Lazni prijatelji.....

Imala sam samo jednu pravi drugaricu (iz osnovne ) :(..Vec 5 godina smo nazalost daleko jedna od druge ali se redovno cujemo..Posle nje sam imala gomilu `drugarica ` i sve su delovale ok dok ne pokazu prevo lice..Koliko je tesko i maltene nemoguce imati pravu i nezavidnu drugaricu..Ipak vise volim muske drugare
 
Da li ste nekada bili u situaciji da
se razocarate u nekog...ali tako da ste mislili...da vam je taj nekO onako bas prijatelj,a ispostavi se da nije....?Washa misljenja....

Da, mnogo puta sam se razocarala...Za nekoliko drugarica, za koje sam smatrala da su mi i prijateljice, ispostavilo se da to zapravo nisu. Sa nekima od njih se i dalje druzim jer su ok za zezanje...Ako nista drugo dobro je znati sta od koga mozes da ocekujes!
 
Hmmm, pa recimo uradim nešto strašno, bude mi teško onako baš, poverim se prijateljici, a ona počne da popuje i naljuti se na mene što sam "nemoralna" :mrgreen: mislim da bih se onda razočarala..... verovatno.....

lexa, ne moj sad,:mrgreen: pa nije tvoja drugarica kriva sto ti ubijas mawe swatke bebe:lol:, sad ce lepo sanja da ti objasni, sta je pravo drugarstvo...:mrgreen:
Da li ste nekada bili u situaciji da
se razocarate u nekog...ali tako da ste mislili...da vam je taj nekO onako bas prijatelj,a ispostavi se da nije....?Washa misljenja....

razocaranost ti samo govori da nisi realno sagledala situaciju, osobu, da si imala ocekivanja, uglavnom nerealna. ako ne ocekujes-onda se ne razocaras. ako gledas zivot sto manje kroz subjktivne naocale, imaces manje razocaranja u istom...

da li se kaze razocarAnja ili razocarEnja? nesto mi oba sumnjivo zuce sto vise razmisljam:)
 
Nezamisliv mi je život bez prijatelja.Imam ih mnogo i još nove upoznajem.Ne družim se sa svima intenzivno,jednostavno se ne stiže u opštoj jurnjavi,ali postoje,znam da mogu da se oslonim na njih kada zatrebaju,isto tako tu sam kad njima zatrebam.Postoje i oni u koje sam se razočarala,što me naučilo jednoj vrsti opreza prema njima ali nismo prekinuli druženje.
 
ova tema se zove "prekretnica, stepenik od adolescencije do odrastanja, stupanj broj jedan"
ja imam samo jednog prijatelja, na koga se mogu osloniti, koji mi se uvek nalazi, ja bi sve ucinila za njega, a to sto ponekada imamo seks, to je samo dokaz da se svuda slazemo
 
Jeste...i na kraju sam presla preko svega i oprostila.Naravno,nikad vise tu osobu necu gledati isto,niti ce mi znaciti isto kao pre,ali to prijateljstvo idalje traje.Naravno,ona je ta koja je trazila drugu sansu nakon toga sto je pogresila....ja sam razmislila pa prihvatila.
 
Hmmm. . . ja se uvek razocaram u najbolje prijatelje :( taman kad poverujem da je opet sve ok i da sam nasla nekog opet i opet i opet prodjem kroz isto. . . msm da nikad necu naci bas pravog prijatelja i da koliko god smo dobra sa nekim treba biti na nekoj odredjenoj distanci, naravno ako to mozete. . .
 
Au, Sanja, to je tek pocetak.
Bice tog jos mnogo.
Ljudi se menjaju, nista tragicno.
Ako u 30-toj budes imala dva prava prijatelja, bice odlicno

Da, prijatelji su remek-djelo života, treba ih njegovati, truditi se, paziti. Ako ih imaš tri-četiri
to je to, blagoslov prijateljstva: Bit će toga još Sanja, kao što sam se ja znala prevariti,
otišla sam i neke više nikad vidjela nisam :)
 
U nikog se ne treba zakleti da je pravi prijatelj..ljudi se menjaju sto je najgore drugi koji im kao zele dobro udju u njihov zivot i promene ih za cas da ih ne mozes prepoznati..onda kao gajio si nesto i verovao umesto da gledas svoje dupe mnogo bolje bi ti se vratilo
 
pa razočarala sam se u većinu prijateljica, kad tad
ali svakoj sam oprostila, nastavila druženje ali s daleko većim oprezom, manje sam pričala o svojoj intimi, više su to bila neka viđanja za razbibrigu.

kao i Malom čičku, i meni su roditelji najveća podrška, porodica uopšte... imam dve sestre i jedva čekam da još malo porastu, jer znam da me one nikad ne bi izneverile...

moja preporuka ti je da ne "vežeš zlo za srce", što kažu i ne budeš zlopamtilo.
najveća kazna za takve osobe je da ti budeš srećna i da uživaš u životu :)
 
U nikog se ne treba zakleti da je pravi prijatelj..ljudi se menjaju sto je najgore drugi koji im kao zele dobro udju u njihov zivot i promene ih za cas da ih ne mozes prepoznati..onda kao gajio si nesto i verovao umesto da gledas svoje dupe mnogo bolje bi ti se vratilo

Slazem se sa ovim.Da,to jeste,ljudi se promene kad-tad.A sve reci su prazne,kao ti si moj najbolji prijatelj,na delima treba da se dokaze.
 
Kroz moj život prošlo je par ljudi koji su se pretvarali da su mi prijatelji ne bi li me iskoristili na ovaj ili onaj način. Te odnose sam prekinula i te ljude smatram lažnim prijateljima.

Ako te neko razočara jer nije ispunio tvoja očekivanja je druga priča. Ako vam je prijatelj zamena za nešto što nemate u životu i na taj način pokušavate da popunite prazninu, pre ili kasnije ćete se razočarati, pričati kako je taj i taj loš itd. A to je bezveze i nepošteno.
 
Prijateljstvo je NEKADA pre 200 ili 300 godina bilo pravo prijateljstvo.Što vreme više prolazi pretvara se polako u nešto ladno i neiskreno.Što ne znači da ne možeš da se povežeš sa ljudima na Višoj ravni od čiste koristi.
 
Mislim da u prijateljstvu čovek može samo da se pita 'da li sam ja dobar prijatelj?'
I da da sve što može od sebe (pažnju, interesovanje, razumevanje, vreme). To je prijateljstvo, a ne potreba da neko drugi postupa prema tvojim očekivanjima, ili da bude isti kao ti. Kada se oba prijatelja tako ponašaju, nema zime.
 
Nemam laznih prijatelja
Imam vrlo uzak krug osoba koje mogu nazvati prijateljima, ali znam da su pravi prijatelji
I znamo sta mozemo da ocekujemo u odnosu
Poznaju me dobro, kao i ja njih, pa nema nerazumevanja
Takve odnose gradim vremenom, a kako ih sada gradim na jedan drugaciji nacin nego kad sam bila mladja, ne ostavljam prostora sebi da se razocaram jer znam sta od koga mogu da ocekujem
Prvo, ne treba imati previse ocekivanja ni od samog sebe, a kamoli od drugih
kad tako gledas na stvari, zivot je mnogo laksi
 
Nemam laznih prijatelja
Imam vrlo uzak krug osoba koje mogu nazvati prijateljima, ali znam da su pravi prijatelji
I znamo sta mozemo da ocekujemo u odnosu
Poznaju me dobro, kao i ja njih, pa nema nerazumevanja
Takve odnose gradim vremenom, a kako ih sada gradim na jedan drugaciji nacin nego kad sam bila mladja, ne ostavljam prostora sebi da se razocaram jer znam sta od koga mogu da ocekujem
Prvo, ne treba imati previse ocekivanja ni od samog sebe, a kamoli od drugih
kad tako gledas na stvari, zivot je mnogo laksi

Mudro zboriš!
 

Back
Top