Politički Djed Mraz

porin50

Ističe se
Poruka
2.137
MOSKVA - Ruska je vlada nedavno, kako ne bi razočarala rusku djecu, zabranila objavljivanje tv-reklame u kojoj se kaže da Djed Mraz ne postoji, izvijestio je u četvrtak ruski list Rosijskaja Gazeta.

U reklami velikog trgovačkog lanca dječjih igračaka "Eto" jasno se djeci poručuje kako "Djed Mraz ne postoji", čime se diskreditiraju roditelji djece, koji im tvrde suprotno.

"Na ovaj se način djeci sugerira da im roditelji lažu. Takva reklama utječe na pojavu negativnog stajališta djece u odnosu na njihove roditelje, što nije dobro" i zbog čega bi trebalo razmisliti o donošenju zakona o reklamiranju "kojim bi se zabranilo diskreditiranje roditelja", objasnio je ruski dužnosnik Andrej Kačevarov.

.........................................................................

Dali je ovo nametanje političke volje i zabrana slobode govora ili
samo jedna sankcija kao na pr. zabrana reklamiranja cigareta?
 
Cccc... Ovo nisam ocekivao od Rusije...
Pogotovu od zemlje gde je Komunizam bio jaci nego igde...
Strasno je sta sve nece da smisle da bi uzeli pare od te dece... jer su deca ipak najbolji potrosaci na svetu...
 
MOSKVA - Ruska je vlada nedavno, kako ne bi razočarala rusku djecu, zabranila objavljivanje tv-reklame u kojoj se kaže da Djed Mraz ne postoji, izvijestio je u četvrtak ruski list Rosijskaja Gazeta.

U reklami velikog trgovačkog lanca dječjih igračaka "Eto" jasno se djeci poručuje kako "Djed Mraz ne postoji", čime se diskreditiraju roditelji djece, koji im tvrde suprotno.

"Na ovaj se način djeci sugerira da im roditelji lažu. Takva reklama utječe na pojavu negativnog stajališta djece u odnosu na njihove roditelje, što nije dobro" i zbog čega bi trebalo razmisliti o donošenju zakona o reklamiranju "kojim bi se zabranilo diskreditiranje roditelja", objasnio je ruski dužnosnik Andrej Kačevarov.

.........................................................................

Dali je ovo nametanje političke volje i zabrana slobode govora ili
samo jedna sankcija kao na pr. zabrana reklamiranja cigareta?

Po meni, ta TV reklama je atak na slobodu mišljenja i govora.
Odvratan marketinški potez. Ali svaka reklama, a naročito ona loša, je zapravo dobra reklama (koliko god to apsurdno zvučalo), inače mi sad ne bismo pričali o ovom.
 
Pa da, ali prva mi je pomisao kod postavljanja teme bila poenta ovoga:

Ruska vlada želi da djeca vjeruju u Djeda Mraza, znači jedan
način svjesnog manipuliranja s djecom.

Kad se zabranjuje reklamiranje cigareta to je zbog zdrvsvenih razloga,
a ovdje je razlog malo smiješan.
 
Pa da, ali prva mi je pomisao kod postavljanja teme bila poenta ovoga:

Ruska vlada želi da djeca vjeruju u Djeda Mraza, znači jedan
način svjesnog manipuliranja s djecom.

Kad se zabranjuje reklamiranje cigareta to je zbog zdrvsvenih razloga,
a ovdje je razlog malo smiješan.

Da, slažem se: jeste manipulisanje decom.
To radi svaka vlada, u svakoj zemlji. Pogledaj šta rade političke stranke i sve je jasnije.

Mislim da je razlog ove zabrane mnogo kompleksniji: a možda je baš ta zabrana pospešila rad pomenute trgovine? Možda se iza nazovi "skandala" opet krije marketinški trik.
U svakom slučaju, neće to ništa promeniti: neka deca će verovati u Deda Mraza,. neka neće. A roditelji će kupovati poklone za svoju decu gde budu hteli.
Bezveze.
 
Da, slažem se: jeste manipulisanje decom.
To radi svaka vlada, u svakoj zemlji. Pogledaj šta rade političke stranke i sve je jasnije.

Mislim da je razlog ove zabrane mnogo kompleksniji: a možda je baš ta zabrana pospešila rad pomenute trgovine? Možda se iza nazovi "skandala" opet krije marketinški trik.
U svakom slučaju, neće to ništa promeniti: neka deca će verovati u Deda Mraza,. neka neće. A roditelji će kupovati poklone za svoju decu gde budu hteli.
Bezveze.
Možda slijedeća zabrana bude još intrigantnija recimo:

"Zabranjuje se roditeljima da uče djecu da Djed Mraz ne postoji"

Što se time dobiva osim ako nije marketinški trik kako kažeš,
kada ustvari djeca smiju saznati da ne postoji ? sa 13? 15? ili 25? :D
 
Možda slijedeća zabrana bude još intrigantnija recimo:

"Zabranjuje se roditeljima da uče djecu da Djed Mraz ne postoji"

Što se time dobiva osim ako nije marketinški trik kako kažeš,
kada ustvari djeca smiju saznati da ne postoji ? sa 13? 15? ili 25? :D

Takva zabrana bi bila atak na više sloboda.

Hm... Mislim da deca sama otkriju da Deda Mraz ne postoji. Vremenom, dok odrastaju postane im malo verovatno da neki hiljadugodišnji deda, debeljuškast ali u dobroj kondiciji, jezdi po nebu u svojoj zaprezi sa irvasima. Uprkos godina, nije izlapeo jer zna svako dete i pamti šta je ko poželeo za Novu godinu. Onda se, tako debeljuškast, spušta kroz dimnjake (a ne isprlja se):shock:.
I što je najneverovatnije, sve on to poklanja - tj. ne traži pare za uzvrat.
Na osnovu ovog poslednjeg, rekla bih da dete skapira da Deda Mraz ne postoji onog trenutka kad ga upišu u školu i tamo shvati da mora da plaća užinu.
 
Takva zabrana bi bila atak na više sloboda.

Hm... Mislim da deca sama otkriju da Deda Mraz ne postoji. Vremenom, dok odrastaju postane im malo verovatno da neki hiljadugodišnji deda, debeljuškast ali u dobroj kondiciji, jezdi po nebu u svojoj zaprezi sa irvasima. Uprkos godina, nije izlapeo jer zna svako dete i pamti šta je ko poželeo za Novu godinu. Onda se, tako debeljuškast, spušta kroz dimnjake (a ne isprlja se):shock:.
I što je najneverovatnije, sve on to poklanja - tj. ne traži pare za uzvrat.
Na osnovu ovog poslednjeg, rekla bih da dete skapira da Deda Mraz ne postoji onog trenutka kad ga upišu u školu i tamo shvati da mora da plaća užinu.

Čemu takav cinizam prema poklonima i poklanjanju? Što bi to bilo najneverovatnije od svega ostalog iz te bajke?
Deca shvate da deda-Mraz ne postoji otprilike kad shvate da ne postoje ni Duško Dugouško, Snežana i 7 patuljaka, Krcko Oraščić, Palčić i ostala ekipa...
A onda nastave da se pretvaraju da svi nabrojani postoje, jer je tako lepše :D
 
Čemu takav cinizam prema poklonima i poklanjanju? Što bi to bilo najneverovatnije od svega ostalog iz te bajke?
Deca shvate da deda-Mraz ne postoji otprilike kad shvate da ne postoje ni Duško Dugouško, Snežana i 7 patuljaka, Krcko Oraščić, Palčić i ostala ekipa...
A onda nastave da se pretvaraju da svi nabrojani postoje, jer je tako lepše :D

Ma, uopšte nije cinizam.:D
Volim i ja da poklanjam i da dobijam poklone.
A volim i Deda Mraza.;) On mi je favorit, odmah posle Ivice i Marice.
 
Pa da, ali prva mi je pomisao kod postavljanja teme bila poenta ovoga:

Ruska vlada želi da djeca vjeruju u Djeda Mraza, znači jedan
način svjesnog manipuliranja s djecom.

Kad se zabranjuje reklamiranje cigareta to je zbog zdrvsvenih razloga,
a ovdje je razlog malo smiješan.

Pazi, i ovo za cigarete je neviđeni cinizam - da je iz zdravstvenih razloga, zabranili bi proizvodnju. A ovako je smešno, osim kad je morbidno - fotografije leševa na paklicama i sl.
 
Pazi, i ovo za cigarete je neviđeni cinizam - da je iz zdravstvenih razloga, zabranili bi proizvodnju. A ovako je smešno, osim kad je morbidno - fotografije leševa na paklicama i sl.

Upravo tako... Sta koj' moj stavljaju te gluposti...
Svako ko kupuje cigarete zna sta ga moze snaci...
Postoji zakon da osobe mladje od 18 ne smeju da kupuju cigarete... a ako neko ne moze da skonta sa 18 da je to lose po njega neka skoci u Moravu...

Druga je sad stvar sto se ti zakoni kod nas ne primenjuju... ali takve bizarnosti su stvarno vrhunac...
 
Pazi, i ovo za cigarete je neviđeni cinizam - da je iz zdravstvenih razloga, zabranili bi proizvodnju. A ovako je smešno, osim kad je morbidno - fotografije leševa na paklicama i sl.

Upravo tako... Sta koj' moj stavljaju te gluposti...
Svako ko kupuje cigarete zna sta ga moze snaci...
Postoji zakon da osobe mladje od 18 ne smeju da kupuju cigarete... a ako neko ne moze da skonta sa 18 da je to lose po njega neka skoci u Moravu...

Druga je sad stvar sto se ti zakoni kod nas ne primenjuju... ali takve bizarnosti su stvarno vrhunac...

Znači vi ste da se ukine zabrana i za reklamiranje cigareta? možda i alkohola?

Tu su mislim razlozi ipak zbog pravilnog odgoja do punoljetnosti,
a Djed Mraz je ipak neko nametanje ;)
 
Znači vi ste da se ukine zabrana i za reklamiranje cigareta? možda i alkohola?

Tu su mislim razlozi ipak zbog pravilnog odgoja do punoljetnosti,
a Djed Mraz je ipak neko nametanje ;)

Vidi, niko nije ni počeo ni prestao da puši (ili pije) zbog reklame. Samo zabranjivanje reklama je već pokazalo da to ne utiče na prodaju cigareta. Verujem da je većini pušača potpuno svejedno, kao i nepušačima, uostalom. Dokle god možeš da kupiš cigarete na svakom ćošku, takvi potezi su za neko drugo "loptanje" na nekom drugom nivou. A zdravstveni razlozi su samo zanimljiv paravan.
Btw. mislim da ne postoji apsolutna zabrana, već zabrana eksplicitnog reklamiranja - ne sme da se pojavi sam proizvod, tj. cigareta na reklami, a reklame i dalje postoje.

A što se deda-Mraza tiče, vlada ne treba da se bavi takvim stvarima. Roditelji će sa svojom decom da reše pitanje postojanja deda-Mraza, bez obzira šta reklama kaže. Kao što rešavaju pitanja koja se pojave posle reklame u kojoj se potencira da je najvažnija stvar u životu da nemaš perut.
 
Znači vi ste da se ukine zabrana i za reklamiranje cigareta? možda i alkohola?

Tu su mislim razlozi ipak zbog pravilnog odgoja do punoljetnosti,
a Djed Mraz je ipak neko nametanje ;)

Ne... Pa i ne treba se reklamirati alkohol i cigarete...
Ali ne volim toliko glasnu propagandu protiv takvih stvari koja nista ne postize...

Mislim, ako cu da kupim cigarete, kupujem ih sam... niko me ne tera da ih kupujem... Uostalom, sta nekog toliko briga sta ja radim sa svojim zivotom... Kakva je to crna demokratija... kada mi neko uskracuje pravo na izbor i govori sta je dobro a sta lose po mene...

Mislim hvala ali ne hvala...
 
Znači vlada ovakvim postupcima zadire u privatne živote građana,
ja bih tako to shvatio 8)

Reklama je inače jako važna iz slijedećeg razloga. Dosta puta smo neupućeni u ono što tražimo i
želimo da kupimo, e u tom trenutku presuđuje reklama (bilo to ADSL, pokloni, garažna vrata ...)
 
Znači vlada ovakvim postupcima zadire u privatne živote građana,
ja bih tako to shvatio 8)

Reklama je inače jako važna iz slijedećeg razloga. Dosta puta smo neupućeni u ono što tražimo i
želimo da kupimo, e u tom trenutku presuđuje reklama (bilo to ADSL, pokloni, garažna vrata ...)

E kada si vec kod reklama za ADSL...
Cisto da dam bolestan primer kako se u ovoj bolesnoj zemlji to reklamira...
U pitanju je cuveni Telekom...
DakleM, mladic sedi za kompom sav smoren... i odjednom mu stize internet...
PRVA stvar koja se pojavljuje je striptizeta na sipci... onda odma' zatim counter strike... itd...

I evo na sta privlace bagru da uzima internet...
I posle se covek zapita zasto ima toliko ludaka po forumima... :lol: :D
 
MOSKVA - Ruska je vlada nedavno, kako ne bi razočarala rusku djecu, zabranila objavljivanje tv-reklame u kojoj se kaže da Djed Mraz ne postoji, izvijestio je u četvrtak ruski list Rosijskaja Gazeta.

U reklami velikog trgovačkog lanca dječjih igračaka "Eto" jasno se djeci poručuje kako "Djed Mraz ne postoji", čime se diskreditiraju roditelji djece, koji im tvrde suprotno.

"Na ovaj se način djeci sugerira da im roditelji lažu. Takva reklama utječe na pojavu negativnog stajališta djece u odnosu na njihove roditelje, što nije dobro" i zbog čega bi trebalo razmisliti o donošenju zakona o reklamiranju "kojim bi se zabranilo diskreditiranje roditelja", objasnio je ruski dužnosnik Andrej Kačevarov.
.........................................................................

Dali je ovo nametanje političke volje i zabrana slobode govora
JESTE!

Sad je sve konacno jasno:

Putin - podliji od Staljina, grozniji od Ivana Groznog, opasniji od Dzingis Kana, novo zlo Mordora koje dolazi sa Istoka u nameri da pokori slobodne ljude zapada i pretvori Atlantik u rusko jezero ! ! !

Jedini nada je da ce se pojaviti hobit sa Hvara koji ce na vreme spreciti to zlo postavljajuci teme o Deda Mrazu na Krstarici!
 
JESTE!

Sad je sve konacno jasno:

Putin - podliji od Staljina, grozniji od Ivana Groznog, opasniji od Dzingis Kana, novo zlo Mordora koje dolazi sa Istoka u nameri da pokori slobodne ljude zapada i pretvori Atlantik u rusko jezero!

Jedini nada je da ce se pojaviti hobit sa Hvara koji ce na vreme spreciti to zlo postavljajuci teme o Deda Mrazu na Krstarici!

:-D:-D

"Ni tak strašnji" rekli bi Česi
 
E kada si vec kod reklama za ADSL...
Cisto da dam bolestan primer kako se u ovoj bolesnoj zemlji to reklamira...
U pitanju je cuveni Telekom...
DakleM, mladic sedi za kompom sav smoren... i odjednom mu stize internet...
PRVA stvar koja se pojavljuje je striptizeta na sipci... onda odma' zatim counter strike... itd...

I evo na sta privlace bagru da uzima internet...
I posle se covek zapita zasto ima toliko ludaka po forumima... :lol: :D

Ma većina reklama je kao za retarde :roll:
Pomenula sam već ono "Ali NEEEE! Ti imaš perut!" A onih za uloške i praškove ne želim ni da se setim :lol:
 

Back
Top