KAKO UMREZITI 4 KOMPA NA INTERNET

nlukic

Zainteresovan član
Poruka
162
server ima dve mrezne kartice. jedna za internet, a druga za vezu sa ostalim kompjuterima preko SWICHA.
Server je bez problema na internetu i ima ful konekciju sa ostalim komjuterima, ali oni nemaju pristup internetu... to mi je problem. Mucim se da to provalim, ali ne ide i zato trazim pomoc!
Da li neko moze da mi pomogne u tome.
Da pojednostavim
Jedan komp je na internetu i u vezi je preko swicha sa ostalim kompjuterima. Svi su oni umrezeni, ali oni ne mogu da pristupe internetu iako imaju konekciju sa serverom, a samo je server na internetu, hteo bi da imaju svi pristup internetu.

STA TREBA TU PODESITI.

Rec je o vise racunara (4 komada)
msneza@nadlanu.com
 
Ja sam uzeo ruter za 2500 din,imam dva racunara povezana( mogu biti prikopcana istovremeno 4 racunara,nema nikakve instalacije =,samo sam povezao preko mrezne karte racunare sa ruterom a njega sa adsl modemom napravio konekciju preko start-control panel-network connections-izabrao koju hocu vezu(imas sliku -na osnovu koje biras kavu vrstu networka hoces) u isto vreme mogu biti dva racunara ne netu.(stim da su ruter i adsl modem stalno ukljuceni)
 
Ruter za 2500 din ?

U čoveče , pa to je džaba kod vas ....

Jedino ako misliž na switcher onda je moguće. Ja takav od 5 mjesta plaćam 15 eur
Switcher nije (zato sto onda nisam mogao da igram igre u mrezi-tako su mi objasnili) pa sam zbog toga uzeo ruter.
Da li je dzaba ili nije ne znam?Ja sam imao toliko par+350 din za 20m kabla(problem sam resio)...a cene mozes lako proveriti na sajtu pcberza.Model rutera je Ovistlink Airlive ip-1000r
 
Ако сервер има 2 мрежне картице као што си рекао, и прикачен је и на једну и на другу онда лепо направи bridge између те две. Чак штавише и виндовсу ти је то максимално поједностављено.
 
imam problem da puvezem svic i kablovski internet sa 2 kompa! kada sve povezem desise da pusti internet na jedan komp a drugi da nema kod drugog i stoji zutu trougao na lanu ako neko zna kako to da resim molim da mi neko kaze HVALA PUNO

Имаш кабловски модем јелте? Мораћеш да набавиш рутер и да модем прикључиш у wan порт, а онда да прикачиш та 2 компјутера на рутер/switch. Кабловски модем нема функцију рутера, конкретно нат.
 
imam problem da puvezem svic i kablovski internet sa 2 kompa! kada sve povezem desise da pusti internet na jedan komp a drugi da nema kod drugog i stoji zutu trougao na lanu ako neko zna kako to da resim molim da mi neko kaze HVALA PUNO

Ti gdje god vidiš da se priča o povezivanju ti postavljaš isto pitanje....Ne može kablovski internet bez rutera i kraj priče....
 

Back
Top