Star Trek,da li neko prati?

Ok, i ja sam Star Trek fan.
Najbolji mi je The Next Generation serijal. On je bio bar koliko-toliko naučan. Ovo ostalo je suviše bajkovito, neuverljivo...mada u DS9 ima dosta duhovitih scena.
Najgori mi je Enterprise serijal. Stalno govore o nekakvoj "Zvezdanoj floti", a imaju samo jedan brod. Smešno...Zna li neko zasto je na HRT-u prikazan samo do pola ?
 
mozda nisu odkupili sve epizode...

evo jednog pitanja: da li mislite da ce Star Trek fransiza po zavrsetku Enterprise-a, ili u sred istog, da se ugasi?
Nisam siguran sto se statistike tice, ali Enterprise je Star Trek serija sa najmanje gledalaca...
 
Leka je sjajan domacin na ovoj temi ali posto je trenutno zauzet prebrojavanjem evrica za hd 120gb, :wink: ,ovog puta cu ja imati tu cast da pozdravim novog clana-dobrodosla na mestasce gde se okupljaju "neshvaceni" t.j.fanovi ST (pogledaj prethodne strane ako te zbunjuje ono pod navodnicima :o .Drago mi je da se najzad ukljucila i jedna pripadnica lepseg pola,vec sam poceo da pomisljam da ima nesto sovinisticko u ST (iako je sasvim suprotno,zar ne?) kad ih ne gledaju devojke.
Od kad pratis ST,omiljeni lik?
Tzare ziv si :!: :) Kazem ja da se tu nesto cudno desava,pocelo je i citanje misli,ko je ovde od empatskih rasa,priznajte :P :wink: :P
Jeste zaista slaba serija,ali setite se da su i posle TNG pokusali da naprave nesto drugacije sa DS9,tad im je i uspelo,ne verujem da ce im se dvaput posreciti :roll: .Medjutim posle su se vratili oprobanom receptu,brod u svemiru,stalna akcija i pokretljivost,tako da se iskreno nadam da ce smisliti nesto novo i primamljivije,ipak je to nepresusan izvor zarade,sto je Amerima i najvaznije,ako vec ne mogu da se pouzdam u ljubav prema serijalu koji traje preko 20 god.mogu u njihovu vecitu ljubav prema novcu,jel'te?
Mada Djenka je u pravu,poprilicno su se iskomercijalizovali (kolika rec-19 slova! :shock: ) posle TNG,nije bilo toliko realnih tehnickih inovacija ali zato jeste klasicnih holivudskih zapleta i raspleta.Najgora ce varijanta biti ako su se istrosili sa idejama...
Aman Leko koji je 'biiip' instrument(sinhronizacija psovke-prim.aut.) svirao celavac :?: Klarinet? Truba? (ja sam izgleda truba kad ne mogu da se setim ovoga :cry: )
 
Bule...odakle si izvukao zakljucak da je Djenka zensko? :lol:
ne znam, ja sam skeptican sto se tice ST nastavaka...pogotovo kad je Patrik Stjuard rekao da vise nece ucestvovati u ST.
ne znam da li ste culi za to ali je Activision (kompanija koja ima licencu za ST igre) tuzio Viacom za zapustanje fransize...
kako nemaju ideje za igre...ne moraju sve da budu pucacine...moze neka strategija (ali ne real-time) ili multiplejer...
 
Da,i to sto kazes,moze biti da se jos neko kacu na sestrin nik sem mene :D Djenka-resi nam nedoumicu-da li sam se zeznuo sa dobrodoslicom ili da je ostavimo u feminum rodu?
Nije problem sa idejama za igrice toga ce uvek biti,problem je sa idejama za filmove i serijale,to je vec tezi posao.
Patrik Stjuart je vec mnogo dao ST-u,nije cudno sto se oprostio ipak je TNG uveliko u istoriji bar sto se serijala tice.Nije iskljuceno da ce pristati na neku epizodnu ulogu u recimo prvom filmu o Voyageru po povratku ovamo :lol: (hehe,snila baba sto joj milo bilo) u kojoj bi "predao stafetu" mladjim generacijama,nesto kao i Doktor McCoy u "Encounter at Farpoint",tu se bese epizodno pojavljuje? Pa i Kirk u Generations...
Dotad nam ostaje da se nadamo i iscekujemo.
 
Evo mene ponovo....

Vidim ponovo smo na okupu a ima i viska. :) Samo tako.

@Bule
Knjizice saljem odmah,a evo i adresa odakle mozete da ih skinete:

http://buecherdepot.e7.to/ (Na Nemackom)
http://members.iinet.net.au/~shanev/strekbk.html (Engleski)

Sto se tice dvd-rw ne razumem koja je razlika izmedju dvd + i - standarda,jel se to odnosi na rezace
ili citace,kako da znam da li moj Pioneer DVD rom cita jedne ili druge?
Sto ce tice rase ja sam covek sa velikim pretenzijama da postane Klingon,heheh...mnogo se frustriram.

Nisi me razumeo,Rajker svira trombon,Pikard svira frulu,vidim da bi bilo pretesko da pitam odakle mu?!hehehe...(to si bio pogodio pa sam odgovorio "jeste") a
Data svira violinu,na pitanje je odgovoreno.

Slobodno se raspitaj za cene hard-a,ionako kod nas sve donose iz Beograda pa se nadogradjuju na cenu.Novi Sad
jeste divan grad,samo se mnogo toga godinama navuklo u njega,pravih novosadjana je veoma malo,
sto se i vidi cestim razbijanjem grada i ostalim sranjima,ali dobro,necu o tome.
Reci drugaru da se ne nada mnogo,jedino ako nije chatovao preko kamere,hehehe jer sve nase "lepotice"
tesko da znaju komp da ukljuce...ali to ne znaci da devojka nije OK.
Sto se tice knjiga Voyager,mislim da ih mogu naci na nekim warez sajtovima,pa cu ovde staviti adresu.

@Nexus 6

Enterprise je serija sa najmanje gledalaca,ali to je stvar televizije koja ih prikazuje,hvala bogu u kablovsku
televiziju da malo napisu ugovore sa nasim i ostaim kablovskim televizijama pa bi i bilo
vise gledalaca,a ne da mi skidamo sa neta ili vijamo HRT.Kad je isao TNG isto je bilo na HRT-u ali je
tada HRT bio gledan u celoj SFRJ i eto gledalaca.
Mogu da se kladim da svaki ST fan koji moze da gleda bilo koju seriju ST na domacoj televiziji,ce je gledati
,nece sigurno reci "ovo je lose,necu da gledam",to su sami krivi zato sto je njima "trziste" odnosno "svet" Amerika.

@Ðenka

Mislim da je na HRT prikazan samo prvi serijal a ima ih 3,zasada,pa to nije ni pola,hehehe...
Nisam siguran da u Enterprisu spominju zvezdanu flottu,federacija tada jos ne postoji,mora da je to
dodato u prevodu zato sto ST serije uvek prevode ljudi koji pojma nemaju i prevodi ispadaju smesni.

@Nexsus 6(drugi post)

Patrik Stuard je rekao,mozda nisam u pravu,da nece vise glumiti u filmovima,serije nije spominjao,ali
ako padne neki dobar scenario lako ce se predomisliti,jer "para vrti gde burgija nece",nazalost.
Sto se tice ideja,to je stvar samih fanova,svakodnevno na email adrese i postanske dolaze pisma sa crtezima
novih rasa,brodova,planeta....Samo treba to uklopiti,izabrati glumce...eto nove serije i igara.
Pa i jedan moj sugradjan je odradio celokupan dizajn broda,unutrasnji i spoljasnji izgled.


"Live long and prosper."
 
Eh razlika je kako sam ja cuo velika-jedne mozes da citas samo sa dvd-a na kom je rezano druge svuda.E sad koji je koji to sam zaboravio :shock: Raspitacu se.
Nisam jos nista primio na mejlu,i da,bilo bi pretesko da pitas odakle mu :oops: Gde izvuce uopste muzicko pitanje iz SF serijala? :wink:
Ja imam samo elite force...
 
:shock: :shock: :shock: :shock:
Nemoj mi reci da nisi primio mejl!!!Videcu u cemu je problem.

Ajd,ajd ondak' necu da pitam. :D Malo prelistajte literaturu,ako nekoga zanima.Kljucna rec je:"The Inner Light" i jedna recenica:
"Seize the time, Meribor. Live now; make now always the most precious time. Now will never come again."
Najbolje su mi te muzicke scene u ST-u,svaka je preterano uradjena(citaj iskomponovana) a i melodija najduze ostaje u secanju.

Nek neko zakuva pitanje,besmisleno je da ja postavljam,hehehehe...
 
pa nadam se da ce Patrik Stjuard nastaviti za angazmanom...sto rece Leka "para vrti 'de burgija nece"

ja imam elite force 2, keca sam zavrsio...
ma ja 'ocu neku avanturu (sa akcionim elementima) sa politickim intrigama i poznatim rasama, a ne napucavanje sa kojekakvim gmizavcima...ipak je sustina Star Treka avantura a ne akcija...ali problem je u tome sto to nece da igraju nekakva deca koja se loze na cudovista i masovno unistavanje

najbolja ST igra mi je Bridge Commander.
jel' ima neko Away Team
 
Opa,evo i 5 strane!!!
cool-bye.gif

bier3.gif
 
Haha,grozan osecaj kad se iscimas da nesto zavrsis,pa skontas da si dzaba krecio :D Stvarno su grozni ovi djavolcici,sto li ih drze ovde uopste.Ali odakle ti oni sa kriglama,ili cime vec,sjajni su!!
Zao mi je sto moram da te izvestim da opet nista nisam primio...

Salamala,ionako je prosao 1.april...a i ne verujem da ti je smesno :wink: Upravo ih skidam i otvaram.Hvala puno,ej nemoj da zaboravis na Virtualdub
Nisi mi rekao da li bi samo kupio hard ili bi tvoj zamenio uz doplatu? Hoces cifre u oba slucaja? I koji je tvoj ako menjas,verovatno maxtor?
Djenka je ipak masculinum,lepo je covek dao i sliku,a sestra me odvaljuje od zaj**avanja vec drugi dan,upravo sam presao na primenu fizicke sile da bih zaustavio to ponizavanje :oops: :cry: :( to je jedino sigurno resenje za mladje sestre :P
Djenka ako nisi pobegao posle onakve dobrodoslice,izvini,pomesao sam sa djeknom,verovali ili ne :shock:
Kad li ce ova mala prestati da se smeje,ni batine ne pomazu!!! :x :x :x
Dosta sa mojim gafovima,nesto sam se juce setio,znate li mozda gde se prvi put pojavljuje Tuvok iz Voyagera? Bilo je to dosta PRE Voyagera i film je u pitanju-koliko pomoci,a? Istina tu ga i ne zovu po imenu,sporedna je uloga,ali on je u pitanju.
Ovo i nije fer pitanje,odmah da naglasim,i ja sam ga slucajno prepoznao.
 
Ma kupio bih novi a ovaj ostavio kao,backup ili da prenosim stvari sa drugih hardova,usteda na cd-ovima.:)
Samo ti daj cene,nece da se baci. ;) Stvarno posedujes telepatske sposobnosti,ili na nasem trziste ima
malo firmi koje prodaju hardove.Jeste,maxtor.

Da bi ubacio ove smajlije moras da znas malo HTML-a.

Sto se tice uputstva za VD,uradio sam nekih 20% i bice uradjeno kao neka web stranica,bice dobro,samo ne odma posto imam jako puno obaveza.Frka je treba nesto da se upise na leto a skoro ce prijemni.

:oops: Jel ti sestra 82? :oops:

Tuvok se prvi put pojavljuje(ako gledamo istorisku liniju)negde u TOS-u,da li kod Kirka ili onog Japanca
na brodu...hmm...ne bi trebalo da je kod Kirka jel je tamo vec bio Spok.....hmmmm.....to je iz nekog filma...hmm...jel sam blizu?
Ko mi kriv kad ne citam ceo post,sad sam se ispalio ti si vec rekao da je iz filma.
Znam sigurno da sedi sa leve strane mosta i da je na poziciji tactical officer.

Kome trebaju ST slovni fontovi klingon,Bejoran,Volkan...:
http://virtualgraphicsworld.freeservers.com/startrek.htm
 
Evo jednog pitanja "s'nogu" iz DS9:

Kako se zove lik koji sedi kod Quorka u baru za shankom,svi kazu da je brbljiv ali nikada ne progovara ni rec i bio je princ na svojoj rodnoj planeti ali je proneverio neke pare...?

Hehehe..
 

Back
Top