Petarde....

terapeut

Primećen član
Poruka
988
Ako vase dete zeli da baca petarde kako resavate ovaj problem?Ako se vase dete plasi petardi sta radite u tom slucaju?
Jasno vam je stariji me izlude svojim navaljivanjem da ih kupuje i bespomucno baca svuda dok se mladja bukvalno krije ispod kreveta kad god negde nesto pukne!
Pozdrav....
 
Mrzim petarde... prave ogromnu buku...
+ koju glupavu svrhu to ima... jbt...
Ako ce neko da se zeza, nek ode u streljanu pa nek' puca do mile volje... nek' baca tamo bombe... bas me briga...

Inace, u aps bi ja sve takve strpao sa tim petardama i tim slicnim glupostima...
 
Ako vase dete zeli da baca petarde kako resavate ovaj problem?Ako se vase dete plasi petardi sta radite u tom slucaju?
Jasno vam je stariji me izlude svojim navaljivanjem da ih kupuje i bespomucno baca svuda dok se mladja bukvalno krije ispod kreveta kad god negde nesto pukne!
Pozdrav....

Ја бих покушала да нађем на интернету слике које приказују ране које могу настати од петарди и показала их детету.
Требало би да помогне да изгуби жељу за тим.
На мене су неке слике плућа дугогодишњих пушача деловале и никад нисам ни покушала да повучем дим цигарете!
 
Ја бих покушала да нађем на интернету слике које приказују ране које могу настати од петарди и показала их детету.
Требало би да помогне да изгуби жељу за тим.
На мене су неке слике плућа дугогодишњих пушача деловале и никад нисам ни покушала да повучем дим цигарете!

Lepa ideja ali dete tako moze da dozivi i traume.....


Predlazem zacetnici teme da starijeg sina upozori na opasnost od petardi, ali ne i da mu brani da ih koristi jer to moze da ima suprotan efekat...
Neka kupuje petarde samo u prodavnicama pirotehnike one su bar ispitane, uz neke dobijes i upustvo za koriscenje...
Mladje dete ima samo trenutan strah koji ce ga proci 90%, kad dodje u godine starijeg brata verovatno ce i on kupovati petarde... Pa ces morati i njemu da objasnjavas gorenavedeno...
 
Lepa ideja ali dete tako moze da dozivi i traume.....


Predlazem zacetnici teme da starijeg sina upozori na opasnost od petardi, ali ne i da mu brani da ih koristi jer to moze da ima suprotan efekat...
Neka kupuje petarde samo u prodavnicama pirotehnike one su bar ispitane, uz neke dobijes i upustvo za koriscenje...
Mladje dete ima samo trenutan strah koji ce ga proci 90%, kad dodje u godine starijeg brata verovatno ce i on kupovati petarde... Pa ces morati i njemu da objasnjavas gorenavedeno...

znas kako se ispituju petarde?tako sto se od 10 000 uzme nasumicno 20 komada;)
a to je mizerno ispitivanje

ako dete propisno baca petarde nece mu s nista dogoditi
mada se nikad nezna jer kazu da i prazna puska moze da opali;)

zvuci bespomocno ali treba sve pustiti svojim tokom...
ja sam prerastao petarde.vise volim toposvki udar.
to kad grune,...majkoooo
 
Petarde i ostala pirotehnika se deli na klase.
Ono sto spada u prvu klasu je pirotehnika namenjena deci i bezopasna je. Tu su na primer prskalice, zujalice, puckalice...
U drugu klasu spadaju izmedju ostalog i petarde koje su opasne po zdravlje i zabranjeno ih je prodavati licima mladjim od 18 godina.
Ja radim za jednu firmu sa takvim proizvodima, legalno, sa svom potrebnom obukom , opremom, uputstvima...
Cesto mi dolaze klinci da kupe bas ono sto ne smeju da kupe. Nekad se snalaze pa dovedu komsije, brata, ali vrlo retko roditelje da to kupe za njih. I verujte, svako dete nadje krivinu ako mu brane roditelji, da dodju do petardi.
Da ne duzim, cesto ni odrasloj osobi, ako vidim da je problematicna, ne prodam opasna pirotehnicka sredstva.
MOJ SAVET: nemojte deci braniti pirotehniku nego lepo idite sa njima da kupe i da im prodavac (koji mora biti obucen, najbolje u prodavnicama) objasni sta koje sredstvo radi i koliko je opasno. Mi to moramo da radimo i cesto nas kontrolisu u tome.
Postoji pirotehnika prve klase koja je isto tako zanimljiva deci kao i petarde, mozda jos i vise od obicnih petardi. Tu su decije petarde koje svetle, pustaju dim, rasprskavaju se na zemlji, polete, zuje, vrte se... samo im to treba lepo prezentovati.
Ako vas zanimaju konkretni nazivi proizvoda, pitajte, rado cu vam pomoci. I ja imam dete od 13 godina kome sve to moram da objasnjavam i samo im treba pravilno pristupiti.
Ima i svakakvih roditelja: Jedan otac je dosao i rekao sinu koji ima desetak godina da ce mu kupiti petarde ako moze da ih vise ne baca u wc solju. Dete je na taj nacin razbilo wc solju i moglo gadno da se povredi a tom ocu je bila vazna glupava wc solja i nista drugo.
 
Мрзим петарде. Увела бих ригорозне казне за то. Јебало нас шенлучење...

Некад је имало смисла пуцати, рецимо живите у забити и роди вам се син - па онда пуцате из пушке или левора да бисте обавестили прве комшије који су на 5 км од вас. Данас је бесмислено.
 
ja sam kupio plashljivac(replika) pa ce biti veselo:) izgleda kao original i meci su slicni samo nema zrno..inace ima okvir i mehanizam kao kod pravog pistolja...na kutiji pisalo pistolj za senluchenje:)
 
A ne, ne, ne...
Mi smo ratnička nacija!
Pa kako ćemo boj bojovati ako se malo baruta plašimo?
A i ta petarda pukne i nema više, a komšijsko kuče laje, laje, laje...
Još kad me probudi u pola tri ujutro, a komšija se još raduje pa laje sa njim...
 

Back
Top