Balisticki Gel !!
Prikazujem rezultate 1 do 20 od 20

Tema: Balisticki Gel !!

Ističe se Dr.Nitro (avatar)
    Učlanjen
    17.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    65

Podrazumevano Balisticki Gel !!

Cao drugari, e zanima me nesto, gledao sam na Discovery-ju nesto ona dva lika Mith Busters, pa me zanima gde moze da se nadje kod nas balisticki gel i dali se treba traziti pod time imenom ? i kako se taj gel zapravo i zove ???

Primećen član UberSukhoi (avatar)
    Učlanjen
    04.07.2007.
    There is one of me and there's only five of you. Prepare to meet your doom!
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    47

Podrazumevano Re: Balisticki Gel !!

Balisticki gel (tako se zove) je za jednokratnu upotrebu i dosta je skup...
    Kod nas sigurno nema, znaci 0,05 % mogucnosti da ga nadjes. Mozda ga ima policija, vojska itd., ali je to pitanje jer je sve inace u stanju raspadanja... Jedino ako znas nekog odatle ili nekog iz zemalja na zapadu, mislim da se u UK, Fr, D, I... nije bitno, prodaje slobodno. A i pitanje je da li ce ti doyvoliti da ga preneses preko granice, ali mislim da ne bi bilo problema.
    A za balisticke cigle nisam siguran. Mozda ih ima kod nas. Sivkaste su boje, lice na plastelin i verovatno su dosta jeftinije od gela. Isto imaju identicna svojstva kao i ljudsko telo. Ne znam sad, valjda imaju priblizno prosecnu gustinu ljudskog tela. A mislim i da se mogu vise puta koristiti. Pa, kao sto rekoh lice na plastelin... Verovatno znaju Adam Sevage i Jamy Heineman (ako se tako pise)

nasao sam nesto... mozes da prilozis svoj problem...
    http://uncledirtae.com/blog/archives/2004/01/05/mythbusters.php
    Poslednji put ažurirao/la UberSukhoi : 31.12.2007. u 10:52

Početnik
    Učlanjen
    01.01.2008.
    Reputaciona moć
    0

Smile Re: Balisticki Gel !!

Citat Original postavio UberSukhoi Pogledaj poruku
    Balisticki gel (tako se zove) je za jednokratnu upotrebu i dosta je skup...
    Kod nas sigurno nema, znaci 0,05 % mogucnosti da ga nadjes. Mozda ga ima policija, vojska itd., ali je to pitanje jer je sve inace u stanju raspadanja... Jedino ako znas nekog odatle ili nekog iz zemalja na zapadu, mislim da se u UK, Fr, D, I... nije bitno, prodaje slobodno. A i pitanje je da li ce ti doyvoliti da ga preneses preko granice, ali mislim da ne bi bilo problema.
    A za balisticke cigle nisam siguran. Mozda ih ima kod nas. Sivkaste su boje, lice na plastelin i verovatno su dosta jeftinije od gela. Isto imaju identicna svojstva kao i ljudsko telo. Ne znam sad, valjda imaju priblizno prosecnu gustinu ljudskog tela. A mislim i da se mogu vise puta koristiti. Pa, kao sto rekoh lice na plastelin... Verovatno znaju Adam Sevage i Jamy Heineman (ako se tako pise)

nasao sam nesto... mozes da prilozis svoj problem...
    http://uncledirtae.com/blog/archives/2004/01/05/mythbusters.php
    Sta ce ti bre balisticki gel u Srbiji batke.Lepo uzmes bure od 200kg i ispalis metak u vodu ako hoces da izvrsis balisticku analizu zrna ili ako hoces da vidis kako se metak ponasa kad udje u zivo tkivo , ti uzmi pa otvori vatru na svinju pa je posle baci na obdukciju pa na razanj i sve ce ti bude jasnije.

Učlanjen
    04.07.2007.
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    47

Citat Original postavio M.Army4 Pogledaj poruku
    Sta ce ti bre balisticki gel u Srbiji batke.Lepo uzmes bure od 200kg i ispalis metak u vodu ako hoces da izvrsis balisticku analizu zrna ili ako hoces da vidis kako se metak ponasa kad udje u zivo tkivo , ti uzmi pa otvori vatru na svinju pa je posle baci na obdukciju pa na razanj i sve ce ti bude jasnije.
    Pa ne treba meni nego pirotehničaru , a ja municiju isprobavam na licinom mestu, ima puno dušmana...

Početnik
    Učlanjen
    01.01.2008.
    Reputaciona moć
    0

Smile Re: Balisticki Gel !!

Citat Original postavio UberSukhoi Pogledaj poruku
    Pa ne treba meni nego pirotehničaru , a ja municiju isprobavam na licinom mestu, ima puno dušmana...
    Sto jes jes ima gi puno.

Učlanjen
    17.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    65

Ne bre ne ludujte zar treba da pucam u nekog. Hteo sam da testiram nesto ali vidim da je mrka kapa, koliko sam provali oni imaju neki prah koje se pretvara u taj gel, e sad u kojim koncentracijama oni to mesaju to je pitanje da se doije gustina kao kod ljudskog tela, ali imam ljude na zapadu o d italije do USA, samo mi treba reci kako da ga trazim tamo kako se to zove u PM .. da smo toliko tupavi da neumemo da nadjemo a verujem da toga ima kod njih po farbrama garant !

Aktivan član A-man (avatar)
    Učlanjen
    05.10.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    60

Koji ste vi mracnjaci. I svi nesto k'o baratate oruzjem. Da ste profi, koristili bi pravo meso ( 85 din. kg. zive vage krmacetine ) Ne treba ti uvoz, znanje engleskog, posrednici i radoznalci...publicitet. Odradis posao, umesto foliranja po forumu. Balisticki gel bi meni trebao, ali za modeliranje, kalupe i zaptivanje u mirnodopske svrhe !!! I vezbajte na pokretnim metama ( ne zivima ! ), ako hocete rezultate.

Učlanjen
    04.07.2007.
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    47

@ Nitroglicerin
    U pravu je A-man, da se bacimo na proizvodnju kobasica...

Što se gela tiče, sigurno može da se napravi ako znaš koji su sastojci potrebni, ali na zapadu može da se kupi gotova tečkost koja se stavi u kalup i izloži niskim temperaturama na određeno vreme. Mada, opet, možda je potrebna neka dozvola, ali je nelogični, nigog nećeš ubiti balističkim gelom. Verovatno je samo potrebno nešto keša...

Primećen član maverich (avatar)
    Učlanjen
    11.04.2006.
    Pol
    Muško
    Reputaciona moć
    49

ja ipak glasam za svinjce,i ako ti ne uspe eksperiment uvek mozes da ga bacis na razanj i proslavis sto ti eksperiment nije uspeo,zar ne???Mi u Srbiji ionako trazimo neki razlog za slavlje pa makar bio i glup!!!***** razbijace mitova,oni imaju ono sto ti nikad neces,skoro neogranicen budzet a i nisu nesto preterano pametni,nadji dva nasa automehanicara(po mogucstvu one koji popravljaju fice,jugice i keceve) ima da ih oduvaju sa idejama.P.S. i oni bi najverovatnije koristili svinjce a ne tamo neki glupi balisticki gel!!!

Zainteresovan član HS1911 (avatar)
    Učlanjen
    08.11.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    44

Silikon se koristi između ostalih za simulaciju ljudskog organizma. A znam i da su se obavljala neka istraživanja između razine tlaka organizma( sistolički i onaj drugi) i pucanja žila u mozgu(nažalost, vrlo prisutne aneurizme). Ako su oni(dr.sci...) smatrali da taj silikon može simulirati ljudsko tijelo, mislim da će i u tom slučaju i tebe to i više nego zadovoljiti.
    Mislim da je cijena oko 350ml silikona oko 1,5 €, (možda i manje).

Ističe se Milan_ns (avatar)
    Učlanjen
    06.08.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    86

Citat Original postavio Nitroglicerin Pogledaj poruku
    Ne bre ne ludujte zar treba da pucam u nekog. Hteo sam da testiram nesto ali vidim da je mrka kapa, koliko sam provali oni imaju neki prah koje se pretvara u taj gel, e sad u kojim koncentracijama oni to mesaju to je pitanje da se doije gustina kao kod ljudskog tela, ali imam ljude na zapadu o d italije do USA, samo mi treba reci kako da ga trazim tamo kako se to zove u PM .. da smo toliko tupavi da neumemo da nadjemo a verujem da toga ima kod njih po farbrama garant !
    taj prah je, gledao sam kad je džejmi to probao da popije spiker je rekao da džejmi zna da je napravljen od "osušenih, izmrvljenih ovčjih i goveđih iznutrica otišao bih iz emisije, al mu mi to naravno nećemo reći..."
    verovatno ima još gomila hemikalija...

Učlanjen
    05.10.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    60

Citat Original postavio maverich Pogledaj poruku
    ja ipak glasam za svinjce,i ako ti ne uspe eksperiment uvek mozes da ga bacis na razanj i proslavis sto ti eksperiment nije uspeo,zar ne???Mi u Srbiji ionako trazimo neki razlog za slavlje pa makar bio i glup!!!***** razbijace mitova,oni imaju ono sto ti nikad neces,skoro neogranicen budzet a i nisu nesto preterano pametni,nadji dva nasa automehanicara(po mogucstvu one koji popravljaju fice,jugice i keceve) ima da ih oduvaju sa idejama.P.S. i oni bi najverovatnije koristili svinjce a ne tamo neki glupi balisticki gel!!!
    Vise manje, tako je, salili se ili ne. Streberska upotreba gela je daleko od pravog, ali daj ljudima ono sto zele da cuju i debelo naplati. To je oduvek bilo !
    Ne mogu da verujem da KOMPAKTNA masa ( citaj, "streberski gel") moze uspesno da simulira SLOJEVITU strukturu zivog bica. Znaci -koza, meso, ligamenti, kosti i ostalo...Nek neko proba da zabije noz u npr. lubenicu i posle u svinjsku polutku. I cudi me propusti, da celu energiju taneta isporuci u "uzorak", predmet od par kg. Cela meta ima recimo 100 kg + pokret, inercija, odeca...ne znam, mozda sam preterao ?
    Mislim, cista logika, ekonomski, ekoloski faktori. Sta meni ima ko da soli pamet na primer, da je neka racunica bolja ako se pise hemijskom, a ne grafitnom olovkom ?! Mrzim pomodare i strebere...E, da...moze li gel da simulira telo u raspadanju 3-5-21 dan ?? Idem sad da Vam pronadjem jedan link, da vidite kako vezbaju pravi motherfucker son's of the bitch.
    Poslednji put ažurirao/la A-man : 03.01.2008. u 21:10

Učlanjen
    05.10.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    60

Evo linka...I molim Vas, izvinite na tonalitetu...nista licno...samo sam ja malo, jbg. overclockovan. I vas to ceka u odredjenim situacijama. Znaci, link, video je prilicno brutalan, ali ko bas 'oce da vidi...

https://www.youtube.com/watch?v=4cs0rBRoiXg
    Poslednji put ažurirao/la A-man : 03.01.2008. u 21:16 Razlog: dopuna

Aktivan član
    Učlanjen
    29.09.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    54

uu jeee veliki junaci,
    o's sine zolju da je dokusuris

drzare nije na forumu
    има и паметнијих ствари да ради....
    Aktivan član drzare (avatar)
    Učlanjen
    13.07.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    62

Raspitaj se u "Institutu bezbednosti", tamo ga imaju i koriste... a ako nemas nikog u pomenutoj ustanovi raspitaj se u mesecniku "Kalibar", cenim da ce ti dati tacnije podatke od ovih na forumu...

Aktivan član dejina811 (avatar)
    Učlanjen
    01.06.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    54

pa pokvasene novine su se uvek koristile za takva testiranja... pogotovo ko nas... napravi se nekoliko slojeva i dobro natopi vodom, to je jeftino resenje za testiranja municije!

pod nekoliko slojeva mislim da jedan ima bar desetak cm.

Aktivan član CTAHOJKO (avatar)
    Učlanjen
    21.06.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Ma dajte bre coveku link neki za gel ako imate. Ostalo nije isto. Kad upucas svinjce, metak se izrazbija o kosti, pa ne moze lepo da se analizira zrno. A i bas bi voleo da vidim da neko vrsi testove u novine ili silikon, u garazi.

Učlanjen
    17.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    65

ha ha ha ... dobar si CTAHOJKO .... svaka ti dala ..

Učlanjen
    04.07.2007.
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    47

Citat Original postavio A-man Pogledaj poruku
    Evo linka...I molim Vas, izvinite na tonalitetu...nista licno...samo sam ja malo, ***. overclockovan. I vas to ceka u odredjenim situacijama. Znaci, link, video je prilicno brutalan, ali ko bas 'oce da vidi...

https://www.youtube.com/watch?v=4cs0rBRoiXg
    Bože, učini da sretnem ove ljude, molim te... :x:-x:mad:

Početnik
    Učlanjen
    23.05.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Sto jednostavno ne napravis balisticki gel ? Veoma je lako...

Slične teme

1. Severna Koreja-mali balistički vatromet
    Autor Dust u forumu Vojska, policija i avijacija
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 10.07.2006., 22:25

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •