STUDIRANJE NOVINARSTVA

Betty

Elita
Poruka
21.481
Sta ucitre na fakultetima, i ima li necega suvisnog tu, odnosno, koliko vam studije novinasrtva pomazu da odaberetre posao za sebe i razvijate se dalje?
Podigla se nedavno prasina oko nekog novog KURSA novinarstva, kazu da je nedovoljan....Kakve su razlike izmedju privatnih i drzavnih fakulteta sto se tice novinarstva?
 
Ne treba to studirati.
Ne moze da se nadje dobar posao.
Sve novine drzi isti covek,tako da je jako mali izbor tema o kojima moze da se pise,tj.koje su dozvoljene.Na taj nacin,dobar novinar ne moze da se iskaze,zato su nastali ti kursevi novinarstva (sacuvaj me Boze),jer su potrebni poltroni koji ce da prepisuju oni sto procitaju u drugim novinama,sa akcentom na VB,Pink i skandale oko politicara,posebno oko Jovanovica(nije da ga branim),da se narod zabavi.Hleba i igara,da bude k'o i do sad...

Naravoucenije: ne baviti se time ovde.
 
To da prepiusujes mozes i bez dana iskustva u novinarstvu, u skoli ili kursu svejedno :lol:
Zanima me kkako svoj faks vide oni koji ga studiraju, priv. ili drzavni. I da li im to pomaze da odaberu profesiju, ili se lakse snadju...
 
Bas sad trazim nesto za neki domaci pa sam dosla da ovde vidim ima li nekih informacija da mi pomognu (jos uvek trazim hehe) pa kad sam vec naletela na ovu temu da odgovorim :)
Ja studiram na drzavnom faxu u Podgorici. Ljudi znaju Fpn da nazovu "nocnim kursom" jer su uglavnom predavanja popodne i to ne svaki dan (al vam zato stave 2,3 predavanja u jedan dan). Ipak, ne mogu se zaliti na fakultet ni na profesore. Kakvi su kursevi novinarstva to vec ne znam i ne treba mi.
 
Ja studiram novinarstvo na privatnom fakultetu. Vrlo sam zadovoljan, u "masini" smo od pocetka, nema dosadne, neupotrebljive teorije, ili je makar svedena na minimum. Ucimo prakticne stvari, uglavnom gledamo snimke profesionalaca, gledamo sta se zbiva "iza kulisa" jednog TV Dnevnika ili sportskog prenosa. Vezbamo pisanje raznim domacim zadacima u kojima formiramo neki svoj stil pisanja, a cesto su to aktuelne teme...Smatram da se dobrim, pravim novinarstvom ne moze baviti bilo ko kako to neko voli da kaze, treba imati talenat, petlju i zivce. I pre svega strucno znanje.
Mislim da ce me ovaj fakultet do kraja pripremiti da na poslu ne blenem u ono sto se desava ne znajuci kako da upotrebim silnu teoriju vec da sa nekim iskustvom spremno usetam u sve to...U praksi to ume da bude drugacije, ali studirati novinarstvo uopste nije gubljenje vremena, naprotiv...:)
 

Back
Top