što započne okonča što pre, zato što je Haškom sudu za prvostepene postupke ostalo vreme samo do kraja 2008. godine. U Tribunalu čekaju na još četvoricu optuženih haških begunca - Ratka Mladića, Radovana Karadžića, Stojana Župljanina i Gorana Hadžića. Bramerc, koga je na mesto glavnog tužioca imenovao generalni sekretar UN Ban Ki Mun, u svojoj zemlji stekao je reputaciju sposobnog pravnika, koji je tokom munjevitog uspona u karijeri uspeo da profesionalizam stavi iznad političkog uticaja. Rođen u Epenu, blizu belgijske granice s Nemačkom, Bramerc ima imidž „čoveka koji menja funkcije”, s obzirom na mnogobrojne dužnosti koje je obavljao u karijeri - od sudije opštinskog suda u rodnom gradu do zamenika glavnog tužioca Međunarodnog krivičnog suda po njegovom osnivanju 2003. godine.
 
E sad nevalja Karla ne valja Serž ....''Kolko ljudi tolko cudi'' ...
Nikad kraja !!!
Sto ovi trazeni velikani ne izvole pa onako junacki dokazu suprotno ovim ''zlocincima'' ?
Kad junaci postanu kukavice !!!

Pa valjda je logično da "nevaljaju" svi koji dođu na vrh organizacije (mislim na hag) koja
je očigledno pristrasna,marionetska...
Koji bi normalan čovek hteo da bude u njoj ?
A kako da dokažu "zločinci" da nisu to ?
Možeš li ti dokazati jačem od sebe koji ima uz sebe svu finansijsku,medijsku...moć
da nije u pravu ? A još imaš uz sebe razne satelite koji se okreću kako ti kažeš ?
Koji će za šaku $ (ili malo više ?) pristati,priznati,reći sve što gazda kaže !
 
Nema smisla polemizirati o tome jeli on zločinac ili ne, to je smiješno 8)

Valjda UN ima razlog za nastavljanje postojanja suda,
a on je po meni uvijet garancije mira, dok se ne postigne
stabilan mir na Balkanu

Eto ovo stvarno mislim, a ono gore mi je bilo malo ironično :wink:
 
Nema smisla polemizirati o tome jeli on zločinac ili ne, to je smiješno 8)

Valjda UN ima razlog za nastavljanje postojanja suda,
a on je po meni uvijet garancije mira, dok se ne postigne
stabilan mir na Balkanu

Eto ovo stvarno mislim, a ono gore mi je bilo malo ironično :wink:

Predpostavljam sada ja moram biti kulturna i susdzavati se od spamova??

Ali ti mozes procitati izmedju redova
 

Back
Top