Astrologija i genetsko nasledje

Poruka
2.322
ASTROLOGIJA I GENETSKO NASLEĐE

Pre dvadesetak godina naučnici su se podsmevali astrolozima, govoreći da su sve nasledne osobine zapisane u genima i ćelijama DNK i da planete i zvezde ne mogu uticati na čoveka. Astrološka literatura sa Zapada je govorila o osobinama znakova, planeta i polja, ali bez dubljeg sagledavanja svemira, tj. makrokosmosa i čoveka kao mikrokosmosa, prilikom čijeg rođenja su zapisani svi planetarni uticaji. Samim tim i genetski.

Već sredinom 80-ih godina sam primetio da deca nasleđuju horoskope svojih roditelja i da slučajnosti ne postoje. Tako na primer, tumačio sam horoskop bračnom paru gde je žena rođena u znaku Bika sa podznakom Raka i s Mesecom u Ribama, dok joj je muž rođen u znaku Jarca. Njihova kćerkica je imala identičnu kombinaciju majčinih znakova. Bik, podznak Rak, sa Mesecom u Ribama, ali je zato u svom horoskopu imala pet očevih aspekata a naročito trigon Sunca i Marsa koji joj je dao vitalnost, volju i snagu baš kao što je imao i otac. Polemike na temu "astrolocija kao pseudo-nauka i genetika" su potrajale do početka 90-ih godina, a tada je astrolog Goran Milekić napravio revoluciju ne samo u našem, već i u evropskom tumačenju govora zvezda, povezujući genetsko nasleđe sa uticajem planeta, ali i znakova Zodijaka. Rezultati mojih istraživanja su se neverovatno poklapali sa njegovim, s tim što je Goran Milekić otišao mnogo dalje, pa je u natalnom horoskopu određivao čitavu genezu do tri - četiri kolena unazad.

Svakako se pitate: Kako povezati uticaj planeta i zvezda sa našim precima? Pa, za početak, Sunce i Mesec kao muški i ženski princip uvek određuju oca i majku. Slično deluju i Mars i Venera s tim što Mars predstavlja oca u mladosti, Venera majku, takođe u mladosti i pre stupanja u brak. Posle venčanja i rođenja deteta, roditelje prestajemo da gledamo kao Marsa i Veneru, već ih posmatramo kao Sunce i Mesec, odnosno oca i majku.

Saturn uvek predstavlja dedu u aspektu sa Suncem po očevoj liniji, a sa Mesecom po majčinoj liniji. Na sličan način Saturn u Raku predstavlja majčinog oca, a Saturn u Lavu očevog oca. Aspekt između Meseca i Neptuna označava baku, ali nju često predstavlja i Mesec u znaku Bika, Škorpiona, Jarca i Ribe. Pluton je uvek vezan za pradede i prababe kojih svakako ima mnogo. Sunce i Saturn u aspektu sa Plutonom govore o pradedi po očevoj liniji, dok Mesec u aspektu sa Plutonom govore o prababi po majčinoj liniji. Varijacija svakako ima bezbroj, jer je i astrološka simbolika beskrajna, pa je potrebno veliko znanje i iskustvo kako se čovek u svemu tome snašao.

I polja u horoskopu su od velikog značaja za određivanje genetike. U muškom horoskopu četvrto uvek predstavlja majku, a deseto oca, dok je u ženskom horoskopu najčešće obrnut slučaj. Ali, šta ako u horoskopu neke devojke četvrto polje počinje u znaku Raka, a deseto u Jarcu? Rak je majčinski znak, njime vlada Mesec, pa će u tom slučaju četvrto polje predstavljati majku, a deseto u znaku Jarca - oca.

Ascendent i Descendent (vrh prvog i sedmog polja) u ženskom horoskopu predstavljaju dedu i babu, tj. prvo polje dedu a sedmo baku, dok je u muškom horoskopu situacija obrnuta. Tako na primer, ako se u muškom horoskopu Mesec u Biku, u prvom polju, nalazi u opoziciji sa Neptunom u Škorpionu u sedmom polju, imamo jasnu sliku požrtvovane bake, odlične domaćice koja je najbolje kuvala i pripremala hranu u selu i bila stub kuće i porodice (što je sve srodno domaćinskom znaku Bika i egzaltiranom Mesecu), dok je deda bio pijanac, pa je ranije umro usled preterane upotrebe alkohola, što odgovara simbolici Neptuna.

I aspekti su od izuzetnog značaja. Tako konjunkcija Sunca i Saturna uvek govori o ocu i dedi i njihovom tihom antagonizmu jer Saturn polako, ali sigurno ubija Sunce, baš kao što deda tiho i neprimetno ubija u ocu jer Saturn polako, ali sigurno ubija Sunce, baš kao što deda tiho i neprimetno ubija u ocu volju za životom, smatrajući ga nesposobnim i omalovažavajući ga, što će se odraziti na njegovo sampopouzdanje u životu. U ovakvoj konstelaciji, ukoliko se otac (tj. sin) na vreme ne osamostali, najčešće umire od srca ili neke druge hronične bolesti, a dotle živi u strahu od autoriteta na poslu, jer sve što mu je otac nametnuo kao dužnost i odgovornost, a što je u suštini bila tiranija, kasnije se projektovalo na odnose sa drugim autoritetima. A kompletan odnos između oca i dede vidimo u horoskopu čoveka čiji je otac umro od srca u srednjim godinama, dok je deda živeo skoro 90 godina.

U drugom slučaju imamo ženski horoskop sa konjunkcijom između Meseca i Saturna u znaku Škorpiona. Mesec u Škorpionu uvek predstavlja baku (ali i majku zbog Meseca), Saturn dedu, a konjunkcija njihov međusobni odnos. Baka je umrla usled unutrašnjih krvarenja koja nisu bila jaka, ali su zato bila učestala. Ona su nastala kao kao posledica batina, jer ju je deda dugo zlostavljao, a za to je u selu malo ko znao. Ovde se ne radi o klasičnoj tiraniji i svirepom ubistvu, već o dugotrajnom ponižavanju, nevidljivim za ostali svet. Bilo je samo pitanje vremena dokle će baka izdržati, jer Mesec u Škorpionu daje izuzetnu izdržljivost i sposobnost regeneracije. Ali, Saturn je, ipak Saturn, pa ubija polako ali sigurno, što se sve ogleda u smirenom i dostojanstvenom držanju dede za koga samo par ljudi u selu kaže da je imao pomalo svirep i sadistički izraz lica, dok ostali to nisu primećivali.

Ovaj generski zapis se prenosi i na DNK mlade devojke kao i na njeno energetsko polje, koje je narušeno kroz prokletstvo izazvano dedinom svirepošću i bakinim trpljenjem, sa kojom se ona nesvesno poistovećuje u slučaju da se uda za starijeg muškarca. Cela simbolika odgovara sedmom polju - polju braka, pa ona lako može preuzeti ulogu bake u jednom modernom i suptilnijem vremenu i postati žrtva muškarca koji je psiho-ubica.

Aspekti se nasleđuju, a čitav horoskop govori o genetskom nalseđu, ne samo ocu, majci, babama i dedama i daljim precima, već i o dobru i zlu, o svecima koji nas preko slave naših predaka štite, kao i genetskom prokletstvu koje ni u kom slučaju ne smemeo povezati sa crnom magijom. Blagoslov može da ublaži prokletstvo, ali niko ne može da ga skine, jer to bi bilo isto kao i gumicom izbrisati Saturn i Pluton iz nečijeg horoskopa, ispeglati lošu liniju na dlanu ili promeniti ćeliju DNK.

Ali, i u najgorem slučaju uvek postoji dobro koje nas može spasiti kroz simboliku planeta i znakova, kroz likove koje ćemo sresti u životu onda kada su nam najpotrebniji, a često i kroz svece koji čuvaju nas, kuću i porodicu od zlih sila, ukoliko ih poštujemo i slavimo istinski, a ne formalno.

Genetsko nasleđe zapisano u našem horoskopu je toliko jako da bi neko mogao pomisliti da je sve potpuno unapred određeno da je besmisleno bilo šta činiti jer od "sudbine se pobeći ne može". Izgleda da je tako, ali i nije, jer ukoliko se vežemo za simboliku dobre planete, jakog aspekta i polja života koje nam može doneti uspeh, počećemo polako da izlazimo iz tunela, prihvatajući život onakav kakav jeste, u najpozitivnijem smislu te reči. Teret obaveza i odgovornosti niko ne može izbeći, ali ukoliko se neko bavi poslom za koji je rođen, živi sa osobom koju voli, bio to muž, prijatelj ili brat, u mestu sa kojim je lično u najvećoj harmoniji, bio to Zlatibor, Herceg Novi ili Madrid i, pre svega, pronađe svoj duhovni mir i spokoj - biće zadovoljan svojim životom. Apsolutne sreće nema na ovom svetu, ali izvući maksimum iz svog horoskopa znači i uspeti u životu.

Isto je tako važno ne vezati se za najgoru planetu u horoskopu, najlošiji aspekt i planetarnu konstelaciju koja nas može odvesti u propast. Tu astrologija daje čoveku slobodu izbora, a od njegove snage, volje i još više, želje i pozitivnog načina razmišljanja zavisi da li će živeti u skladu s kosmosom, pronalazeći mir u sebi, ili će biti stalno rastrzan i na ivici nervnog sloma.
Genetsko nasleđe je direktno kosmički povezano sa znacima Zodijaka. Čitavo Balkansko poluostrvo je srodno znaku Jarca, ali malo ljudi zna da ono počinje od ušća Save i Dunava i prostire se sve do juga Grčke. Geografski, Novi Beograd, Zemun, Srem, Banat i Bačka se nalaze u srednjoj Evropi, koja je srodna znacima Bika i Vage. Vojvodina je plodna žitnica sa mnogo obradive zemlje, pa je samim tim bliska Biku. To je područje bivše Austrougarske, koja odgovara znaku Vage, s tim što su i genetski Austrija i Mađarska takođe srodne tom znaku. Veliki broj mojih klijenata koji dolaze iz Vojvodine rođeni su u znaku Bika sa podznakom u Vagi ili obrnuto, u znaku Vage sa podznakom u Biku. Kako i Mesec određuje genetsku prošlost, naročito po majčinoj liniji, kod onih koji su rođeni u Sremu, Banatu i Bačkoj, često se Mesec nalazi u znaku Bika ili Vage.

Beograd je srodan Škorpionu, jer leži na ušću dveju velikih reka, dok je Šumadija bliska Raku i Biku. Pomoravlje, a pogotovo gradovi u dolini Morave, astrološki odgovaraju Škorpionu koji uvek simbolizuje reku i gradove pored njih. Crna Gora je srodna znaku Lava, ali i Jarca, koji uvek označava visoke planine i kamene litice.

Hercegovina je srodna znaku Jarca, Bosna Biku, a Makedonija Ribama i Jarcu.

Poreklo nam je zapisano u natalnom horoskopu. Na primer, ako je neka osoba rođena u znaku Lava ili ima Ascendant (podznak) u Lavu, kao i Mars ili Saturn u Lavu u prvoj kući, odmah znamo da ona vuče korene iz Crne Gore.

Žena u znaku Jarca sa podznakom u Lavu i s Uranom u Lavu u prvom polju, poreklom je Crnogorka, i po ocu i po majci, ali ako se njena Venera u Ribama, znaku koji simbolizuje more, nalazi u trigonu sa Marsom u Raku i Neptunom u Škorpionu, (ovo je veliki vodeni trigon) njena genetika je crnogorsko-primorska, znači poreklom je iz Boke Kotorske. Pri tome uvek moramo imati na umu da je, pored Balkanskog poluostrva, i Srbija stvorena u znaku Jarca, a da više planeta u ovom znaku uvek govori o brdsko-planinskom poreklu. Da li će to biti planina Rudnik, Tara, Sićevačka klisura, crnogorski ili hercegovački krš, odrediće drugi elementi horoskopa.
 
Već smo rekli da znak Bika vlada plodnom zemljom i oranicama, ne samo u Vojvodini već i u Šumadiji i Bosni. U naŠim astrološkim krugovima vlada zabuna da Bik uvek predstavlja ravnicu. Ovaj znak je vezan za obradivu zemlju, a da li će to biti brdašca, šume ili ravnica, manje je važno. Ono po čemu se Bik razlikuje od Jarca je uvek - plodna zemlja. Stenoviti krš, niže planine prepune pećina i kameni predeli odgovaraju znaku Jarca, dok su velika brda s plodnom zemljom i šumama astrološki srodna Biku.

Tri vodena znaka - Rak, Škorpion i Ribe, uvek govore o kući koja se nalazi u blizini vode. Rak vlada jezerima ali i svim izvorima. Škorpion rekama, a znak Riba morima i okeanima. Mesec predstavlja kuću, dom, porodicu, a kako danas 80 posto populacije živi u velikim gradovima, Mesec u Raku govori o bakinoj ili dedinoj kući na obali kakvog jezera ili o nekoj pored koje protiče potok. Mesec u Škorpionu uvek ukazuje na kuću pored reke, pa u ovim modernim vremenima osoba sa Mesecom u Škorpionu, ako ne živi na Dorćolu i Savamali, stanuje blizu Save, Dunava, Velike Morave ili neke druge reke. Mesec u Ribama upućuje na dom na obali mora, a da li će to biti crnogorsko primorje ili Dalmacije odrediće, naravno, drugi elementi horoskopa.

Pisao: Predrag Radovic
 
Kako nema komentara, ima vrlo, samo kako se Leptiric raspise, ocekujemo jos ..ja vrlo postujem tu temu i tvrdim da sam najvise usla u astrologiju ocekujuci da vidim gde stvari mogu da se poprave i gde se vidi kako da sprecis nesto sto moze da bude opasno po zivot, bilo zdravlje, bilo genetika jer i najteze bolesti se daju leciti ako su na vreme, odn pre vremena za njih, vidjene kako treba. I uvek ljudimana to skrecem paznju, pa makar ih prepala jer je bolje da prepadnuti reaguju nego da cekajuda im se razvije bilo sta sto su mogli,a nisu sprecili.
 
Čitajući vaše komeatre kroz glavu mi prolazi milion stvari.... to na primer da znam hiljadu i jedan slučaj gde su se žene udavale za alkoholičare, iako su imale očeve koji su bili isto to..... obično žene čiji su im očevi alkoholičari kažu da nikad neće da se udaju za istog a upravo se to desi.... ili kažu nikad neću biti kao moji roditelji i onda ih uhvatite kako isto rade svojoj deci.... Sve je to povezano i vuče jedno drugo


SUDBINA MOŽE SE REĆI....
 
U, bre nisam mogla sve da citam. Ali ono sto sam ja primetila je samo potvrda da u prirodi slicajnosti ne postoje. Deca obicno nasledjuju znak ili podznak od roditelja, ne mislim bukvalno, nego planeta koja je na primer vladar znaka nase majke nama bude vladar podznaka. Na primer moja keva je u znaku Strelac ( Jupiter ) a ja podzak Ribe ( Jupiter ) Keva je u podznaku Devica ( Merkur ) a meni Merkur na Ascedentu. Cale mi jeu podznaku Skorpija (mars ) a aj uznaku Ovan ( mars ). Mahom se zenske planete nasledjuju od majke a muske od oca. Majka mi ima Veneru u marsovom znaku skorpije a ja Veneru u Ovnu. Imajka ija imamo Mesec u Strelcu. Cale mi ima Mars u I u Skorpiji a ja u I-om u Ovnu. I takve neverovatne podudarnosti sam videla u mnogo horoskopa i to dokazuej da je astrologija nauka koja govori o prirodi, predvidja cak i aspekte buduce generacije i dokazuje da u prirodi sve ima svoju iscrtanu putanju i ritam.
 
@ da, Neptunijanko, to sam i ja cula davno, da se tako gleda..pokazali mi kad sam rodila prvo dete i rekli mi da sam IZROD jer je na mene povukao jednu stvar iz horoskopa a sve ostalo na tatu..sreca pa je licio na njega inace bi bilo pitanje cije mi dete..malo zanimljivosti da unesem ali je zaista tako..to bi bilo kao astroloski-DNK, ono,da vidimo ko je tata...
 
Aspekti se definitivno nasledjuju: Evo kod mene u porodici: tata- Vaga-Ovan, mama- Jarac- Rak, sestra Ribe-lav sa MCom u Ovnu, Sunce u 8. polju- tip Škorpije , ja- Ovan-Rak sa MC-om u Ovnu, Sunce u 10. polju- tip Jarca.
Tatain Uran jako naglašen, moj Uran naglašen.
Sestrin i moj horoskop pun istih aspekata- So120 Ur, pa Merkur vladar 3. polja u 9. polju,pa Mo 180 Ne, pa ona ima Ma 180 Sa, a ja Ma 0 Sa.

A kod mog dečka, on, njegov otac i njegov brat: svi se bave sličnim zanimanjem. otac policijski general, brat inspektor u policiji, moj dečko pravnik, ali se bavi krivičnim procesnim pravom- dakle opet policija i sva trojica imaju one famozne aspekte koji daju ili kriminalce ili krivičare.
On ( moj dečko), kao njegova majka- Mo 180 Ma.
 
Veoma zanimljiva tema...

Kod mene u porodici mama je bik sa podznakom vagom a Mesec joj je u vodoliji, tata je blizanac sa podznakom škorpijom a Mesec mu je u ribama..
A sestra je riba (kao tatin Mesec), sa Mesecom u jarci i podznakom ko i tata škorpija, dok sam ja rak, Mesec mi je u vodoliji kao i mami i u podzanku sam škorpija kao i tata..
 

Back
Top