Koji kolac?

Lidiia

Zainteresovan član
Poruka
149
Drage moje,

Za proslavu Nove Godine sam pozvana kod jedne prijateljice. Kada smo pricali o tome sto ce da spremi, rekla je svega ima, ja eventualno bih mogla da se pobrinem za neku poslasticu tj. desert.

Neznam uopce sta da ponesem. Htjela bih neki kolac ponjeti, ali bas sada rerna ne radi kako treba. Znaci peceni kolac odpada. Da nesto kupim i ponesem bi bilo najjednostavnije, iali to bi ostavila kao zadnju mogucnost. Htjela bih da i ja doprinesem sa nekim vlastitim desertom. Imate li ideje?

Imate li neki recept za salamice?? One od kokosa su super, ali kako se one prave?? Ili mozda rafaelo? Ili nesto drugo? Bila bi zahvalna za svaki recept ili ideju! Sve dolazi u obzir, osim kolaca koji moraju da se peku!

Hvala unaprijed!

Lidija
 
Bez pecenja mozes da napravis kesten-kocke:
1kg kestena
250 gr putera
200 gr secera u prahu
100 grama cokolade za kuvanje
malo ruma (ali ne mora)

Kesten skuvas da bude skroz mek, sameljes - moze i u blenderu. Puter i secer pomesas, zatim umesas i mleveni kesten. I to je to. Oblikujes po zelji i prelijes cokoladom (kada budes topila cokoladu, dodaj pola kasicice putera i malo mleka, da se ne lomi). Cokoladu mozes da stavis sa obe strane, ja stavljam samo sa jedne. Ohladis kolac i to je to.
 

Back
Top