Mesic se ponovo mesa u unutrasnje stvari Srbije

Jerry Ropero

Poznat
Banovan
Poruka
7.375
Zagreb -- Beograd sprovodi politiku koja ne pomaže Srbima na Kosovu jer ih pozivaju da ne učestvuju u vlasti, izjavio Stjepan Mesić.

Hrvatski predsednik je izjavio da kosovskim Srbima koji više vredi "zrno vlasti" nego "šaka prava" i poručio im da moraju ući u izvršnu vlast jer ne mogu ostvariti ništa "na način da očekuju da će im Beograd to rešiti".

On je rekao da se preteruje s opasnostima koje se tiču nezavisnosti Kosova, jer je "nužno rešiti status pokrajine koja, kao i Vojvodina, nije u Jugoslaviji imala status države jer je imala veze sa Srbijom". Mesić je kazao da federacije više nema i da Srbija ne može uživati ona prava koja je imala.

Mesić smatra da je problem bila pogrešna pretpostavka Slobodana Miloševića koji hteo da protera dva miliona Albanaca s Kosova, očekujući da će Evropa tražiti od njega da smiri Albaniju, ali se umešao NATO.

Govoreći o BiH, Mesić je rekao da su njeni građani izabrali evropski put koji se ne može ostvariti ako njeni entiteti žele ostvariti državnost, odnosno formirati državu u državi.

BiH mora usvojiti nove mehanizme koji će odgovarati evropskim državama a to je proširenje Dejtonskog sporazuma, odnosno nova ustavna rešenja, smatra hrvatski predsednik.
 
Priča on uvijek malo uvijeno ;) , ali u pravilu se slažem gotovo sa svime,
ne mislim da se miješa u unutrašnje stvari Srbije, jer ga Srbi ionako ne slušaju...

Hrvatska ne može utjecati na unutrašnje stvari Srbije osim kada se radi o
medjusobnom ostvarivanju prava manjina na teritoriju Hrvatske i Srbije.


Мислио сам да си ОК лик, али сада видим да нисам био у праву.

Нема Месић шта да се меша у унутрашње ствари Србије и БиХ.

Ми смо свесни колико вама смета Република Српска, и то што њени најзападнији делови (Нови Град, Костајница, Козарска Дубица) дубоко задиру у "трбух" Хрватске (свега 80 од Загреба), док се ви, с друге стране, нисте изборили за Херцег-Босну.

Сада се као Месић бори за централизацију БиХ, остављајући Хрвате у БиХ на цедилу, а све у циљу да "комшији цркне крава", односно да се поништи Република Српска.

Али тај филм, на вашу жалост, нећете гледати.
Управо због те дрскости и подлости Загреба, Хрвата је у БиХ сваким даном све мање (није да жалим због тога), а свој ентитет нећете ни добити.
 
Сада се као Месић бори за централизацију БиХ, остављајући Хрвате у БиХ на цедилу, а све у циљу да "комшији цркне крава", односно да се поништи Република Српска.

Mesić se ne bori za centraliziranu BiH, je da je on možda najtvrđa struja u Hrvatskoj u vezi
pitanja Hrvata u BiH. Napisao sam da se skoro sa svime slažem, evo sad dopunjujem da
je ovaj dio taj koji ne podržavam t.j. podržavam najnoviji plan o 4 federalne jedinice ;)
 
Mesić se ne bori za centraliziranu BiH, je da je on možda najtvrđa struja u Hrvatskoj u vezi
pitanja Hrvata u BiH. Napisao sam da se skoro sa svime slažem, evo sad dopunjujem da
je ovaj dio taj koji ne podržavam t.j. podržavam najnoviji plan o 4 federalne jedinice ;)

Порин, нећемо да се лажемо.

Одем на неки хрватски форум, на политику, и прво на шта налетим јесу теме о "геноцидној творевини Републици Шумској".
Мислим, стварно су Хрвати опседнути њоме, чак некад исказују много већу мржњу него муслимани.

Знам ја да вас мучи стратешки положај ХР-кифле, увек вам је циљ био избити на Дрину, а Бањалуку претворити у главни град НДХ.

Саветујем им да се пробуде из тог сна о Великој Хрватској, као и овим нашим који сањају о линији Карлобаг - Карловац - Вировитица.

Границе су одређене у Дејтону, и молим лепо, нека се поштују!
 
Jerry pa stace ti to ''ustasa'' ...Znacili to po tebi da svi koji daju predlog za dobrobit Srbije su xyz....Kako bi ti npr. nazvao Kostunicu ?
U ostalom ne vidim nista lose u tome sta je Mesic izjavio barem je on vrstan poznavalac zbivanja na prostorima ex-yu....

Naslov ispravljen ne toliko zbog Mesića Stipe koliko zbog Putina Vlade.

Putin je nagradio Mesića i mi to moramo da prihvatimo!
POGOTOVO FORUMSKI PUTINOVCI!
 
Порин, нећемо да се лажемо.

Одем на неки хрватски форум, на политику, и прво на шта налетим јесу теме о "геноцидној творевини Републици Шумској".
Мислим, стварно су Хрвати опседнути њоме, чак некад исказују много већу мржњу него муслимани.

Знам ја да вас мучи стратешки положај ХР-кифле, увек вам је циљ био избити на Дрину, а Бањалуку претворити у главни град НДХ.

Саветујем им да се пробуде из тог сна о Великој Хрватској, као и овим нашим који сањају о линији Карлобаг - Карловац - Вировитица.

Границе су одређене у Дејтону, и молим лепо, нека се поштују!
Nema Velike Srbije i nema Velike Hrvatske niti se zalažem za to
eto jesam li jasan.
Što sve ima po forumima ja sam naravno svjestan kao i ti.
Da samo znaš kakvih tema ima i na srpkim forumima došlo bi
zlo svakome.
Ja ne generaliziram, već govorim u svoje ime a nadam se i ti u svoje ;)
 
Nema Velike Srbije i nema Velike Hrvatske niti se zalažem za to
eto jesam li jasan.
Što sve ima po forumima ja sam naravno svjestan kao i ti.
Da samo znaš kakvih tema ima i na srpkim forumima došlo bi
zlo svakome.
Ja ne generaliziram, već govorim u svoje ime a nadam se i ti u svoje ;)


Моје ставове знаш, реални су и умерени.
:)
 
Priča on uvijek malo uvijeno ;) , ali u pravilu se slažem gotovo sa svime,

ne mislim da se miješa u unutrašnje stvari Srbije, jer ga Srbi ionako ne slušaju...

Hrvatska ne može utjecati na unutrašnje stvari Srbije osim kada se radi o
medjusobnom ostvarivanju prava manjina na teritoriju Hrvatske i Srbije.

a jel bi isto rekao kad bi kostunica ili tadic izasli i rekli da bi trebali da date istru italijanima, a republiku srpsku krajinu da vratite nama srbima?
 
a jel bi isto rekao kad bi kostunica ili tadic izasli i rekli da bi trebali da date istru italijanima, a republiku srpsku krajinu da vratite nama srbima?
Na osnovu čega bi oni to rekli?

Mesić je rekao da Beograd govori Srbima na Kosovu da ne učestvuju u vlasti
također je upozorio na Miloševićevu politiku koja je dovela do današnjeg
nimalo ružičastog stanja.
On samo kaže što bi bilo možda pametnije za narod, ne poziva na rasturanje i rat.
 
nije dovela miloseviceva politika do tog stanja vec zlikovacka politika zapadnih nacista na celu sa Vatikanom . miloseviceva politika je bila samo glupava reakcija na sve sto su nacisti sa zapada radili Srbima.

Recimo prema popisu iz 1939. godine u Banovini Hrvatskoj je ziveli 1.9 miliona Srba. Danas ih zivi ne vise od 100.000 . To znaci da ste vi hrvati za 60 godina sto pobili sto proterali preko 1.8 miliona Srba ili vise od 90% .

Bolje rezultate nisu postizali ni nacisti. Zato ste vi Hrvati najgenocidnija nacija u Evropi i kad tad cete morati da odgovarate za sve zlocine koje ste pocinili prema Srbima.

Ako nista drugo vi kao pripadnici najgenocidnije evropske nacije nemate nikakvo moralno pravo nikome da delite lekcije, pogotovo ne onima koje koljete, ubijate, proterujete, silujete vec vise od 60 godina.
 
Recimo prema popisu iz 1939. godine u Banovini Hrvatskoj je ziveli 1.9 miliona Srba. Danas ih zivi ne vise od 100.000 . To znaci da ste vi hrvati za 60 godina sto pobili sto proterali preko 1.8 miliona Srba ili vise od 90% .

U Banovini Hrvatskoj je živjelo oko 800.000 Srba, a banovina je obuvaćala i veliki
dio današnje BiH kao i srijem do Sr.Mitrovice. Zato ne piši neistine :oops:
 
Hrvatska se nekaznjeno izvukla za sve zlocine iz drugog svetskog rata.
Taj propust je doveo do toga da se ustaska ideologija cvrsto vezala
i nasla uporiste kod velikog broja hrvata.
Prosto je neverovatno kad cujete sa koliko ostrascenosti pricaju o
Srbima i uopste o svom odnosu prema Srbima.
Na stranu sto su hrvati ekstremno netrpeljivi prema svima.

Definitivno ta drzava je genocidna.
 
Mene bash interesuje kako bi recimo reagovao prosechan Hrvat kada bi Tadic na nekom medjunarodnom skupu pocheo da prosipa mudrosti shta hrvatska drzava treba da uradi povodom teritorijalnog spora sa Slovenijom ili zategnutih odnosa sa Italijom...da ne spominjem kako bi tek reagovali da Tadic kaze da treba Italijanima da "vrate" Istru...verovatno bi to primili racionalno,kao dobronameran savet prijatelja demokrate,u stvari 100% sam siguran da bi tako bilo.
 

Back
Top