Molitva

Fibo

Ističe se
Poruka
2.313
... poboznost ... bogobojazljivost.. ljubav prema Bogu.... ljubav prema ljudskom bicu...

Jedan moj drugar je bio u vezi sa devojkom koja studira ikonografiju.... nisam mogao da ih shvatim.. mnogo oprecnosti.. i na kraju pucanj...

Da li ste pobozni i koliko to utice na vasa osecanja prema nekome?

Znam da je 21. vek i da su granice pomerene daleko daleko...dalje od antickog doba :lol:
... ali da li se deformisemo? Da li gubimo ljubav zbog sexa?
 
uvek tako. kad me vučeš za jezik. moram, ubiću te zbog vremena.
u antici je bilo najbolje prostitutkama. zenili se iz računa. retki su bili brakovi iz ljubavi. a imali ljubavnike posvuda. protitutke živele kao bubreg u loju. sex i ljubav su uvek imali isti oblik, samo što je danas svima to na izvolte, to se smatra normalnim da se ljudi ne vole već imaju sex i natzivaju to ljubavlju, a tada je to kao bilo sankcionisano nekim rečima, bla, bla truć. za sve je kriva CIA. :)
 
Uozbiljilo se administriranje... pa hajde da vidimo koliko ljudi zele da pisu o ozbiljnim temama.. i da li uopste zele forum da bi pisali ili da bi gajili nadu da ce nekog heftati ovde ili da ce naci ljubav svog zivota...

ili da bi se dobro zaj.ebavali i ispunili svoje prazne zivote ovakvim idiotarijama...umesto da to rade uzivo jer je mnogo bolje...
 
Nisam pobozna, a i ne volim ljude .. samo ih, manje-vishe ljubazno, podnosim ...

Vidim da si otvorio (ili otvorila .. nisam sigurna kog si pola) mnogo zanimljivih tema o kojima bi se dalo diskutovati, ali moram da zamotavam sarmu i to mi je raz`ebalo koncentraciju .. kad pomislim samo shta sve treba danas da uradim dekoncentrisem se u momentu :)
 
Mozda na neki nacin.Verovatno doprinosi tome cinjenica da sex mozes imati sa osobom koju ne volis,i to je danas sasvim normalno.
Verujem u Boga.Sad koliko vera ima veze sa mojom ljubavlju prema nekome ne znam.U principu mislim da nema.Verujem ali se ne opterecujem.Moja deviza ti je da je jedan zivot malo da bi spoznao Boga,a previse da bi ga posvetio spoznavanju istog.
 
religija je ljubav. ne mislim da religija moze da iskljucuje srecnu ljubav, i potragu za njom. koliko god voleli boga, u hriscanskom smislu, on je tu da nam osmisli, upotpuni, obasja taj nas put....da nam da snagu.....samo ukoliko smo iskreni u svojim nastojanjima, teznjama, mislima, zaljama.... bog ne iskljucuje ljubav, bog je samo upotpunjuje, cini plemenitijom i iskrenijom.
 

Back
Top