Star Trek,da li neko prati?

Bule_busko:
Evo i jedno kviz-pitanje (nije dozvoljeno pregledanje arhive) : sta je bila ustvari ona naftasta masa koja je ubila Tasu Jar i kako su oslobodili od nje Pikarda koji je sisao na planetu :?:

Eh, tesko pitanje. Kolko se secam Deana je bila zatvorena u olupini satla, a Picard je valjda obecao da ce povesti bice sa sobom tako nesto. Mada je taj prvi TNG ciklus bio najslabiji od svih.

Stvarno naznam zasto ti se nesvidja DS9, po meni DS9 je ubedljivo najbolja serija.
 
Verujte mi da ni meni nije jasno,valjda sam previse ocekivao od njih posle TNG. A i gledao sam samo prvih 15-tak epizoda prvog serijala,a onda su me smorile.Mada cuo sam da ove novije epizode nisu lose,frka sa Dominionom ma ko oni bili (znam samo da je to Odova rasa).
Sem toga mora da niste pogledali ceo serijal Voyagera,zaista je neprikosnoven verujte mi na rec.Zato mi je valjda i Voyager lepsi uopste(a i mnooogo izdrzljiviji brod).Moracu nesto da iskombinujem da ih prebacim na cd bice mnogo lakse za umnozavanje posle,ali niti imam tv karticu niti znam kako bih uradio i da imam? Ipak je to blago ljudi,samo nam par epizoda fali od cele serije,sad bas gledam one zavrsne. Mislim da je bolje da vam ne pricam zavrsetak to bi vam bilo kao sa knjigom Agate Kristi (a verujte mi da je serija na momente toliko i napeta).
Deana jeste bila u satlu,pa je zato Tasa sisla da pomogne kao sef obezbedjenja i Pikard mu jeste obecao autostop ali sta je bilo ustvari to bice i kako se Pikard izvukao a da ga ne poveze :?: Ako treba moze i pripomoc...
Taj serijal jeste bio malo slabiji,ali je ipak ovo bio jedan od vaznijih momenata u TNG,zato dragi djecace (valjda volite i Alan Forda,a :lol: ) nema opravdanja,zar ne :roll:
I jos nesto,imam 2 lepe slike Enterprise-a,jednu Voyagera i jednu Romulanske Warbird,izgledaju fenomenalno na desktopu.Ako je neko zainteresovan neka ostavi adresu da probam da mu posaljem.Javite ako imate nesto interesantno.
 
Bule_busko:
Verujte mi da ni meni nije jasno,valjda sam previse ocekivao od njih posle TNG. A i gledao sam samo prvih 15-tak epizoda prvog serijala,a onda su me smorile.Mada cuo sam da ove novije epizode nisu lose,frka sa Dominionom ma ko oni bili (znam samo da je to Odova rasa).
Sem toga mora da niste pogledali ceo serijal Voyagera,

Bule covece ne znas sta si propustio. Pa DS9 je jedina serija gde nema mnogo filozofije, nego hiljadu brodova protiv hiljadu pa udri. Mnogo ljudi misli aha to je stanica pa se nista ne desava, a u stvari u DS9 ima ubedljivo najvise akcije.

Inace gledao sam ceo Voyager sem 6. ciklusa. A bio mi je zanimljiv samo prva 4 do odlaska Kes, posle su me malo razocarali sa 7of9. Mislim ne sto se izgleda tice ipak je bila mis, nego opet ista koncepcija lika kao kod Date i Oda, opet tu neko pronalazi svoju ljudsku stranu itd... To je nekako vec vidjeno. Radije bih gledao kako Kes unistava Borgovske kocke. Mislim, da je Kes ostala u seriji to bi bilo vise kao x-men u svemiru, ali bolje i to nego ovako.
 
Al me nadje sa pitanjem.....hehehe...

Pa ovako Dejana je pala na planetu,poginuo je jedan clan a drugi je preziveo(kako ce Pikard posle saznati)
Ta crna masa,nafta je bio,po njegovoj prici nekad telesno bice,odnosno nekako ziv,ali sada predstavlja
skup negativne energije,losih misli i ogorcenja...itd Koje su neki ljudi(citaj rasa) napustili odbacili,ostavili na
toj planeti.
Tasa Jar je poginula jer je htela da dodje do satla da pomogne Dejani,inace nacin na koji je poginula je izuzetno glup
i zao mi je sto su njen lik "skinuli" na taj nacin.Time je bice pokazalo izvesnu silu koju poseduje,
posle je maltretiralo Dzordija pa Datu,bez uspeha,i na kraju je "uzelo" Rajkera.
Dzordi i Data su zapazili da polje koje bice generise opada kad je kod shatla,a to je bilo,da
skratim pricu,kad p*opizdi sto ga neko sazaljeva.

Tako da je Pikard izdao unapred naredjenja i poshao da odradi ono sto je morao,sisao dole i poceo polako
pa zesce,zesce,zesce dok nije toliko iznervirao da polje opadne i da mogu sve da ih teleportuju.
A bice je ostalo sa uzasnutim krikom na toj planeti......i mozda je jos tamo :)

Inace ono sto sledi posle je jedna od najemotivnijih scena uu celom TNG serijalu i ovo je definitivno
jedna od mojih najdrazih serija celokupnog ST-a.

Pisacu jos mnogo kad nadjem vremena...

Idemo na trecu...
 
Leko ti si suuuvi genije,toliko si precizno odgovorio da si mi bogami u prvom trenutku bio i sumnjiv,mada cim sam se setio ko je pokrenuo ovu temu skontao sam da je verovatnije da se radi o putujucoj enciklopediji ST-a :shock: Nego dosta pohvala,uobrazices se 8)
I...definitivno je jos tamo klonite se tog budzaka ako vas put tuda nanese :wink:
Tzare onda je verovatnije da sam ja pogledao onaj najdosadniji deo ds9 i stoga povlacim rec,ipak nisam pogledao ni deo serijala da bih ga toliko kritikovao,steta je sto je sad u ko zna kojoj vec sezoni :roll: ,by the way u kojim terminima i na kom kanalu se trenutno daju,koliko se secam bilo je na hrtu 2 ili 3?
A ipak mislim da gresis sto se Voyagera tice,ipak je u pitanju originalna ideja-mocan brod Starfleet-a u nedodjiji u kojoj se susrecu sa svim zivim (ponekad i nezivim),cak su uspeli da u pojedinim epizodama ubace i stare dobre Romulance i Klingonce (da li se secate u kojim? :wink: ) Sto me posebno odusevljava je da ima dosta sukoba sa Borgom koji je uvek interesantan.Kad smo vec kod njih niko mi nije pojasnio za onaj Borg 4D,koliko sam shvatio za njega je potreban cak i poseban bioskop?
Hoce li neko drugi da ispituje ili da izvucem jos neko trik pitanjce?
Nikom ne trebaju slike? :roll:
p.s.svaka cast,u rekordnom roku smo stigli i do strane numero tre :D 8) :D
 
Uhvatio sam malo vremena pa da odgovorim na neka pitanja sa prethodne stranice....

@Bule_busko

Nije frka sto nisi znao za naziv TOS koristi se kao skracenica na internetu ali se nigde drugde ne spominje
mislim na najave serija,u novinama...Koristi se samo kad te mrzi da kucas ceo naziv a hoces da spomenes
serijal.I ja sam se pogubio kada sam prvi put otisao na neki strani forum ST-a. :)

Sto se tice konekcije i gledanja serija,to je ne moguce,barem ja tako mislim.Nego ja radim sledece,drugar
ima na faksu pristup konekciji par MB u sekundi za dzabe,pa onda skida serije pomocu share,ili p2p kako ih ko zna,programa
tipa Kazaa,WinMX i ima neki novi BitTorret.Ili direktno sa nekih ftp warez servera koje nadjem.Pa ih
onda tamo nareze ili ponese svoj hard pa mi kod njega kuci nareze.
Taj drugar je jedan od dvojice ljudi koje sam licno upoznao da prate,vole,gledaju ST. :(
Probaj da udjes u neki dil sa nekim lokalnim internet kafeom odnosno sa radnikom u istom,ako ne rade
nocu a on ostane da pici kantere sa drugarima,nek ukljuci download i eto do jutra(sa najgorom konekcijom)
jedne serije ST-a.;)

Sto se tice informacija o Borg 4D,mozete naci na:

www.startrekexp.com

Koliko sam ja skontao to je specijalno napravljen bioskop u Las Vegasu,i Bord 4D je jedino tamo moguce
pogledati :( ili kod nas za jedno 30 godina,kad vec budemo isli na izlete na Mesec,hehehe...eeeh Srbija!
Mislim da ljudi pokusavaju da naprave holodek.:)

Da,da...hologram sa dushom,vise je postigao i od samog Date.Jedna od najboljih serija Voyagera a i najtuznija
sa 7of9 i EMH-om(emergency medical hologram) je ona kada pevaju onu pesmu:
"You are my sunshine,my only sunshine you make me happy when
days are gray.........ne znam dalje :oops:.....please dont take my sunshine awey."

Tuzna je iz razloga sto je dok-u slomljeno srce.:( Mada hologrami ga i nemaju.;)
Tu je glumica koja glumi 7of9 osim svog zanosnog izgleda pokazala i zavidne vokalne sposobnosti.

@Nexsus 6

Najbolja bezbednosno-obavestajna,ako to uopste i jeste,posto mise cini da je radila i vise od toga,mi je
ona sto je ona federacijska,ona sto probala da vrbuje doktora Bashira,posle detaljnog ispitivanja.Ne
mogu da se setim kako se zovu,oni su neka vrtsa bivse obavestajne sluzbe koja je ugasena ali rade
"za sebe" i ne odgovaraju nikome.Nadam se da ce se neko setiti o cemu pricam.

@Bule_busko(drugi post na 2 stranici)

Naravno da sam primetio,kad sam to doziveo na svojoj kozi,od kritike ukucana,prek prijatelja do drugova...
To ce neko ili razumeti ili ne,vecina u ovoj sobi,nadam se,razume.Neko voli da gleda fudbalske utakmice
non-stop a subotom i nedeljom ceo dan,pa je normalan,neko voli da gleda Shpanske serije od 14 do 20 pa
je i on ok,neko ide u kladonicu i uplacuje 6 tiketa dnevno i on je normalan,a neko voli da gleda epizode
ST-a,masta o vremenu kada neces biti ogranicen na jednu planetu,kada nece postojati novac,nece biti
siromastva,i ljudi nece biti tolika djubrad kao sada,i on nije normalan.Eeeee,onda dobro!Nisam normalan i
drago mi je zbog toga.
Kao sto sam rekao,ST je meni neki nacin bezanja od surove stvarnosti,ne mislim to na nacin da obucem
ST uniformu i da tripujem da sam kapetan i tako idem ulicom,inace nemam ni jedan ST predmet i neko
kad me upozna udje mi u stan,sobu nebi ni mogao da zakljuci da sam ST fan,osim ako pogleda malo
po cd-ovima,hehehe...Ono sto rade Ameri je malo bolesno.
Kao sto sam rekao na 40 min. zaboravis na ucenje,platu,racune koje trebas da platis,itd.A posle toga
se vracas u sve to ali malo bolje raspolozen.
Trebao si videti coveka od 50 god na okupljanju kako postavlja pitanja o worp-pogonu,eeee tad sam se
lepo nasmejao.

Serije ST su postavile,meridijane(ili granicnike) za dalje napredovanje,tehnike tehnologije dako da
nam to ide na ruku,san postaje java,hehehe...Sta reci kad su nasini ploti od njihovih inzinjera trazili
da im naprave trajkorder.Oce i oni iz ruke da skeniraju.

Enterprise je varijanta kruzera,velik sam malo sporiji za manevrisanje "ali kad udarim tu trava ne raste"
Voyager je za brze intervencije,mada su ga posle i unapredilioruzije stitovi.

_________________________________________________________________________
I meni je DS9 na "prvu loptu" bila losa i nisam je voleo,cak sam je i mrzeo,ali to je zbog
promene dinamicnosti,mislim na sve koji su prethodno gledali TNG,kao naprimer ja,srtvar je
u tome da smo navikli na to da Enterprise dolazi odlazi i stalno se krece,a ovde stanica
stoji a ljudi se krecu...heheheh.
__________________________________________________________________________

@Bule_busko

Nisam encikljopedija samo si me "ubo" sa serijom,s'obzirom da sam tada imao 7-8 godina serija mi se
emotivno urezala u secanje,to je bio prvi put da je poginuo neki od "glavnih" likova u seriji.
DS9 mozes gledati na HRT2 radnim danom u 15.30 a subotom i nedeljom oko 5 ili kasnije.

Ne mogu uopste da se setim Romulanaca u Voyageru ali cini mi se da su bili neki klingonci koji su
bili u stasusu i zalutali tako daleko u svemir pa je Belana tu odigrala kljucnu ulogu....nesto sa njenim
detetom i neka planeta na koju su trebali da se nasele.Znam samo da su Klingonci bili u medjusobnoj svadji
ali ne mogu da se setim kako se zavrsilo.

Evo jedne male slicice haba haba haba:
stwallpaper34t.jpg


Ako nekome trebaju linkovi za slike i ostale podatke:

http://trekker.ru/gallery/gal.shtml (braca Rusi,jako mnogo slika)

http://www.fabuloussavers.com/stwalls.shtml

http://www.ask.co.uk/res.asp?q=Star+Trek+Pictures+Ships


Neko je pitao za prebacivanje serija sa kaseta i koliko moze da stane na jedan DVD disk,ako
uzmes seriju koja je velicine 40 min i kompresujes je sa 1000 kb/s dobijes fajl od ~300MB a takvih
serija ti stane 15 na jedan DVD disk od 4,7 GB a cena diska je 150 din.Radi to sa VirtualDub-om.

Ako nekoga zanimaju slike sa ST okupljanja u Novom Sadu i Beogradu,nek pogledaju ovde:

http://www.trekkies2.com/

Idite na Photos from Trekkies 2 i iz padajuceg menija izaberite Serbija and Montenegro.
Inace za sve ljubitelje Nane Visitor,zamalo da je dosla do NS-a ali bila je u Bonu u Nemackoj.


Auuuuuu,ubi me rahitis....cao.
 
Leka:
Naravno da sam primetio,kad sam to doziveo na svojoj kozi,od kritike ukucana,prek prijatelja do drugova...
To ce neko ili razumeti ili ne,vecina u ovoj sobi,nadam se,razume.Neko voli da gleda fudbalske utakmice
non-stop a subotom i nedeljom ceo dan,pa je normalan,neko voli da gleda Shpanske serije od 14 do 20 pa
je i on ok,neko ide u kladonicu i uplacuje 6 tiketa dnevno i on je normalan,a neko voli da gleda epizode
ST-a,masta o vremenu kada neces biti ogranicen na jednu planetu,kada nece postojati novac,nece biti
siromastva,i ljudi nece biti tolika djubrad kao sada,i on nije normalan.Eeeee,onda dobro!Nisam normalan i
drago mi je zbog toga.

Ovo si dobro rekao.

Leka:
_______________________________________________________________________
I meni je DS9 na "prvu loptu" bila losa i nisam je voleo,cak sam je i mrzeo,ali to je zbog
promene dinamicnosti,mislim na sve koji su prethodno gledali TNG,kao naprimer ja,srtvar je
u tome da smo navikli na to da Enterprise dolazi odlazi i stalno se krece,a ovde stanica
stoji a ljudi se krecu...heheheh.
__________________________________________________________________________

Meni je nekako za razliku od TNGa i VOYa koji su vise filmicni, DS9 nalik na pozoriste. Nema kretanja, pa je zato uvedena drama, scena, kostimi, maske, pozorisni glumci...

Leka:
Inace za sve ljubitelje Nane Visitor,zamalo da je dosla do NS-a ali bila je u Bonu u Nemackoj.

Leko, sledeci put ako saznas da dolazi u NS javi obavezno. :D

Evo i par linkova:

www.nanavision.com

www.marinasirtis.tv

www.jerioholics.com

www.jennifer-lien.com

www.starfleetlibrary.com
 
Za Hrvatske ST nisam nista cuo a i mislim da to jako smesno izgleda,kao neka parodija.

Evo tri pitanja:

U jednoj seriji TNG,Pikard dolazi u posed jednog muzickog instrumenta,koji zna izuzetno da svira i
veoma mu je drag,koji je to instrument i kako je dosao do njega?

I dva malo laksa,koji instrument svira Vil Rajker a koji Data?
 
Napisao sam malopre maratonsko pismo i 'ladno mi se izbrise prilikom slanja-STRASNO. :x :x :x upravo sam se uclanio u klub obolelih od artritisa
Bilo kako bilo idemo od pocetka ukratko-Leka je sjajno opisao ono sto verovatno svako ko gleda ST misli,a i ja imam mozda 2-3 ortaka koji gledaju s tim sto sam plus jos dvojicu navukao na Voyager-to je vredan clan tima zar ne? 8)
Romulanci su u onos epizodi gde salju doktora u alfa kvadrant preko neke tudjinske mreze satelita,tad su ja mislim prvi put stupili u neku vrstu kontakta sa alfa kvadrantom,medjutim ispostavi se da je taj Flotin brod (inace prototip bojnog broda sa vektorskim naoruzanjem) otet od strane Romulanaca.Ne bih dalje zbog onih koji nisu gledali,svidela mi se ta epizoda.
Leko-Virtual Dub-da li moze da se daunloduje i gde (sa nekom skromnijom konekcijom,razume se :cry: ) 15 epizoda na jednom dvd-u uopste nije lose,ozbiljno si me bacio u razmisljanje da kupim tv karticu samo zbog toga!
Sta imate sakupljeno od ST (epizode naravno,nismo Ameri :P ) Leka je pominjao neke cd.
Nisam ni ja cuo za Hrvate,komicno u svakom slucaju
Pikard je,mislim,svirao usnu harmoniku (da li sam lupio :?: ).Zaista sam davno gledao TNG.Rajker...violinu? Data znam da je pevao,ne secam se da je svirao.Ovo je bilo bas trik-pitanje :oops:
Nego Leko rekao si da si imao 7-8 god.kad si gledao onu epizodu...koje si ti god.83-4? U tom slucaju bi mi bilo drago da i mladji prate ST (RELATIVNO mladji morao bih da naglasim,ja sam 76. nisam u penziji! :( )
Tzare,da li znas mozda da li se repriziraju na hrt 1,nemam dvojku i koji su termini u oba slucaja? Stvarno bih voleo da vidim koje je to zlo nateralo Klingonce i posebno Romulance da se udruze sa nama? :)
Drustvo,blizu smo i cetvrte strane,mozda nas i nema mnogo ali smo vredni :D
....sto ne umanjuje ovaj bol u ledjima od silnog kucanja,od sad sejvujem sve pre slanja! :(
 
Prvo par saveta za sve koji kucaju dugacke postove a hoce da ustede na netu a i na zivcima:

-Ulogujte se na forum,otvorite ovu stranicu,odnosno,temu i iskljucite se sa neta.Na miru sve lepo
iscitajte i onda otvorite Notepad.Tu iskucajte sve sto zelite i tek kad ste zavrsili ponovo se
konektujte,ulogujte i odgovorite na temu,copy/paste text,naravno.

Rezultat:Post od pola strane a utrosena 2 min :)

@Bule_busko

Secam se samo da su doktora poslali i da se on posle stalno hvalio,ali nikako nekih detalja,nazalost :(

VirtualDub mozes skinuti sa neta,
http://www.virtualdub.org/download
nije velik,negde oko 700kB,ali mogu ti ga,ja poslati mejlom sa dodatnim
uputstvom,koje cu da odradim,jako je tesko kada prvi put radis.
Ja imam Pinacle TV karticu,kad se sa kasete prebacuje,nije to to,
ali mislim da je to zato sto je kartica losa,kartica je kupljena prosle godine i ni onda nije bila
nesto,platio sam je oko 30-40 e.
Nadam se da imas DVD-rezac,posto ja imam DVD-Rom,hehehe...razmena ;)

Evo moje skromne kolekcije:

Od filmova 1,2,3,6,7,9,10

A od serija,za sada,samo neke od novi Enterprise serija:

26-ta(poslednja) iz Drugog serijala i 1,2,3,5,6,7,8 i devetu.4-tu nije mogao da nareze zato sto su
je konji kompresovali na 830 MB.

Imao sam ceo prvi i drugi serijal,kod sebe kuci al mi se nije davalo toliko na
prazne cd-ove.Ali polako,navucicu ih ja ponovo.:)
Sad vijam tog istog druga za jos 10 novih serija.

Ako je nekom frka da gleda nove serije,barem ove sto imam,nek mi posalje privatnu poruku i prazne
cd-ove poshtom pa cu mu narezati.Ako vam se ceka,sacekajte da sve lepo nabavim.

Trebam da kupim hard od 120 GB,pa ce onda biti i serija i svega,imam vec od 40 ali mi je pun,a za
prazne cd-ove treba puno para.Inace bilo bi i TNG i DS9.

Aj da cujem vase kolekcije,pa da padne neka razmena.:)

Sto se tice mog pitanja,za Pikarda si bio blizu,Za Rajkera-PROMASAJ,POMOC:i on je isto duvao,a za Datu,
naravno da je svirao jos je i koncerte drzao.Videcemo sta ce drugi da odgovore.

Da..83.To je bilo pravo vreme za asimilaciju u ST,kada sam bio mlad i zelen :) a i TNG je bio prava stvar,
da sam pocinjao sa TOS ili DS9 sumnjam da bi se "zakacio".Jedan je Pikard.
Mladji nisu vise u tom fazonu,mene su naprimer preskocili stripovi ali sam se zakucao na ST-u a ovi
"novi" naravno sa casnim izuzecima,pored toliko droge,gandze,alkohola i Kanter Strajka tesko da imaju
vremena za nesto drugo.Naravno,voleo bi da me uverite u suprotno.

Reprize,nazalost idu isto na HRT2 i to uvece,kako kada,nekad oko 23:00 a nekad i kasnije oko pola 12 ili
pola jedan,zavisi da li ima neki film pre toga.


Kako drugacije da te nazovem,jel moze nesto krace?Dugacko mi je ovo Bule_busko,daj nesto krace.;)


P.S.NASA je juce testirala avion koji leti 7 puta brze od brzine zvuka odnosno blizu 8000KM/Sat.

Do skorog kucanja...
 
Slicno i ja radim,samo sto se diskonektujem kad otvorim prozorcic za odgovore pa u njemu kucam,posle se vratim na net i posaljem,obicno i iskopiram tekst pre slanja za ss ali s obzirom da dosad nisam imao problema sinoc sam preskocio proceduru,a Marfijev zakon je nazalost neumoljiv :roll:
Obradovacu te-imam dvd rezac,ali tek od skora,nista jos nisam rezao,ne bih bas da se vezbam na tako skupom mediju,a cuo sam da mi treba program za kompresovanje pa sam skinuo neki dvd shrink koji,naravno,nisam provalio kako se koristi.Stoga je bolja ona varijanta sa mejlom i veoma veoma detaljnim uputstvom (citaj:da i Bosanci mogu da skapiraju :oops: ,,,ostalo drustvo molim da se uzdrze od prozivki na ovaj komentar :wink: ...unapred zahvalan)
Moj mejl je jovan_jeftenic@yahoo.co.uk
A s obzirom da ovo i nije moj nik vec sestrin,koja je i mnooogo veci korisnik neta od mene (mene trenutno na netu zanima otprilike samo ova tema,nemam bas vremena za druga zadovoljstva,za ST MORA da se nadje,a mala trosi po 20-30 sati bez problema,iz mog dzepa naravno :? ) zovi me Jovan. Verujem da se iz mog mejla nikad ne bi provalilo kako se zovem,a? :lol:
Kad savladam famozno dvd rezanje racunajte na sve varijante 8)
Od filmova imam 1,3,4 i Generations,to je valjda 7. ?
To je sve na dvd,uskoro kupujem 2 i 5, sesticu cekam da se pojavi dopunjeno izdanje(komentar,izbacene scene itd.)zasad ima samo film.Ako niste probali morate da pogledate ST na 5,1 dds,super je. Mogli bi da organizujemo bioskop kod mene hehe,moje drustvo bi to verovatno ocenilo kao "skup ludaka".
Serije imam samo na vhs i to od TNG,ja mislim selu prvu sezonu,mozda i drugu ne znam tacno kako se uopste moze znati koja je iz koje? Od Voyagera imam prakticno sve,fali nam mozda 5 epizoda,od njih jednu nismo snimili,4 izgubili?! :x Ne pitati za taj slucaj,molim :cry: .Novih mozda samo prvih par epizoda,ako me ubedite da ih vredi gledati sto bas i nisam stekao utisak voljan sam da ih narezem. :?
A imam i hard od 120gb,hehe :wink:
Mene sva sreca nisu ni stripovi zaobisli,a za mladje si potpuno u pravu,jos jednom cast izuzecima,zato sam se i iznenadio u vezi god.
SAKSOFON,ko je bese svirao saksofon-Rajker? Ako nije usna a blizu je,sta onda,harmonika nije sigurno :D .Frula? :lol:
Citao sam bas danas o tom testu,blesavi Ameri,mogli bi tolike milione pametnije da koriste umesto sto obaraju rekorde.
Jel moze da se skine ceo TNG ili cak i TOS sa neta.Spreman sam da finansiram cd 8) Nego da li ima prevod ili se uvezbava engleski? Mislim da mogu da nabavim prazne dvd za ispod 100 din.(ima i za 85-sumnjivog kvaliteta).Mada i dalje su mi drazi originali koji su oko 1200 :shock:
 
Nije frka,poslacu ti mejlom,samo necu odmah,moram prvo sve lepo da "islikam" sa ACDSee-jem,slika vredi
1000 reci :) Bice za dan-dva,mozda tri kad navatam vreme,pa cu ti poslati.
Uzmi jedan DVD-RW(ne znam da li je mnogo skup) pa na njemu vezbaj.Tako sam ja radio kad sam kupio
svoj "obican" rezac.

Novi Enterprise i nije bas nesto,sve je to nekako solidno,iskreno da kazem
gledam ih samo zbog T'pol,zanosna Romulanka.Mozda su nas previse razmazili sa specijalnim efektima da
nam je ovo,nekako "normalno".Ali dobro kao sto sam ranije rekao ni DS9 nisam voleo u pocetku.

Ajde da plasiram jedno off-topic pitanje,koji je hard i koliko si ga platio?

Dobro,to se moze nekako priznati,nije saksofon nego trombon(isto se duva,samo se i navlaci napred nazad :) ),
jeste frula,a Data je "gudao" violinu.

Mislim da mi je drug rekao da moze da nabavi i ostale serijale,ali nisam se time zanimao
jer su meni bile primarane nove serije,bice svega kad kupim hard,samo da vidim iz kog cu dzepa da izvadim 100 e,hehe...
Raspitacu se,cega ima,koliko treba prostora,diskova..itd.
Nazalost,nema prevoda,sto nije ni tako strasno,jer su serije snimane sa strane televizije UPN-a.Naravno
ovo se odnosi na Ent. ne znam kakvo je stanje kod drugih serija.

Zaboravio sam da pomenem da imam i ebooks Star Trek pa kome se cita,nek trazi,mnogo mnogo vise detalja
nego u samim serijma:
Star Trek - TOS - Federation(330kb)
Star Trek - TNG - Q Continuum 1 - Q-Space(460KB)
Star Trek - TNG - Q Continuum 2 - Q-Zone(400KB)
Star Trek - TNG - Q Continuum 3 - Q-Strike(400KB)
Star Trek - TNG - All Good Things(870KB)
Sve knjige su na Engleskom.

Evo ti listinzi za TNG:
http://www.trekweb.com/tng/missions.html
Za Voyager:
http://trekweb.com/Voyager/missions.html
Za DS9:
http://trekweb.com/TerokNor/missionarchives.html
TOS:
http://trekweb.com/tos/missions.html

Negooooooo,gde su ostali,nestali??!
 
Oooo Nexus good to see you again. :wink: Gde si bre ,mislio sam da je spala knjiga na dva slova,jos samo da vidimo da li se i Tzar jos mrda.I ovako nas ima malo,jos ako krenemo da se osipamo... :(
Nema problema Leko,nije mi frka,hvala unapred,nego jel imas te knjizice kod tebe na kompu,pa da i njih posaljes :P
Bas sam kupio i dvd-rw,citas mi misli...kad smo vec kod toga nisi mi precizirao kojoj vrsti pripadas?! :wink:
A ko svira trombon-Rajker? Ostaje onda jos Pikard,jel?Daj nekog dzokercica,pola-pola? :oops:
Hard sam uzeo uz doplatu,dao sam moj od 17gb,a uzimao sam dosta toga tako da zaista nisam siguran koliko je ispao na kraju.Znam da je ispod 100E,za stotku mozes da uzmes i 160gb.Mislim da mozes da prodjes i sa 80E,mogu da se raspitam,imam drugara koji to radi,a moze i jos manje da te ispadne ako dajes tvoj hard u zamenu (mozda 40-50E otprilike) Nemoj da me drzis za rec,ako hoces pitacu za tacne cifre,pa proceni.Malo je nezgodno sto si u NS,ali i to nije veliki problem,ionako sam planirao da obidjem taj DIVAN grad,moram da naglasim.Drustvo me vec pritiska nevezano za hard,jer se jedan od njih preko neta upoznao sa nekom od tvojih sugradjanki :o
Pravo da ti kazem,voleo bih da sakupim ceo TNG i Voyager na diskovima,pa cak i ostale ako ih ulovim,nece da se baci.Ambiciozno,jel' da? Vec se raspitujem koliko bi bili dvd na veliko...
Jel' ima mozda nesto od Voyagera na knjigama,tesko a?
 

Back
Top